INWONERTAL FIETSENSTALLING STATION OPHALEN VAN VLISSINGEN-SOUBURG GEREED ANTI-PLAK NIEUWJAARSTOESPRAAK: EEN NIEUWJAAR, NIEUWE KANSEN OUD PAPIER IN DE KOMENDE WEEK VERGADERINGEN COMMISSIES Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Vlissingen telefoon (01 18) 487335 EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER DE HAAS WAAR EN WANNEER ZIJN WIJ BEREIKBAAR: Woensdag 9 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 5 Het aantal inwoners van de gemeente Vlis singen (Vlissingen, Oost- Souburg en Ritthem) be droeg op 31 december 2001 45.410. Een jaar eerder, op 31 de cember 2000 was het inwo nertal nog 44.786. Wellicht mede dankzij het op leveren van diverse wonin gen kon deze groei van het inwonersaantal worden gere aliseerd. TOERISTISCHE STAD In deze maand is het wat minder druk met toeristen in Vlissingen dan straks, over enige weken als al weer de voorjaarsvakan ties beginnen. Het is daar om nu een goede tijd om ons voor tebereiden op het komende seizoen. Want het gemeentebestuur wil nadrukkelijk richting geven aan de verdere ont wikkeling van het toeris me in Vlissingen. Vorige week verscheen de con- cept-nota 'De toeristische stad Vlissingen' waarin taf van aanbevelingen staan om dit te bereiken. Omdat toeristische ontwikkeling niet alleen een zaak is van de gemeentelijke overheid, zijn er van begin af aan veel personen en instanties betrokken bij het samen stellen van deze nota. Het is een product von ruim honderd door ons uitgeno digde ondernemers, des kundigen, opinieleiders, bestuurders, beleidsmen sen en inwoners. De nota bevat vele, soms uiteenlopende, denkbeel den. Alle deelnemers aan het proces van de totstand koming hebben echter vastgesteld dat er grote kansen voor Vlissingen lig gen in het toerisme. Met het begrip 'De toeristische stad' wordt overigens niet bedoeld dat Vlissingen één groot pretpark zou moeten worden. Nee, zeker niet. De stad is in de eerste plaats het 'huis en thuis' van de inwoners. Maar het moet een gezellig en gast vrij huis zijn, waar bezoe kers graag komen en met glezier ontvangen worden, e bewoners van de stad zijn immers met enige re- Selmaat ook toerist. De in rukken die zij van hun reizen mee naar huis ne men, beïnvloeden het beeld dat zii van de eigen stad ontwikkelen. Zo kan er sprake zijn van een kruisbestuiving onder het motto: 'Waf goed is voor de stad, is goed voor de toerist' en omgekeerd! Gemeente Vlissingen Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen telefoon: 0118-487000, fax: 0118-410218 e-mailadres: gemeente@vlissingen.nl internet: www.vlissingen.nl stadhuis: ma i/m vr: 08.30 - 17.00 uur. Pubfiekszaken: ma f/m wo en vr: 08.30 - 15.00 uur, do tot 19.00 uur. Kas: ma f/m vr: 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur Sociale zaken: (Dokter Gallandafstraaf 1 ma f/m do: 08.30 - 12.30 uur en 13,30 - 16.00 uur en vr: 08.30 12.30 uur, tel 441700 telefonisch spreekuur: ma t/m vr: 09.00 - 10.00 uur, fel. 0800-7667600 (gratis). Afvalverwijdering: (Edisonweg 9): ma t/m vr: 07.30 - 1 2.00 uur, en 12.30 - 16.00 uur. Beplantingen: (Vredehoflaan 50J: ma t/m vr: 08.00 - 16.30 uur. andere belangrijke nummers: ombudscommissie (fel. 487205 487438), hef SOR-team (487464) Voor meer informatie zie de gemeentegids "Kijk op Vlissingen". In december is de nieuwe fietsenstalling bij station Vlissingen-Souburg 9eo" end. In de nieuwe stalling unnen reizigers hun fiets makkelijk, droog en veilig stallen. Station Vlissin- gen/Souburg heeft nu 170 onbewaakte plaatsen en 96 kluizen. De nieuwe fietskluizen zijn rui mer en ook in de onbewaakte stalling is meer ruimte tussen de klemmen onderling. Hierdoor kunnen ook fietsen met bijvoor beeld fietstassen of een breed stuur goed gestald worden. De nieuwe fietsrekken hebben bete re aanbindmogelijkheden voor kabel- of beugelslofen. Over de fietsklemmen en kluizen staat een overkapping van gehard alas. De stalling is 's avonds goeaver- Regelmatig kom je ze te gen op lantarenpalen en verkeersborden. Tante Mien wordt vijftig jaar en Ankie en Janus gaan van daag trouwen. Het komt steeds vaker voor dat bij huwelijken, 50-jarigen en ju bilea de familie van betreffende personen, aan iedereen het gro te nieuws bekend willen maken. Op A4-tjes wordt het bericht ge plaatst en vervolgens opgehan- en aan lichtmasten en verkeers- orden. Vergeten wordt vaak om de be richten ook weer weg te halen. De gemeente moet vervolgens op paa om de berichten te laten ver wijderen en dat is vaak niet goedkoop. Vaak komen de kos ten al op 40,05 (NLG 88,25) per uur. De kosten liggen zo hoog omdat in veel gevallen de reflectielaag op de verkeersbor den is aangetast door het plak- spul en dus hersteld moet wor den. In sommige gevallen moet zelfs het hele verkeersbord wor den vervangen en dat kost de gemeente al gauw 45,38 (NLG 100,-). De bewoners van de ge meente Vlissinaen worden daarom nadrukkelijk ge vraagd geen lichtmasten en verkeersborden te be plakken! Het is namelijk verboden om overal affi ches te plakken. Er zijn speciale plakzuilen in ae gemeente. De komende week haalt de gemeente Vlissingen huis-aan-huis oud papier op in de volgende wi|ken: VREDEHOF - NOORD Donderdagavond 10 janu ari 2002 vanaf 17.30 uur. Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. Schuitvaartstraat, Hendrick de Keijserstraat, Menno van Coe- hoorngracht, Pieter Poststraat, Berlagestraat, Zaaihoekweg, Willem Klooslaan, Sint Eustatius- laan, Sint Kruislaan, Sabalaan, President Rooseveltlaan 1 t/m 11 en 75 t/m 119, Verlengde Bon- edijkestraaf, Gerrit Rietveldstraat, Kroonwerkgracht, Koudekerkse- weg 172 t/m 158, Vredehof laan, Tobagolaan, Sint Maarten laan, J. van Campenstraat. OMGEVING IRISLAAN Donderdagmorgen 10 ja nuari 2002 vanaf 08.30 uur. Informatie gemeente: telefoon:48 74 52 P. Krugerstraat 11 t/m 41 1 en 146 t/m 468, Singel 39 t/m 131 en 190 t/m 252, v. Dis- hoeckstraat 199 t/m 225 en 568 t/m 614, Ribesstraat, Boter bloemlaan, Margrietenlaan, Bea- trixlaan, Meidoornlaan, Anjelie renlaan 47 t/m 157 en 74 t/m 132 Irislaan 2 t/m 78b en 5 t/m 171, Begonialaan, Acacialaan, Hyacinthenlaan, Geraniumlaan, Crocuslaan, Primulalaan, J. Is- raëlslaan, A.Mauvelaan, Breit- nerlaan, Tooroplaan, W.Tholen- laan, W. Witsenlaan, Jonkind iaan, W. Roelofszlaan, Mesdaa- laan, J. Marislaan V. v. Gogn- laan, Bloemenlaan 1 t/m 145 en 2 t/m 170. LAMMERENBURG Vrijdagmorgen 11 januari 2002, vanaf 8.00 uur Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. Heideveld, Rietkraag, Paalhoofd, Haagland, Wildbaan, Vloedlijn, Kreekrug, Duinpan, Appartemen ten gebouw Rosenburalaan, Houtwal, Sfrandwal, Vliedberg, Zandplaat. OOST-SOUBURG KOOP MANSVOETPAD EN SCHOONENBURG - OOST Zaterdagmorgen 12 janu ari 2002 vanaf 08.30 uur. Informatie: voetbalvereniging RCS, telefoon 67 82 23. Citadel, Schans, Vesting, Lunet, Ravelijn, Bastion, Westerschelde- straat, Oosterscheldestraat, Maasstraat, Merwedestraat, Rijn straat, Usselstraat, Middelburg- sestraaf, Dongestraat, Esdoorn straat, Lindenstraat, lepenstraat, Ahornstraat, J.D.P. de omitstraat, Kromwegesingel. PAAUWENBURG - M.L. KINGSTRAAT Woensdagmiddag 15 janu ari 2002 vanaf 13.30 uur. Informatie: gemeente, telefoon 48 74 52. A. Gogelweg, Van Hoaendorp- weg, Van Raaltestraat, Troelstra- weg 265 t/m 445 en 198 t/m 366, Colijnstraat, R. de Beeren- brouckstraat, De Meesterstraat, Luzacsfraat, Chopinlaan 1 f/m 27, A. Kuyperstraat, D. Curtius- straat, J.M. Kemperstraat, M.L. Kingstraat, Steve Bikostraat, Lou- donstraat, Piersonstraat, Aalber- sestraat, Van Karnebeekstraat, Albardastraaf, Gerbrandystraat 69 t/m 151 en 1 18 t/m 190, Vlissingse Kleiweg, F. Carelsen- laan, A. van Dalsumlaan. Het oud papier moet gebundeld zijn, verpakt in kartonnen dozen of papieren zakken. De pakket ten mogen maximaal 15 kilo we gen. U kunt oud papier in de aangegeven wijken op de aan gegeven tijdstippen aan de rand van de weg neerzetten. Wilt u weten wanneer in uw straat oud papier wordt opgehaald? Bel dan met de afdeling Af valverwijdering van de ge meente, de heer R. Kooger, telefoon 48 74 52. Volgende week vergade ren de hierna genoemde commissies in het stadhuis. De vergaderingen zijn openbaar. De agenda en de te behandelen voorstellen vindt u in de gemeen telijke informatiehoeken in de wijkcentra 'Open Hof' in Paau- wenburg, in "t Bolwerk' in Groot-Lammerenburg, de biblio theek Oost-Souburg aan de Ka naalstraat, de bibliotheek "t Spui' aan de Spuistraat en in het stadhuis bij het Stafbureau Com municatie (achter de receptie). Algemene bestuurlijke aan gelegenheden Maandag 1 4 januari Aanvang 19.30 uur Volkshuisvesting, openbare werken en stadsbeneer Dinsdag 15 januari Aanvang 1 9.30 uur Welzijn, volksgezondheid, cultuur, accommodaties en milieu Woensdag 16 januari Aanvang 19.30 uur licht. Reizigers die interesse heb ben in het huren van een fiets kluis, kunnen zich wenden tot de loketmedewerkers op de NS-sta- tions. De ombouw van de stalling op station Vlissingen-Souburg is on derdeel van net project 'Ruimte voor de Fiets'. Een project waar bij Railinfrabeheer tussen 2000 en 2007 de fietsenstallingen op vrijwel alle 380 stations ver nieuwt. Overal wordt hetzelfde type rekken en kluizen geplaatst. Inmiddels zijn zo'n 75 stallingen in Nederland gebouwd. Railin frabeheer verwacht met de nieu we fietsenstalling het gebruik van de fiets in het voor- en natrans port te stimuleren. Nu al komt bijna 30% van de treinreizigers op de fiets naar het station. De nieuwe fiet senstalling bij het treinstation Vliss ingen-Souburg (foto: Ruben Oreel). Dames en heren, De eerste brief, die ik woensdag morgen 2 januari op mijn bureau vond ging over de slechte bereik baarheid van de politie. Een in woner van Souburg wilde de po litie waarschuwen, dat er in zijn straat vandalisme werd ge pleegd. Hef eerste, dat hij hoor de was de mededeling, dat de ze burgerdienst hem kwam te staan op 30 cent per minuut. Ik weet even niet zo snel hoeveel dat in euro's is. Ik heb deze klacht al vele malen gehoord en hij is ook in Den Haag inmiddels ruimschoots bekend. Waarom begin ik mijn nieuw jaarswens met deze klacht en niet met een terugblik op al dat goede, dat de politie het afgelo pen jaar heeft verricht en waar over ik straks ook nog uitgebreid iets zal zeggen. Omdat ik aeze klacht zo type rend vind voor onze tijd, waarin de zegeningen van de techniek ons helpen de burger sneller van dienst te zijn, terwijl die ver worvenheden vaak helemaal niet op waardering van het publiek kunnen rekenen. Natuurlijk weet iedereen, dat hij vroeger ook moest betalen voor een telefoon tje naar de politie. Immers de PTT (als ik dat ouderwetse, dege lijke woord noa even mag ge bruiken) bracht alle gespreks kosten gewoon in rekening. Maar het gaat om de afstande lijkheid van zo'n mededeling. Het gaat om het vervreemdende effect van automaten, die ons ten dienste staan en ons efficiënt maar tevens ook zo vreselijk on persoonlijk via... 'wilt u uw saldo weten, toets 1wilt u uw gege vens wijzigen toets 2', tegen de prijs van 30 cent per minuut naar hef door ons gewenste ant woord leiden. Die vervreemding wordt vergroot door de confrontatie met allerlei apparaten en technieken die ons enerzijds eindeloos veel moge lijkheden bieden: van SMS tot te lebankieren, van WAPPEN tot naambellen en van voice respon se tot callcenter, maar die ander zijds voor heel veel mensen niet toegankelijk omdat ze de tech niek niet snappen en omdat ze meer vertouwen hebben in een persoonlijk contact, een stem een gezicht. De harfekreef 'Meer blauw op straat' geeft ook uiting aan het verlangen tof meer persoonlijk contact, meer herkenbaarheid. Hoewel iedereen via de goed- werkende monitors van de politie kan lezen, dat onze nieuwe re gionale politieorganisaties goe de resultaten boeken en op tevre denheid van het Nederlandse publiek kunnen rekenen, verstomt het gemopper over hef gemis van de wijkagent niet. Daarom ben ik blij met twee nieuwe ini tiatieven: de herintroductie van de wijkaanpak en de invoering van klankbordgroepen, waarin de burgers rechtstreeks met de politie kunnen praten over veilig heid. Met andere woorden: er wordt gezocht naar andere ma nieren van contact, dan alleen op straat. Ik vind dat we als overheid meer aandacht moeten hebben voor het persoonlijk contact, juist om dat we door technische facilitei ten meer tijd hebben voor die extra aandacht. In mijn installa tierede sprak ik van de nood zaak van een bezorgde over heid. De gemeenten hebben zich de afgelopen decennia gespiegeld aan wisselende profielen: dat van de zorgzame samenleving, het bedrijfsleven en dat van een mondige, gejuridiseerde maat schappij. Nu is het tijd voor een herbezinning op onze taak, na melijk de rol van een overheid, die bezorgd is om de veiligheid van zijn burgers en bezorgd is over hun welzijn. Ik ben samen met de wethouders en de raadsleden van Vlissingen, bezorgd om het peil van de ge zondheidszorg op Walcheren. De gedachte, dat verloskunde en kindergeneeskunde vertrekken uit hef ziekenhuis in Vlissingen, is onverdraaglijk. Ik heb niet zo zeer kritiek op de fusiewens van de ziekenhuizen, want schaalver groting is onvermijdelijk, maar ae consequentie kan nooit zijn, dat de meest fundamentele taak van de gezondheidszorg, name lijk de nulp bij de komst van nieuw leven op zo'n grote af stand van zo'n grote groep inwo ners komt te staan. Ook in deze kwestie kunnen re kenmodellen niemand overtui gen. We zullen het bestuur van net ziekenhuis moeten steunen nogmaals een uiterste poging te doen, om voldoende specialisten voor Zeeland te kunnen werven. Ze moesten eens weten hoe fijn hef is om in Vlissingen te wonen en te werken. En hoe geruststel lend moet het zijn te weten, dat Vlissingen noa steeds voorspoe dig groeit. Ons inwoneraantal op I januari bedroeg 45.410 en daarmee zijn we de snelste groeier van Zeeland. Wellicht kan een gezamenlijke werving van specialisten door gemeen ten, provincie en het ziekenhuis toch nog het gewenste resultaat opleveren. Vlissingen neemt daartoe in ieder geval het initia tief. Bezorgdheid is er ook bij ons over het welzijn van asielzoekers die al heel veel jaren in procedu re zijn, over de toename van het aantal daklozen, de verloedering van ons middengebied door openlijke drugshandel en de ver vreemding van buurtgenoten van hun eigen buurt. Op deze laatste twee punten hebben we gelukkig in hef afge lopen jaar resultaat kunnen boe ken en oplossingen kunnen vin den. Mede door de vooruitziende blik van de ge meenteraad, kunnen we in af wachting van extra impulsen van het rijk de opvang voor dak en thuislozen uitbreiden. Dankzij een gecoördineerde aanpak van politie, stadstoezicht (dat is ook blauw op straat!) en ae woningbouwcorporatie l'Es- caut is een halt toegeroepen aan de problematiek in het mid De nieuwjaar stoespraak wordt traditio neel gehouden door de burge meester (foto: Ruben Oreel). dengebied. De politie was be reikbaar en zichtbaar, maar werkte gelukkig ook met niet zichtbare, nieuwe technieken. Want laten we eerlijk zijn, het is fijn om agenten op de fiets in je wijk te zien surveilleren, maar het is evenzeer noodzakelijk om de zware criminaliteit achter de overlast op straat aan te pakken. En boeven die zich bedienen van snelle auto's en ultramoderne techniek, vang je niet op de fiets, of kuierend op straat. Het succes van de aanpak in de Bonedijkestraat inspireert ons tot een zelfde aanpak in de binnen stad, op de boulevard en in an dere Vlissingse wijken, samen met de burgers, samen met de politie, die aanwezig en bereik baar is in of rond de wijkbu reaus. Dames en heren, ik heb niets ge zegd over dualisering, verkiezin gen, hef nieuwe zwembad, de renovatie van het stadhuis, de binnensfadontsluiting, de inhaal slag voor cafés en kamerverhuur bedrijven, de veiligheid op de Westerschelde. Over al deze onderwerpen is al veel gezegd tijdens de algemene beschouwingen en ook tijdens de verkiezingsstrijd zullen ze nog veel gehoord worden. En hoezeer de zorg over de we reldvrede mij en u ook bezig houdt, ik wilde het vandaag vooral hebben over de bezorgd heid in onze eigen stad. Ik wens alle 45.410 inwoners van onze stad een vredig en ge zond nieuw jaar toe.

de Faam | 2002 | | pagina 5