Jte overwinningsdrift van SIiko Eeckhout Zeeland wordt Spaarland Warmte zonderzorgen Spaarlampen als lichtbasis PP" onne-energie bereikbaar voor iedereen reièii j ^mie- Totem lamp rgie- - Zon in Zeeland Prijswinnaa energieservicedelta FAAM/VLISSINGER Woensdag 6 februari 2002 Info: 0800 - 5150 Postbus 5048, 4330 KA Middelburg, www.deitanutsbedrijven.nl e-mail: info@delta-zld.nl 1 Verhuur, plaatsing, onderhoud en service Ja, stuur mij informatie over Warmte zonder Zorgen van Energie Service Delta j Adviesprijs: 130,- Energie Service Delta B.V. 12 NUTSBEDRIJVEN Op deze DELTA Consumentenpagina geven wij tips, wetenswaardigheden en informatie over ons verrassend veelzijdige pakket producten en diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met de Klantenservice van N.V. DELTA Nutsbedrijven. HHBB flMfe JÊPBk A CV-ketels, zonne-energie, boilers en geisers I CV-(combi) ketels Naam Zonne-energie Straat p Onderhouds- Postcode j 1 abonnementen Plaats i 1 Boilers Telefoon J <11 Geisers e:mail Heeft u verhuisplannen of gaat u verbouwen? En wilt u weten wat u in uw huis kunt besparen op energiekosten? Vraag dan een EPA-advies aan. Dat is een deskundig advies over de mogelijkheden om energie te besparen in uw woning. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. Via de energiepremie-regeling kunt u een tegemoetkoming in de kosten voor dit advies terugkrijgen plus 25% premie extra. Wilt u meer weten? Raadpleeg dan de website van DELTA Nutsbedrijven www.delta-zld.nl (onder subsidies) of www.energiepremie.nl. Hier staan alle premievoor- waarden aangegeven. Ook kunt u bij onze Afdeling Customer Care Cen tre (telefoon: 0800-5150) terecht voor meer informatie. Premie-aanvragen kunt u sturen naar: DELTA Nutsbedrijven, Afd. Fiscale Zaken, Postbus 5048, 4330 KA Middelburg. Een prachtige lamp is de 'totem' van Foscarini, ontworpen door Valerio Bottin. Met zijn hoogte van 47 cm en doorsnede van 22 cm is dit een sfeerlamp die zich opval lend maar niet opdringerig in elk interieur thuis voelt. In dit tijdloze model is de Ecotone spaarlamp van Philips op zijn plaats. Hij verspreidt een helder mooi licht dat een gedeelte van de kamer sfeervol verlicht. Altena Interieur design biedt deze lamp aan met 10 korting bij inlevering van dit artikel. Jan Meliefste uit Vlissingen is de trotse winnaar van de DELTA fotowedstrijd 'Vang Energie'. Uit de honderden inzendingen koos de jury zijn 'zeemeeuw'. Op de foto Jan Meliefste en Mirjam van Zuilen, hoofd Communicatie DELTA, die de prijzen uitreikte. (foto: Lex de Meester) De zon: bron van alle energie op aarde. Energie Service Delta biedt de mogelijkheid met zonnestroompanelen en zonnecol lectoren van deze schoonste energiebron gebruik te maken. Zeker in Zeeland is dit interessant, want binnen Nederland heeft Zeeland gemiddeld de meeste uren zon! Met zonnecollectoren gekoppeld aan een HR-combinatieketel kan circa 50% worden bespaard op de energiekosten voor warmtebereiding. Met behulp van zonne stroompanelen wordt zon licht omgezet in elek triciteit. Energie Service Delta biedt zonnestroom panelen aan als doe-het- zelf pakket. Monteren, stekker erin en klaar. Energie Service Delta kan u een aanbieding doen voor beide pro ducten met gebruik making van interes sante subsi diemogelijkheden. Zorg dat u erop milieubewuste wijze warmpjes bij blijft zitten zonder uw portemonnee uit het oog te verliezen! Vervang bijtijds uw CV-ketel voor een moderne energie zuinige HR-ketel, sluit een all-in-garantie onderhoudsabonnement af of investeer in gratis energie van de zon. Dat kan u op termijn een hoop energie en geld schelen! Interesse? Vraag verdere informatie aan bij uw betrouwbare specialist. Anthony Fokkerstraat 8, Goes Postbus 69, 4460 AB Goes Tel. 0113-884100, fax 0113-884040 E-mail: esd@delta-zld.nl www.energieservicedelta. n l Energie Service Delta is een 100% dochter van NV DELTA Nutsbedrijven Vanaf 1 januari 2000 is de regeling Energiepremie binnen Nederland van kracht geworden. Talloze Zeeuwen hebben reeds gebruik gemaakt van déze aantrekkelijke regeling. De energiepremieregeling is per 1 januari 2002 verder uitgebreid en gewijzigd. Zoals bekend kunt u via deze regeling een premie ver dienen met de aanschaf van energiezuinige apparatuur of het treffen van energiebesparende maatregelen bin nen uw woning. Voor alle duidelijkheid staan hieronder de belangrijkste wijzigingen per 1 januari 2002 op een rij: Bel voor meer in formatie: Energie Service Delta, tel 0113-884100 of vul de bon op deze pagina in en stuur deze op. Alle premiebedragen zijn omgezet naar euro's, en zijn naar boven afgerond. Gelijktijdige aanschaf wordt niet meer gesubsidieerd. De premiebedragen voor isolatie zijn verhoogd. Ook voor vloerisolatie aan de bovenzijde van de vloer is een premie. Duurzame maatregelen leveren ook bij nieuwbouw een pre mie op. Warmte-isolerende buitendeuren komen in aanmerking voor een premie. Warmwatertoestellen met een hoog tap-rendement (combi-ke tels) krijgen extra premie. Energiezuinige nieuwbouw (met een EPC lager dan 0,9) komt voor premie in aanmerking. Energie Prestatie Advies (EPA) afgegeven na 1 juli 2002 door een onderneming die niet beschikt over een procescertificaat (BRL 9502) geeft geen recht meer op een energiepremie. Wielerliefhebbers opgelet. Zaterdag 7 september aanstaande wordt de DELTA Profronde gereden, waar DELTA de hoofdsponsor is. De start is op de Markt in Middelburg terwijl Goes de finishplaats is. De editie 2002 belooft weer een mooie spannende wedstrijd te worden. Altijd levert deze 200 kilometer lange koers een sterke aansprekende overwinnaar op. Bij de presentatie van de Belgische Lotto Adecco Ploeg liet de winnaar van de vorige editie, Niko Eeckhout, weten dat hij dit wielerjaar wil vlammen. Afgelopen seizoen was hij in het naseizoen de sterkste zuiderbuur. In het voorjaar, zo verzekerde hij de pers, wil hij strijden voor een ereplaats in de klassiekers. Deze winter hield hij in Australië zijn conditie op peil. Die conditie wil de beresterke coureur (30e op de uci ranking) uit Wielsbeke het hele seizoen vasthouden. In een koers als de DELTA Prof ronde gaat de Lotto renner graag de strijd tegen de elementen aan. Regen en wind prikkelen de Belgische Rambo. Ook de erelijst van de profronde spreekt Eeck hout aan. Eric Zabel, Servais Knaven, Leon van Bon gingen hem als winnaar voor. En wat is er mooier dan voor de tweede keer op de erelijst van de DELTA Profronde voor te komen. Hij wil graag wederom zijn overwinningstrui aanbieden aan DELTA directeur Joop de Back. De trui van 2001 heeft een ereplaats in de Goese bedrijfskantine gekregen. Niko Eeckhout behoort in de eendaagse wedstrijden met de tot Belg geneutraliseerde Oekraïner Andrei Tchmil tot de beschermde- renners. In dit rijtje hoort ook aanwinst Peter van Petegem thuis, die verleden jaar zevende werd in de DELTA Profronde.Voor de grote rondes als de Giro en de Tour de France mikt het Lotto Adecco Cycling Team op Rik Ver- brugghe en Mario Aerts. Sprinter Robbie McEwen moet in de grote rondes voor Lotto voor de dagsuccessen zorgen. Altena Interieur Design, Scheldestraat 25-29, Vlissingen, telefoon 0118-413476, www.altena-id.nl Besparen van energie is makkelijker dan u denkt. Het zit vaak in kleine dingen. Als u bijvoorbeeld de verwarming één graadje lager zet, bespaart u al zes procent op uw totale jaarlijkse gasverbruik. En wist u dat een lekkende kraan meer dan 10.000 liter water per jaar kan verspillen? Door een traditionele gloeilamp te vervangen door een spaarlamp verbruikt u minder stroom. Een spaarlamp is een prachtige uitvinding. In vergelijking met gewone gloeilampen verbruiken spaarlampen vijf maal minder energie en gaan tien maal langer mee. Elk Zeeuws huishouden krijgt in februari als presentje van DELTA de Philips Ecotone spaarlamp. DELTA wil hiermee een goed voorbeeld geven en van Zeeland Spaarland maken. Dat is voordelig voor uw beurs maar ook voor het milieu. U spaart het milieu doordat bij gebruik van spaarlampen minder energie hoeft te worden opgewekt. De spaarlamp is speciaal ontwikkeld voor gebruik in huis. Dick Altena, eigenaar van Altena interieur design in Vlissingen, stelt dat de spaarlamp in steeds meer lampen (armaturen) past. Altena vertegenwoordigt een aantal gerenommeerde exclusieve verlichtings- merken. De Vlissingse middenstander zegt dat de echte lichtlief- hebbers bij winkels kopen die zowel meubilair als verlichting verkopen. Belangstellenden krijgen dan een goed beeld hoe die twee zich tot elkaar verhouden. Dat voorkomt teleurstelling thuis als blijkt dat een lamp te groot of te klein uitvalt en niet combineert met het meubilair. De eigenaar van de trendy winkel in de Scheldestraat stelt dat je met spaarlampen een goede lichtbasis kunt aanleggen. Fabrikanten van armaturen houden hier rekening mee. Een goed voorbeeld is het. Italiaanse merk Foscarini Fashion Light dat in zijn brochure vermeldt of de lamp (armatuur) geschikt is voor een spaarlamp. Dat blijkt meestal het geval te zijn.

de Faam | 2002 | | pagina 12