GEMEENTE MIDDELBURG Rooiaanvragen Gladheidsbestrij ding Nieu wj aarsbij eenkomst Winter in Middelburg Installatie burgemeester Schouwenaar Vergaderdata welstands- en monumentencommissie Commissievergaderingen Afdeling Communicatie gesloten Informatie middag plannen Stromen wijk Afval-papier- kalender 2002 Week 02 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Wop Nieuw Middelburg tijdelijk gesloten Vlak voor de kerstvakan tie is duidelijk geworden dat de wijkbemiddelaar Joke Hensen van Nieuw Middelburg een nieuwe werkomgeving heeft ge vonden. Woensdag 9 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Midde1 )urg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Op woensdag 9 januari is de afdeling Communicatie gesloten. Donderdag 10 januari staan de medewerkers vanaf 8.00 uur weer voor u klaar. Op donderdag 10 januari vindt er om 15.00 uur in de Morgenster (Adr. Obrysstraat) een informatie middag plaats over de plannen voor het winkelcentrum en omge ving in de Stromenwijk. Verschillende mensen uil de Stro menwijk hebben de gemeente ge vraagd om speciaal voor ouderen ook 's middags een informatiebij eenkomst te houden. Deze groep gaat 's avonds niet gemakkelijk over straat, terwijl zij wel interesse heb ben in de nieuwe plannen. Tijdens de middag worden de nieu we plannen voor het winkelcentrum en de omgeving gepresenteerd en is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. De inhoud van de middag zal exact dezelfde inhoud hebben als de eerder gehouden bijeenkomst op 21 novem ber. Diegenen die op die dag niet in de gelegenheid waren de bijeenkomst te bezoeken, worden bij deze als nog uilgenodigd de middag bij te wonen. De afval-papierkalender 2002 is huis aan huis bezorgd. Mocht u de kalender niet hebben ontvangen, dan kunt u een exem plaar ophalen of opvragen bij de af deling Communicatie, Stadhuisstraat 2, tel. 675450. Voor allerhande vra gen over afval kunt u bellen met de speciale infolijn van de Stadsreini ging op telefoonnummer 675322. AFVALKALENDER 2002 :ü:s M sa. iSfl -y.T/r—TT "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 14 januari lot en mei zondag 20 januari 2002. Maandag Varkensvlees in satésaus met boontjes in gele rijst Dinsdag Slavink in kapucijners en stukjes aardappel Woensdag Gepaneerd rundvlees in jus met rozijntjes, rode kool en aardappelen Donderdag Reepjes kalkoen in romige broccolisaus met worteltjes en aardappelpuree Vrijdag Visschotel (vis, broccoli, wortel tjes, bloemkool) en aardappelen Zaterdag Champignon en crèmefraiche- saus met sperziebonen rösli Zondag Wat de pot schaft Met ingang van 16 januari is de heer J.M. Schouwenaar de nieuwe bur gemeester van Middelburg. De heer Schouwenaar was voorheen burge meester van Maarssen. Op vrijdag 18 januari heeft u tijdens een openba re receptie in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis (ingang via bordes aan de Markt) gelegenheid kennis te maken met de heer Schou wenaar en zijn partner mevrouw M.A.K. Hageman. De receptie vangt aan om 16.00 uur en duurt tol 18,00 uur. U wordt van harte uitgenodigd bij de receptie aanwezig te zijn. De nieuwe burgemeester en zijn partner hopen bij deze gelegenheid vele inwoners van Middelburg te ontmoeten. Voorafgaand aan de receptie wordt de heer Schouwenaar door middel van een openbare raadsvergadering geïnstalleerd. Deze raadsvergadering begint om 15.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis. Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgocd en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1,30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Achticn populieren in park Toornvliedl Twee eiken en een es aan de Laurens-Stommesweg/Voorborch Een linde aan de Noordweg Een berk en een els aan de Westmede Drie wilgen en twee populieren aan de Amesteinweg Een iep aan de Johan Hicronimus Huyssenstraat. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 Winterse weeromstandigheden kunnen voor gladheid zorgen. Is dat het geval dan heeft de afde ling Stadsreiniging een plan ge reed om snel en effectief te begin nen met gladheidsbestrijding. De gemeente strooit op autowegen en fietspaden. Hoe werkt het? In de wegenwet is uitdrukkelijk vastgelegd dat de Gemeente er voor moet zorgen dat de wegen in die ge meente in goede en veilige staat verkeren. Hier hoort ook het bestrijden van gladheid bij. Belangrijk is dat het gaat om een inspanningsverplich ting en niet om een resultaatver plichting. De laatste jaren zijn in Middelburg diverse verkeerssitu aties veranderd en er zijn ook nieu we fietspaden en wegen aangelegd. Daarom zijn de strooiroutes iets aangepast en is een nieuwe fiets padstrooier aangeschaft. Weerbericht De dienstdoende opzichter - maar ook de andere medewerkers van de Stadsreiniging - houden de weerbe richten in de winter altijd goed in de gaten. Overdag zijn zij verantwoor delijk voor de signalering en bestrij ding van gladheid. Verder zijn voor buiten de kantooruren afspraken ge maakt met het Waterschap en de re giopolitie, die signalerend optreden bij gladheid. De Gemeente gebruikt hiervoor de nieuwste computertechnieken. Via een speciale verbinding met de weerdienst Meteoconsull kunnen de medewerkers 24 uur per dag radar beelden bekijken en veel andere ge gevens controleren. Bijvoorbeeld de temperatuur van de lucht, de tempe ratuur van hel wegdek en de neer slagverwachting op korte en lange termijn. Ook het zogenaamde dauwpunt is bekend. Dat is de tem peratuur waarbij de lucht met wa terdamp verzadigd is, zodat bij da ling van temperatuur, vorming van wolken of dauw kan plaatshebben. Die kan dan weer bevriezen. Actie Meteoconsull waarschuwt de Stads reiniging - dag en nacht - ongeveer twee uur van tevoren als er gladheid wordt verwacht. Als het gaat sneeu wen, ijzelcn of vriezen besluit de opzichter wanneer en met hoeveel materieel de Stadsreiniging uitrukt, 's Nachts zal de meldkamer van de regiopolitie naar de dienstdoende opzichter bellen als men gladheid constateert. De dienstdoende op zichter van de Stadsreiniging roept vervolgens telefonisch het aantal be nodigde medewerkers op. Behalve van de stadsreiniging worden ook collega's van Groenbeheer en Ei- gendomsbeheer ingezet. Deze men sen begeven zich zo snel mogelijk naar de garage van de Stadsreini ging. Uiterlijk binnen twintig minu ten na de melding start de gladheid bestrijding. Eerste prioriteit bij gladheid Natuurlijk zijn er belangrijke straten en verkeersroutes die prioriteit bij gladheid hebben. Dat zijn busroules, doorgaande verkeersroutes, wijkont- sluitingswegen en hoofdfietsroules. Deze routes moeten uiterlijk twee ëneenhalf uur nadat de strooiploeg is uitgerukt gestrooid zijn. Tweede prioriteit: Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuw val en ijzcl, zal op andere wegen en fietspaden gladheidbestrijding plaatsvinden. Derde prioriteit: Bij plaatselijke gladheid door op vriezing wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Heel vaak betreft het uitsluitend bruggen en brugge tjes. Deze worden dan eerst met de hand gestrooid.De opzichter is ver antwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of ge schoven. Zonodig wordt nogmaals gestrooid/geschoven. Opvriezing Hier in Zeeland valt het in de win ter meestal wel mee met sneeuw en temperaturen ver beneden nul. Iedere winter moet het meest wor den gestrooid om gladheid door opvriezing te bestrijden. Die ont staat meestal tegen het ochtend gloren. Dat betekent dal Meteoconsull of de Regiopolitie al om een uur of vier in de ochtend bij de dienst doende opzichter aan de telefoon hangt. Medewerkers van de Stads reiniging zitten vervolgens een half uur later in de strooiauto. Vaak is het zo dat wanneer hel meeste verkeer de weg op gaat er niks meer van gladheid te merken is. De Stadsreiniging is dan klaar met de strooironde. Gladheidsbestrij ding hoort er voor hen gewoon bij. Dat wil zeggen dal al het andere werk ook gewoon door gaat, zoals de veegdienst, ophalen van huis- en grofvuil.et cetera. De medewer kers maken dan hele lange dagen. En uzelf? De gemeente zorgt voor de algeme ne gladheidsbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwo ners, winkeliers en bedrijven kun nen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij te houden. Particulieren kunnen als zij zelf een emmertje meenemen gratis strooi- zout ophalen bij de Stadsreiniging aan de Waldammeweg. Bij verschillende locaties staan ook zoutkistcn voor de handveegdienst. De Gemeente gebruikt het zout daar uit om met de hand bijvoorbeeld een bruggetje of een smal paadje te strooien. Die zoutkisten zijn niet op slol, zodat ook inwoners als het no dig is kunnen strooien. Ook kan sommige gladheid worden voorkomen. Als er vorst wordt ver wacht is het natuurlijk niet erg han dig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te lig gen dal na bevriezing voor gevaar lijke situaties kan zorgen. (In feite is dit zelfs verboden volgens de APV van de Gemeente Middel burg.) Opmerkingen Wij hopen door dit artikel u vol doende te hebben geïnformeerd over gladheidbestrijding in Middel burg. Heeft u desondanks op- en aanmerkingen over gladheidbestrij ding, dan kunt u die doorbellen op telefoon 675 322. De welstands- en monumenten- commissie komen dit jaar weer een aantal keer bij elkaar. Deze commissies beoordelen bouw plannen die zijn ingediend, recla me-uitingen, monumenten en dergelijke. In 2002 komt de welstands- en mo numentencommissie op de volgen de dagen bijeen: 24 januari, 7 en 21 februari, 7 en 28 maart, 4 en 18 april. 2 en 23 mei, 6 en 20 juni, 4 en 18 juli, 15 en 29 augustus, 12 en 26 september, 10 en 24 oktober, 7 en 21 november, 5 en 19 december. De welstands- en monumentencom missie vergaderen in het algemeen om de twee weken op donderdag morgen in hel gebouw van de dienst Stadsontwikkeling, gelegen aan de Vlissingsestraat 21 te Mid delburg. De heer P. Meulmeester is secretaris van de commissie. Hij is technisch beleidsmedewerker van de sectie Bouwen en Wonen bij de gemeente Middelburg, tel. 675281 Taken Ingevolge artikel 12 van de Wo ningwet mogen het uiterlijk en de plaatsing van een bouwwerk of standplaats niet in strijd zijn met de redelijke eisen van - welstand. Dit geldt zowel voor het bouwwerk of standplaats op zichzelf als in ver band met de omgeving of de te ver wachten ontwikkeling daarvan. In verband met die bepaling worden de bij de gemeente ingediende bouw plannen beoordeeld door een onaf hankelijke welstandscommissie. Deze commissie adviseert het colle ge van b en w of een bouwplan al of niet voldoet aan redelijke eisen van welstand. Daarnaast adviseert een onafhankelijke monumenten- commissie het college over aanvra gen om vergunning tot bijvoorbeeld het wijzigen van een beschermd monument. Bouwplannen dienen uiterlijk vrij dags om 16.00 uur bij de Sectie Bouwen en Wonen te zijn ingediend voor plaatsing op de agenda van de eerstvolgende vergadering van de welstands -of monumentencommis- Kuiperspoort (foto: Ruben O reel) Waarnemend burgemeester Bruinooge spreekt de aanwezigen toe. (foto: Frank Viergever) Bijna 150 Middelburgers waren vorige week woensdag aanwezig bij de nieuwjaarsreceptie in de Burgerzaal van het Stadhuis om elkaar, maar ook het college van burgemeester en wethouders, veel geluk in 2002 te wensen. Waarnemend burgemeester Bruin ooge sprak de aanwezigen toe. Als eerste stond hij stil bij de schokken de brand in Volendam en de aanslag van 11 september in New York. Hieronder treft u een verkorte ver sie aan van de nieuwjaarsrede van de heer Bruinooge: "Alles wat we als gemeente doen is relatief, zeker gezien de grote ge beurtenissen in de wereld en dan moet je ervoor uitkijken om niet al te sceptisch en al te relativerend te gen je eigen gemeente aan te kijken. Je moet dan de 'eigen' gebeurtenis sen op de juiste waarde schatten. En wat is dan vermeldenswaardig? Dat het huisvuil opgehaald wordt? Dat het groen onderhouden wordt? Dat de wegen begaanbaar zijn? Dat er goed onderwijs gegeven wordt? Kortom, het lijstje is gemakkelijk aan te vullen. Toch wordt hierover op een nieuwjaarsbijeenkomst bijna nooit gesproken. En juist aan deze zaken ontleent het gemeentebestuur grotendeels zijn bestaansrecht. De neiging beslaat om alleen over 'grote' zaken te spreken. En dat noemen we dan ook nog 'strategi sche' projecten. Ik stel overigens voor om vanaf nu niet meer over strategische projecten te spreken maar gewoon over pro jecten. Het is gewoon ons werk, nel zo goed als het huisvuil inzamelen. Want wat is er bijzonder aan het feit dat een stad zorgt voor voldoende woningbouw, een nieuw zwembad, een stadskantoor, een theater, een bedrijventerrein et cetera. HET IS ONSWERK. Wat wel vermeldenswaardig is, is het feit dat we hiervoor de financië le middelen hebben weten te vinden om deze projecten in gang te zetten en uit te voeren. De plannen worden gerealiseerd! En dan vooruitblikkend op 2002. Doorgaan met de uitvoering van de ingezette lijn, zowel voor de gewo ne organisatie met alle veranderin gen die daarbij horen als voor de projectorganisatie. Vanaf 16 januari is er een nieuwe burgemeester die volgens de RZ.C. rust moet brengen in de Middel burgse politiek. De tekenen zijn hoopvol. Niet alleen omdat dhr. Schouwenaar volstrekt past binnen het geschetste profiel, maar ook ge zien de verbeterde verhoudingen in de gemeenteraad. Dan volgen in maart de verkiezingen: een nieuwe raad en een nieuw colle ge met weer andere verhoudingen. "Dualisering", met een ontvlechting van raad en college, waarbij het college meer bestuursbevoegdhe den krijgt en de raad kaders stelt, controleert en optreedt als volks vertegenwoordiging. Dal is de structurele wijziging. Daarnaast is wijziging in cultuur nodig: - hoe gaan bestuurders en bestuurden met elkaar om? - hoe verhogen we de participatie van burgers? Maar daar ging het eigenlijk altijd al om. Om mensen en hun betrok kenheid. In maart spreekt de burger als kiezer. Daarvoor en daarna blijlï de open dialoog met de burger noodzakelijk. Het dualisme is daarbij een hulp middel om doe dialoog te verbre den en de invloed van de burgers te vergroten. Dames en heren, rest mij om u na mens het gemeentebestuur u al het beste voor 2002 toe te wensen." Ijskoude nachten, zonnige dagen en af en toe sneeuw.... (foto: Frank Viergever) De volgende raadscommissievergaderingen vinden de komende week plaats in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg: Dinsdag 15 januari: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ)Secretaris mevrouw mr. A.C. Beije, telefoon 675434 Woensdag 16 januari: Commissie Welzijn, Personeel, Onderwijs en Milieu (WPOM). Secretaris mevrouw J.Pde Nooijer, telefoon 675531 Donderdag 17 januari: Commissie Cultuur, Ouderenbeleid, Recreatie en Toerisme (CORTj. Secretaris mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Maandag 21 januari: Commissie Economische Zaken, Sociale Zaken en Infrastructuur (ESI). Secretaris de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304 Dinsdag 22 januari: Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning, Sport, Archief en Financiën (VRSF). Secretaris Vcrmast-Meer- veld, telefoon 675289 De vergaderingen van deze commissies beginnen allemaal om 19.30 uur. Iedereen kan de bijeenkomsten vanaf de publieke tribune bijwo nen. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de boden van het stadhuis, telefoon 675403.De vergadcragcnda en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vier dagen voor de vergade ring ter inzage bij de secretaris van de desbetreffende commissie en bij de afdeling Communicatie. Stadhuisstraat 2. Sinds 1 januari is zij niet meer be schikbaar voor ons WOP in Nieuw Middelburg. Inmiddels is besloten om het WOP Nieuw Middelburg tij delijk te sluiten, althans voor het wijkbeheer. De Stadstoezichthou- ders zijn wel dagelijks bereikbaar op het WOP. Uiteraard doen wij ons best om zo snel als mogelijk vervanging dan wel invulling van de ontstane vaca ture mogelijk te maken. Wij wensen Joke Hensen een heel goede start bij haar nieuwe werkgever!

de Faam | 2002 | | pagina 3