i i De Groene Papagaay is nieuw én vertrouwd Koninklijk slapen? 2500 i 1 ■i 1 1 m 1 1 1 11 1 1 11 11 Straluma Met de opening van lunchroom/restaurant De Groene Papagaay is het aanbod in Mid delburg weer uitgebreid. Vanuit het pand aan de Langeviele (waar daarvoor Hof van Heden zat) timmeren René van Hilst en Anton Quist aan de weg om duidelijk te maken dat De Groene Papa gaay binnenkort niet meer weg te denken is. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG Catering en kwaliteit Even zag het er naar uit dat De Spirituele So ciëteit Zeeland het nieuwe jaar niet meer zou halen. Na het afscheid van haar vorige voorzit ter Han van Straaten is de sociëteit per 1 janu ari van dit jaar aan haar tweede leven begon nen. De nieuwe voorzitter, dr. ir. Nico Dekkers uit Goes, is er duidelijk blij mee. „We vonden het allemaal nog zó boeiend, dat we er mee door wilden gaan. Dat is nu dus ook gelukt". Spiritisme op de begane gro ...UoVindt het op de Woonboulevard! MARCONISTRAAT, GOES Woensdag 30 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 11 door Mieke Roelse De naam van de zaak is ont leend aan het monumenten- pand waarin en van waaruit gewerkt wordt: De Groene Pa- Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu- tergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. De Drukkery Middelburg, ge dichtendag van Nederland en Vlaanderen met diverse activi teiten, vanaf 9 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Poppen maken - handwerken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Ou de Stad Vlissingen, kinder club, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jon- gerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Buurthuis Aldegonde Vlis singen, dans- en praatavond vanaf 25 jaar, 20.30 u. Café De Goede Verwachting Lewe- dorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Bonedij- kestraat/Dr. Lelystraat Vlissin gen, spullenmarkt Expiere- ment, 9 u. Buurthuis Aldeg onde Vlissingen, jongerendis- co, 12 t/m 15 jaar, 19.30 u. De Drukkery Middelburg, Dou- we Draaisma houdt een lezing over zijn boek 'Waarom het le ven sneller gaat als je ouder wordt', 13.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, prijs- klaverjassen, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u.( country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Cursus Fotografie, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peuter morgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus- sers, 9 u. Zeeuws Museum Middelburg, rondleiding door de schoonmaaktstraat, 13.30 en 15 u. pagaay, al moeten we dat vol gens het Groene boekje heel anders schrijven. Binnen is er (gelukkig) geen papegaai te zien; wél veel groen. Wie de 'oude' zaak kende, moet erken nen dat de beide heren met hulp van anderen er in ge slaagd zijn een heel eigen sfeer te creëren. Dat vertrouwde zit hem niet alleen in de aankle ding van de zaak, maar meer nog in de beide eigenaren. An ton Quist is de kok en is dat trouwens al jaren. Maar omdat zijn vorige werkgever Restau rant De Abdij min of meer op hield te bestaan zat hij ineens zonder werk. Voor René van Hilst golden andere redenen, maar allebei zijn het doeners, géén vreemdelingen in het Middelburgse en bereid de uit daging aan te gaan om van De Groene Papagaay een begrip te maken. Er wordt duidelijk niet gegokt op toeristen, al thans niet als het gaat om het serveren van de eeuwige friet, vlees, doppertjescombinatie. „Wat we willen is dat we een vaste klantenkring opbouwen van mensen die hier lekker ko men eten en dat weer doorge ven aan hun vrienden en ken nissen", zegt Quist. „Daar is onze kaart ook op gebaseerd; voor iedereen keus en met prij zen die niet de goedkoopste zijn, maar zeker niet de duur ste. Ik wil goede kwaliteit leve ren en als het alleen maar snel René van Hilst en Anton Quist gaan de uitdaging aan in De Groene Papagaay. en goedkoop moet, dan kan ik daar niets mee. leder stuk vlees of vis wordt begeleid door een aantal aardappelgerechten, dat kan gratin zijn of speciale aard appeltjes. Dan nog drie soorten verse groenten en een salade. En geen zogenaamde Franse keuken waarbij je aan het eind van je diner nog wel iets zou willen. Alle porties zijn ruim voldoende." Van Hilst vult aan: „We zijn al lebei geen jonge gasten die wel even een zaakje op poten zetten. Dat betekent dat je ook een stuk levenservaring achter je hebt en niet zo snel in pa niek raakt. Bovendien is het natuurlijk ook de uitdaging om te laten zien dat het kan. Dat je net zo rustig twee per sonen aan een tafeltje of een groep van zestig man een fij ne maaltijd in een prettige sfeer kunt bieden." Want het verzorgen van de lunch en het diner is maar een deel van de activiteiten van het tweetal. „Vooral met de catering heb ben we al een behoorlijk aan tal grote klanten; dat loopt niet slecht", vertelt Quist, die ruiterlijk toegeeft dat hij door zijn vorige werkgever veel mensen kent. Maar ook bruiloften, partijen, recepties en andere feestelijke bijeenkomsten zijn mogelijk. Hetzij in de zaak (al ligt met vijfenzeventig zitplaatsen en nog eens vijfenveertig in de tuin daar wel een beetje de li miet), hetzij bij mensen thuis en in bedrijven. De eerste buffetten zijn al achter de rug Foto: Jaap Wolterbeek. en constant lopen er contac ten met mogelijke potentiële klanten. „Met een reisorgani satie zijn we nu al zover, dat er een groep van ruim zestig Zwitsers hier de lunch komt gebruiken", licht Van Hilst toe. „Dat zijn leuke contracten waar je duidelijk van tevoren afspraken over kunt maken." Maar kwaliteit staat voorop, daar zijn de heren het roerend over eens. De Groene Papa gaay is afgezien van zondag alle dagen geopend van 10 tot 22 uur. Op zoek naar de waarheid Nico Dekkers: „We staan open voor de meest uiteenlopende stromingen en overtuigingen." foto: Anton Dingemanse De Spirituele Sociëteit Zeeland is een ontmoetingsplaats voor mensen die geïnteresseerd zijn in spiritualiteit en bewust wording en organiseert regel matig lezingen en cursussen over onderwerpen die daar mee te maken hebben. „Wat dat betreft is er niets veran derd", benadrukt Nico Dek kers. „De organisatie zelf daar entegen is wel veranderd. Sinds 1 januari van dit jaar is De Spirituele Sociëteit Zee land een zelfstandige organi satie. Voor de mensen die naar onze lezingen komen of aan de cursussen deelnemen verandert er echter weinig." De Spirituele Sociëteit Zee land is in 1996 opgericht door Hans van Kakerken. De huidi ge voorzitter, Nico Dekkers, was toen al een bekend ge zicht. „Ik kan me nog herinne ren dat ik in die tijd al lezin gen bijwoonde vertelt Dek kers. „En vanaf het begin er voer ik tijdens de bijeenkom sten een hele bijzondere at mosfeer, heel warm en open. En tot op de dag van vandaag is dat zo gebleven. Het komt denk ik omdat we de mensen die naar zo'n lezing of cursus komen de ruimte geven om met elkaar van gedachten te wisselen en vragen te stellen aan elkaar. Dat kan al voor het begin van een lezing, maar ook in de pauze en erna is er volop gelegenheid om met de andere aanwezigen te praten. En dat biedt weer de mogelijk heid tot de verdieping waar we ons als sociëteit voor inzet ten. We beweren niet dat we de waarheid in pacht hebben, maar laten iedereen de vrij heid om zijn eigen waarheid te vinden. Dogma's zijn bij ons dan ook uit den boze. De be doeling van de lezingen en cursussen is op de eerste plaats het stimuleren van de spirituele ontwikkeling van de deelnemers." Volgens Nico Dekkers is de be langstelling voor de activitei ten van de sociëteit door de ja ren heen erg groot geweest. „En niet alleen van mensen uit de buurt; maar uit heel Zee land en zelfs daarbuiten. Er is blijkbaar een brede interesse onder de mensen voor spiritu ele onderwerpen. Binnen onze sociëteit is er ruimte voor al lerlei vormen van godsdienst, filosofie en mystiek, maar met zaken als spiritisme laten we ons niet in. Ook worden er geen seances gehouden. Dat is één van onze huisregels. Voor de rest staan we open voor de meest uiteenlopende stromingen en overtuigingen. Een aantal onderwerpen van de lezingen die het komende half jaar op het programma staan, zijn bijvoorbeeld: 'Met hart en ziel ouder worden' door Carola de Vries Robles, 'De verschijning van Christus in onze tijd' door dominee Hans Stolp en 'Psychosynthe- se: Zijn wie je bent' door Karei Scholten. De mensen die een lezing houden, hebben bijna allemaal een gedegen oplei ding achter de rug, maar de 'verhalen' die ze te vertellen hebben komen vaak recht uit het hart. Door mensen uit te nodigen voor wie spiritualiteit een beleving is en niet alleen theoretische kennis, hopen we dat de mensen die komen lui steren ook geraakt worden, zo dat ze er in hun eigen leven iets mee kunnen doen." De lezingen worden door gaans gehouden op de derde zondag van de maand in de Stadsschouwburg van Middel burg van 10.30 tot 13.00 uur. Kaarten hiervoor hoeven van tevoren niet te worden gere serveerd. Voor de cursussen van de sociëteit dient men zich wel van tevoren op te ge ven. Nadere informatie is te verkrijgen via het secretariaat van de Spirituele Sociëteit Zeeland, telefoon 0113 251364 of via e-mail spirsoczld@zee- landnet.nl. (advertentie) advertentie Of ben je toe aan nieuw behang, een compleet nieuwe slaapkamer of een fleurig dekbedovertrek.. Mikro Electro, Brugman Keukens Et Badkamers, Trendhopper, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC, Runner, Verf Et Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL, Decorette en Beter Bed. IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Huwelijksbal Meliskerke - In Meliskerke wordt zaterdag 2 februari Het Huwelijk gevierd met een lampionoptocht (start 18.30 uur bij 'Ons Huis') en een huwelijksbal in het dorpshuis. Toutages verzorgt de muziek voor jong en oud. Entree: leden en kinderen tot 16 jaar 1 euro, niet leden 2,50 euro., Poëzie aan zee - Onder de ti tel 'Poëzie aan zee' presenteren de Zeeuwse bibliotheken op Landelijke Gedichtendag 31 ja nuari 2002 een uitgebreid pro gramma. In de bibliotheken, maar ook op internet, scholen, in de media en op straat wordt aandacht besteed aan poëzie. In de Middelburgse bieb wordt de gedichtendag geopend met de presentatie van 'Zeeuws Dicht' een bundel topografische poë zie. De site van de Zeeuwse bieb, www.zebi.nl is speciaal voor deze dag aangepast. Zo is er een door Freek de Jonge in gesproken versie van het ge dicht 'Zeeland 2002' dat inmid dels op 100.000 ansichtkaarten verscheen. Ook in De Drukkery is er die dag een uitgebreid pro gramma voor poëzieliefhebbers. Westhoveloop - Dynamica houdt zaterdag 2 febuari haar jaarlijkse Westhoveloop in de bossen en duinen bij Kasteel Westhove tussen Domburg en Westkapelle. Lopers kunnen kie zen voor 3,5, 9 of 14 kilometer. De start is om 15 uur, voor elke deelnemer is er een aandenken. Eredienst - Het Soefi Centrum Middelburg houdt zondag 3 fe bruari een Universele Eredienst in gebouw 'De Vier Elementen' Breeweg 100 te Middelburg, aanvang 10.50 uur. Het thema is 'eenheid', spreker: At de Roos. Handanalyse - Dé spirituele sociëteit geeft vanaf 28 januari de cursus 'Handanalyse, een middel tot zelfinzicht'. Tien maandagavonden van 20 tot 22.15 uur in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg. Info: 0113-251363. Huwelijksfoto's - Tot 4 febru ari zijn door het hele gebouw van de Vlissingse bibliotheek 't Spui huwelijksfoto's te zien die zijn gemaakt door Foto Ver- schoore. De foto's laat een stuk je Vlissingse huwelijksgeschie denis zien vanaf het begin van de vorige eeuw. Politieke bijeenkomst 55+ - De SWO Platteland Walcheren houdt in het kader van de ko mende gemeenteraadsverkie zingen een politieke bijeen komst in de gemeente Veere. Aan deze bijeenkomst wordt door alle politieke partijen /groe peringen in Veere meegewerkt. Onderwerpen die aan de orde komen: leefbaarheid in alle ker nen; voorzieningen; wonen en zorg; woonomgeving; vervoer; WVG-voorzieningen en de ge meentelijke nota Ouderenbe leid. Alle 55 plussers uit de ge meente Veere zijn 4 februari om 14 uur in Ons Huis te Melisker ke van harte welkom. Verzamelaarsbeurs - Vrijdag avond 1 februari wordt in Café- Pension 'De Goede Verwach ting' te Lewedorp een beurs ge houden voor verzamelaars van o.a. postzegels, kaarten en mun ten. Aanvang 19.15 uur. Ringwalburgen in Zeeland - Oudheidkamer Aldegonde pre senteert 6 februari een lezing door Prof. PA. Henderikx uit Vee re, getiteld: 'Ringwalburgen in Zeeland, in 't bijzonder in Sou burg'. Plaats: Het Bolwerk (te genover winkelcentrum Page gaaienburg in West-Souburg), aanvag 20 uur. De toegang is vrij. Inspraak allochtonen - In het kader van de komende ge meenteraad verkiezingen organi seert de Stichting Platform In spraak Allochtonen Vlissingen (SPIAV) 8 februari een voorlich ting- en gespreksavond rond het thema 'de politiek en het al lochtonen beleid'. Aanvang 19.45 uur in het gebouw van de Joegoslavische Vereniging te Adriaen Coortenlaan 3a Vlissin gen. Programma: 19.45 uur: ont vangst met koffie of thee; 20 uur: inleiding over de gemeente raadsverkiezing 2002; 20.10 uur: de politieke partijen aan het woord: zij geven hun beleid t.a.v. allochtonen aan; 20.30 uur: gelegenheid tot stellen van vra gen; 20.50 uur: politieke partijen aan het woord; 21.10 uur: Vraag en antwoord. Na deze presenta tie bestaat de mogelijkheid om van gedachten te wisselen met de aanwezigen. Galmproject Vlissingen - De gemeente Vlissingen biedt sportief niet-actieve ouderen in de leeftijd van 55-65 jaar de mo gelijkheid deel te nemen aan het Galm-project. Dit project is een stimuleringsmethode om de jon ge ouderen meer te laten bewe gen. Uit onderzoek blijkt name lijk dat ruim 60% niet of onvol doende beweegt. Alle ouderen in de betreffende wijken wor den middels een brief en per soonlijke benadering uitgeno digd deel te nemen aan een fit test die op 21 februari plaats vind in sporthal de Belt. De bij de brief meegestuurde vragen lijst wordt op 5 februari huis- aan-huis opgehaald. Aansluitend op de fittest vindt een 12 weken durend bewegingsintroductie- programma plaats, waarin men kennis kan maken met verschil lende vormen van sport, spel en beweging, zoals badminton, bal spelen, gymnastiek, wandelen, fietsen, zwemmen, tennis enz. Na de zomermaanden wordt de groep gecontinueerd en volgt er na anderhalf jaar een 2e fittest, waaraan men kan afmeten of de fitheid is verbeterd.Meer info: Zeeuwse Sportraad, Dennis Plantinga, 670837, Sportraad Vlissingen, Anton Vael 487422 of Stichting Palladium, Lies Lui kenaar, telefoonnummer 431926. 1 23456789 10 11 10 11 De vakjes met een sterretje vormen de oplossing van de puzzel. U moet ze alleen nog wel in de goede volgorde zetten. Horizontaal: 1 aanvang, slot. 2 deel van het oor, onderwijs, lidwoord. 3 lust hof, tweezang. 4 partij in een rechtsgeding. 5 lengtemaat, zoon. 6 streek, werelddeel. 7 maanstand, editie. 8 gemaskeerde kuil die dient om dieren te vangen. 9 stof voor hoeden, uiachtige plant. 10 een zekere, Tibetaanse rund, bid (Latijn). 11 besef, scheepsexploitant. Verticaal: 1 wittig van kleur, herrie. 2 gelofte, drinkgerei, dochter van Cad mus. 3 dunne weefselplek, vaartuig. 4 zout van salpeterzuur. 5 namelijk, persoonlijk vnw. 6 voedsel, roofmeeuw. 7 loofboom, vreemde munt. 8 zeil dat ter bescherming ergens overheen wordt gelegd. 9 reukorgaan, zwaar metaal. 10 rivier in Schot land, grote watervlakte, vreemde munt. 11 oculeren, hoofdstad van Senegal. Stuur uw oplossing vöör donderdag 7 februari naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 13 februari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van 16 januari luidt: 'Internet'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. Pieters uit Oost-Souburg.

de Faam | 2002 | | pagina 10