Onzichtbaar kwaad dupeert huiseigenaren 't Is afijn... weken SKIDS Zeeuwse Miss Universe-voorronde breed II IT Met het Bl0f Boek sluit Bl0f een periode af van den Goorbergh Zaken Zijn Zaken Streeknieuws 32Sg C >°QQBg V Vn KJoMttafjé Zwembad Verras jij je eigen Valentijn? Dan verrassen wij jou met een geur voor jezelf voor de halve prijs! WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 06 Gezellig winkelen bij Decorette Uw persoonlijke koopavond op afspraak WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN "fife! door Arie van Zanten Enkele jaren geleden werden huizenbezitters opgeschrikt door de berichten over betonrot in de vloeren van huizen gebouwd in de jaren van 1970 tot 1985. Omdat er in die periode zo veel werd gebouwd was de vraag naar betonnen liggers en vloerdelen enorm. De bedrijven Manta en Kwaaitaal zochten en vonden een middel om het hardingsproces van het beton te versnellen, waardoor de productie kon worden opgevoerd Kosten De slopers zijn weg, het zwembad in Middelburg ook. Voor de Middel burgse zwemliefhebbers is het wach ten nu op het nieuwe zwembad dat ge bouwd wordt op het bedrijventerrein De Vrijburg. Nieuwe Burg 23 - Middelburg pag- 19 13 11 ij Lent mijn .Prins! 9ij êent mijn JPrime parfumerie - drogisterij Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: l j In discotheek Joy in Cadzand-Bad wordt zaterdag 23 februari de Zeeuwse voorronde gehouden van de Miss Universe Neder land verkiezing. Kandidates kunnen zich voor de casting nog inschrijven tot en met donderdag 21 februari bij organisatrice Nicolle Wie me in Oostburg (0117- 454697). De winnares van Cadzand gaat met de an dere Nederlandse finalis- tes eind maart naar Tur- keije, waar tv-opnamen worden gemaakt. De lande lijke finale vindt medio april plaats. Afgelopen donderdag was het dan zo ver: het Blof Boek werd gepresen teerd. Honderden fans hadden zich ver zameld in De Drukkery om het zojuist verschenen boek te laten signeren. Even na vijven arriveerden 'de mannen' zoals zij door de fans liefkozend genoemd worden: Paskal, Peter en Bas. Omdat het songboek is gebaseerd op de periode dat drummer Chris Götte nog leefde, was de nieuwe drummer Norman Bo- nink er niet. ^^IS^BiBUO^s BEW. EX. <£[0D ELBU^fe faam/vlissinger 5 avonden per week. Kinderen bij oma, lekker kopje koffie en rustig uitzoeken Segeersstraat 13-15 Middelburg 0118-640269 Heerlijke erwtensoep met roggebrood en katenspek Er werd calciumchloride toege voegd. Nu is echter gebleken, dat door dat middel de ijzeren bewapening gaat roesten, met het gevolg dat er stukken van het beton vallen waardoor het verzwakt en de kans bestaat dat het breekt. Naast het feit, dat dit gevaar oplevert, bete kent het voor de eigenaar van het betreffende huis een scha depost die kan oplopen tot 11.500 euro. Eén van de niet gelukkige be zitters van een huis met een Kwaaitaalvloer in Vlissingen is Peter Lampio, die woont aan de Blikkenburg 97. „Ik had wel eens iets gehoord over beton rot, maar er nooit aan gedacht dat ik er zelf mee te maken zou krijgen", zegt hij. „Tot ik in 1999 hier in de buurt bij de huurhuizen mannen zag rond lopen, die blijkbaar een be hoorlijke klus aan het uitvoe ren waren. Ze bleken bezig te zijn met reparaties aan de vloe ren vanwege betonrot. Hier door gealarmeerd keek ik on der de vloer van mijn eigen huis en merkte tot mijn schrik dat daar brokken beton, afkom stig van de vloer op de grond lagen. De conclusie was, dat ook mijn vloer was aangetast. En niet zo'n beetje ook bleek uit een onderzoek door Buro Factor uit Middelburg. Van de 19 liggers moesten er 18 wor den gerepareerd." Na deze ontdekking is Lampio zich gaan verdiepen in het fenomeen 'betonrot'. Hij heeft met de medehuizenbezitters in de buurt enkele bijeenkom sten belegd, waar ook deskun digen op het gebied van de bouw aanwezig waren om een oplossing te zoeken. Voor de reparatie en garantie daarop zijn afspraken gemaakt met het bouwbedrijf Balm B.V., dat ook de huurhuizen heeft gere pareerd. Het betalen van de kosten is echter een ander hoofdstuk. „Het bedrijf dat de huizen bouwde bestaat niet meer", aldus Lampio. „Daar was dus niks te halen. Het Rijk, in de vorm van het minis terie van Volkshuisvesting, heeft wel geld beschikbaar ge steld aan gemeenten om ge dupeerde huizenbezitters te gemoet te komen. Om de om vang van het probleem vast te kunnen stellen heeft de ge meente Vlissingen via de pers een oproep gedaan, dat zij zich zouden melden. Er is ech ter nog steeds geen duidelijk heid of wij een tegemoetko ming krijgen voor de schade. Het is allemaal een beetje op de lange baan geschoven lijkt het. Dat is extra vervelend omdat in mijn geval reparatie niet uitgesteld kon worden en ik dus wel moest betalen, en stel je voor, dat iemand zijn huis wil verkopen dan draait hij ook alleen voor de kosten op. Of hij laat de vloer repare ren, of de vraagprijs moet naar beneden. Omdat ik van mening ben, dat mijn huis Columnist Gerrit Dingemans laat onder de kop mt is afijn..." regelmatig van zich horen met spraakmakende theorieën, leuke en minder leuke Walcherse wetenswaar digheden en zijn belevenissen als Zeeuw in het algemeen. Denkt u na het lezen van de column "t is afijn" of met an dere woorden: wilt u reageren op de column van Geert, schrijf of e-mail dan een berichtje naar onze redactie"; Het adres vindt u in het colofon op pagina 2. In het begin van de jaren zestig was de behoefte aan een overdekt zwembad in Middelburg groot. Want er bestond alleen maar een openluchtbad. Zo'n bad waar je eigenlijk alleen maar tijdens de zomermaan den met plezier heenging. In de winter was het bad gewoon dicht. De echte doorzetters konden dan nog wel een duik nemen in het kanaal of wat verder weg in zee. Ideaal was het natuurlijk niet. Een overdekt zwembad bouwen was ook toen een kostbare aange legenheid. Te kostbaar eigenlijk voor een stad als Middelburg. Ook Vlissingen had een soortgelijk pro bleem. Beide gemeentebesturen staken de koppen bij elkaar om te bezien of samenwerking tot iets moois kon leiden. En jawel, er kwam een plan om sa men een zwembad te bouwen. Nabij West Souburg zou het symbool van intergemeentelijke samenwer king verrijzen. Helaas is het er toen toch niet van ge komen. Beide gemeenten gingen tenslotte ieder voor zich aan de slag. Jammer. Onder het motto 'als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan' besloot Mid delburg tot de volgende creatieve oplossing. Als er geen geld is voor een heel bassin, dan bouwen we maar een bad met een half bassin. Om de begroting sluitend te maken zouden de leden van verschillende sportverenigingen meehelpen door geld in te zame len voor het gemeenschappelijke doel. Toen dan ein delijk de begroting sluitend was, werd een Westkap- pelse heiploeg gevraagd om de eerste paal op fees telijke wijze in de grond te slaan. Zo'n vijfendertig jaar later zijn wij bijna weer even ver: helemaal geen zwembad in Middelburg met het vooruitzicht dat zwemliefhebbers alsnog naar de richting West Souburg moeten rijden om een duik te kunnen nemen. Net als toen. Geert. Opening woensdag 20 februari Schijn bedriegt nogal eens. Betonrot woekert, als er niet ingegrepen wordt, onder de mooie plavuizen en het aangename kleed on verminderd door. sterk in waarde is gedaald door het betonrot heb ik wel een bezwaarschrift ingediend tegen de WOZ-beschikking. Dat ook in behandeling is ge nomen." Verder benadrukt de gedupeerde woningeigenaar dat iemand die een huis koopt gebouwd in de periode 1970- 1985 extra alert moet zijn op betonrot. Makelaars zijn trou wens verplicht hiervan mel ding te maken, net als in het geval van aanwezigheid van gevaarlijke stoffen of vervuil de grond. De heer Overbeeke van de dienst Bouw en Woningtoe zicht van de gemeente Vlissin gen zegt desgevraagd, dat de staatssecretaris van Volkshuis vesting de gemeenten heeft verzocht gedupeerde woning bezitters financieel tegemoet te komen. De gemeente Vlis singen stelt echter geen extra geld ter beschikking. „De te gemoetkoming zou dan moe ten komen uit de z.g. ISV-gel- den, die bedoeld zijn voor in vestering in stedelijke vernieu wing. De 'Kwaaitaal-schade', valt niet onder die noemer", legt Overbeeke uit. Daarbij komt dat de gemeente een af wachtende houding aan neemt, dus geen actie onder neemt om hiervoor meer geld te krijgen. Het gevoel van Lampio, dat de oplossing voor het probleem op de lange baan is geschoven lijkt dus niet ongegrond. Dit weekend in de Goese Zeelandhallen de Tuin en Vee beurs. Zwangerschappen verlopen niet altijd vlekkeloos, het moederschap blijkt vaak niet alleen maar rozengeur en maneschijn. Pag. De bundel Zeeuws Dicht bevat gedichten die een plek in Zeeland beschrijven. Minionderneming Click&Go brengt nieuwe sloof op de markt. pag. Tinkerbells speelt en zingt theatersprookje 'Elfenstreken'. Bij Cine City deze week de films: Monsters en co en Spygame.. Ook op Breeduitpagina de rubriek: Bluffen. Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0118) 484 216 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 Vraag in dc winkel naar onze actie van 7 t/m 14 fobruai Etten-Leur Hoeven Tilburg Veldhoven Vlissingen (advertentie) Ama's op school Stemwijzer Nationale Straatspeeldag Miss Universe is de disco-tegenhanger van de wat chiquere Miss Nederland verkiezing, legt vi- sagiste Nicolle Wieme uit, die de Zeeuwse voorronde organiseert met disco-eigenaar Ralf Flemm. In de dis co gaat het er allemaal wat luidruchtiger aan toe. De verkiezing van Miss Universe Nederland blijft overigens wel een serieuze zaak, benadrukt de Oostburgse visagiste. De Zeeuwse kandidates zijn een hele dag te gast in discotheek Joy. 's Middags krijgen ze een spoedcursus be wegen. De deelneemsters moeten zelf voor hun kleding zorgen. Er zijn drie ronden: de missverkiezing begint met een discoronde, de kandida tes kunnen de heupen lekker los gooi en, daarna volgt een badpakronde. Het wedstrijdgedeelte eindigt met een ga- la-ronde, waarin de missen in spé stijl volle avondkleding dragen. In de slot- ronde worden ze ook kort geïnter viewd. Daarna is het woord aan de jury met onder andere Hans Konings, directeur van Miss Nederland, Nicolle Wieme en de Zeeuwse missen Annika Lansen en Daphne Goeseije. Wie Miss Universe Nederland wordt, ziet vele deuren opengaan, aldus Nicolle Wie me. Discotheek Joy hanteert een streng deurbe leid. Wie nog geen 16 is, komt er niet in. 'Miss Universe Nederland ziet velen deuren opengaan: Als je wint heb je vrienden!' Het songboek, met teksten, muzieknotaties, gitaarakkoor den, toelichtingen en foto's is een bijzonder project van de band. Hoewel het plan om het boek te maken al bestond toen drummer Chris Götte nog leefde, was zijn dood een extra reden voor de overige bandleden om het uit te bren gen. „Het sluit een periode af, die periode waarin Blpf van een regionale band uitgroeide tot een van de bekendere Ne derlandstalige rockgroepen." Het boek bevat die liedjes die de band samen met Chris maakte. Teksten en muziek van 24 nummers van de cd's Naakt onder de he mel, Helder, Boven en Watermakers. Gretig werd het aan geschaft die donder dag in De Drukkery, ruim 300 exempla ren gingen er over de toonbank. In alle rust en zeer gedisci plineerd wachtten de fans geduldig in de lange rij om hun boek te laten signe ren door 'de mannen'. Naast songboeken werden ook ar men, shirts, agenda's en pa piertjes door de enthousiaste bandleden voorzien van hand tekening. Een moment van ontroering gevat in strakke gezichten: het gemis blijft. foto: Frank Husslage Dit keer geen muzikale bijdrage van de band, maar wel van Nathanie Geelhoed en Ingmar Goudt. Op sax en toetsen speelden zij nummers van Blpf. Geen alledaagse kost voor deze twee leden van Jazzband So What, maar dat was aan het spel absoluut niet te horen. Paskal, Peter en Bas vonden de vertolking van hun eigen mu ziek erg geslaagd, zo bleek uit hun enthousiast applaus. En als bij een concert van de pop ulaire band zelf zong het pu bliek spontaan mee.

de Faam | 2002 | | pagina 1