I Prijswinnaars Van Dale Eindejaarspuzzel Goede matras voorkomt slaapproblemen i St VERLICHTING Walchernaren tappen goed biertje door Inge Adriaansen Nog geen jaar geleden, om wat nauwkeuri ger te zijn vorig jaar maart, opende Simone en Wilbert ten Broek hun winkel aan de Sint Jacobsstraat 28 te Vlissingen. Een winkel vol hebbedingen waar je behoorlijk hebberig van kan worden. Velen zullen de gekke horloges, opvallende sieraden en trendy haarstukken al wel ontdekt hebben. We hebben het over Heb bes Bijoux. Nu het jonge ondernemersstel hun draai helemaal heeft gevonden in de winkel vonden zij het tijd voor iets nieuws. Sparkling smile Vele honderden, het aantal zal niet ver van duizend afwijken, inzendingen werden in gestuurd. Niet één foute oplossing zat erbij. De juiste oplossing is zoals alle inzenders al we ten: 'van gulden naar euro'. Helaas kunnen wij uit de enorme stapel briefkaarten maar 3 geluk kigen aanwijzen. 1 2 3 4 5 6789 10 11 We brengen een derde deel van ons leven sla pend door. Dat verbl ijf in bed gaat niet altijd over rozen. Vaak ligt dat: aan een verkeerde of verouderde matras. De Stichting Promotie Ma trassen probeert consumenten bewust te maken van het belang van een goede en passende ma tras. Ruim vierhonderd aangesloten detaillisten steunen de Stichting daarbij in de rug. Hoge eisen Goede voorlichting 'Snel'koken zonder concessies Van goede voornemens alleen slankt u niet af Honderd EHBO-tips voor de computer Happy Radio Zeeland nu in heel Zeeland op de kabel op de begane grond Woensdag 16 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 9 Hebbes Bijoux nu ook voor piercings De sieraden werden er al voor verkocht bij Hebbes, maar je moest bij iemand anders de gaatjes laten maken om die trendy lichaamsversieringen te kunnen dragen. Dat is nu verleden tijd want Wilbert en Simone zetten sinds kort in hun eigen winkel piercings. „Er is veel vraag naar en ge zien mijn achtergrond als ver pleegkundige is het voor mij niets vreemds of engs om 'te prikken'" vertelt Simone. Wil bert en ik hebben allebei een training gevolgd, want pier- cen is natuurlijk wel iets wat deskundig en uiterst hygië nisch moet gebeuren. Men sen moeten zelf ook goed we ten waar ze aan beginnen want een piercing moet je ze ker in het begin goed verzor gen. Wij besteden dan ook erg veel aandacht aan de na zorg. Wie een piercing bij ons heeft laten zetten kan zo vaak als hij wil langs komen om er even naar te laten kijken. Ik heb liever dat ze te vaak ko men dan dat er iets mis gaat door onwetendheid of ver waarlozing." Wilbert en Simo ne nemen het piercen dus ui terst serieus en dat is maar goed ook. Wie een piercing wil laten zetten moet daar voor eerst even een afspraak maken, zodat er voldoende tijd genomen kan worden. Bij jongeren onder de 16 jaar wordt alleen een piercing ge zet als een van de ouders of voogd hier na overleg van een geldig legitimatiebewijs schriftelijk toestemming voor geeft. Vooralsnog worden de piercing gezet in lip, tong, te pels, oor, wenkbrauw en na vel. Op termijn ligt het in de bedoeling om ook de moge lijkheid te bieden voor een piercing in de intiemere li chaamsdelen. Veel minder griezelig, maar zeker zo opvallend, is de nieu we methode van tandversie- ring die Hebbes sinds kort biedt. In de collecties zaten al de kleine glittertjes die met speciale lijm op de tanden ge plakt konden worden, maar de ontwikkelingen staan ook op dit gebied niet stil. De tandversiering is zeg maar verbeterd. „Wij brengen de tandversiering zelf bij de klant aan waarvoor de tand eerst geëtst wordt, vervolgens komt er een bonding op de tand (hechtlaagje) dat wordt uitgehard met een UV-lampje. Als laatste gaat hierop het door de klant gekozen steen tje dat kan variëren van een Swarovski kristalletje tot een heus diamantje", legt Simone uit. Volgens deze methode moet de tandversiering drie jaar blijven zitten. Wil je tus sentijds van je sparklinci smile af dan moet je even langs de tandarts om het steentje te la ten verwijderen, war.it dat kunnen ze nou weer miet bij Hebbes. Ook voor het aan brengen van een tandversie ring moet even een afspraak gemaakt worden. Vaak kun nen klanten wel direct dezelf de dag nog geholpen worden, zo verzekert Simone. Hebbes Bijoux is met uitzondering van maandag dagelijks en op vrijdagavond geopend. Voor het maken van een afspraak, tel. 0118-430211. Het lot heeft bepaald dat: A.Onwijn uit Middelburg, C.J.M. Schreurs uit Vlissingen en S.C. Osman uit Oost-Sou burg een prijs ontvangen. Daarbij gaat de hoofdprijs, de 13e editie van het Van Dale Groot woordenboek der Ne derlandse taal, naar A. On- wijn. De tweede prijs, het Van Dale Idioomwoordenboek, ont vangt C.J.M. Schreurs en de derde prijs, het Van Dale Handwoordenboek heden daags Nederlands, gaat naar S.C. Osman. De gelukkige prijswinnaars ontvangen binnenkort schrif telijk bericht. Slaapproblemen en pijn in de onderrug komen bij acht op de tien West-Europeanen regel matig voor. Vaak wordt dan ge kozen voor een glas warme melk, een slaappil of een be zoek aan de fysiotherapeut om de (soms vage) klachten te lijf te gaan. Dat is wat doktoren symptoombestrijding noemen, want aan de oorzaken van het probleem wordt niets gedaan. En dus kunnen de klachten ie der moment terugkomen. In het krijgen van een goede nachtrust speelt de matras een hoofdrol. Wie niet lekker ligt, voelt zich de volgende dag sla perig. En wie nacht in nacht uit niet in slaap kan komen, voelt zich op een goed moment ges loopt. Bovendien kan een te zacht slaapsysteem rugklach ten veroorzaken. Vandaar dat het van belang is dat u bij de aanschaf van een nieuwe ma tras niet over één nacht ijs gaat en u goed laat adviseren. De bij de SPM aangesloten de taillisten zijn bij uitstek in staat om u de weg te wijzen in de wereld van de matras. Door gedegen opleiding van het personeel en het stellen van hoge eisen aan slaapsystemen weten de detaillisten in iedere slaapbehoefte van de consu ment te voorzien. Ook kunnen zij u vertellen dat een matras door transpiratie-opname en slijtage echt niet langer dan tien jaar mee kan. De SPM speelt bij het voorlichten van de consument een ondersteu nende rol. Men heeft daartoe een brochure gemaakt, die gratis aan de detaillisten vers trekt wordt ten behoeve van de consumenten. Steeds meer detaillisten raken overtuigd van de noodzaak van het geven van goede voorlichting aan de consu ment en het bewust bezig zijn met de kwaliteit van de ma tras. Onlangs sloot bijvoor beeld een grote winkelketen zich met dertig winkels aan bij De vakjes met een sterretje vormen de oplossing van de puz zel. U moet ze alleen nog wel in de goede volgorde zetten. Horizontaal: 1 voedingsmiddel, uitvoerig. 2 loofboom, uitroep, bosgang. 3 roofmeeuw, handvat. 4 indringer. 5 familielid, na de mid dag. 6 schaapkameel, sluis. 7 loofboom, laatstleden. 8 weg verharding. 9 kraakbeen, rivier in België. 10 lidwoord, Ja panse parelduikster, vat. 11 bereide dierenhuid, vreemde taal. Verticaal: 1 muskus, voetgewricht. 2 veerkracht, indien, ontkenning. 3 werk van een componist, deel van het gelaat. 4 steeds. 5 muzieknoot, voertuig. 6 videofilmpje, treuzelaar. 7 kledings tuk, gereed. 8 paal bestemd om in de grond geslagen te worden. 9 gast, vaste spiritus. 10 grond bij een huis, ge neesmiddel, geladen atoom. 11 dagtekening, een weinig scheel. Stuur uw oplossing vóór donderdag 24 januari naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijs winnaar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 30 janu ari bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van 2 januari luidt: 'Favoriet'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar Huib de Korte uit Aagtekerke. Echt slapen doe je pas op een goede matras. Afgelopen woensdag heeft was de RAI te Am sterdam de finale van de Nationale Biertapwedstrij den. De winnaars van de Zeeuwse voorronden heb ben daar bewezen dat er hier in de provincie goed getapt wordt. In de cate gorie 'Individuelen' be haalde Jacco Duvekot van Dijkpaviljoen De Westkaap uit Westkapelle maar liefst de derde plaats. In de ca tegorie teams timmerden de Walcherenaren ook ste vig aan de weg. Het team van Grand Hotel Arion te Vlissingen, bestaande uit Karina Soto en Joost van Damme behaalden daar de achtste plaats. De Nationale biertapwed strijden is een initiatief van het Centraal Brouwerij Kantoor, ter promotie van een correcte behandeling van het product bier. De deelnemers aan de wed strijden meten onder toe ziend oog van een vakjury in de selectieronde en de finale telkens 4 glazen pils tappen en een flesje uit- schenken. Verspreid over heel Nederland nemen er aan deze wedstrijd onge veer 5500 horecawerkne- mers deel. BBH Koken in een snelkookpan was vroeger te moeilijk en gevaarlijk. Bij de nieuwste snelkookpan nen van Fis sier is dit vol ledig opge lost. In de ho gedrukpan kook je ge rechten op een tempera tuur van 105° tot soms wel 119° Celsius. Daarom kook je in deze pannen aan merkelijk sneller. Maar het heeft meer voorde len. Mineralen Het nieuwe snelkoken, makkelijk en erg snel. Steeds meer lichaamsdelen worden versierd met piercings, de wenkbrauwpiercing is zowel bij mannen als vrouwen erg gewild. foto: Jaap Wolterbeek de SPM. Daarmee kwam het ledental op ruim vierhonderd zaken. De SPM is dankzij de steun van de aangesloten de taillisten in staat om in de me dia onder de slogan "Echt sla pen doe je pas op een nieuwe matras" regelmatigpublieks- campagnes te organiseren. U leest alles overmatrassen en de aangesloten detaillisten op onze website: http://www.ver- antwoordslapen.nl en vitaminen blijven in de gerechten bewaard. Er vindt geen smaakoverdracht plaats en je hebt geen kleurverlies. De sneb kookpan is zeer geschikt voor gerechten met een lange berei dingstijd zoals stoofvlees en lang trekkende bouillons. Fissier organiseert vanaf januari 60 snelkookdemonstraties in het land. Daar ervaart u zelf hoe makkelijk en snel u kookt met de nieuwe Blue Point snelkookpannen. Ze zijn standaard voorzien van een in drie fases werkend veiligheidssysteem met in het deksel ver ankerde ventielen. Meer informatie over de snelkookdemon straties bel 0164-24 30 50. De nieuwe generatie snelkookpannen is verkrijgbaar in de betere kook-/huishoudspeciaalzaak. Zoals velen onder ons heeft u misschien dit jaar weer afslanken en gezonder eten op uw lijstje met goede voornemens staan. Maar zoals bekend zijn alleen goede voornemens niet voldoen de om dit resultaat te bereiken. Bij Beheer Slank Club weet men dat en men belooft daar dan ook geen wonderen. Afslanken gaat niet vanzelf. Bij beheer Slank Club krijgen deelnemers des kundige ondersteuning en begeleiding van leidsters die zelf ei varingsdeskundig zijn. Beheer Slank Club houdt wekelijkse bij eenkomsten waarin deelnemers gewogen worden en nieuwe weekmenu's ontvangen. Deze weekmenu's zijn gebaseerd op gezonde voeding. Niet op liflafjes en ingewikkelde recepten maar op gewoon en lekker eten. Samen met de clubleidster en de clubgenoten kunnen deelnemers eraan werken hun eetge drag blijvend te veranderen. Men analyseert gezamenlijk wal en waarom er gegeten wordt en hoe de knelpunten aangepakt kunnen worden. Meer informatie over Beheer Slank Club is te vinden op www.slank-Klup.nl of via 0523-231571. Geen paniek meer als Win dows vastloopt. Geen stress meer als je muis niet meer werkt. Want bij de honderdste editie van Computer Idee zit een gratis pocket met hon derd tips voor de PC. Daar mee los je alle computerpro blemen snel op. En boven dien kan men meedoen aan een wedstrijd van Computer Idee. Veel voorkomende pro blemen, zoals het geen ver binding meer kunnen maken met internet, het kwijt zijn van tekst of adresboek of een steeds trager werkende ma chine, en ernstiger problemen zoals het belaagd worden door een e-mail stalker kun nen met de pocket in de hand opgelost worden. Het is een ideale gids om altijd naast de PC te hebben liggen. Ter gelegenheid van het honderdste num mer van Computer Idee heeft het blad een wedstrijd uitgeschre ven met als onderwerp 'bedenk zelf een originele EHBO-tip voor je computer'. Door de tip, samen met de adresgegevens in te sturen naar Computer Idee, postbus 5240, 1410 AE Naarden maken de beste 10 inzenders kans op een Computer Idee FAO. man Handboek, deel twee, ter waarde van 35,95 euro. Happy Radio Zeeland is sinds vandaag ook op Walcheren te be luisteren. Daardoor wordt Happy Radio Zeeland nu in de hele provincie doorgegeven op het Zeeuwse kabelnet op de frequen tie 96.6 Mhz. Sinds afgelopen zomer werd Happy Radio Zeeland al doorgege ven in Zeeuws Vlaanderen, Noord- en Zuid Beveland en op Schouwen-Duiveland op verschillende frequenties. Door ge biedsuitbreiding is Happy radio Zeeland vanaf nu in de hele provincie te ontvangen op dezelfde frequentie, namelijk 96,9 Mhz. Happy Radio Zeeland hoopt ook zo snel mogelijk in de ether te kunnen gaan uitzenden. Dit is echter afhankelijk van de uitkomst van de politieke debatten over de herverdeling van de etherfrequenties. Happy Radio Zeeland zendt 24 uur per dag non-stop vrolijke muziek uit, afgewisseld met nationaal en inter nationaal nieuws op het hel uur en regionaal nieuws om half- acht, halfnegen, half een, halftwee, halfvijf en halfzes. (advertentie) O Windows opnieuw installeren? Niet nodig! Meest voorkomende pc-problemen opgelost Onmisbaar pc naslagsverkjo Bloeddrukverlogcnd In geval van nood I Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar; u kunt de lamp(en) van uw keus méteen mee naar huis némen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-ijsselmonde (bedrijventerrein Reljerwaard) Tel 010-2921026 Meubelen TeL 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/llsselmonde www.straluma.nl

de Faam | 2002 | | pagina 9