Statenvergadering borstenP KARPETTEN 1/2 prijs 10% 50% Provincie Zeeland Niet teure- den met uw vanaf 1,- V HET FINSE WINKELTJE Honderden coupons gordijnstoffen 170 x 240 cm zolang de voorraad strekt KORTING Vitaal platteland Officiële Mededelingen COUPONVOORDEEL Diversen Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde Ontwerp-onth effing Rijkswaterstaat Directie Zeeland Vrijdag 8 februari om 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. Vlaginstructie Vergunning Ovet B.V. te Vlissingen GRATIS ADVIES Milieu showbanen C 10-- VOORJAARSVOORDEEL op alle bestellingen t/m 9 februari OP EEN DEEL. VAN DE COLLECTIE Langeviele 69 Middelburg Tel. 0118-629523 Zandkreekdam Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 5/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Woensdag 30 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 9 Nieuws Van dinsdag 5 t/m vrijdag 8 fe bruari 2002 verstrekken gemeen ten, gelegen aan de Oosterschel de, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snij den van zeegroente in het natuur monument "Oosterschelde-buiten- dijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar met een ontheffing zeegroente gesneden mag worden zit bij het aanvraag formulier. Er worden maximaal 284 onthef fingen verleend. Informatie kan worden ingewon nen via tel. 0118-631988, dhr. H.S. Zandstra van de directie Ruimte, Milieu en Water. Gedeputeerde State: n van Zee land hebben een verzoek ontvan gen om ontheffing Wet milieu beheer van Rijkswaterstaat Directie Zeeland voo r het bewa ren van klein gevaar I ijk afval (kga) afkomstig van schee pvaartpas- santen op de sluizen van Rijks waterstaat in de directie Zeeland. Het afval wordt ontvangen in daarvoor bestemde minicontai- ners op de sluiscomplexen Gre- velingensluis, Krammersluizen, Bergsediepsluis, Kreokraksluizen, Hansweertsesluizen, Zandkreek- sluis en Roompotslui s. Gedepu teerde Staten willen «de ontheffing verlenen met voorsc hriften ter bescherming van he I milieu. Gedeputeerde Staten (GS) hebben zeven voorstellen gemaakt waarover Provinciale Staten een besluit moeten nemen. Na de opening door de commissaris van de konin gin, de heer Van Gelder, wordt vervolgd met berichten van verhindering en ingeko men stukken. Daarna volgen de voorstellen van GS. Zorgboerderijen De ontwikkeling van zorgboerde rijen is niet zo snel verlopen als bij de instelling van de stimule ringsregeling zorgboerderijen werd verwacht. Inmiddels zijn er acht actief en een aantal onder nemingen zit in de voorbereiden de fase. De begeleiding van de ondernemers wordt door Buiten kans verzorgd. De intensieve begeleiding vergt meer uren dan gepland. In eerste instantie heeft Buitenkans die voor eigen reke ning genomen. GS stellen voor om alsnog een bijdrage te ver strekken in de extra begeleidings- kosten van vorig jaar en voor dit jaar ook nog een bedrag beschik baar te stellen. In totaal gaat het om 45.378 euro. Landinrichting Het raamplan en de uitvoerings module voor het landinrichtings project Inkel zijn goedgekeurd en vastgesteld. Het project wordt uitgevoerd als herinrichting zon der wettelijke herverkaveling. Er is sprake van een landinrichting met ruiling op vrijwillige basis. Een onderdeel van het plan is de aanleg van een wandelpad van Waarde naar de zeedijk. Hulpverlening Op verzoek van de staatssecreta ris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties hebben GS het proces gestart om te komen tot congruente hulpverleningsregio's in Zeeland. Daarmee wordt be doeld dat de grenzen van de hulpverleningsgebieden voor alle diensten hetzelfde zijn. Nu is het nog zo dat de gemeente Tholen voor wat betreft de Regionale Brandweer en de Centrale Post Ambulancevervoer is aangesloten bij West-Brabant. Als die aanslui ting vervalt en Tholen wordt inge deeld bij de Zeeuwse hulpverle ningsregio's, mag dat niet ten koste van de dienstverlening gaan. De gemeente is ook van mening dat de overstap geen geld mag kosten. Om alles wat met zo'n overstap te maken heeft in kaart te brengen, inclusief de financiële gevolgen, stellen GS voor een onafhankelijk onder zoeksbureau in te schakelen. De kosten van het onderzoek wor den geschat op 70.000 euro. De helft hiervan wordt door het Rijk betaald. Vuilwatertanks De inbouw van vuilwatertanks aan boord van recreatieschepen wil, als dat afgeleid mag worden uit het aantal subsidieaanvragen, niet erg vlotten. Uit evaluatie is gebleken dat de stimuleringspre mie te laag werd geacht. Het ver hogen van de bijdrage van 136 naar 340 euro moet volgens GS een positieve bijdrage leveren aan het project. Degenen die al gebruik hebben gemaakt van de regeling krijgen nog een aanvul ling op de eerder uitgekeerde sti muleringsbijdrage. De geschatte kosten van de voortzetting van het project be dragen ruim 67.00 euro. De ver wachting is dat in de komende twee jaar 120 vuilwatertanks zul len worden ingebouwd. Onderwijsbeleid Het provinciaal onderwijs beleid is geformuleerd in de nota Inte graal Onderwijsbeleid. Uit deze nota blijkt dat de provincie streeft naar kwalitatief hoogwaardige onderwijsvoorzieningen die even wichtig verspreid en goed bereik baar zijn. Het onderwijsbeleid moet volgens GS aansluiten bij het beleid op het gebied van eco nomie, welzijn jeugdzorg en cul tuur. Bytes bits Een evenwichtige groei en een duurzame ontwikkeling van de Zeeuwse samenleving zijn uit gangspunten van het provinciaal beleid. Informatie- en communica tietechnologie biedt goede moge lijkheden om aan de realisatie van deze doelstelling bij te dra gen. GS achten het van belang dat instellingen en organisaties waarmee de provincie een bud getsubsidierelatie heeft, kunnen meegroeien met de ontwikkelin gen op ICT-gebied. De nota Bytes bits heeft tot doel de samen hang van het externe beleid van de provincie in kaart te brengen. De beleidssporen die tot de doel stelling moeten leiden zijn: het stimuleren van initiatieven van derden; het verbeteren van de eigen dienstverlening; het versterken van de politiek- democratische functie; het tegengaan van een tweede ling van de informatiemaatschap pij. Voor de uitvoering van de be leidssporen vragen GS een bud get van 750.000 euro. Daarvan is in november al ruim 100.000 euro beschikbaar gesteld voor het ontwikkelen, vernieuwen en optimaliseren van de provinciale website en voor het onderhoud van Zeelandpoort.nl. Begrotingswijziging In de derde begrotingswijziging 2002 zijn de verschuivingen van de gewijzigde urenplanning, de toerekening van de overhaedkos- ten en de gevolgen van de werk- begroting 2002 verwerkt. In een memorie van toelichting geven GS een overzicht van alle veran deringen. Informatie De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001,4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informa tie kan uiteraard ook worden ver kregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Ter gelegenheid van het huwelijk van z.k.h. prins Willem-Alexander en Maxima zal op zaterdag 2 februari 2002 van alle rijksgebou wen de Nederlandse vlag met oranje wimpel worden uitgesto ken. Provincies en gemeenten zullen op dezelfde wijze vlaggen. Bedrijven en particulieren kunnen zich hierbij aansluiten. wsfflmmmmMm De ontwerp-ontheffing ligt van 1 februari 2002 tot en met 28 fe bruari 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en in de volgende gemeentehuizen: Het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9- 12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166- 668200 tst 13); het gemeente huis van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen op werkda gen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 395315) op donderdagavond van 17.30-20.30 uur; het gemeen tehuis van Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9-12 uur en 13- 15 uur en (na telefonische af spraak 0113-377362) in de avonduren; het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland, Hatfieldpark 3 te Zierikzee, op werkdagen van 9-16 uur en elke donderdag van 9 -19.30 uur en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19.00 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 1 maart 2002 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 21 februari 2002 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-ontheffing (0118-631749). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ont heffing, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-ontheffing en belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Witkam, (tel. 0118-631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Overslagbedrijf Terneuzen "Ovet" B.V. een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het behandelen van stuifgevoelige soorten petcokes op de terminal te Vlissingen-Oost. De petcokes worden behandeld met een che misch product, waardoor de stuif- gevoeligheid van de petcokes afneemt. De vergunning ligt van 31 januari 2002 tot en met 13 maart 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur en in het ge meentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17.00-20.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 14 maart 2002 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 15 maart 2002 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). - BORSTVERGROTING d m v. MONOBLOC PROTHESE - Bestaat voor 96% uit water - Röntgendoorlaatbaar - GARANTIE OP OPERATIE - Dagopname - Operatie mog. binnen 2 weken Vanaf €46 per maand OOK 'S AVONDS EN OP ZATERDAG Body services Oranjestraat 34a, 2983 HT Ridderkerk (0180) 487 215 -(020) 668 31 63 Gratis advies in: Amsterdam, Arnhem, Assen, De Bilt, Drachten, Eindhoven, Franeker, Goes, Hengelo, Maastricht, Ridderkerk, Sneek, Velddriel, Zwolle De provincie is begonnen met de werkzaamheden voor het wegdek op de tweede brug in de Zand kreekdam (Deltaweg, N256) tus sen Noord- en Zuid-Beveland. Het werk duurt tot juli van dit jaar en sluit aan op de bouw van de tweede brug door Rijkswater staat. De aan te leggen weg wordt zeven meter breed. De lengte van de zogenaamde bypass is 500 meter. Op het land komt aan de noordkant van de brug een nieuw wegdek van 600 meter lengte en aan de zuidkant van 300 meter. Daarin worden stroken voor links- en rechtsaf- slaand verkeer gemaakt om steeds bij de voor het autover keer beschikbare brug te kunnen komen. De hoofdrijbaan blijft aldoor beschikbaar, zij het dat vaak maar één rijstrook beschik baar zal zijn. Het verkeer wordt met tijdelijke verkeerslichten geregeld. Langs de Deltaweg wordt in de avonduren en 's nachts gewerkt. De voor het werk noodzakelijke aanvoer van zand en steen gaat voornamelijk over water. Tegelijk met het werk aan de weg wordt de dijkglooiing aan de Zuid-Bevelandse kant van de brug over een lengte van 200 meter verlegd. Het hele karwei kost 2,2 miljoen euro. De recreatiesector zoekt een antwoord op de vraag naar steeds nieuwe vormen van vrije tijdsbesteding. (foto Kees Korstanje, Dienst Landelijk Gebied Goes). Vooral als gevolg van Europese landbouwpolitiek en veranderin gen op de markt staat de land bouw onder druk. Vooral de akkerbouw beleeft zware tijden. Het landelijk beeld wijkt in Zee land niet af, elk jaar stoppen boe ren met hun bedrijf. De gevolgen daarvan zijn merkbaar voor het platteland. Veel van de grond die vrijkomt door bedrijfsbeëindiging krijgt een andere functie. Natuur, in welke vorm dan ook, is een van de belangrijkste. Ruimte, rust en natuur zijn aantrekkelijk voor recreanten. Door de veranderen de functie van het platteland moet ook het beleid worden bij gesteld. Het oorspronkelijke land bouwbeleid wordt omgezet naar plattelandsbeleid. Om de vernieu wing een extra impuls te geven is in 1998 het project Vitaal Platteland gestart. Beleid In het Uitvoeringsprogramma 2000 - 2006 is het beleid uitge stippeld en zijn de prioriteiten aangegeven: verhogen van de kwaliteit van water, milieu, natumr en land schap in het landelijk gebied; bevorderen van duurzame land bouw; bevorderen van ver scheidenheid aan economische d ragers; bevorderen van de leefbaarheid. Initiatieven die voldoen aan deze en aan andere, in h et uitvoerings programma beschr even, voor waarden kunnen in aanmerking komen voor subsidiëring. Milieureeks Voorbeelden van gesubsidieerde projecten en een al .gemene be schrijving van het project Vitaal Platteland zijn opgei nomen in nummer 20 van de Milieureeks van de Provincie Zeeland, 'Vita minen voor een vitaal platteland. Dit boekje (28 pag.) is te verkrij gen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur.

de Faam | 2002 | | pagina 8