Alleen de toppers mogen samenhokken Provinciehoofdstad viert Het Huwelijk met kindermiddag Barbé voelt zich als Columbus Vorstelijk gekleed in Meliskerke Nog pijl weken Odds Ki mmm WOENSDAG 30 JANUARI 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 05 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN door Arie van Zanten Voor de tweede keer heeft Piet van Belzen uit Arnemuiden een gouden plak veroverd bij de wereldkampioenschappen vogelkweken. Zijn stam 'Agapornis Fischeri' kreeg van de in ternationale jury de hoogste punten in deze ca tegorie bij de wedstrijd, die in leper in België werd gehouden en waaraan kwekers uit 22 lan den meededen. Zo'n stam bestaat uit vier vo gels, dus eigenlijk heeft Arnemuiden er nu vier wereldkampioenen bij. Babyolie Zanglust Optochten Programma V i f, Verbouw Afbouw Renovatie Installaties Nieuwe Burg 23 - Middelburg Op de streekpagina vindt u deze week de faam/vlissinger puzzel. Verder leest u over de opening van lunchroom/restaurant De Groene Papagaay en de doorstart van De Spirituele Sociëteit Zeeland. Zaterdag 2-2-2002, de dag van Willem-Alexander en Maxima, maar ook van de Zeeuwse Jazz. Veel uitnieuws en natuurlijk alle filmpremières op rij. Het nieuwe hart van de Magistraat krijgt steeds meer vorm. Warme stoffen en kleuren fleuren de gure winterse dagen op. FORS KEUKEN DISCOUNT za.+ zo. 2 3 FEB. io-i6 uur Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: In de tuin op het adres Veerse Gat 33 staat een prachtig vo- gelverblijf, dat weinig lijkt op een 'gewone' volière. Het heeft meer weg van vakantie huisje, waarin ruime kooien zijn aangebracht. Piet heeft het verblijf eigenhandig gebouwd. Zijn professie is timmerman, dus die vaardigheden kwamen hier goed van pas. „Op deze manier kun je perfecte om standigheden creëren voor de kweek", vertelt de kersverse wereldkampioen. „Er mogen geen lage temperaturen zijn, daarom is er verwarming. Er is verlichting, waardoor de da gen altijd even lang zijn en ook de schemering in de morgen en de avond wordt nagebootst en door deze huisvesting is het mogelijk de vogels een uit gebalanceerd menu van zaden te voeren." Van Belzen kweekt nu zo'n 23 jaar dwergpapegaaien, zoals zijn vogels ook wel worden genoemd. In 1993 heeft hij zil ver en brons gewonnen bij de wereldkampioenschappen en in 1998 goud, zilver en brons en nu dus weer goud. Hij ver telt: „Die kampioenschappen waren, in Nederland en in Bel gië dicht bij huis dus. Zo kon ik de vogels er zelf heen bren gen. En er de nodige zorg aan besteden, want vlak voor iede re wedstrijd was ik hun poot jes, smeer de snaveltjes in met babyolie en controleer ik nog of er nog ruipuntjes aan de ve ren zitten." Aan de overige buitenlandse wedstrijden in de tussenliggende jaren deed Van Belzen niet mee. „Verder dan België ga ik niet, dat is ge woon te ver voor de vogels. Op zo'n lange reis worden de vogels vervoerd in kleine kist jes, dat is niet goed voor ze en ik kan er niet zelf voor zor gen." Wel doet hij mee aan nationale en regionale wed strijden en zijn uitpuilende prijzenkast vertelt genoeg over het succes. „Gelukkig krijgen we steeds meer medailles in plaats van bekers, want ik zou niet weten waar ik die bekers moest laten", lacht de succes volle kweker. De vogels waar Van Belzen mee kweekt zijn van de soort 'Agapornis Fi scheri' en daarbij legt de Arne- muidenaar zich toe op de wild kleur ofwel groen met een oranje kop, rode snavel en wit te oogring. Hij kweekt in stam men, dat wil zeggen groepen van vier vogels, die precies op elkaar moeten lijken. „Het is Piet van Belzen is weer wereldkampioen 'Agapornis Fischeri' kweken. een kwestie van geduld en vol harding", aldus van Belzen. „En je moet streng zijn bij de selectie. Alleen de allerbeste vogels zet je bij elkaar om het resultaat nog beter te maken. Het is soms ook moeilijk aan goede nieuwe vogels te ko men. Je kunt niet in een die renwinkel terecht, maar je moet naar andere kwekers, die hun goede vogels niet graag afstaan natuurlijk. Als de vo gels twee jaar zijn, zijn ze op hun best voor wedstrijden. Bij de beoordeling wordt gelet op het formaat, het model, de houding, de conditie, de kleur, de poten, de grootte en de vorm. Je moet er natuurlijk zelf ook een goede kijk op heb ben, die je krijgt door jarenlan ge ervaring. Of je het dan altijd goed ziet? Ik ben nu door een paar vrienden overgehaald mee te doen, zelf twijfelde ik nog aan de kwaliteit van mijn vogels." Van Belzen is lid van de Vogel vereniging 'Zanglust' in zijn woonplaats. Die op haar beurt is aangesloten bij de NBvV, de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers. Daarnaast is hij topkweker van de PCS, de par- kietenspeciaalclub. Elke vogel is geregistreerd. De club ver strekt een pootring met een kweeknummer. 'Zanglust' heeft ongeveer 100 leden, foto: Jaap Wolterbeek waarvan sommigen nog heel jong zijn. Hij noemt bijvoor beeld Marciano de Rijk, die amper 10 jaar is maar toch bij een wedstrijd al goud in de wacht sleepte met witte kana ries. Piet van Belzen is nog steeds enthousiast over zijn hobby. En inmiddels speelt hij met de gedachte ook 'Caïque pape gaaien' te gaan kweken. Wel licht voor nog meer gouden plakken. Aanstaande zaterdag is de grote dag waarop Het Huwelijk zal plaatsvinden. Uiteraard laat de Faam/Vlissinger deze dag niet ongemerkt voorbijgaan en treft u in deze uitgave dan ook een speciale Huwelijksbijlage aan. Met uiteraard het officiële pro gramma van de huwelijksdag, het grote feest in de Arena, maar ook lokale activiteiten die ter gelegenheid van Het Huwe lijk gehouden worden. In alle provinciehoofdsteden worden ter gelegenheid van het huwelijk van kroonprins Willem-Alexander en Maxima speciale activiteiten gehouden. Middelburg, de hoofdstad van de provincie Zeeland, heeft er voor gekozen een spetterende kindermiddag te organiseren. Vanaf een aantal verzamel plaatsen in de stad worden kin deren en hun begeleiders op gehaald voor een optocht met muziek richting de Markt. Vertrek om ongeveer 14.00 uur vanaf het parkeerterrein bij Ho tel Arneville voor de wijken Dauwendaele en Middelburg- Zuid. (Zij lopen via het parkeer terrein bij de Zeeuwse Biblio theek, waar de kinderen uit die buurt zich kunnen aansluiten); de Stadsschouwburg voor de wijken Nieuw Middelburg, Veerse Poort en Klarenbeek; Sportpark Voorborch voor de Stromenwijk. 't Zand en Grif fioen. Kinderen uit Arnemui den, Nieuw- en St. Joosland en St. Laurens zijn natuurlijk ook van harte welkom. Zij kunnen aansluiten op één van de ge noemde verzamelplaatsen. Op de Markt is een ruime, ver warmde tent opgezet, waarin om 15.00 uur het programma begint met 'De Kabouter Klus Klungelshow'. Kabouter Klus Klungel is één van de geliefde kindervrienden uit de razend populaire televisieserie Kabou ter Plop. De leukste, handigste èn ondeugendste kabouter van Vlaanderen en Nederland ver zorgt een vrolijke voorstelling voor kinderen van 3 tot 11 jaar. Een uurtje vol leuke verhalen en de bekende liedjes van ka bouter Plop en zijn vrienden. Om 16.30 uur is het podium bestemd voor de toekans 'Toe- kie Tek' Deze twee super speursnavels zijn bekend van de Tros televisie. Ze werken sa men met onder andere all round entertainer Tony Wilson. Het is de bedoeling dat Toekie, Tek en Tony op het toneel ge holpen worden door kinderen uit het publiek. Na afloop van de voorstellingen (rond 17.30 uur) krijgen de kinderen een lampion en gaat de op tocht met muziek terug naar de verschillende verzamelpun ten. foto: Jan Mank. Nooit eerder lijkt er zoveel aandacht aan het fenomeen huwelijk besteed. Het Huwelijk van kroonprins Willem-Alexa nder en Maxima houdt heel Nederland bezig. Ook de ont werpers krijgen nieuwe inspi ratie door dit vorstelijke huwe lijk. In het zijdemuseum te Me liskerke is tot en met 14 maart de expositie 'Vorstelijk ge kleed' te zien. Prachtige zijde trouwjurken en hoofddeksels van de hand van mode-ont werpster Hak Stam. De tunnelboor Neeltje Suzanna staat op Bevelandse grond! Zus Sara is nog slechts enkele hon derden meters van de Scheldedijk in Ellewoutsdijk verwijderd. De tunnelbouwers werden woens dag verwelkomd door minister Gerrit Zalm van Financiën (het rijk is grootaandeelhouder in de Westerscheldetunnel). Burgemeester Ron Barbé van Terneuzen maakte als eerste hoogwaardig heidsbekleder een rit door de tunnel.. Tijdens het treinritje richting Ellewoutsdijk verklaarde Barbé zich een soort Columbus te voelen. De Zeeuws-Vlaamse 'ontdekkingsreiziger' werd met luid ap plaus begroet toen hij uit de tunnelboor kwam gekropen. Foto: Charles Strijd MIDDELBURG TEL. 0118 - 651 995 HHBIMMMBaaMM—BB—wm» ;'Hp' SI Opening woensdag 20 februari Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (01 18) 484 216 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 advertentie) www.pcdis (advertentie) I I A I I A A II S 0 f S I C II GREVELINGENSTRAAT10H ZIERIKZEE iel om -45 07 10 WWW.PORSKEUKENS.nl DE COMPUTER KOOPJES BEURS ZEELANDHALLEN-GOES HARD- SOFTWARE INTERNET GSM DVD GAMES direkte verkoop INFORMATIE DEMONSTRATIE SBS6 TEXT PAG. 655 (advertentie) Feest op de Markt Nationale Straatspeeldag Kunst- en Cultuurroute van start

de Faam | 2002 | | pagina 1