i 1 Trendhopper en Grando-keukens naar Veerseweg Succes Makelaar wint bedrijven zeilcompetitie t Middelburgse wint jaar lang gratis brood Stichting Het Klaverblad is een overkoepelen de organisatie voor verschillende patiënt- en cliëntorganisaties. Ze komt op voor de belan gen van mensen die op de een of andere manier te maken hebben met de gezondheidszorg en niet helemaal tevreden zijn met hun behande ling in dit circuit. Dienstverlening gebeurt voor een groot deel door vrijwilligers. Gewaardeerde medewerkers, want zonder hen zou Het Klaver blad niet kunnen functioneren. Maar er is een tekort aan vrijwilligers en Het Klaverblad is naarstig op zoek naar geïnteresseerden. Praktisch De bedrijven Trendhopper en Grando-keu kens in Middelburg zijn tijdelijk verhuisd van de Buitenruststraat naar de Veerseweg 104, waar tot voor kort een Citroën-showroom was. Deze huisvesting is in afwachting van de nieuwe winkels van de woonboulevard Mortie- re, die zal worden gebouwd naast Hotel Mid delburg. Aan de Veerseweg verkoopt Trend hopper nu naast alle aanbiedingen uit de fol ders, restanten van de collectie tegen zeer voordelige prijzen. Grando-keukens voert zijn normale assortiment. K P A R H C S E D R E D H T A A R C 0 M E D P I E I A N T I G E R N I E I N E K M T A L A E E H L A G N E E T T A L L G A K U T E R I R P A T I S E A D F K E K T T I D S I T R L E K M B E N R R T L ORB H A R M A A A A C N E U A N H A H A T B K K S SEE H M M V C O A A A K USD E I E D R S A L R V T N L V K O O N R T U J U S I A G N A G D A I I W O G A A M A I U R T M E K L N A A R T N E R E S I L A I C E P S Acrobatie Heft Paasvakantie Bataljon Heil Rank Buskruit Kiem Reaal Citer Kitsch Schrap Deelstaat Klep Specialiseren Democraat Lies Stank Derde Mand Stuw Dronkaard Manuscript Taugé Emelt Marmer Traan Gaai Melig Trui Hakkenei Metalen Vaardigheid Hartslag N,est Keukenadviezen Zeilen als onderdeel van de teambuilding of om aan je relaties te werken. Met Challenge Team Sailing kan dat. En je kunt er zelfs als onderne ming een prijs mee winnen. Winnaars uit de be- drijvencompetitie zijn De Succes Makelaar en de gemeente Middelburg. Op 6 en 17 december 2001 ontvingen zij resp. de eerste en tweede prijs. In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen r t dan regel voor regel van boven naar beneden nog een woord. Sanex breidt deodorantlijn uit Dobbelman introduceert Dobbelman Duo Groot groter grootst Het is de lekkerbekken onder ons natuurlijk niet ontgaan: de 93e vestiging van Bakker Bart in Middelburg die sinds december vorig jaar verleidelijk lonkt naar voorbijgangers vol goede voornemens. De opening ging gepaard met veel klantenacties waaronder een rebus waarmee maar liefst een jaar lang gratis brood gewonnen kon worden. Woensdag 9 januari 2002 FAAM/VLISSINGER 1E Het Klaverblad zoekt vrijwilligers Hans Notenboom is directeur van de stichting en licht toe wat het belang van vrijwilli gers is. „Vijf jaar geleden ont stond Het Klaverblad door een samensmelting van zes orga nisaties die al in dit veld werk zaam waren. Door hun krach ten te bundelen kon de dienst verlening gecoördineerder verlopen wat ook leidde tot meer professionalisering. Elk van die organisaties had haar eigen deskundigheid en vrij willigers. En eigenlijk bestaat dat nog steeds. Er is deskun digheid op meerdere specifie ke gebieden. Helaas zijn er te weinig vrijwilligers, we probe ren nu door een nieuwe publi- citeits- en advertentie cam pagne daar wat aan te doen." Wilma Maas, Mattie Osté en Deborah Suijkerbuijk zijn drie vrijwilligers die actief zijn bin nen het Klaverblad. Wilma werkt sinds de oprich ting in september 1993 voor het Informatie- en Klachtenbu reau Gezondheidszorg Zee land (IKG). „Het is direct en praktisch werk: veel zaken kunnen telefonisch worden af gehandeld of er wordt door verwezen en dat kan naar een andere organisatie binnen het Klaverblad zijn. Het is belang rijk voor ons om helder te krij gen wat de klacht is, daarna kan verder gehandeld wor den." Mattie zit bij het Adviesbureau van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid. Een advertentie lokte haar elf jaar geleden en ze is geble ven. Ze is actief als buiten dienstmedewerkster in Mid delburg en omstreken, waar ze twee middagen per week mensen met een handicap bij staat. „Heel vaak hebben we te maken met mensen die ten gevolge van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG) aanpassingen of voorzienin gen niet krijgen. Wij helpen ze bij het indienen van bezwaar schriften, gaan mee naar keu ringen, hoorzittingen of naar de rechtbank. We staan de mensen bij in een zwaar tra ject, niet alleen omdat het zo ingewikkeld is en kennis van zaken belangrijk is, maar ook omdat velen de energie niet hebben. Hun handicap vergt emotioneel en lichamelijk al veel. Het is leuk werk, uitda gend en ik merk vaak dat wij beter op de hoogte zijn dan de ambtenaren die we spreken. En als dan zelfs advocaten Er is een tekort aan vrijwilligers en Het Klaverblad is naarstig op zoek naar geïnteresseerden. naar je verwijzen is dat toch wel een compliment voor je professionaliteit." Deborah is de jongste en werkt momenteel twintig uur als stagaire bij het WAO-plat- form. Ze doet de opleiding So ciale Dienstverlening aan de SOSA. „Ik heb hier veel ge leerd. Niet alleen wat het hel pen van mensen betreft, maar ook de technische achtergron den ben ik gaan begrijpen. Zo rekenen we uitkeringen na of we zoeken de wettelijke ach tergronden op, maar we wij zen de instanties ook op hun verantwoordelijkheid, want ze maken ook fouten."Alle drie vinden ze het leuk werk en vooral de waardering die ze terugkrijgen van de cliënten, waarvoor ze zich inzetten, mo tiveert hen. „Het is voor mij met zo goed een overwinning als ik iets voor elkaar krijg", bevestigt Mattie. „Want regels worden vaak erg rigide toege past, zonder te kijken naar persoonlijke omstandigheden. Een toewijzing van een be zwaar is dan een echte opste ker." Daarnaast wordt ook de pretti ge samenwerking met de an dere vrijwilligers als positief ervaren. „Er is geen competi tie onderling, we ondersteu nen juist elkaar en dat maakt het zo gezellig," vertelt Wilma. Vrijwilligerswerk is er in alle maten en soorten binnen Het Klaverblad. „Omdat onze or ganisatie veel energie steekt in de opleiding van haar men sen, is het wel fijn dat men langere tijd verbonden wil blij ven aan ons," verduidelijkt Hans Notenboom. „Het liefst hebben we dat men toch een dagdeel per week werkt om enige continuïteit te garande ren, maar in principe is alles bespreekbaar en meer mag natuurlijk altijd." ledereen die belangstelling heeft, kan con tact opnemen met Het Klaver blad, telefoon nummer 0113- 249325. Wie langs de Schroeweg in en Grando-keukens daar te Middelburg rijdt moet zich vinden zijn, want beide zaken niet laten misleiden door de zijn net nog in het jaar 2001 grote borden dat Trendhopper verhuisd naar de Veerseweg. „We konden ons huurcontract alleen maar verlengen voor vijf jaar", zegt de eigenaar van Trendhopper, Ramses Jakob- sen. „Omdat we van plan zijn de zaak te vestigen aan de nieuwe woonboulevard Mor- tiere, die over anderhalf jaar klaar moet zijn zochten we een andere oplossing. Deze showroom voldoet niet aan al le eisen die wij aan een winkel stellen, daarom hebben we een andere formule ontwik keld. We verkopen hier artike len, die uit de collectie zijn ge nomen of overgebleven in een andere zaak of te veel gefabri ceerd. Tegen zeer aantrekkelij ke prijzen. De kwaliteit en de service blijven uiteraard het zelfde. Alle artikelen uit de re clamefolders zijn wel op voor raad." Voor het volledige as sortiment kunnen klanten te recht in zijn Trendhopper-zaak aan de Marconistraat 28 in Goes. De jonge ondernemer is tevreden over de omzet van de eerste week in de nieuwe vestiging. De nieuwe formule lijkt te werken. „Wie weet, misschien blijven we hiermee doorgaan als we de nieuwe winkel betrekken", denkt hij hardop. De eigenaar van Grando-keu kens, John Gerritsen, huurt nu nog een deel van het pand aan de Veerseweg. „Maar dat gaat veranderen", aldus Ger ritsen. „In het nieuwe winkel centrum krijgen wij een eigen John Gerritsen: bij ons wordt geadviseerd, niet agressief verkocht. pand. De ruimte zal dan vier keer zo groot zijn als nu. Daar kunnen we ons assortiment waaronder Collexion design keukens nog beter laten zien." Gerritsen verkoopt uitsluitend keukens en apparatuur. „Zelf noem ik het liever adviseren bij de aankoop", zegt John. „Geen agressieve verkoop technieken, maar luisteren naar de klant en samen een oplossing bedenken die past bij het huis en budget. Wij ge ven een offerte altijd inclusief plaatsingskosten en vijf jaar garantie. Ook werken we met een aantal vaste monteurs. Dat houdt alles overzichtelijk en je kunt kwaliteit leveren. John heeft een opleiding bin nenhuisarchitectuur gevolgd. Dat betekent dat hij ook kan adviseren over de totale in richting van een keuken. „We hadden een klant die een De teams van De Succes Ma kelaar en de gemeente Mid delburg zeilden in de competi tie op een modern zeiljacht van bijna 15 meter op de Oos- terschelde. Volgens de direc teur van De SuccesMakelaar is het niet zomaar zeilen van A naar B en weer terug. „Het is Stuur uw oplossing vöör donderdag 17 januari naar de redactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 23 januari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van 27 december luidt: 'Waterbewoner'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar L. Riemens uit Vlissingen. l ■■■EssntMUSS LACTOSERUM B AU* MICRO TALC CREAM foto: Jaap Wolterbeek week met vakantie ging en in die week een nieuwe keuken wilde. Toen hij wegging bracht hij de sleutel en toen hij die weer kwam ophalen kon hij gelijk koffie zetten. Dat was natuurlijk een hele mooie klus", vertelt de keukenspecia list. Hoewel het adres van Grando-keukens veranderd is benadrukt Gerritsen dat de service en kwaliteit hetzelfde zijn gebleven. Na jaren ontwikkeling in de laboratoria van Sara Lee introdu ceert Sanex binnenkort een revolutionaire deodorant: Sanex Press Control. Deze deodorant verenigt de positieve eigen schappen van de traditionele deodorants: het product is zo ge makkelijk in gebruik als een roller, zo effectief als een crème en zo zacht als een stick. Zowel de formule van de Press Control als de verpakking zijn innovatief binnen de deodorantmarkt. De deodorant biedt maximale effectiviteit en verzorging in eer uniek doseringssysteem. Sanex Prees Control wordt verkrijg baar in twee varianten: Dermoprotector Micro Talc Cream, een crème met talk om extra bescherming te bieden tegen transpi ratievocht en Lactoserum Balm, een balsem met lactoserum voor de extra gevoelige huid. v II w tÉil -•sdiSS'" - Dobbelman introduceert met Dobbelman Duo een revolutionair vloeibaar hoofdwasmiddel voor temperaturen tussen 30 en 60 graden. Een nieuw product in een opvallende twee-comparti mentenverpakking met twee gescheiden vloeistoffen Doordat deze vloeistoffen zich niet mengen totdat ze inaanraking komen met het water, kunnen zij optimaal hun werking doen. En dat maakt Dobbelman Duo uniek. Poeder hoofdwasmiddelen was sen over het algemeen schoner dan vloeibare hoofdwasmidde len omdat ze intensievere vlekverwijderaars kunnen bevatten. In een poedervorm komen vlekverwijderaars namelijk net met elkaar in contact en kunnen elkaar daardoor niet bijten. In een vloeistof gebeurt dat echter wel en dat is de reden waarom de ze intensieve vlekverwijderaars ontbreken in vloeibare wasmid delen. Dobbelman heeft daar nu een oplossing voor bedacht met de twee-compartimentenverpakking. In het ene zit een wit vloeibaar wasmiddel, in het andere een blauwe. De witte vloei stof weekt het vuil en de lastige vlekken los. De blauwe vloei stof wast de hoofdwas grondig schoon en voorkomt grauw worden. De verpakking heeft één dop met twee aparte schenk tuiten zodat beide vloeistoffen gelijktijdig in de waslade of in de bijbehorende doseerbol kunnen worden gegoten. Met de introductie van de nieu we 4x4 koffer- en tassenlijn van Delsey gaat het gezin com fortabeler met vakantie, maar ook wordt de veeleisende za kenman en zakenvrouw met deze koffers op zijn of haar wenken bediend. De tijd van meerdere koffers is namelijk voorbij. Door de 4x4 Delsey is één koffer ruimschoots vol doende om alle (vakantie)bagage mee te nemen. Eyecatcher van de nieuwe 4x4 lijn is de Dual Drive, die met zijn 4 wielen worden voortgetrokken (op 2 wielen) of simpelweg vooruit wor den geduwd op 4 wielen. De 115 liter inhoud van de Dual Drive is welhaast te vergelijken met de inhoud van een echte 4x4 off road auto. Ongekend groot en enig in zijn klasse. Ook aan de veiligheid is gedacht, de hardschalige koffer heeft 4 sloten waarvan 2 met cijferslot. De koffer is er in jadegroen, donker blauw, oceaanblauw, antraciet en bordeaux en is goed te com bineren met de 8 zachte koffers en tassen uit de reeks. een strijd tegen de elementen, water, wind en getijdenbewe gingen." De zeilprestaties werden gedurende de zeildag bijgehouden op zogenaamde log-score-kaarten. De uitslag is tot het laatste moment spannend gebleven, met na me voor het gemeenteteam. Borst van de gemeente: „We hebben gedurende het sei zoen de rangschikking in de competitie kunnen monitoren met de andere bedrijven. En we stonden heel lang op de eerste plaats. Helaas heeft De Succes Makelaar met team captain Anthony Sinke ons uiteindelijk ingehaald." Opval lend daarbij is dat Sinke de prijs gewonnen heeft met heel licht weer en de gemeente toch gezeild heeft met ex treem harde wind. De Succes Makelaar heeft gewonnen op techniek en tactiek terwijl de gemeente gewonnen heeft op doorzettingsvermogen en fy sieke kracht. Maar volgens Borst is de prijs eigenlijk maar een bijkomstigheid. „Of je nu eerste of tweede wordt, de sfeer aan boord is ontspan nend en de boot is fantastisch. Volgens Sinke is zeilen een perfect middel voor een team buildingsessie of relatiemar- keting. De gewonnen prijs, een nautisch knopenbord, zal de kantoren van de makelaar én de gemeente gaan sieren. Het Middelburgse gemeenteteam werd t^veede in de competitie. Elly Poortvliet is dit jaar een dure klant voor Bakker Bart. foto: Jaap Wolterbeek Op de laatste dag van het jaar 2001 werd de prijs uitgereikt aan Elly Poortvliet uit Middel burg. Naast de tegoedbon voor een jaar lang brood kreeg zij va^ Alain en Yvonne Desmedt ook een prachtige bos bloemen. Hoe de econo mie zich dit jaar ook ontwik kelt bij de familie Poortvliet is er voorlopig brood zat op de plank.

de Faam | 2002 | | pagina 14