i Meester Piet: geen keus maar ook geen spijt Meer dan 200 judoka's op de mat in Souburg 't Is afijn... Opruim knallers! 'Krijg er tranen van in mijn ogen...' GOES Dertig jaar geleden begon Piet Koster als on derwijzer aan de basisschool in Oost-Sou burg waar hij nog steeds werkzaam is. De naam van de school veranderde; er kwamen andere directeuren en een hele reeks onder wijskundige wijzigingen. Nu zitten er in 'zijn' groep acht kinderen van wie hij de ouders ook al in de klas had. En zo is de cirkel weer rond. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Zeven bekertjes limonade Géén Piet Sportschool Geelhoed hield afgelopen zater dag het eerste 'try-outtoernooi' voor de jeugd. Tonny Mulder, initiatiefnemer van het toernooi en eigenaar van Sportschool Geel hoed die voor het toernooi een speciale mat heeft laten maken met maar liefst 8 wedstrijd- vlakken, hoopte op 100 deelnemers. Er schre ven echter ruim twee keer zoveel kinderen in. Opzet ...u vindt het op de Woonboulevard! MARCONISTRAAT, GOïS Woensdag 16 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 15 door Mieke Roelse Koster, oorspronkelijk afkom stig uit Papendrecht, had wei nig keus. Zijn vader bepaalde Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu- tergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Pop pen maken - handwerken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, jongerendisco, 12 t/m 15 jaar, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Jan Scheffers in gesprek met Theo van Teylingen, 'Monotonering en wat is modernisering', 16.45 u. Zeeuwse Bilbiotheek Middelburg, Natuurkundig Ge zelschap Middelburg, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad "Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Bonedij- kestraat/Dr. Lelystraat Vlissin gen, spullenmarkt Expiere- ment, 9 u. Buurthuis Alde gonde Vlissingen, dansavond, 20.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, herfst-win- ter wandeltocht, 5, 10, 15 en 30 kilometer, start vanaf 9 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Cursus Fotografie, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peuter morgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zeeuws Mu seum Middelburg, rondleiding door de schoonmaaktstraat van het museum, 13.30 en 15 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing door het Ne derlands Klassiek Verbond, 'De Romeinse provincie Brit- tann>zi', 20 u. - dat hij en zijn broer onderwij zer moesten worden. En dat deden ze dus. Zelfs bijna op dezelfde werkplek. Op het mo ment dat Piet aangenomen werd aan de (toenmalige) J.H. van Daleschool stroomde zijn broer door als directeur van een basisschool in Koudeker- ke. „De directeur was toen de heer Alberts, een echte didac ticus", herinnert Koster zich. „In de hal met een tegelvloer stond één tafel met zes stoe len en daar dronken we koffie die juffrouw Kwasters in een thermosfles meebracht. Het ging allemaal heel klassikaal met tafeltjes twee aan twee; echte cijferlijsten en klassen waar toch vaak zo'n vijfender tig kinderen inzaten. Ik begon met de vierde klas, zeg maar groep zes van nu. In die tijd had de directeur of het hoofd der school traditiegetrouw de zesde klas. Met het aantreden van Wim Meulmeester kwam daar verandering in. Dat was al meer een manager met méér administratieve taken en dus kwam de zesde klas of groep acht vrij. En zo is het voor mij altijd gebleven. Daar om is het zo leuk dat er nu kinderen in die groep zitten waarvan ik ook de ouders in de klas heb gehad. De vader van Thijs, de moeder van De lano en de vader van Lars bij voorbeeld. Die zie ik nog zit ten, hier vlak voor me. Die jongen kon zo machtig mooi tekenen, daar keek ik met be wondering naar." In de afgelopen dertig jaar is er veel veranderd. Niet alleen de bestemming van de schoolreisjes (Koster liep met zijn vierde klas naar het strand bij Dishoek) of van cij ferlijst naar balletjesrapport en nu weer voorzichtig meer cijfers. „De vergadercultuur, dat werd echt een rage", ver zucht Koster. „Vroeger had den we drie keer per jaar een vergadering, maar later werd er letterlijk over van alles en nog wat eindeloos gesproken. Ik weet wel, dat is typisch on derwijsland, maar ik herinner me nog een halfuur durende discussie over hoeveel beker tjes limonade er uit een fles gingen. Zeven was dat, en dat vergeet ik van mijn leven niet. Er zijn natuurlijk ook veel goe de dingen gerealiseerd. De methodes zijn gedifferen tieerd zodat het veel meer af gestemd is op wat iemand aankan. Jammer is wel dat we veel energie gestoken hebben Piet Koster met de vóórlaatste groep acht van o.b.s. De Tweemaster die hij naar het voortgezet onderwijs loodst. foto: Jaap Wolterbeek. in de fusie in 1995 tussen de Van Daleschool en de Pieter Louwerseschool, die na enke le jaren alweer ongedaan ge maakt werd." Ook al is Koster verknocht aan de achtstegroepers, omdat ze weliswaar mondiger zijn dan hun ouders maar hem ook meer in vertrouwen nemen, toch zijn er grenzen die blij ven. „Eerst was ik meneer Koster, daarna meester Piet. Maar daarmee is het wel klaar", zegt hij. „Je staat voor de klas en boven de kinderen. Ik ben geen Piet voor ze, zo werkt dat niet. Dat neemt niet weg dat ik het een ontzettend boeiende leeftijd vind. Ze stik ken van de onzekerheden en aan de andere kant lijken ze zo zelfverzekerd. Goed luisteren en vertrouwen opbouwen zijn de sleutelwoorden. Dat bege leiden naar het voortgezet on derwijs vind ik het meest boei ende. Wat dat betreft zit ik net zoals zij in spanning als de uit slag van de CITO-toetsen komt. Maar er zijn ook dagen dat ik echt bekaf ben want ze vreten energie op die leeftijd. Gelukkig werk ik op een leuke school met een enthousiast en collegiaal team. Als ik na het schooljaar 2002-2003 afscheid neem dan is het met een fijn gevoel. De keus om in het on derwijs te gaan werd voor mij genomen maar spijt, nee geen moment." 'Ik heb het gevoel dat ze opnieuw geboren zijn', sprak zanger Marco Borsato vorige week na afloop van het eerste Paradiso- concert van Blpf. De drie Zeeuwen en de nieuwe drummer Nor man Bonink speelden de Amsterdamse poptempel plat. Een droomstart voor de Blauwe Ruis-toernee. Dinsdagnacht om klokslag twaalf uur startte de verkoop van de nieuwe cd. Popcritici en fans zijn het roerend eens: Blpf heeft zichzelf over troffen. Na de plotselinge dood van drummer Chris Götte bleef de band ontredderd achter. Het gevoel iemand te verliezen die heel dierbaar voor je is loopt als een rode draad door de songs op de nieuw plaat. Tekstdichter Peter Slager, bassist in de groep, weet precies de juiste snaar te raken. Ernst Jan Rozen- daal schrijft in de PZC: 'Het verdriet is niet té particulier, het al bum is zeker niet somber en de sentimentaliteit die op de loer ligt wordt door de muziek de kop ingedrukt'. Gijsbert Kamer, popscribent van de Volkskrant roemt de zang van Paskal Jakob- sen. 'Hij weet zich in een verstild liedje als Mooie dag klein te maken en klinkt oprecht woedend in het slot Vrienden. Maar de grootste verdienste zit 'm in de arrangementen'. Muziekblad Oor, altijd kritisch, is eveneens vol lof. Tom Engelshoven betitelt Blauwe Ruis als een 'overtuigende en ontroerende nederrock- plaat'. Het vijfde studioalbum van Blpf is beter dan alle voor gaande, meent de recensent van Oor. Blauwe Ruis is geen zwa re kost, aldus de criticus. 'Kwalificaties als stevig, geladen en geïnspireerd lijken eerder van toepassing.' De fans vinden Blauwe Ruis een wereldplaat. Daar is geen dis cussie over mogelijk. Marieke uit Hengelo schrijft in het gastenboek op de Blpf-site: 'Zo heren...maar goed dat jullie geen rapport meer krijgen, want dit zou niet goed zijn voor jullie ego...;). Hihi weer een 10!Wat een mooie cd... geweldig, krijg er tranen van in mijn ogenga zo door!' Remco houdt het op: 'Het verlies verwoord....' Bassist Peter Sla ger vond de juiste woorden om het verlies tastbaar te maken. Freline: 'Wat een enorme verrassing: Blauwe Ruis lag op de deurmat toen ik thuiskwam van mijn werk. Ik voelde me echt bevoorrecht. De cd is prachtig. Een ode aan Chris. Peter, je bent echt een poëet.' Een van de eerste fans die Blauwe Ruis in huis had was Olav Janssen. Via de site van Blpf tipte hij dinsdagnacht even na twaalfen z'n Zeeuwse mede-fans. 'Voor iedereen die in Vlissin gen of omgeving woont en de cd Blauwe Ruis nog niet heeft MusicStore in Vlissingen is vannacht geopend Ik heb net de cd gehqald en hij is top!!!!' In Paradiso stonden de Zeeuwse die-hard fans helemaal vooraan. Onder hen Jolanda uit Middelburg. Zij schrijft donderdagochtend, ongetwijfeld nog met een duffe kop: 'Ben terug uit Amsterdam, ja vannacht om vier uur al hoor, en kan voor geen meter slapen, veel te veel mooie indrukken in mijn hoofd! Mannen ik vond het een top concert, en vooral de (voor ons) onverwachte after party was heeeeeeeeeel gezellig!! Jammer dat ik nu weer vier weken moet wachten, maar ja het kan niet iedere dag Blpf-dag wezen (kan ik wel aan, maar mijn portemonee niet vrees ik!).' Het is wel uitkijken geblazen als je op handtekeningjacht gaat. Nelske kan er over meepraten. 'Helaas ben ik zo iemand die al tijd onder de voet getrappeld wordt door kuddes die koste wat kost een handtekening op hun plaatje willen. Woensdag kreeg ik een cd tegen mijn hoofd en een merkstift in mijn oog ge priemd en toen ook nog iemand met haar hoef op mijn teen stond te galopperen had ik het wel weer gezien wat betreft de felicitaties.' (verzameld door Peter Verdurmen) „Een enorme succes", consta teert Mulder tevreden. Mulder wil met dit maandelijks terug kerend try-outtoernooi kinde ren laten wennen aan het ma ken van wedstrijdjes en de daarbij horende wedstrijd spanning. „Het try-outtoernooi wordt de Zeeuwse kweekvijver voor nieuw en jong talent", al dus Mulder. „Nu de kinderen in de buurt terechtkunnen om wedstrijdervaring op te doen zullen ouders ook meer betrok ken raken bij de sport en dat is voor een kind natuurlijk erg be langrijk. Tegelijkertijd zien ou ders waar hun kind toe in staat is en dat vormt meer mogelijk heden en bereidheid om de ju doka's buiten Zeeland te laten meedoen. De resultaten van een aantal judoka's van ons zo als Sam en Tess van 't Westen- de, Randy van den Broek, Rob- bin van der Bor, Joel Cordes, Amy Hoornick, Sjors Ridders- ma en een aantal anderen zijn nu al veel belovend, zonder dat ze deze basis hebben ge had. Die resultaten kunnen in de toekomst alleen nog maar beter worden, over een breder deelnemersveld." De opzet van het try-outtoer nooi van Geelhoed is overge nomen van soortgelijke toer- Ruim 200 judoka's lieten het 600-koppige publiek zien wat zij op de mat waard zijn. Columnist Gerrit Dingemans laat onder de kop "'t is afijn..." re gelmatig van zich horen met spraakmakende theorieën, leuke en minder leuke Walcherse wetenswaardigheden en zijn bele venissen als Zeeuw in het algemeen. De uiteenzetting van Geert over het stadskantoor riep uiteenlopende reacties op. nooien in Zwolle (Vaantjes toernooi) en Bergen op Zoom (Lintjes toernooi). Hier draaien zulke toernooien al langer met veel succes. Het try-outtoer nooi is een niet op zichzelf staand toernooi waar men 1, 2 of 3 kan worden. De deelne mers verdienen punten aan de hand van hun behaalde sco res. De punten uit verschillen de edities van het toernooi worden bij elkaar opgeteld en afhankelijk van het puntento taal worden er achtereenvol gens vaantjes en medailles verdiend. Bij het behalen van een puntentotaal van 500 pun ten, dit duurt ongeveer ander half tot twee jaar, verdienen de deelnemers een echte kam pioensbokaal. Dit zijn bokalen, die door de judokampioenen zijn geschonken. Judotoppers Jessica van der Spil, Elisabeth Willeboordse, Lindsay Wyatt en Marleen Willeboordse sponsoren het try-outtoer nooi van Sportschool Geel hoed. Deze bij Sportschool Geelhoed begonnen of trai nende judoka's schenken ge zamenlijk meer dan 200 be kers en bokalen, die zij in de loop der jaren bij elkaar heb ben gejudood. Wie de bokaal heeft gewon nen mag daarna niet meer deelnemen aan het beginners- toernooi. Die deelnemer is dan 'klaar' voor de zwaardere toernooien. „Het leuke van de ze vorm is dat er op elk niveau meegedaan kan worden", ver telt Mulder. Voor alle kinderen van 3 tot 12 jaar is er gelegen heid om ervaring op te doen. Ik ken de meeste kinderen en deel ze zelf in dus er is altijd wel een duo te vormen dat het tegen elkaar op kan nemen. Zo krijgen bijvoorbeeld de motorisch zwakkere deelne mers ook de kans om lekker een wedstrijdje te draaien en zich op zijn of haar niveau te ontwikkelen." Laatste winterwandeltocht - Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 19 januari vanuit het Clubhuis aan de Adr.Coortelaan 1 te Vlissingen de laatste Winterwandeling. Er kan gewandeld worden over 5,10,15 of 30 km. De start van de 30 km is tussen 9.00 en 10.00 uur; de overige aftstanden kunnen star ten tussen 10.00 en 13.30 uur. Voor iedere deelnemer is er een traktatie en indien gewenst een herinnering. Volledige inlichtingen kunt u verkrijgen tel.0118-418236 bgg 416295. Werkgroep Vrouwen in de overgang - Carry den Heijer start een werkgroep voor vrou wen in de overgang. Door middel- van lichaamswerk en meditatie wil zij vrouwen weer in contact met zichzelf brengen en op deze wijze beter door deze periode in een vrouwenleven heen laten ko men. Meer informatie is verkrijg baar via 0118-556057. Spiritualiteit en geweld - Zondag 20 januari van 10.30 tot 13 uur spreekt Dominee Hans Visser in een bijeenkomst van de Spirituele Sociëteit Zeeland. De lezing is in de Stadsschouwburg aan het Molenwater in Middel burg. "Tijdens de lezing wordt in gegaan op wat wij verstaan on der geweld en onder spiritualiteit, hoe gewelddadigheid bestreden kan worden en wat de waarde van geweldloosheid is. Presentaties en Open dagen Vrije School - Woensdag 23 ja nuari van 19:45 - 22:15 uur wordt er een informatieavond gegeven over het Vrije School onderwijs. Op zaterdag 26 januari is de jaar lijkse presentatie Open dag. De kinderen laten dan van 10:00 - 11:00 uur zien waar ze in de klas mee bezig zijn. Vanaf 11:00 uur kunt u informatie krijgen over de peuterspeelzaal en het basison derwijs. Woensdag 6 februari van 19:45 - 22:00 uur worden er openbare lessen gegeven over het Vrije School onderwijs "Weer terug in de schoolbanken dus". Op dinsdag 19 februari is er van 08:45 - 10:45 uur "Open mor gen" in de kleuterklassen. Dit al les wordt gehouden in de Vrije School W.Arondeüsstraat 59 wijk Klarenbeek.) Wilde dieren bij het Wereld Natuur Fonds - Zaterdag 19 ja nuari houdt het regioteam Zee land van het Wereld Natuur Fonds een wilde dieren middag in het Milieu Educatie Centrum te Goes. Kinderen die van dieren houden kunnen die middag hun hart ophalen aan hetgeen de vrij willigers van het Wereld Natuur Fonds aanbieden. Je kunt kijken naar een film en/of dia's over wil de dieren. Je kunt je kennis van dieren testen met de Wereld Na tuur Fonds "wilde dieren quiz" en je mag je eigen "wilde dieren kijkdoos" maken. Aan deze mid dag kunnen rangers (jeugdleden van het Wereld Natuur Fonds) en niet-rangers deelnemen. De kos ten bedragen voor rangers 1,60 en voor niet-rangers 2,10. De middag duurt van 13.00 tot 16.00 uur. De kinderen moeten hun rangerpaspoort, beker en een schoenendoos meenemen. Ver dere info krijg je bij opgave. Informatieavond Gestalt Pschychotherapie - Vrjdag 25 januari is er een informatie- en voorlichtingsavond over Gestalt- psychotherapie in de Meyboom te Vlissingen. Gestalttherapie is vooral gericht op het leren om gaan met levensproblemen zo, dat deze hanteerbaar worden en biedt handvaten bij vastgelopen relaties, verlies van dierbare, te rugkerende spanning, belemme rende jeugdherinneringen enz. Tij dens de avond zal er uitleg wor den gegeven wat Gestaltepsy chotherapie is, wanneer Gestalt een geschikte therapie is en wel ke mensen hiervoor in aanmer king komen. Tevens is er ruimte voor het stellen van vragen. De avond begint om 20.30 uur. Voor af aanmelden noodzakelijk. Uitge breidere informatie: www.de- meyboom.nl of 0118-467542. Ierse muziek in De Drvkkery - Het drietal Joyce van Bavel, Kees van Vredegem en David Egter van Wissekerke brengt zaterdag 19 ja nuari onder de naam 'No Frontiers' Ierse muziek in De Drvkkery aan de Middelburgse Markt. Het repertoire bestaat uit nummers van meer en minder bekende Ierse artiesten en songwriters, waaronder Nory Black, Sinaed Lohan en zelfs een special voor No Frontiers geschreven song van de hand van Davey Arthur. Het optreden is van 14.30 tot 16.30 uur. Oecumenische vesperdienst - Onder auspiciën van de Middel burgse Raad van Kerken is er zon dag 20 januari in de Middelburg se Koorkerk een oecumenische vesperdienst. Deze zondag is de Zondag van de Eenheid en de Raad van Kerken wil deze dag af sluiten met een gezamenlijke ves perdienst onder het thema 'Ja, bij u is de bron van leven'. De dienst begint om 19 uur. Werken op de kinderboer derij - Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen woensdag 23 januari weer meedoen aan 'werken op de boerderij' op de Middelburgse kinderboerderij. Van 13.30 tot 15.30 uur kunnen kinderen, onder leiding van me dewerkers van de kinderboerde rij, helpen met hokken schoon maken en dieren voeren. Deel name kost 45 eurocent per kind. Infoavond borstvoeding - Borstvoedingsorganisatie La Le- che League Nederland, LLL, houdt donderdag 17 januari een infoavond. Op deze avond wor den vragen van (aanstaande) va ders en moeders over borstvoe ding beantwoord. Deelname aan deze avond kost 4 euro per per soon of 6 euro per paar. Ook zijn deze avond diverse hulpmiddelen beschikbaar zoals kolven, boeken, brochures en draagdoeken. De avond, die gehouden wordt op Wijenburg 56 te Vlissingen, duurt van 20 tot 22 uur en koffie en thee zijn gratis. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118-614143. Workshop webdesign voor jongeren - De kunstbende Zee land houdt donderdag 17 januari een workshop webdesign voor jongeren. Deze workshop is in De Drvkkery aan de Markt in Middelburg. Zeven professionele webdesigners zullen de deelne mers inwijden in de kunst van het webdesign Het maakt hierbij niet uit of de deelnemers begin nend of gevorderd zijn. Voor gra tis deelname en informatie kan men terecht bij de balie van De Drvkkery op tel. 0118-886872. Expositie in De Zoute Viever - Zorgcentrum De Zoute Viever aan de Koudekerkseweg 81 in Vlis singen, houdt in januari en februari een expositie. Tijdens deze ten toonstelling zijn schilderijen in di verse technieken te zien van Aleid van Leeuwen, Marjan den Ouden en Nietha Boer. Bingoavond De Doordou wers - De Doordouwers houden zaterdag 19 januari een bingo avond in het VTV-gebouw aan het Baskenburgplein in Vlissingen. De bingo begint om 20 yur en de zaal gaat open om 19.30 uur. Kinderdromen - In De Drvkke ry aan de Markt in Middelburg is woensdag 23 januari van 9.30 tot 11.3.0 een lezing over kinderdro men. Deze lezing wordt, in sa menwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit, gegeven door mevrouw A.H. Weststrate. Tij dens de lezing wordt ingegaan op de dromen en nachtmerries van kleine kinderen en de bete kenis ervan. De lezing is bedoeld voor iedereen die te maken heeft met kinderen. De toegangsprijs bedraagt 5 euro per persoon. Poëzie door de eeuwen heen - Stichting Literaire Activi teiten Zeeland, SLAZ, houdt dins dag 22 januari een lezing 'Poëzie door de eeuwen heen'. Pim van Oostrum, historisch letterkundige en gespecialiseerd in de letteren van de 18e eeuw, vertelt deze avond over de functie van de poë zie in de 18e eeuw. Hij vertelt over de functie van de ganzenveer in de pruikentijd. De lezing is in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kou- steensedijk in Middelburg, begint om 20 uur en de toegangsprijs be draagt 4,50 euro. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Biblio theek en De Drvkkery. De lezing is onderdeel van een lezingencyclus over poëzie die uit 8 lezingen be staat. De volgende lezing is 19 fe bruari. (advertentie) m;-: Blpf. foto EMI R. Mondeel uit Middelburg is het helemaal niet eens met de kritiek van Geert op de ge meente. Hij noemt hem een mopperende stuurman aan wal en schrijft onder meer: „Als onze voorvaderen ook zo hadden geredeneerd hadden wij niet zo'n prachtig stadhuis aan de Markt gehad. Het ge meentebestuur is prima bezig. Er gebeuren heel veel positie ve dingen. Het aftandse sta tionsgebied wordt geweldig opgeknapt. Als Geert zo bedre ven is in cijferen had hij ook moeten aangeven hoe het to tale financiële plaatje van de gemeente eruit ziet. Dan had den de lezers een objectiever beeld gekregen." P.J. van Ant werpen uit Oost-Souburg kan zich helemaal vinden in Geert's verhaal en schrijft: „De column over het stadskantoor Middel burg was mij uit het hart ge grepen. Er wordt besloten over een bedrag waarvan iedereen kan weten dat het 20 tot 100% overschreden zal worden, maar nu wil men politieke goedkeuring. De gemeente Walcheren had allang moeten bestaan, maar dat komt de be stuurders nog niet goed uit, plaatsen voor burgemeesters en wethouders moeten in stand blijven. Het geklungel met het zwembad e'n het zie kenhuis (een gemeente Wal cheren zou toch sterker staan!) is daar weer een gevolg van. Goed initiatief, zo'n column! Mag zelfs best nog wat feller." Mikro Electro, Brugman Keukens Et Badkamers, Trendhopper, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC, Runner, Verf Et Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL, Decorette en Beter Bed. [iiuuiiinikncuBtiuuiiiAiunHMiiuuiiiniUHciBiiyuiiiAiikHni Maak uw keus en profiteer van de mooiste opruimaanbiedingen! WOONBOULEVARD MiiHlJIAlUHtHB'lilillJIiSNMtlMtiiiïl'JIAIIMcMMJlll'JIAIIflW

de Faam | 2002 | | pagina 15