GEMEENTE MIDDELBURG Je kunt je ei kwijt bij de Zeeuwse overheid! Nieuws van de Brede School Vrij parkeren in laatste week 2001 Nationaal feest in de Amsterdam Arena Presentatie architect Middelburgs theater Wijzigingen ophaaldata huisvuil Inzamelen kerstbomen Komt u ook naar de nieuwjaarsreceptie? Kruidentuin krijgt hek Openingstijden Gemeente rond de feestdagen Parkeervergunningen 2002 Woensdag 19 december 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 51 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Het bestuur en a\\e medewerkers van de Gemeente Middelburg wensen u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar! Bon voor een kaart Nationale Feestavond Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl sbbh Werken bij de overheid is leuk en boeiend. Ook voor jongeren. En dat komt omdat het werk veelzij dig is en afwisselend. Kortom; je kunt je ei kwijt bij de Zeeuwse overheid! Met deze boodschap liet de Zeeuw se overheid zich nadrukkelijk zien op de HZ Carrièredag van de Hoge school Zeeland op 12 december jl. De provincie Zeeland, de water schappen en de gemeenten in Zee land gaven studenten een kijkje in de eigen keuken. De gemeente Mid delburg was cén van de trekkers van de gezamenlijke presentatie en van de gezamenlijke promotiecampagne "Je kunt je ei kwijt bij de Zeeuwse overheid!". Doel van de gezamenlijke promo tiecampagne en presentatie was stu denten te interesseren voor een baan bij de Zeeuwse overheid. In een aantal stands lieten medewer kers van de verschillende overheden aan studenten zien welke banen er zoal bij de Zeeuwse overheid zijn na het afronden van een HBO-op- leiding. Ook was er een presentatie over het Stationsgebied, dat als voorbeeldprojecl werd toegelicht hoe verschillende overheden als de provincie. Waterschap Zeeuwse Ei landen en de gemeente Middelburg samenwerken. FotoEnte Breed Op le Kerstdag (dinsdag 25 de cember) haalt de Stadsreiniging geen huisvuil op. Het huisvuil dat normaal die dag zou worden opge haald, kunt u op maandag 24 de cember voor 07.00 uur buitenzet ten. Ook het huisvuil dat normaal op maandag wordt opgehaald, moet er voor 07.00 uur staan. Ook op 2e Kerstdag (woensdag 26 december) haalt de Stadsreiniging geen huisvuil op. Het huisvuil moet een dag later, namelijk op donder dag 27 december voor 07.00 uur worden buiten gezet. Ook hel huis vuil dat normaal op donderdag bui ten wordt gezet, moet er voor 07,00 uur staan. Op dinsdag 1 januari 2002 haalt de Stadsreiniging geen huisvuil op. De containers moeten een dag later, woensdag 2 januari 2001, voor 07.00 uur builen staan. Ook hel huisvuil dat normaal op dinsdag wordt opgehaald moet er dan ook staan. De milieustraat aan de Waldam- meweg is tijdens de Kerstdagen ge sloten, alsook op dinsdag 1 januari 2002. Nieuwe Afvalkalender De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis aan huis is verspreid. Af val kalenders kunnen bij de afdeling Communicatie worden opgehaald. Sladhuisstraat 2. De nieuwe afval kalender voor 2002 wordt in week 51 huis aan huis bezorgd. Oud papier Op maandag 24 december haalt Stadsreiniging het oud-papier van bedrijven niet op. Ook op Oudjaarsdag, maandag 31 december, zal het oud papier van bedrijven niet worden opgehaald. In plaats hier van maakt de Stadsreini ging op vrijdag 28 december een speciale ophaalrondc van het papier van bedrijven. Het moet dan wel om 18.00 uur buiten staan. Voor particulieren gelden de oud papier ophaaldagen zoals die zijn vermeld in de oud-papier-kalender. Op deze pagina kunt u regelmatig lezen wat er allemaal gebeurt on der de noemer Brede School. In dit project werken twee basis scholen - de Cypressenhof en de Leeuwenburch - samen met het Sociaal Kultureel Werk Middel burg aan een activiteitenpro gramma voor de bewoners van middelbrug Zuid. Het Kinder- PersBuro doet daar regelmatig verslag van, zoals onlangs over het bezoek van de schooltelevisie aan de wijk. Ook zijn de verslaggevers van hel KinderPersBuro op bezoek geweest bij de Telegraaf. Ze spraken met de redactieleden en namen een kijkje bij de indrukwekkende drukpersen. Ze konden er geen genoeg van krij gen; zelfs in de trein naar Amster dam hebben ze reizigers gcintcr- viewd, onder andere over de klant vriendelijkheid van de NS. Nu zijn ze druk bezig om artikeltjes te schrijven en de info le verwerken. Ze hadden zelfs geen tijd om de sportbuurlwerker te interviewen. Daarom laten wc deze keer de sportbuurlwerker aan het woord: Hallo, ik ben de sportbuurlwerker uit Middelburg Zuid. Vanaf I sep tember ben ik bezig met het organi- serne van verschillende activiteiten in de wijk. Zo hebben we elke woensdagmiddag een sportinstuif voor de kinderen van de basisscho len uit de wijk. Om de acht weken hebben we een thema-middag, over bijvoorbeeld vechtsport, basketbal of dans. Het is de bedoeling dat als straks het nieuwe gebouw voor de Brede School klaar is er nog veel meer ac tiviteiten gaan komen voor iedereen in de wijk. Het Sportbuurtwerk zal ook contac ten gaan leggen met de verenigin gen uit Middelburg en ook samen activiteiten gaan organiseren. Het Sportbuurtwerk zal de komende zo mer veel te zien zijn op de veldjes en pleinen in de wijk, waar voor ie dereen wat te doen is. Ik hoop jullie allemaal eens le ontmoeten in de wijk Middelburg Zuid. Groeten van de sportbuurtwerker. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 24 de cember tot en met zondag 30 december 2001 Maandag Gesneden rundvlees in pikante saus met sperziebonen en aard appelen. Dinsdag Gegrilde kipfilet met champig non. groente, aardappelkroket ten. Woensdag Varkensschnitzel 'cordon bleu' met bloemkool en gestampte aardappelen. Donderdag Stamppot van zuurkool, rok- worst en jus. Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfilet met een aardappel-preischotel. Zaterdag Bamigorcng met kipsateh. Zondag Wat de pol schaft. De laatste week van het jaar is het vrij parkeren in Middelburg. Hoe zit het precies? Maandag 24 december 2001: chipper/chipknip betalingen bij parkeerauto maten niet mogelijk. Na 13.00 uur gratis parkeren in binnenstad, maar dit geldt deze dag niet voor de parkeergarages. Dinsdag en woensdag 25 en 26 december 2001 (Kerst): gratis parkeren. Parkeergarages gesloten. Donderdag 27 december 2001 tot en met dinsdag 1 januari 2002: gratis parkeren. Maar dit geldt deze dagen niet voor de parkeergarages. Parkeergarages op feestdagen gesloten De parkeergarages Kousteensedijk en Geere zijn op eerste en tweede Kerst dag (25 en 26 december) gesloten. Ook op oudejaardag (zondag 31 decem ber), nieuwjaarsdag (1 januari) blijven de parkeergarages dicht voor het pu bliek. Op deze feestdagen mag elders in de stad vrij worden geparkeerd. Vanaf 2 januari 2002 betaald parkeren in gehele binnenstad. Parkeren uit sluitend toegestaan in parkeervakken tegen betaling of met geldige parkecr- vergunning 2002. De kerstboom hoort er bij, deze feestdagen! Maar hoe lang blijft de boom in de huiskamer staan? Kan die 27 december al weg, of liever een weekje later? De ervaring leert dal dat per huis houden nogal verschilt. Vanaf maandag 7 januari lot en met vrij dag 11 januari aanstaande haalt de Stadsreiniging tegelijkertijd met hel huisafval ook kerstbomen op. Ge durende deze periode kunt u de kerstbomen samen met uw afval container of vuilniszak voor 08.00 uur 's morgens buiten zetten. Gelie ve dus de boom niet eerder al op straal te zetten., maar bijvoorbeeld even in de achtertuin opslaan. Als u dat wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de Mi- lieustraat aan de Waldammeweg, geopend maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. w Voor haar inwoners, bedrijven, instellingen, organisaties en verenigingen organiseert de Gemeente Middelburg weer een feestelijke bijeenkomst om het nieuwe jaar in te luiden. Het gemeentebestuur nodigt bij deze iedere Middelburger uit voor de nieuwjaarsreceptie in de Burgerzaal op woens dag 2 januari. Tussen 16.30 en 18.30 wordt u in de gelegenheid gesteld onder het genot van een hapje en een drankje elkaar geluk te wensen voor het nieuwe jaar. De deuren van het Stadhuis aan de Marktzijde zijn geopend vanaf 16.30 uur. Wij hopen van harte dat u van deze uitnodiging gebruik maakt. Voor nu, een prettige jaarwisseling en wij verheugen ons erop it te mogen be groeten op deze tweede dag van 2002. Rond de feestdagen gelden voor de meeste gemeentelijke kantoren andere openingstijden dan u ge wend bent. Hoe zit het precies? Vrijdagmiddag 21 december vanaf 15.00 uur zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten in verband met een eindcjaarsbijeenkomsl voor hel personeel. De Gemeente is ook gesloten op eerste en tweede kerstdag en op nieuwjaarsdag. Parkeerbeheer (Stadsschuur): Geopend maandag 24 december van 08.00 tot 12.00 en van 13.00 lot 15.00 uur. Donderdag en vrijdag 27 en 28 december normaal geopend van 08.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Maandag 31 december gesloten en woensdag 2 januari vanaf 10.00 uur geopend. Burgerzaken is op 24 december en op 31 december tussen 9.00 uur en 10.00 uur geopend alleen voor de aangifte van geboorte en overlij den. Burgerzaken is wel geopend op 27 en 28 december volgens nor male openingstijden. Donderdag van 08.00 tot 13.00 uur en van 18.00 uur tot 20.00 uur, vrijdag van 08.00 tot 13.00 uur. De afdeling Communicatie is ge sloten van maandag 24 december tot en met dinsdag 2 januari 2002. De Stadsreiniging is gesloten op maandag 24 december en maandag 31 december, maar wel normaal ge opend op donderdag en vrijdag 27 en 28 december. Dienst Stadsontwikkeling (Vlis- singsestraat) en de sectie Belastin gen zijn maandag 24 december, de kerstdagen en de periode van 27 de cember tot en met I januari geslo ten. De Sociale Dienst is van maandag 24 t/m 31 december gesloten. Voor noodgevallen is de deze dienst wel geopend op 27 en 28 december van 10.00 tot 12.00 uur. en telefonisch te bereiken op 675 666 en 0800 - 023 1865. Op woensdag 2 januari openen alle kantoren om 10.00 uur de deuren! Hel kantoor voor informatie en dienstverlening tijdens de zvvem- badloze periode in Middelburg - nu nog aan de Koestraat - is gesloten van 20 december tot en met 4 janu ari. Vanaf maandag 7 januari bevindt hel infopunl zich op een nieuwe lo catie: Stadsschuur, in het gebouw van de voormalige dierenarts praktijk. Vanaf 1 januari aanstaande geldt in de gemeente Middelburg een nieuw parkeerbeleid. De afgifte van de nieuwe parkeervergunningen is inmiddels in volle gang. Middelburgers die nog geen aanvraag hebben ingediend, adviseren wij dit zo spoedig mogelijk te doen. Openingstijden De aanvraagformulieren voor de nieuwe parkeervergunning kunt u afhalen bij de sectie Parkeerbeheer, Stadsschuur 8, telefoon 0118-675 736/675 738. De balie van de sectie: Geopend maandag 24 december van 08.00 lot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Donderdag en vrijdag 27 en 28 december normaal geopend van 08.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Maandag 31 december gesloten en woensdag 2 januari vanaf 10.00 uur geopend. Parkeerbeleid in het kort: vanaf 2 januari 2002 betaald parkeren in gehele binnenstad. parkeren uitsluitend toegestaan in parkeervakken tegen betaling of met geldige parkeervergunning 2002. Het gebied waar mensen moeten betalen om te kunnen parkeren is uitgebreid plaatsen specifiek voor vergun ninghouders verdwijnen per woonadres wordt aan bewoners van tariefzone 1 maximaal één (1) vergunning voor de tariefzones 1 tot en met 3 afgeven. Een tweede vergunning wordt uitsluitend afgegeven voor tariefzones 2 en 3; een tweede vergunning voor bewoners kost 90,00 198,33). Bezoekerskaart Vanaf I januari 2002 wordt ook een nieuwe bezoekerskaart geïntrodu ceerd. De bezoekerskaart is de vei vanger van de huidige dag- en dag deel parkeer vergu n n i ng (kraskaar ten) en de vergunning voor sociaal bezoek (S-vergunning). De bezoe kerskaart wordt alleen verstrekt aan bewoners die woonachtig zijn in het per 1 januari 2002 aangewezen ge bied betaald parkeren. De bezoe kerskaart geeft recht op parkeren in tariefzone 2 en 3 tegen een geredu ceerd tarief. De kaart is één jaar geldig vanaf de datum van afgifte. Gedurende de looptijd van de vergunning kan de bezoekerskaart tot maximaal 300 uur opgewaardeerd worden (met een maximale waarde van 60,00). Aanvraagformulier Bewoners van hei aangewezen ge bied voor betaald parkeren hebben een brief ontvangen met uitleg in clusief een aanvraagformulier. Mocht u woonachtig zijn in het ge bied maar geen informatie hebben ontvangen dan kunt u contact opne men met sectie Parkeerbeheer. Stadsschuur 8, 4331 KS Middel burg, telefoon 0118 - 675 736. De bezoekerskaart kan met het aan vraagformulier tegen betaling van 49,58 22,50) borg vanaf woensdag 20 december worden af gehaald. Rondom de feestdagen zijn de openingstijden zoals hierbo ven vermeld. Op 2 januari opent Parkeerbeheer om 10.00 uur de deuren en daarna zijn de opening stijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tol 16.00 uur. Vergeet u niet uw legitimatiebe wijs mee te nemen bij het afhalen van de bezoekerskaart. Voorafgaand aan het huwelijk van Prins Willem Alexander en mevrouw Maxima Zorreguieta vindt in de Amsterdam Arena een nationale feestavond plaats. Die wordt gehouden op vrijdag 1 februari aanstaan de. Ook inwoners van de gemeente Middelburg kun nen hier naar toe. Kaarten zijn verkrijgbaar voor 99 gulden (45 euro). In dit bedrag zijn inbegrepen een zitplaats in de Arena en het vervoer per touringcar vanuit Vlissingen. Op de feestavond in de Arena is het bruidspaar natuur lijk aanwezig. Aan het programma wordt medewerking verleend door een aantal bekende artiesten uit bet land. Zo zingt bijvoorbeeld Marco Borsalo bet speciale hu welijkslied en geeft bij een mini-concert. In de loop van de avond wordt ook het nationale huwelijksgeschenk symbolisch overhandigd aan het bruidspaar. In de Arena is tijdens hel feest ruimte voor 31.350 men sen uil hel hele land. Naar rato van hel aantal inwoners per gemeente zijn de kaarten landelijk verdeeld. Voor de gemeente Middelburg zijn 75 kaarten beschikbaar. Die kunnen ook alleen bij de gemeente besteld worden met onderstaande bon. Spelregels Een originele bon is goed voor een kaart. Er zijn 75 kaarten beschikbaar. Bij meer belangstelling wordt ge loot. U ontvangt bericht of u wel of niet in aanmerking komt voor een kaart. Wie in aanmerking komt voor een kaart ontvangt bericht waar en wanneer deze kan wor den afgehaald. Kaarten moeten bij afhalen contant wor den betaald. Bij de kaart ontvangt u nadere programma- en reisinformatie. Ja, ik wil een kaart kopen voor 99 gulden (45 euro), geldig voor toegang en busvervoer voor de Nationale Feestavond in de Amsterdam Arena op vrijdag 1 februari 2002. I Voorletters en naam Straat en huisnummer: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer:Handtekening: Ik wacht uw nader bericht af. Deze bon inzenden voor 1 januari 2002 aan: Gemeente Middelburg, t.a.v. mevrouw Els Wisse - Vcrhage onder vermelding van: Nationale Feestavond Lange Noordstraat I Postbus 6000 4330 LA Middelburg Vorige week maandag konden inwoners van Middelburg kennis maken met architect Kees Kaan. Hij ont werpt het theater dat aan de Zuidsingel zal worden gebouwd. Tijdens een drukbezochte informatiebijeen komst toonde de architect zijn eerste ideeën over het theater. In het kort komt het er op neer dat het gebouw aan de buitenkant neutraal wordt. Maar wanneer een bezoeker eenmaal binnen is, waant hij zich in een an dere wereld. Een eerste impressie van architect Kees Kaan. In Griffioen I, verscholen tussen het groen en met zicht op de vijver, ligt het kruidentuintje. Het kruidentuintje bestaat ongeveer twintig jaar. Veel buurtbewoners maken gebruik van het kruidentuintje, waar bijvoorbeeld tijm, bieslook, munt en lavendel groeit. Omdat alle buurt bewoners er gebruik van mogen maken, is bet tuintje uitgegroeid tot een ontmoetingsplek in de wijk. Recentelijk heeft het kruidentuintje een flinke opknapbeurt ondergaan. In de loop der jaren was het geheel wa verwilderd. Voor dit goede ini tiatief, de tuin weer volledig te her stellen en beplanting te vernieuwen, hebben de initiatiefnemers recente lijk van de gei. rente een spekchc- que ontvangen De kruidentuin wordt onderhouden door de bewo ners zelf. Dit soort initiatieven kun nen alleen bestaan, daar waar buurt bewoners gezamenlijk de handen uit de mouwen steken. De ingang van de kruidentuin is ver fraaid met een smeedijzeren hek. Dit kon mooi worden betaald van de gewonnen spekcheque uitgereikt door het wijkbeheer. Het hek is ver volgens geplaatst door de wijkon- derhoudsploeg. Het is de bedoeling dat er in het voorjaar nog een gra nieten bankje zal worden geplaatst om het geheel af te maken. Dit is één voorbeeld waar mee een spekcheque kan worden gewonnen. Will u meer weten over spekche- ques, of denkt u met een nuttig ini tiatief ook in aanmerking te komen voor een spekcheque, aarzel dan niet een aanmeldingsformulier in te vullen. Deze zijn verkrijgbaar bij de WijkOndersteuningsPuntcn in de wijken en bij de afdeling communi catie van de gemeente. U kunt ook contact opnemen met Anja Jonk man van de afdeling wijkbeheer, te lefoon 675 788. in-nvnw Presentatie De architect vertelde uitvoerig over zijn ideeën met be trekking tot ons theater en de ondergrondse parkeerga rage voor circa 400 auto's. De locatie, hoek Zuidsingel en Korte Noordstraat, maakt het voor de architect een bijzondere opdracht. Hel theater biedt onderdak aan de Stadsschouwburg en het Filmtheater. Deze gebruikers hebben hun wensen en eisen op papier gezel. Deze worden door Kaan in het ontwerp verwerkt. Zo komen er bijvoorbeeld grote en kleine theater- en filmzalen, foyers en een restaurant. Ook buurtbewoners hebben vijftien punten op papier gezet, die de architect natuurlijk meeneemt in zijn ontwerp. De presentatie van de architect is te vinden op www.middel- burg.nl (actueel/middelburg 2030/strategischc projecten). De architect is nog niet zo lang geleden uitgekozen. Het waren nu dan ook nog maar eerste schetsen die hij kon laten zien. Het is de bedoeling dat we eind maart/begin april een voorlopig ontwerp van het nieuwe theater hebben. Op dal moment zal natuurlijk wederom een informatiebijeenkomst plaatsvinden. Wordt verwacht: Via de nieuwsbrief Wordt verwacht: houden wij u ook op de hoogte van de ontwikkelingen van hel theater. De eerste uitgave is onlangs verschenen. Buurtbewoners hebben deze in de brievenbus gekregen. Andere geïnte resseerden kunnen deze ophalen of opvragen bij de af deling Communicatie, Sladhuisstraat 2 le Middelburg. De medewerkers van deze afdeling zijn dagelijks aan wezig van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tol 16.00 uur. Telefonisch zijn zij te bereiken op num mer (0118) 67 54 50. Hier kunt u ook een verslag krijgen van de informatiebij eenkomst.

de Faam | 2001 | | pagina 3