i Zeeuws Dicht bundel geoormerkte gedichten Studenten zijn actief als ondernemers GRATIS SPORTCHEQUE T.W.V. 30.-* mmm w DIXTONE MAAK KANS OP!EEN Ben'OLYMPISCH SNOWBOARD T.W.V. 300.-* <J8P Ben' GRATIS flfflUHIi Hit €29: door Mieke Roelse Baliustrado's worden ze genoemd; de vier mannen van het literaire blad Ballustrada dat het vijftienjarig bestaan vierde met de uit gave van de bundel Zeeuws Dicht. En Balius trado's rijmt op desperado's. Maar de sfeer bij de presentatie van de bundel tijdens de Lande lijke Gedichtendag was alles behalve despe raat. Meer een feest der herkenning. Van dich ters onderling; van liefhebbers en lezers en van mensen die, hoe verschillend ook, de poëzie een warm hart toedragen. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Vrij werk Studeren is meer dan alleen je tijd door bren gen in de schoolbanken en met je neus in de boeken zitten. Om de studie zo compleet mogelijk te maken is het handig als je wat er varing op kunt doen in de praktijk, bijvoorbeeld in het bedrijfsleven. Deze vorm van onderwijs op MBO of HBO niveau wordt ook wel pro bleemgericht onderwijs genoemd. Hoewel de ze term anders doet vermoeden is er enorm veel animo om op deze manier het onderwijs en het bedrijfsleven dichter bij elkaar te bren gen. De mini-onderneming Click&Go is daar een levendig bewijs van. WOENSDAG Serieuze zaak SAMSUNG R 210 "iiif SAMSUNG SGH-N400 Lange Vorststraat 55, Goes Tel.; 0113 - 21 53 53 Woensdag 6 februari 2002 FAAM/VLISSINGER 13 André van der Veeke die sa men met Theo Raats, Jan J.B. Kuipers en Cees Maas het kwartet Baliustrado's vormt, zei het al in zijn openings woord. Alle bijdragen in Zeeuws Dicht zijn geoormerkt; Theo van Doesburgcentrum Vlissingén, ontmoetingsmid- tiag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingén, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gén, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingén, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gén, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingén, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Piek Vlissingén, jamsessie, 21.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingén, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Buurt huis Aldegonde Vlissingén, salsa party, 21 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, dansavond met muziek van Freddy Mashal, 20 u. Het Pakhuis Oosterkerk plein Middelburg, Anahata dansdag, 10 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, kin dercarnaval, 14 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gén, darten, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gén, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingén, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, "13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingén, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingén, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. het zijn gedichten van al dan niet Zeeuwse dichters die met elkaar gemeen hebben dat ze een plek in Zeeland beschrij ven én kwalitatief door de re dactiebeugel konden. Het is een indrukwekkende rij met klinkende namen geworden. Op hun website omschrijft de redactie zich als 'oude jonge honden' maar in de bundel wisselen dichters van ver schillende leeftijden elkaar af. Oudste dichter is J.C. van Schagen (1891-1985) en de jongste dichter is Erik Verhaar die ondanks zijn 22 jaar na het voorlezen van zijn gedichten veel goedkeurend gemompel van mededichters opriep. Want dat was het natuurlijk ook; een middag vol met dich ters uit de bundel die hun ei gen gedichten voorlazen. Aan elkaar gepraat door uitgever Bert Gerestein en gelardeerd met pauzes waarin het en semble La Violetta voor een muzikale achtergrond zorgde. De officiële presentatie van Zeeuws Dicht bestond uit de overhandiging van de bundel aan Cees de Blaaij, hoofd van het Zeeuws Documentatiecen trum (en namens de Zeeuwse Bibliotheek). En hoewel Van der Veeke het fenomeen Dag- van-dit en Dag-van-dat hekel de moest hij toegeven dat zonder dit soort bijeenkom sten er wellicht helemaal niets van de poëzie terecht komt en alle dichters dus 'arm en ge kweld blijven'. Vijfentwintig dichters die alle maal werk voordroegen uit de bundel en vrij werk; dat wil Cees de Blaaij ontvangt de bundel Zeeuws Dicht als opmaat naar een middag vol gedichten. zeggen eerder gepubliceerd maar niet in de bundel opge nomen. Dat lijkt een lange zit maar de afwisseling van ma nier van dichten, voordragen en uiteraard de personen zelf gaven die indruk niet. Johan na Kruit en Yvonne Né impo neerden, maar ook 'oudge dienden' als Jan Eijkelboom, Kees Jiskoot en Laurens Geer- se lieten zien dat hun opname in de bundel alleszins gerecht vaardigd is. Wim Hofman las een gedicht voor over het Nol- lestrand dat in de bundel ei genlijk nog mooier is vanwe ge het typografische spelen met het tij. Hans Warren, van wie ook werk in de bundel staat werd tot tweemaal toe genoemd. Eerst door Herman Kakebeeke en later door Lou Vleugelhof. Van de laatste was ook het enige gedicht in het Zeeuws: Kind van Zeê en Land. Ook voor niet-Zeeuwen door zijn ritme toch heel toe gankelijk. 'Arm en gekweld' was echter niet de indruk die je kreeg van de dichters. Eén van de deelnemers, Bert Be vers was daar duidelijk over. „Welnee, iedereen leeft hier redelijk goed. Maar niet van het dichten alleen, dat is on mogelijk. Als je rekent dat een dichtbundel met vijfhonderd verkochte exemplaren een bestseller is, dan weet je het wel. Dat is ook een beetje het ambivalente aan dit soort bij eenkomsten. Het is van alles wat en dat er veel verandert in de beleving van poëzie ver wacht ik ook niet. Aan de an dere kant is het goed dat het gebeurt en dat Ballustrada dit foto: Frank Husslage. doet, tegen de stroom in en zonder er uiteindelijk een cent voor te zien. Want er is wel subsidie beloofd, maar voor lopig is dat nog niet binnen." Gelukkig heeft die omstandig heid er niet toe geleid dat de bundel Zeeuws Dicht onbe taalbaar is geworden. Voor bij na acht euro zo'n zestig ge dichten van veertig dichters over Zeeland. Op poëziege bied is de kwaliteitsatlas al ge realiseerd. Uitgegeven door het ADZ in Vlissingén, ISBN 90-72838-29-7. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingén, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingén, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingén, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingén, peu termorgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singén, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingén, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingén, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingén, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus ^ngels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singén, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zeeuws Mu seum Middelburg, rondleiding door de schoonmaakstraat, 13.30 en 15 u. Om het zelfstandig onderne merschap landelijk te promo ten is elf jaar geleden Stichting Mini-ondernemingen Neder land opgericht. De stichting die onder andere bestaat uit de vereniging werkgeversorgani satie en gesteund wordt door een Nederlandse bank is nu voornamelijk bedoeld om jon geren tijdens hun studie kennis te laten maken met het be drijfsleven. Op deze manier le ren studenten naar eigen in zicht zelfstandig iets op te zet ten maar wel met regels zoals die gelden in de echte onder nemerswereld. Bovendien blijkt dit een goede manier om te leren samenwerken. De fir ma Click&Go, een van de mi- niondernemingen van de Ho geschool Zeeland, kan er over meepraten. Veertien studenten, met studierichting manage ment en recht, bedrijfsecono mie en commerciële economie, hebben een schooljaar lang de tijd om zich te bewijzen. Het bedrijf van deze tweedejaars bestaat sinds oktober 2001 en heeft al aardig wat opgeleverd. Door aandelen te verkopen werd er een startkapitaal ver kregen en daarmee ging men aan de slag. Algemeen direc teur Bas Schelforst:,, Het moei lijkste was om een product te verzinnen wat verkoopbaar is. Daar hebben we nogal over zit ten brainstormen". Uiteindelijk bleek de horeca branche geschikt bevonden om een product voor te kunnen le veren en werd het idee gebo ren een sloof te maken met een speciale sluiting. Jorn Koelma is verantwoordelijk voor de af deling verkoop en promotie en gaat samen met een collega bij de horecabedrijven langs. „De sluiting doet denken aan die van een rugzak of te wel een kliksysteem", vertelt Koelma. Vandaar ook de naam Click&Go, het maakt het aan trekken van een sloof of schort stukken makkelijker. De reac ties zijn zeer positief en door dat we zelf langs de bedrijven gaan, krijgen we ook informa tie om de sloven, indien nodig, aan te passen aan de wensen van de klant." Behalve per soonlijke promotie hebben de studenten ook een foldertje uit gebracht met daarop de moge lijkheden en de prijzen. Voor de keuze en inkoop van de stof voor de sloven hebben ze me dewerking gekregen van een stoffenzaak uit Middelburg. De productie ervan verzorgen ze echter zelf en dat betekent in de praktijk dat ze zelf achter de naaimachine moeten kruipen. Er gaat dus behoorlijk wat tijd inzitten want er wordt ook nog een maal per week vergaderd. „Het is het allemaal zeker waard", zegt Schelforst hier over. „We hebben al een aantal orders binnen dus de sloof slaat in ieder geval aan. Het is de bedoeling om deze minion- derneming te laten slagen en dus ook winstgevend te ma ken. Bovendien doen we op deze manier ook de ervaringen op die je in het bedrijfsleven nodig hebt. Daarnaast levert het ook de nodige studiepun ten op." De veertien studen ten worden verder nog onder steund door een accountancy om het allemaal zo echt mo gelijk te laten verlopen. Verder is er een mentor voor eventu ele adviezen en een begelei der van de Hogeschool zelf om de boel een beetje in de gaten te houden. Een serieuze bedoening dus. „Dat moet ook wel ",zegt Koelma la chend. „Al was het alleen maar omdat we onze'aande len voornamelijk aan familie leden hebben verkocht. En die willen er natuurlijk wel wat voor terug zien." Voor meer info:click@mail. hzeeland.nl tel:06-25415211. Kindercarnaval - In De Zwaan te Oost Souburg is zaterdag 9 februari kindercarnaval. Van 14 tot 16 uur is er feest, met muzi kale medewerking van Copper and Brass. Voor de leukst verkle de kinderen zijn er prijsjes. De entree bedraagt 1.15 euro. Campagne CDA - Dinsdag 12 februari start het CDA haar lan delijke campagne gemeente raadsverkiezingen in Hotel Goes te Goes. Daar vindt dan vanaf 19.30 uur een manifestatie plaats. Het programma bestaat uit een inleiding door Jan-Peter Balkenende over Lokale lasten, een presentatie van de CDA-ver- kiezingssite, en een discussie met lokale lijsttrekkers over ge meentelijke verkiezingsslogan. Het geheel wordt muzikaal om lijst door live muziek. Voetbalruilmiddag - Op het terrein van FC Dauwendaele, aan de Middelburgse Kruitmolenlaan, is woensdag 13 februari een voetbalruilmiddag. Van 13.30 tot 16.30 uur kunnen pupillen en juni oren alles wat met voetbal te ma ken heeft ruilen. Shirts, schoe- nen, sjaals, speldjes, programma bladen, munten, telefoonkaarten met voetbalthema's enzovoort zullen op deze, gratis toegankelij ke, middag van eigenaar ruilen. Creatieve markt - Creativi- teitswinkel Multi Color aan de Torenweg 4a te Middelburg houdt zaterdag 9 februari, al weer voor de tiende keer, zijn jaarlijkse Midwintermarkt. De markt staat dit jaar volledig in het teken van kaarten maken. Er zijn demonstraties van diverse technieken en er is een koopjes hal waar uiteenlopende hobby materialen verkrijgbaar zijn. De markt is van 10 tot 16 uur en de toegang is gratis. Schrijfavond Amnesty - In de Zeeuwse Bibliotheek is maandag 11 februari een schrijf avond van Amnesty Internation al. Tussen 18.30 en 20.30 wor den er kaarten en kaarsen ver kocht en kan men ook brieven schrijven om bijvoorbeeld gewe tensgevangenen vrij te krijgen. Seksueel misbruik - Het Fiom bureau in Middelburg start een gespreksgroep voor moeders van (volwassen) kinderen die seksu eel misbruikt zijn. De groep is be doeld voor moeders die behoefte hebben om met andere moeders ervaringen uit te wisselen en bij elkaar erkenning en herkenning te vinden. De groep gaat in maart van start en er worden 10 weke lijkse bijeenkomsten gehouden op maandagavond in het pand van Fiom-Zeeland in Middelburg. De begeleiding van de groep is in handen van twee vrouwelijke maatschappelijk werksters. Voor aanmelding en informatie kan men terecht bij Fiom Zeeland, Bellinkstraat 6-8, Middelburg, op 0118-627311 of bij zeeland@fiom.nl Oud Katholieken - In de Goe- se Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat is zaterdag 9 febru ari een Oud Katholieke kerk dienst. Deze mis, ter gelegen heid van Maria Lichtmis, begint om 10.30 uur en wordt opgedra gen door pastoor K.J. Homan uit 's-Gravenhage. De ingang van de kapel is naast de hoofdin gang van de kerk. Alle belang stellenden zijn welkom. Kerkdienst verstandelijk gehandicapten - Zondag 10 februari om 14.30 is er een kerk dienst voor- en door geestelijk gehandicapten. Deze oecumeni sche dienst wordt gehouden in De Morgenster aan de Adriaan Lauwereijszstraat te Middel burg. Het thema van de dienst is 'Onze Beste Vriend'. Presentatie profielwerkstuk - Elleke van Zetten, Vwo-6 leerling van de Nehalennia Scholenge meenschap, presenteert donder dag 7 februari haar profielwerk stuk in het Zeeuws Biologisch Museum. Elleke heeft voor haar werkstuk de kreeftachtigen uit de collectie Braber van het mu seum geïnventariseerd, geor dend en geregistreerd. Dit on derzoek heeft geleid tot een presentatie die deel uitmaakt van een tentoonstelling. Deze tentoonstelling wordt na Elleke's uiteenzetting geopend en is ver volgens de komende maanden te bezichtigen. Het Zeeuws Biol- gisch Museum is te vinden aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. Cursussen Kunsteducatie - Vanaf 18 februari start Kunste ducatie Vlissingén korte cursus sen in kunstbeschouwing, cre atief schrijven en schilderen op lokatie. Tevens zijn er work shops schilderen, werken met klei en fotografie op de compu ter voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Deze workshops zijn in de voorjaarsvakantie, woensdag 13 februari. Meer in formatie over deze cursussen en workshops is verkrijgbaar bij het Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Vlissingén of via 0118-414928. Kampioenschap Stratego - In Hotel Arneville wordt zater dag 16 februari het Open Zeeuws Kampioenschap Strate go gehouden. Spelers uit heel Nederland treden al weer voor de vijfde keer tegen elkaar in het krijt. Er zijn bekers, medail les, Jumbo-spellen en deelna mebewijzen voor het Neder lands kampioenschap te win nen. Er wordt gespeeld volgens een systeem waarbij iedereen het tegen spelers van eigen ni veau op moet nemen, zodat nie mand van de deelnemers vroeg tijdig uitgeschakeld wordt. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur, inschrijven kan vanaf 10 uur en de prijsuitreiking is om 17.30 uur. Voor aanmelding en infor matie kan men terecht bij Geor ge Franka op 078-6747178. Prijsuitreiking Zaalvoetbal - Nadat meer dan 1150 voetbal lers ruim 500 wedstrijden ge speeld hebben, zijn de winnaars van het RaBo jeugd winterzaal- voetbaltoernooi bekend. Maan dag 18 februari is de prijsuitrei king, die door de heer L. Kodde van de RaBoBank Noord West Walcheren verricht wordt. Per categorie is er een beker te ver dienen en iedere deelnemer ontvangt een aandenken. De prijsuitreiking is in de kantine van voetbalvereniging De Meeu wen aan de Westkapelseweg 24 te Zoutelande. (advertentie) Ben'DE PRIJSWINNAAR! IOC-«SP partners in sport IIIÖP Ben' Is lan van het Nederlands Olympisch Team W@P TOESTEL PICTURE SMS TRILFUNCTIE BLAUW 5-REGELIG DISPLAY losse toestel prijs 239.- in combinatie met een Ben regelmatig 2 jaar abonnement LUftP Ben' Is lan van het Nederlands Olympisch Team DESIGN BY PININFARINA BLAUW 6-REGELIG DISPLAY AUTOMATISCHE ANTENNE losse toestel prijs 379.- in combinatie met een Ben extra 2 jaar abonnement mSm Vraag naar de actievoorwaarden in onze winkel. "Verkoopprijzen zijn incl. €40.- lactuurkorting. COMMUNICATIESHOP Prijzen zijn incl. BTW. Alle aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen en zet fouten voorbehouden. IMM—IWUlMlli Hl< IHlYl f '1 Click&Go: een handige variant op de traditionele sloofsluiting. foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 2002 | | pagina 13