GEMEENTE MIDDELBURG De gladheidbestrijdingroutes Eerste paal weer stap dichterbij Vrij parkeren in laatste week 2001 Wijzigingen ophaaldata huisvuil Baggerbeurt voor Binnengracht Inzamelen kerstbomen Ruim zwerfvuurwerk op! Openingstijden Gemeente rond de feestdagen Komt u ook naar de nieuwjaarsreceptie? Nationaal feest in de Amsterdam Arena Donderdag 27 december 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 52 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Rond de feestdagen gelden voor de meeste gemeente lijke kantoren andere openingstijden dan u gewend bent. Hoe zit het precies? De verontreinigde laag slib op de bodem van de Bin nengracht wordt beetje bij beetje verwijderd. De kerstboom hoort er bij, deze feestdagen! Maar hoe lang blijft de boom in de huiskamer staan? Kan die 29 december al weg, of liever een weekje later? Voorafgaand aan het huwelijk van Prins Willem Alexander en mevrouw Maxima Zorreguieta vindt in de Amsterdam Arena een nationale feestavond plaats. Die wordt gehouden op vrijdag 1 februari aanstaande. Ook inwoners van de gemeente Middel burg kunnen hier naar toe. Kaarten zijn verkrijg baar voor 99 gulden (45 euro). In dit bedrag zijn in begrepen een zitplaats in de Arena en het vervoer per touringcar vanuit Vlissingen. Bon voor een kaart Nationale Feestavond Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg nl info middelburg, nl Foto: Frank Viergever Dinsdagavond 18 december jl. tekenden de gemeente Middelburg, wa terschap Zeeuwse Eilanden, HBG Utiliteitsbouw en alle betrokken ad viseurs een bouwteamovereenkomst voor de nieuwbouw van het stads kantoor, het waterschapskantoor en de parkeerkelder in het Middel burgse Stationsgebied. Op 3 december jl. stelde de algcmc- voor de bouw van hun nieuwe ne vergadering van hel waterschap hoofdkantoor. Maandag 17 decem- een herzien krediet beschikbaar her jl. ging ook de gemeenteraad van Middelburg akkoord met de bouw van een nieuw stadskantoor en een parkeerkelder aan de Ka- naalwcg-Oosl. Begin volgend jaar richt de aanne mer de bouwplaats in zodat de bouw op 1 maart 2002 van start kan gaan. De balie van de sectie Parkeerbe heer (Stadsschuur): - Donderdag en vrijdag 27 en 28 december normaal geopend van 08.00 tot 12.00 en van 13.00 lot 16.00 uur. - Maandag 31 december en Nieuwjaarsdag gesloten en woensdag 2 januari vanaf 10.00 uur geopend. Burgerzaken is op 31 december tussen 9.00 uur en 10.00 uur geo pend alleen voor de aangifte van geboorte en overlijden. Burgerza ken is wel geopend op 27 en 28 de cember volgens normale opening stijden: donderdag van 08.00 uur tot 13.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. vrijdag van 08.00 tot 13.00 uur- De afdeling Communicatie is ge sloten van maandag 24 december tot en met dinsdag 1 januari 2002. De Stadsreiniging is normaal geo pend op donderdag en vrijdag 27 en 28 december. 31 December en 1 ja nuari is Stadsreiniging gesloten. Dienst Stadsontwikkeling (VI is- singsestraal) en de sectie Belastin gen zijn van 27 december lot en met I januari gesloten. De Sociale Dienst is 1 januari ge sloten. Voor noodgevallen is de de ze dienst wel geopend op 27 en 28 december van 10.00 tot 12.00 uur, en telefonisch te bereiken op 675 666 en 0800-023 1865. Op woensdag 2 januari openen alle kantoren om 10.00 uur de deuren! Hel kantoor voor informatie en dienstverlening tijdens de zwem- badloze periode in Middelburg - nu nog aan de Koestraat - is gesloten tol en mét 4 januari. Vanaf maandag 7 januari bevindt het infopunt zich op een nieuwe lo catie: Stadsschuur, in het gebouw van de voormalige dierenartsprak tijk. Van donderdag 27 december 2001 lot en met dinsdag 1 januari 2002: gratis parkeren, behalve in de par keergarages. Parkeergarages op feestdagen ge sloten. De parkeergarages Kous- teensedijk en Geere blijven op ou dejaardag (zondag 31 december), nieuwjaarsdag (1 januari) dicht voor het publiek. Op deze feestda gen mag elders in de stad vrij wor den geparkeerd. Vanaf 2 januari 2002 betaald parke ren in gehele binnenstad- Parkeren uitsluitend toegestaan in parkeervakken tegen betaling of met geldige parkccrvcrgunning 2002. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 24 december tot en met zondag 30 december 2001 Maandag Gesneden rundvlees, pikante saus, sperziebonen, aardappe len. Dinsdag Kipfilet met champignons, groente, aardappelkrokcljes. Woensdag Varkensschnitzel 'cordon bleu', bloemkool, gestampte aardappelen. Donderdag Stamppol zuurkool, rook worst. Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let, aardappel-prei-schotel. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh. Zondag Wal de pol schaft. Op dinsdag I januari 2002 haalt de Stadsreiniging geen huisvuil op. De containers moeten een dag later, woensdag 2 januari 2001,voor 07.00 uur buiten slaan. Ook het huisvuil dat normaal op dinsdag wordt opgehaald moet er dan ook staan. De milieustraat aan de Waldam- meweg is op dinsdag I januari 2002 gesloten. Nieuwe Afvalkalender De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op dc afvalkalender die huis aan huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen bij de afdeling Communicatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. De nieuwe afval kalender voor 2002 wordt in weck 51 huis aan huis bezorgd. Ontvangt u hem niet, dan kunt u er bij de af deling Communicatie een ophalen. Oud papier Op maandag 24 december haalt Stadsreiniging het oud-papier van bedrijven niet op. Ook op Oudjaarsdag, maandag 31 december, zal het oud papter van bedrijven niet worden opgehaald. In plaats hier van maakt de Stads reiniging op vrijdag 28 december een speciale ophaalronde van het papier van bedrijven. Het moet dan wel om 18.00 uur buiten staan. Voor particulieren gelden de oud papier ophaaldagen zoals die zijn vermeld in de oud-papier-kalender. Voor het gebouw van Scoop bag gert de aannemer met een kraan die op een drijvend ponton staat. Dc kraan legt de vuile bagger en puin in zogenoemde beunbakken. die zodra ze vol zijn, met een bootje naar één van de laad- en losplaatsen worden gesleept. Hiervandaan wordt het slib in vrachtwagens weggevoerd. Sterk vervuild Het water en de waterbodem van de Middelburgse binnengracht zijn al lange tijd niet meer gezond. Het probleem is de laag verontreinigde slib die op de bodem ligt. Hierin vinden we veel rommel, maar ook zware metalen, zoals koper, zink en ook nikkel, lood, chroom en arseen. Ook een deel van de oorspronkelijk waterbodem is verontreinigd. Gemeente Middelburg en het water schap Zeeuwse Eilanden geven dc gracht nu een grote schoonmaak beurt. Er wordt gebaggerd vanaf het sluisje bij de rechtbank lot aan de watertoren op het Molenwater, een lengte van 1250 meter. Totaal wordt Foto: Frank Viergever er ongeveer 12000 nT verontreinig de bagger weggehaald, 9000 nT slib en 3000 nT oorspronkelijke bodem. Het baggeren gebeurt niet vanaf de kant, maar op het water zelf, zodat er zo weinig mogelijk overlast voor omwonenden en verkeer ontstaat. De werkzaamheden duren tot vol gendjaar april. De ervaring leert dal dal per huis houden nogal verschilt. Vanaf maandag 7 januari tot en met vrij dag 11 januari aanslaande haalt de Stadsreiniging tegelijkertijd met het huisafval ook kerstbomen op. Ge durende deze periode kunt u de kerstbomen samen met uw afval container of vuilniszak voor 08.00 uur 's morgens buiten zetten. Gelie ve dus de boom niet eerder al op straat te zetten, maar bijvoorbeeld even in de achtertuin opslaan. Als u dal wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de Milieu straat aan de Waldammeweg, geo pend maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. Voor haar inwoners, bedrijven, instellingen, organisaties en verenigin gen organiseert de Gemeente Middelburg weer een feestelijke bijeen komst om het nieuwe jaar in te luiden. Het gemeentebestuur nodigt bij deze iedere Middelburger uit voor de nieuwjaarsreceptie in de Burger zaal op woensdag 2 januari. Tussen 16.30 en 18.30 wordt u in elkaar geluk te wensen voor het de gelegenheid gesteld onder het nieuwe jaar. Dc deuren van het genot van een hapje en een drankje Stadhuis aan de Marktzijde zijn ge opend vanaf 16.30 uur. Wij hopen van harte dat u van deze uitnodi ging gebruik maakt. Voor nu, een prettige jaarwisseling en wij verheugen ons crop u te mo gen begroeten op deze tweede dag van 2002. Op de feestavond in de Arena is het de avond wordt ook het nationale huwelijksgeschenk symbolisch overhandigd aan het bruidspaar. bruidspaar natuurlijk aanwezig. Aan het programma wordt mede werking verleend door een aantal bekende artiesten uit het land. Zo zingt bijvoorbeeld Marco Borsato het speciale huwelijksbed en geeft hij een mini-concert. In de loop van In de Arena is tijdens het feest ruimte voor 31.350 mensen uit het hele land. Naar rato van het aantal inwoners per gemeente zijn de kaarten landelijk verdeeld. Voor de gemeente Middelburg zijn 75 kaar ten beschikbaar. Die kunnen ook al leen bij de gemeente besteld wor den met onderstaande bon. Spelregels Een originele bon is goed voor een kaart. Er zijn 75 kaarten beschik baar. Bij meer belangstelling wordt geloot. U ontvangt bericht of u wel of niet in aanmerking komt voor een kaart. Wie in aanmerking komt voor een kaart ontvangt bericht waar en wan neer deze kan worden afgehaald. Kaarten moeten bij alhalen contant worden betaald. Bij de kaart on vangt u nadere programma- en rei informatie. Ja, ik wil een kaart kopen voor 99 gulden (45 euro), geldig voor toegang en busvervoer voor de Nationa le Feestavond in de Amsterdam Arena op vrijdag 1 februari 2002. Voorletters en naam Straat en huisnummer: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer: Handtekening: Ik wacht uw nader bericht af. Deze bon inzenden voor I januari 2002 aan: Gemeente Middelburg, t.a.v. mevrouw Els Wisse - Verhage onder vermelding van: Nationale Feestavond Lange Noordstraat 1 Postbus 6000 4330 LA Middelburg Nog ieder jaar gebeuren er veel ongelukken ten gevolge van onveilig vuurvverkgebruik en zwerfvuurwerk. Ook dit zal weer voor miljoenen guldens vuurwerk worden afgestoken en in ongeveer 900 gevallen loopt dat verkeerd af. Om het aantal vuurwerkslachtoffers terug te dringen, hebben we ook üw hulp nodig. Bijna 40% van alle vuurwerkslacht offers valt op Nieuwjaarsdag, door dal met name jongeren en kinderen op die dag de zogenaamde 'weige raars' opnieuw afsteken. Om deze reden is hel extra belangrijk dat op 1 januari 2002 dc straten van Ne derland zo snel mogelijk vuurwerk- vrij zijn. Wat kunt u doen? Door uw eigen vuurwerkafval 's nachts op te ruimen, kunt ook u hel pen voorkomen dat er dit jaar nog meer vuurwerkslachtoffers vallen. Heeft u kinderen die in de millenni- umnachl vuurwerk afsteken, wijst u hen dan op de gevaren van (zwerf)vuurwerk en zorg er voor dat zij 's nachts het vuurwerkafval opruimen. Hoe sneller hel zwerfvuurwerk wordt opgeruimd, hoe minder slachtoffers er zullen vallen. Weinig moeite Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: - Resten van vuurwerk natmaken - Bij elkaar vegen - In de grijze afvalcontainer doen - Builen laten staan (tuin, balkon niet op de openbare weg) en meegeven met het gewone huis vuil. Als kruit door en door nat is, dan gaat het niet meer in de ver brandingsovens. Dus doe mee met de Zwerfvuur werk Opruimactie! Dit kost weinig moeite, maar mogelijk behoedt u iemand voor dc levenslange conse quenties van een vuurwerkongeval. HOOFDROUTES voor gladheidbestrijding A Achter de Houttuinen Akkcrlaan (tot Doeleweg) Amnestylaan Armeniaans Schuilvlot Arncsicinwcg Arnestraat B Bachtcnstccnc Balans Banckerlplein Banckcristraat Beatrixbrug Beatrixstraat, Prinses (Arnemuiden) Begraafplaats Beneluxlaan (tot Briandlaan) Berkenlaan Bernhardstraal, Prins (Arnemuiden) Bierkaai Bierkaai Blauwedijk opril parkeergarage) Boassonlaan, M.H. Boreelstraat, J.P. Bosschaartsweg (tot Oost Souburg) Brakmanstraat B reestraat B reeweg Briandlaan Brigdamscweg Burg, Korte C Churchill-laan, Sir Winston Clasinaslraat D Dam Damplein Dauwendaelselaan Delft, Korte Doelenweg Dokstraat (Arnemuiden) Dwarskaai E Elcktrawcg Europalaan (tot Briandlaan) G Gerbrandylaan Gortstraat Grenadierweg Grevelingenstraat Groene Woud, Hel Groenmarkt H Hackstraat, Burgemeester Hakcwill-Smithlaan, Generaal Haven, Nieuwe Havendijk Herculcsweg Herengracht Hof van Tangc (parkeerterrein) Hofplein Hdütkaai Houtkaai J Julianalaan, Koningin (Arnemuiden) K Kalverstraat (toegangsweg parkeergarage) Kanaalweg Keetweg (onder/boven) Kcrklaan (Arnemuiden) Kinderdijk Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (lot Ai nebrug) Arnestein 1 Koebrug Koepoortplein Koepoortstraal Koestraat Koninginnelaan Koningsbrug Korenbloemlaan Korendijk Kortcweg Koudekerkseweg Krommeweele Kruitmolcnlaan L Laan der Verenigde Naties Langebeckstraal. Burgemeester Langeviele Langevielebuitenbrug Langevielesingel Langevieleweg Langstraat Lauwereyszstraat, Adriaan Lipperheystraat, H (tot waar mogelijk) Londensekaai Londensekaai Looierssingel Loskade M Maasstraat Maisbaaigebied (opritten parkeerkelders) Markt Marktstraat Middelgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk (op-en afritten) Molenwater Molenweg (Arnemuiden) Molenzicht Molstraat N Nassaulaan Nederslraat Nieuwelandseweg (Arnemuiden) Nieuwstraat Sint Laurens, dorp Alemanstraat F.G. O Nieuwstraat (Arnemuiden) Spinhuisweg Arondeusstraat W. Oosterselageweg Noordpoortplein Spoorstraat B Oude Vlissingseweg Noordsingel Sportlaan Baanstraat Overloper Noordstraat (Arnemuiden) Stadhuisstraat (met fietspad Lange Vielebrug) P Noordstraal, Lange en Korte Slalenlaan Beddewijkslraat Parelplein Noord weg Stationplein (Arnemuiden) Blauwe Dijk Parelwcgjc O Stationsstraat (bij rechtbank dubbel) Poelendaelesingel OI men laan Stromenweg Buitenruststraal Poelendaeleweg Oostcrscheldestraat T brug Woongoed) Poltenbakkerssingel Oosterse, Nieuwe Thibautstraat, J.W. D President Rooseveltlaan Oostkerkplcin Torentrans Driellaan A. Van Prooyenspark fietspaden Oostperkweg Torenweg Arnestein II (fietspad achterzijde) R Oude Havenstraat Tuindorp E Randstraat Oude Rijksweg (tot gemeentegrens) Turfkaai Elzenlaan (+brug) -,Kon. Laan Reyersweg Oude Veerseweg Turfkaai Erasmuspad Ri jkhalspad F. (brug) P V G Rozenburglaan Perrestraat v/d Veersegat (Arnemuiden) Gravestraat S Pieterstraat, Sint Veerseweg (tot Gem.grens) Griffioenpad Sandberglaan Plein 1940 Veerstraat Groene Woud (binnen bebouwde kom) Poelendaelesingel Vlasrnarkt K Schoutstraat Poelendaeleweg Vlissingsesingel Kanaalweg doorgang Schroeweg) Punt, de Vlissingseweg, Nieuwe Klein Vlaanderen Schroeweg (zuidkant) R (ventweg v/a Kleverskerkeweg Schroeweg richting M'burg bij Rademacherstraat (Arnemuiden) Braakmanstr (Gem.grens)) Korte Delft spoor (nieuw) Ramsburgerweg Vlissingseweg, Oude Koudekerkseweg Schuifelstraat Regenten laan (tot Amnestylaan) Kromme Weele Segeerssingel Reigersbergstraat, J.van Volderij laagte Kruisweg (bij begraafplaats dubbel) Rijkersstraat, Dorus Vrijlandstraat L Segecrsweg Rooseveltlaan, President W Laan der Verenigde Naties (tot Dauwcndacl-sestraal) Roozenburglaan Wagenaarstraat Lange Delft Seisbuitenbrug Rottcrdamsekaai Waldammeweg Langeviele Seissingel Rouaansekaai Walensingel Lansbergenstraat P. (brug) Scisstraat Rouaansekaai Walslraal Laurens Stommesweg Statenhove I Ruyterstraat, de Wcstdijkstraat M Statenlaan S Westerscheldeslraat Markt Stromenweg Sandberglaan Z Meiveldpad houten brug) T Schorerstraat Zandstraat N Torenweg Schroeweg Zuidsingel Nieuwe Burg Torenweg v.a. Mac Donalds Schuttershof (Arnemuiden) Zuidwal Nieuwlandsedreef V Seisbrug Noordweg (tol aan Veerseweg Scisdam HOOFDFIETSROUTES Gerbrandylaan - St. Laurens) Vlissingsbolwerk Seisplein voor gladheidbestrijding: gedeelte bij Brigdamme Vlissingsestraat brug Seissingel A Nwe Kleverskerkeweg Volderij laagte Singel (Arnemuiden) Agaat Nwe Vlissingseweg (ventweg) Vrijlandstraat

de Faam | 2001 | | pagina 3