Grondwaterbeheersplan VAN DE Provincie Zeeland l Nieuwsbrieven INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN Woensdag 9 januari 2002 FAAM/VLISSINGER Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 2/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Ci Nieuwjaars receptie Zoet grondwater is schaars, zeker in Zeeland. Het onttrekken van grondwater is aan regelgeving gebonden. In het ontwerp-grondwaterbeheersplan 2002 - 2007 en de ontwerp-wijziging Verordening waterhuishouding Zeeland zijn de nieuwe regels opgenomen. In het nieuwe grondwater beheersplan zijn meer mogelijkheden geschapen om op basis van algemene regels grondwater te ont trekken. Het gaat dan voor namelijk om kleine onttrek kingen. In de regelgeving wordt gebruik gemaakt van algemene regels, vergun ningen en registratieplicht. In beroep Algemeen Bestuur GEMEENTE MIDDELBURG VEE™ MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Abdij Nieuws jhi Sanering gasfabrieksterrein. Archeologie Nieuwsbrief Archeologie nummer 17 maakt melding van een bijzon dere vondst in stortgrond welke afkomstig is uit het centrum van Middelburg. In deze grond is een bronzen kruisfibula, gedateerd elfde/twaalfde eeuw gevonden. Het actuele beleid op het gebied van de archeologie wordt uiteen gezet door archeoloog Robert van Dierendonck. In het overzicht van lopend onderzoek, waarne mingen en vondsten wordt onder meer beknopt verslag gedaan van de opgraving aan de Singel te Domburg. Daar is voor de eer ste keer in Zeeland direct onder de wal van een Karolingische burg een huis ontdekt. In en naast het huis werden gebruiks voorwerpen teruggevonden. Het gevonden aardewerk, Badorf- en kogelpotaardewerk, kan worden geplaatst in de negende eeuw. Milieutijdingen Het beleid van de provincie is er op gericht het gebruik van bestrij dingsmiddelen en de milieubelas ting daardoor, sterk terug te drin gen. Met name de agrarische sector, maar ook bijvoorbeeld de recreatievaart, heeft de laatste BBBÊBÊKÊ jaren met landelijke regelgeving te maken gekregen, die het gebruik van bestrijdingsmiddelen beperkt. Ook de overheden heb ben en krijgen te maken met ver boden op bestrijdingsmiddelen voor eigen toepassingen. Vooral de (onkruidbestrijdings middelen die op verhardingen worden gebruikt, spoelen af naar het water. Daar verstoren ze de natuur en het milieu. In Zeeland hebben de overheden ervoor gekozen niet achterover te gaan leunen totdat alle bestrijdingsmid delen verboden zijn, maar om zich actief in te zetten om het eigen gebruik van middelen te minimaliseren. Andere artikelen in Milieutijdingen nummer 72 gaan over de sanering van gasfa brieksterreinen, het gebruik van regenwater tegen vorstschade, hulp bij milieumaatregelen en leren voor duurzaamheid. Waardevol Cultuur Landschap In de laatste nieuwsbrief van 2001, nummer 23, beschrijft Mirjam Wiskerke-Zuidenwind de trek van de boerenzwaluw. Deze vogel is ook in de Zak van Zuid- Beveland een bekende verschij ning. Oudelande is sinds april 2000 een echte wijngaard rijker. De eerste oogst heeft vorig jaar 8000 flessen wijn opgeleverd. Met subsidie van WCL is dit het tweede bedrijf in Oudelande dat zich richt op de productie van wijn. Eerder werd subsidie vers trekt aan een fruitteler die omschakelde naar wijnproductie uit fruit. Nanning-Jan Honing doet verslag van het zoogdieronder- zoek in de Zak. De vleermuis en ondergrondse woelmuis krijgen bijzondere aandacht in het ver slag. Opvragen De nieuwsbrief Archeologie en Milieutijdingen zijn gratis verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Dit is tevens het adres voor een gratis abonnement op de nieuwsbrief Archeologie en/of Milieutijdingen. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Wie belangstelling heeft voor de nieuwsbrief WCL of een gratis jaarabonnement wil kan contact opnemen met het secretariaat van WCL Zak van Zuid-Beveland, Postbus 1, 4450 AA Heinkens- zand. Telefonisch is het secreta riaat WCL bereikbaar op 0113- 238383. Vrijdag 11 januari, van 16.00 tot 18.00 uur, houdt het provinciaal bestuur een nieuwjaars receptie in het Statenzaalcomplex, Abdij 10, Middelburg, ledereen is van harte welkom. Vergunningen Wie gebruik wil maken van grond water moet zich realiseren dat dat niet zomaar kan. In veel gevallen is een vergunning nodig. Of er een vergunning vereist is wordt beoordeeld aan de hand van de melding aan de provincie. Vergunningen zijn zonder meer nodig als grondwater wordt ont trokken in hydrologisch kwetsba re gebieden of als het gaat om grote hoeveelheden. Vergunningen worden alleen afge geven als de drinkwater- en natuurfunctie, zoals die is om schreven in het waterhuishou dingsplan, niet in gevaar komt. De registratieplicht is er voor klei ne onttrekkingen. Een eenmalige melding om wat voor installatie het gaat en het meten en jaarlijks doorgeven van het aantal opge pompte kubieke meters water is dan voldoende. Kwetsbaar gebied In de nieuwe regelgeving is de term kwetsbaar gebied opgeno men. Daaronder vallen natuurge bieden, gebieden met de functie landbouw/natuur (beiden inclusief een 300 meter brede bufferzone) en grondwaterbeschermingsge bieden. In deze gebieden is altijd een vergunning nodig. Alleen klei ne tijdelijke onttrekkingen, zoals kleine bouwputbemalingen, zijn hiervan uitgezonderd. Daarvoor zijn algempne regels ingesteld. De gebieden staan aangegeven op de overzichtskaart die bij het grondwaterbeheersplan hoort. Beregening Tot nu toe zijn veel onttrekkingen voor beregening vergunningplich- tig. Als er geen veranderingen worden aangebracht in de ont werpregeling mag zonder vergun ning grondwater voor beregening worden onttrokken in gebieden met een zoetwaterbei die dikker is dan 15 meter. Die gebieden zijn met uitzondering van een klein gebied op Schouwen- Duiveland alleen op Zuid-Beveland en in Zeeuwsch-Vlaanderen te vin den. De bestaande regels, die nu in een vergunning zijn opgeno men, blijven overigens van kracht, op basis van zogenaam de algemene regels. Er hoeft echter geen vergunningenproce dure te worden doorlopen. Ook geldt er een beperking voor wat betreft de hoeveelheid: per hectare van het perceel waar binnen de onttrekking plaats vindt mag per jaar niet meer dan 800 m3 grondwater worden ont trokken. Inspraak Het ontwerp-grondwaterbeheers plan en de ontwerp-verordening waterhuishouding liggen tot 14 februari ter visie, onder ander bij het Informatiecentrum van de provincie. Op 29 januari wordt er een inspraakavond gehouden in De Stenge te Heinkenszand en op 31 januari is er een avond gepland in De Warande te St. Jansteen. Beide avonden begin nen om 19.30 uur. Tijdens deze avonden zal een toelichting wor den gegeven op het plan en be staat de mogelijkheid om hier over van gedachten te wisselen met mr. drs. A.J.G. Poppelaars, gedeputeerde voor het waterbe heer. Opvragen Het ontwerpplan met bijbehoren de kaarten en de ontwerpveror dening kunnen worden opge vraagd bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 22 januari 2002 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provin ciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 15.00 uur wordt het bezwaar schrift behandeld van de heren K.A. van de Ketterij en F.M.J. Meur te Vlissingen inzake hun verzoek om op grond van de Wet openbaarheid van bestuur inzage te krijgen in het verslag van de statencommissie Economie betreffende beraadslagingen over de positie van de Koninklijke Scheldegroep te Vlissingen; om 15.30 uur worden de bezwaarschriften behandeld van de heer R. Corré te Domburg en de gemeente Veere. Zij maken bezwaar tegen het besluit van Gedeputeerde Staten inzake de weigering van een verklaring van geen bezwaar op grond van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 5C van de Woningwet voor het ver groten van een bestaande en het bouwen van een nieuwe loods aan de Roosjesweg 14 te Domburg. Voor meer informatie over deze zaken kan contact opgenomen worden met de secretaris van de adviescommissie bezwaarschrif ten, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse Statencom missies onder andere de door Gedeputeerde Staten(GS) inge diende voorstellen. De commis sievergaderingen zijn openbaar, worden gehouden in het provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Maandag 14 januari, aanvang 13.45 uur, vergadert de commissie Alge meen Bestuur. Op de agenda staan de 3e wijziging begroting 2002, de nota Informatie en Communicatie Technologie 'Bytes en bits in de Zeeuwse Delta', sti muleringsregeling zorgboerde rijen, integraal onderwijsbeleid, stimulering vuilwatertanks aan boord van recreatievaartuigen, projectplan 'Verdonken dorpen', cofinanciering Belvedere-project Valorisatie Staats-Spaanse linie. Op donderdag 24 januari is er een gezamenlijke vergadering van de commissies Verkeer en Vervoer en Algemeen Bestuur. Deze begint om 10.00 uur. De aanbesteding van het fiets/voet- veer Vlissingen-Breskens is het enige agendapunt van deze ver gadering. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. De informatie kan uiteraard ook worden verkre gen via de website van de provin cie Zeeland, www.zeeland.nl. INFORMATIE OVERHEID VOORZIENING HUISVES TING ONDERWIJS Met ingang van heden ligt op de intergemeentelijke afdeling Lokaal Onderwijsbeleid Middelburg/Vlis- singen aan de Stadhuisstraat 2 voor een ieder ter inzage de gewij zigde verordening "voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Middelburg". Daar is tegen betaling ook een kopie van de verordening verkrijg baar. VASTSTELLING BESTEM MINGSPLAN POELENDAELE 2001 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 17 december 2001 het be stemmingsplan 'Poelendaele 2001' ongewijzigd heeft vastge steld. Het vastgestelde bestemmings plan ligt met ingang van vrijdag 11 januari 2002 gedurende 4 we ken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stad huisstraat 2 en de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Het bestemmingsplan beoogt de planologische basis te leggen voor de bouw van het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat, directie Zee land, op de locatie van het inmid dels gesloopte zwembad aan de Poelendaelesingel 16-18 te Mid delburg. Voor de grenzen van het plange bied gelden als uitgangspunt de plangrenzen van het bestem mingsplan 'Achtersingel-Blauwe- dijk'. Aan de zuidzijde wordt het gebied begrensd door het midden van het Kanaal door Walcheren, aan de oostzijde door de Schroebrug en het Kanaal doorWalcheren, aan de noordkant door Het Groene Woud en aan de westzijde door het bestemmingsplan 'Poelendaele singel'. Aangezien bij de vaststelling van het plan geen wijzigingen zijn aan gebracht en tijdens de tervisieleg- ging niemand tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, kunnen enkel be langhebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zienswijzen bij de ge meenteraad kenbaar te maken, gedurende bovengenoemde ter mijn schriftelijk bedenkingen tegen het plan indienen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Postbus 165,4330 AD Middelburg. ONTWERPBESTEMMINGS- PLAN NIEUW MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het ontwerpbestem- mingsplan Nieuw Middelburg vanaf 11 januari 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Communica tie, Stadhuisstraat 2 en de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21. Tevens ligt het ontwerpbestem- mingsplan desgevraagd na telefo nische afspraak (toestel 675236) op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling. Het ontwerpplan heeft betrekking op de woongebieden Nieuw-Mid- delburg, Oud Arnemuidsvoetpad en omgeving, een gedeelte van het bedrijventerrein Ramsburg en de agrarische randzonde tussen de Veerseweg en de Veerse Water gong. Het plangebied wordt begrensd door de Veersesingel, Sportlaan, Nassaulaan, Veerse watergang en de Oostperkweg. Het ontwerpbestemmingsplan be vat de juridisch-planologische rege ling van genoemde reeds bestaan de gebieden. Naar aanleiding van de inspraak en het vooroverleg is het voorontwerpbestemmingsplan op onderdelen aangepast Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder zijn zienswijze omtrent het ontwerpbestemmings plan, schriftelijk en gemotiveerd, kenbaar maken bij de gemeente raad van Middelburg. Het geschrift dient te worden gezonden aan de raad van de gemeente Middel burg, Postbus 61,4330 AB Mid delburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het vervangen van kanteldeur in garage op het perceel 't Zanddorp 8 b; het verbouwen en uitbreiden van een kerkgebouw op het per ceel Burgemeester Langebeeke- straat 16 te Arnemuiden; het bouwen van 12 woningen op de percelen Botter 2 tlm 24 (even) te Arnemuiden. N.B.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwij ken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend enlof met de volgende meldingen is ingestemd (tussen haakjes staat de datum van verzending): het verbouwen van het pand op het perceel Damplein 18(19-12); het bouwen van een erfafschei- ding op het perceel Gortstraat 69(19-12). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het ter plaatse vigerende bestemmings plan ten behoeve van het bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw op het perceel Klarinetweg 6 te Middelburg. De (bouw)aanvraag ligt met in gang van vrijdag 11 januari 2002 gedurende 4 weken (tot en met 7 februari 2002) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de (bouw)aan- vraag kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij G E M E E N T E POSTBUS 1000 TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 4357 ZV DOMBURG TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kunnen belangheb benden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord be vonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk wor den verzonden (per ptt-post) op de laatste dag van de in de publi catie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de ge meenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voor lopige voorziening te treffen. Hier voor zijn griffierechten verschul digd. Arrondissementsrechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Informatie: (0118) 555444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: Domburg - het bouwen van een woning met garage op het perceel Brou- wersbuurt kavel 23 Het bouwplan voldoet niet aan het bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening van 10 januari tlm 7 februari 2002 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze periode kunt u schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij ons college indie nen. VOORBEREIDINGSBESLUIT Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 20 december 2001 met toepassing van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard dat een herziening wordt voorbereid van een gedeelte van het bestem mingsplan Buitengebied van de v.m. gemeente Mariekerke voor twee percelen op het bedrijfster- reintje aan de Rapenburgweg te Meliskerke. Dit is voor het bouwen van een bedrijfsloods en het bouwen van een bedrijfswoning. Genoemd raadsbesluit is op 3 ja nuari 2002 in werking getreden op en ligt met de bijbehorende stukken vanaf heden voor ieder een ter inzage in het gemeente huis te Domburg. Op grond van artikel 7 1 lid I juncto artikel 8:1 lid I van de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebben den tegen bovengenoemd besluit bezwaar aantekenen bij de raad van de gemeente Veere. De termijn van indiening van een bezwaar schrift bedraagt 6 weken en vangt aan met ingang van de dag na die waarop van het besluit kennis is gegeven door middel van publica tie. Een ingediend bezwaarschrift schorst de werking van het besluit niet INSPRAAK VERORDENING VEERE Het pand aan de Rookstraat I te Westkapelle heeft zijn functie van brandweergarage verloren en daarom is de huidige bestemming Openbare- en Bijzondere doel einden" achterhaald. In verband hiermee zijn wij van plan vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Kom Westka pelle" voor dit pand voor het ge bruik als woning. Op grond van de "Inspraak verordening Veere" ligt het voornemen van 10 januari tlm 7 februari 2002 voor iedereen ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze perio- voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan 'Dauwen- daele I B' ten behoeve van het aanbouwen van een hobbyruim te op het perceel Moerland 4 te Middelburg. De (bouw)aanvraag ligt met in gang van vrijdag 11 januari 2002 gedurende 4 weken (tot en met 7 februari 2002) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissings estraat 21. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de(bouw)aan- vraag kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor meer informatie van de gemeente Middelburg pa gina 3 in deze krant, Maxi maal Text 830 of www.mid- delburg.nl de kunt u schriftelijk uw reactie ten aanzien van dit voornemen bij ons college indienen. BEPERKTE DIENSTVERLE NING OP DONDERDAG 10 JANUARI Wegens scholingsactiviteiten is de Centrale Publieksbalie op donderdag 10 januari tot 16.00 uur beperkt bezet Het is mogelijk dat u met be paalde zaken direct geholpen kunt worden.Vanaf 16.00 tot 19.00 uur is de bezetting weer normaal. Domburg, 9 januari 2002 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2002 | | pagina 6