I N E C I T Y CHUTTERSHOF EST Miljoenste bezoeker in CineCity Meester in Soif Popfeest met uitreiking Popprijzen 2001 The Lord of the Rings Harry Potter wedstrijd verlengd tot 5 januari F I L M W E E K ËiiüSNDIPITY 0 LORD OF THE RINGS ©0© DON'T SAY A WORD 0© BANDITS 0© THE PRINCESS DIARIES 0 MINOES 0 THE OTHERS 00 HARRY POTTER (Nederlandse versie) HARRY POTTER (Originele versie) ATLANTIS (Nederlandse versie) (p DISCOVERY OF HEAVEN 00 BLUB, IK BEN EEN VIS 0 F I L M W E E K MARIKEN ENDURANCE WILDE MOSSELS MAGONIA F I L M W E E K LA STANZA DEL FIGLIO THE FILTH AND THE FURY LIAM VALKENHART VUSSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 27 december t/m woensdag 2 januari sm MIDDELBURG GOES Bioscoop Cine City heeft zondag 23 de cember de miljoenste bezoeker mogen ontvangen. Gebruik een mooie toverspreuk en tover een prachtige heksenhoed tevoorschijn. Vlieg op je heksenbezem, als je die hebt, naar Cine Ci ty en geef je hoed af bij de infobalie. Voorzie de hoed van je naam, adres en telefoonnummer. Nieuwjaarsconcert in Kruiningen Kabouter Klus in Domburg Grandpa Nick Sessieband goes Euro De Vlissingse fotograaf Lex de Meester exposeert tot eind februari fotowerk in café-restaurant Soif aan het Bellamypark in de Scheldestad. 3 flinke kerels en 1 vrouw Jammen aan het strand The Shavers in Kwadendamme De beste (demo) CD. Beste Popfestival e fenomenale epische trilogie 'The Lord of Rings' verhaalt de strijd tussen goed en kwaad om het bezit van een magische ring. Ook dit jaar organiseert de Stichting Pop muziek Zeeland weer een waardig af- sluit-feest voor popminnend Zeeland en wel met een Popfeest op zaterdag 29 december in het Arsenaal te Vlissinen. Naast een heleboel lekkere muziek worden ook de jaarlijkse pop prijzen op deze avond uitgereikt. Een extra sti mulans om dit muziekfeest te gaan bezoeken is wellicht de gratis CD met opnames van Abdij pop die voor de eerste 250 bezoekers klaarligt. Beste Live Band Donderdag 27 december 2001 FAAM/VLISSINGER 13 Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 12.00 14.15 16.30 18.45 21.45 uur Maandag 13.00 uur Dinsdag 14.15 16.30 18.45 21.45 uur romantische komedie met John Cusack en Kate Beckinsale Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 14.15 18.30 21.00 22.00 uur Maandag 13.00 uur verfilming van het onverwoestbare fantasy-boek van J.R. Tolkien Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 16.30 19.15 22.15 uur thriller met Michael Douglas en Famke Janssen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 18.45 21.45 uur twee bankrovers maken een fatale fout door een vrouw in hun bende toe te laten Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondagen woensdag 12.00 14.45 18.45 uur Maandag 13.00 uur Dinsdag 14.45 18.45 uur als Mia te horen krijgt dat ze een prinses is verandert haar leven drastisch, maar wil zij dat wel? Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag en donder dag 12.00 14.15 16.30 uur Maandag 13.00 uur Dinsdag 14.15 16.30 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een kat te zijn geweest Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 22.00 uur thriller met Nicole Kidman die met haar kinderen in een spookhuis blijkt te wo nen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 12.00 15.15 uur Maandag 13.00 uur Dinsdag 15.15 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Zweinstein school voor hekserij Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 12.00 14.15 18.45 21.30 uur Maandag 13.00 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Hogwarts school voor hekserij Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 18.45 uur God wil dat de originele Tien Geboden terug keren naar de hemel Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur Maandag 13.00 uur avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een toverdrankje S Donderdag, vrijdag, maandag en woensdag 14.00 uur sprookje over de avonturen van vondeling Mariken Donderdag 19.30 uur film over topatleet, hardloper Haile Gebrselassie Donderdag 22.00 uur Moviezone: actie en verveling van Zeeuwse jongeren worden uiterst treffend in beeld gebracht Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag en woensdag 20.00 uur prachtig, poëtisch speelfilmdebuut van de Rotterdamse Ineke Smits Donderdag 20.30 uur drama van regisseur Nanni Moretti Vrijdag 20.30 uur portret van een van de meest beruchte rockgroepen allertijden: The Sex Pistols Zaterdag en zondag: 20.30 uur drama van Stephen Frears Zondag 14.00 uur avonturenfilm over een meisje dat samen met haar valk per ongeluk in Italië te rechtkomt BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) De 1 miljoenste bezoeker werd door directeur Ed Geldof har telijk ontvangen met een toepasselijke verrassing. Cine City vierde 20 november haar 3e verjaardag en telde gemiddeld bijna 340.000 bezoekers per jaar. Hiermee mag Cine City zich rekenen tot een van de grootste attracties van Zeeland. Jouw hoed wordt in de kas teelbioscoop Cine City ten toongesteld en blijft daarna ei gendom van het Kasteelmuse um. Er zijn geheimzinnige en betoverende prijzen te win nen... dus tover ze. Speciaal voor alle kinderen wordt deze heksenhoedenwedstrijd ver lengd tot 5 januari! De prijsuit reiking is woensdag 9 januari om 14 uur in Cine City. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. Zaterdag 5 januari geven Liselotte Rokyta (panfluit) en Peter Wildeman (orgel) een nieuwjaarsconcert in de Oude Neder lands Hervormde kerk te Kruiningen. Tijdens dit concert is er ook gelegenheid tot samenzang. De twee musici brengen mu ziek van hun nieuwste cd, 'De Schoonste Galmen' ten gehore. Peter Wildeman is geboortig van Tholen en treedt voor het eerst van zijn leven op in Kruiningen. Het duo heeft speciaal vanwege het Vulpen-orgel deze concertlocatie uitgekozen. Wil deman gaat gebruik maken van de Chamade, de horizontale trompetten van het orgel. Zondag 30 december om 14 en 16 uur is de kabouter Klus Klun gel Show te zien in de Parel in Domburg. Het is het solotheater van de bekende kindervriend uit kabouter Plop, bestemd voor kinderen vanaf 3 jaar. Entree tot en met 12 jaar 17,50 gulden, volwassenen 22,50 gulden. Overigens is de voorstelling van 14.00 uur inmiddels uitverkocht. Van deze, een sterk roman tisch sfeer ademende, foto's is met name de presentatie bij zonder. De kleurrijke beelden zijn digitaal afgedrukt op 'me terwaar' met een breedte van 90 centimeter. Hierdoor zijn foto's ontstaan met een formaat dat meestal voorbehouden is aan schilde rijen. Voor deze manier van presen teren heeft De Meester ge bruik gemaakt van de facilitei ten van drukkerij De Veij-Mes- dagh. Het grote formaat en de diver se ondergronden geven zeker meerwaarde aan de, op zich zelf toch al bijzondere, foto's. Al het geëxposeerde werk is te koop in afmetingen die, bin nen zekere grenzen, door de koper zelf aan te geven zijn. Lex de Meester exposeert in Soif. Grandpa Nick Sessieband. De Grandpa Nick Sessieband speelt zaterdag 29 en zondag 30 december in de Stadsschouwburg van Middelburg. Een werve lende oud- en nieuwshow, alles met betrekking op de euro. Daar zorgt de Grandpa Nick Sessieband voor tijdens de Euro tour van zaterdag en zondag (29 en 30 december) in de Stads schouwburg in Middelburg. Zaterdag vanaf 20 uur, zondagmiddag om 15.00 uur. De bezoe kers worden meegenomen op een muzikale reis door Europa. Aan het optreden doet tevens een aantal regionale en landelijke artiesten aan mee. Er is dans, cabaret en koormuziek. De Grand pa Nick Sessieband staat bekend om de sessies die de groep sinds jaar en dag in Middelburg verzorgt. Samen met gastartie- sten speelt de band regelmatig speciale thema's. Zo kan er pop muziek zijn, soul en salsa, rock of jazz. Entree 25 gulden. Jonge ren tot en met 12 jaar en pashouders 20 gulden. In Razzmatazz aan de Middelburgsestraat 113 te Oost-Souburg staan 29 december drie flinke kerels (en een vrouw), aanvang 21.00 uur. Er wordt muziek gebracht die kenmerkend is voor de Razzmatazz-zolder. Kaarten kosten 15 gulden en zijn te reserve ren via telefoon 0113-230168. Muzikanten kunnen zich donderdag 27 december vanaf 20 uur weer heerlijk uitleven in strandpaviljoen Panta Rhei te Vlissin- gen. De toegang is gratis. Zondag 30 december is er live-mu- ziek, ook dan kunnen bezoekers gratis naar binnen. Nederland, maar won niet. Frontman en componist van Nimbus, Marien Dorleijn, ont ving als singer/songwriter een dag later wel De Grote Prijs van Nederland. Nimbus is met onder andere een nieuwe drummer druk aan het werk in de studio om begin 2002 met een nieuw album uit te ko men. In het Arsenaal alvast een voorproefje. Ook Nuff Said is op het Popfeest van de partij. Dat de gebroeders Sla ger: Marijn (gitaar) en Michiel (bas) en drummer Willy Berre- voets (drums) sinds het prach tige album 'Red' niet stil heb ben gezeten zal blijken tijdens hun optreden op 29 december. Er is materiaal genoeg en het zal nog niet eenvoudig blijken een keus te maken voor de nieuwe CD die de band ko mende maanden gaat opne men. Nieuw is de prijs voor 'Beste Popfestival'. De St Popmuziek Zeeland heeft geconstateerd dat er met de hulp van talloze vrijwilligers in Zeeland steeds betere popfestivals komen. Naast nieuwkomers (het Sun burn-festival bij Panta Rhei haalde het net niet) blijken ook de 'oud-gedienden' het kwalitatief zeer goed vol te houden. Genomineerd zijn: Mosselrock - Yerseke, Any- wave - Zierikzee, Bluesfestival - Kwadendamme, Klomppop - Ovezande, Rock around the bridge - Sas van Gent. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Arsenaal theater en kosten 10 gulden. De zaal gaat open om 19.45 uur. The Shavers in 's Lands Welvaren Met gitaar en drums van de broers Cock en Theo de Jong als enige instrumenten zetten The Shavers zaterdag 29 december vanaf 22 uur in 's Lands Welvaren een opwindende en rauwe live-show neer, die heerlijk stinkt naar rock 'n roll, surfpunk en het alternatieve levenslied. Gecombineerd met de originele, confronterende en even vaak ontroerende Nederlandstalige tek sten maakt dit van een shavers-concert al snel een indrukwek kende en onvergetelijke gebeurtenis. Wellicht dat er regens in vloeden van Sjef van Oekel, Iggy Pop, Claw Boys Claw en de Raggende Manne te bespeuren zijn... Maar The Shavers zijn vooral zichzelf: vet, ranzig, leuk en eigenzinnig. Door alle recen te aandacht voor The Shavers en hun nieuwe CD 'Poesiealbum' lijken er meer goede redenen dan ooit ervoor te zijn om een op treden van dit drieste drietal met eigen ogen en oren te ervaren. Sommige dingen moet je meegemaakt hebben in je leven. St. Popmuziek Zeeland heeft er vier uitgenodigd om voor deze titel op te treden. Het pu bliek bepaalt welke band met de beker 'Beste Live band' naar huis zal gaan. Het is niet echt een strijd want de prij- zenpot van 2000 gulden wordt over alle vier de bands gelijke lijk verdeeld. Alleen de beker: die gaat naar de winnaar! De bands die om de beker gaan 'strijden' zijn (wederom in na der te bepalen volgorde): For mica, Rebba the Loon, Bruno, en MindLink. Naast de vier bands die optreden voor de popprijs 'Beste Liveband' zul len er nog drie Zeeuwse bands optreden. Uiteraard ontbreekt de Winnaar van de Zeeuwse Belofte van dit jaar niet. Pillars scoorde als vijfde in alle categorieën bij de Gro te Prijs van Nederland. Nim bus won enkele jaren terug de Zeeuwse Belofte en haalde de finale van de Grote Prijs van Een speciale commissie heeft zich gebogen over het werk dat in 2001 is uitgekomen en heeft vijf van deze albums ge nomineerd voor een popprijs. Het zijn (in willekeurige volg- orde):Surrender - Zeeuwse Pillars haalde de finale van de Grote Prijs van Nederland. De film neemt het publiek mee naar Midden-Aarde en te rug naar de tijd dat de mens heid de aarde deelde met on sterfelijke elfen, machtige to venaars, nijvere dwergen en hobbits. In een zoektocht naar een magische, lot-bepalende ring moeten de reisgenoten duizelingwekkende bergpas sen en ondoordringbare bos sen trotseren, hebben ze ont moetingen met vreemde we zens, terwijl op elke hoek het gevaar en het kwaad loert. Hun tocht om de ring te ver nietigen is de enige hoop op een einde van de heerschappij van Zwarte Heerser. Lord of the Rings 2001 was een gedenkwaardig jaar. De winnaar van de Zeeuwse Belofte, Pillars, drong door tot de finale van de Grote Prijs van Nederland, en mede dank zij de landelijke bekendheid van Blpf (dat mo menteel gelukkig weer uit het dal klimt) doen Zeeuwse bands het heel erg goed. Ra coon heeft een prachtige nieu we CD afgeleverd en de ver wachtingen over de nieuwe albums van Nimbus en Nuff Said, die begin 2002 worden opgenomen, zijn hooggespan nen. Bij een jaarlijks popfeest hoort ook de uitreiking van Popprijzen. Bands en/of perso nen die zich in het afgelopen jaar verdienstelijk hebben ge maakt voor de popmuziek worden met zo'n prijs eens extra in de schijnwerpers ge zet. Dit jaar worden er in ver schillende categorieën prjzen weggeven. Klei, Formica - Formica, Bruno - Demo, Roaster 45 - Rewind en Rebba the Loon - Reba Moon. Er zijn heel veel goede Zeeuw se bands en een belronde langs de bekende Zeeuwse podia heeft een aantal nomi naties opgeleverd. Er zijn meer geweldige bands in Zee land maar het bestuur van de

de Faam | 2001 | | pagina 13