Weelderige kerstboeketten vol warmte Glans mee als de sterren stralen Misschien krijg je wat nieuws... Kerst blijft toch feest van 'binnenuit' 1 Een feestelijk dessert met Muscat de Noël Voor uitgaan met stijl is kostuum favoriet Kerst is allang niet meer het feest van rood en groen. De vraag naar bijzondere, weelderige decoraties in warme kleuren neemt hand over hand toe. Onder druk van de huidige internationale instabiliteit keert het verlangen naar huiselijkheid, gezelligheid met vrienden en familie in eigen omgeving weer terug. Wanneer de sterren flonkeren en de lichtjes branden glanzen we zelf als 't even kan ook graag een beetje mee. Wat je op zulke feestelijke uren aan hebt kan daarbij een belangrijke rol spelen of je nu uitgaat of in eigen huis bij elkaar bent. Cocktailkleding, zoals het nog steeds heet, vinden we in deze tijd dan ook royaal in tal van zaken met voor iedere leeftijd en vooral gelegenheid keus uit veel, waarin je je goed voelt. En joyeus voor de dag, zeg Je gaat mee uit in deze gezellige maand of thuis is er iets feeste lijks. En dan wil je daar natuur lijk wel je mooiste kleren voor aantrekken. Misschien krijg je wel iets nieuws, wat niet zo moeilijk is, want in veel winkels zie je juist in deze tijd apar te dingen. We gaan straks de zolder op, zoeken naar de stoffige doos waarop 'kerst- I Fibre optic Stalletjes tii m Sfeerschouw De kerstdagen zijn dagen bij uitstek om het beste uit de keuken te halen. Of het nu thuis is of buiten de deur, we stellen in deze tijd van het jaar hogere eisen aan de spijzen en dranken die wij nuttigen. Het mag allemaal wat uitbundiger. En we ne men de tijd om te eten, iets wat in de rest van het jaar niet zo vaak voorkomt. Een lekker dessert dat er mooi uitziet is de parel op de kroon. Heel feestelijk oogt een chocolademousse met peer en vanillesaus. Heerlijk om mee af te sluiten en heel makkelijk om te maken. Schenk er een glas frisse Muscat de Noël bij en het tafelen is tot het laatste moment een feest. Uitgaan op sjiek of in de daartoe geëigende ambiance komt in deze decembermaand voor de man soms neer op 'black tie'. Zeg maar smoking en die geeft, eerlijk is eerlijk, toch vaak allure. Maar wil je er niet 'overdressed' bij lopen en moet het toch met stijl dan zijn de donkere kostuums favoriet. Woensdag 19 december 2001 FAAM/VLISSINGER Rode tulpen en rode Bouvardia in een rode glazen vaas vormen een pas sioneel tafereel. Rood touw met gouddraad versterken de passie nog. Tijdens de donkere dagen rondom kerst worden veel bezoekjes afgelegd. De gastvrouw of-heer besteedt ongetwijfeld aandacht aan een sfeervolle ontvangst. Een goede manier om hiervoor waardering en genegenheid te tonen is natuurlijk het meenemen van een sfeervol kerstboeket. Het aanbod van bloemen in de wintermaanden is enorm. Uw bloemist staat voor u klaar om uw creatieve wensen te vertalen in fraai bloemwerk, eventueel aangevuld met luxueuze kerstaccessoires. Geeft u een kerstboeket cadeau kies dan eens voor een kant en klare combinatie van boeket en vaas. De ontvanger hoeft er dan niets meer aan te doen, behalve neerzetten en er van te genieten natuurlijk. Een weelderig effect wordt bereikt als rode en gele takken Euphorbia gecombineerd worden met chrysanten en amaryl lis in een rode ge glazuurde vaas. Zelf samen te stellen set: zwarte pantalon met goudkleurige pullover waarover een lange blouse in dezelfde goudtint. (Bandolero) v- Zo zijn er bekende mode merken, die een deel van de nieuwe collec ties at in decerpjDer uitbrengen, juist met het oog op die feestda gen geven we maar even ln dat. W" 6TT' 70,UK gaat Wat in vaktermen nog steeds 'het zwarte jurkje' wordt genoemd kan een geval is W W Spullen Staat. Kijken wat er van heel is en wat we nog leuk genoeg Vin- nog dankbaar uitgangspunt zijn. Strapless, met bandjes of een (kort) mouwtje een bezoek den om beneden in de huiskamer te gebruiken. Maar vaak is menig voor kant- heb ie er in menig geval een charmante basis mee. Want zo'n zwarte aan bijvoorbeeld kerstbal ffesneuveld of ziin er zovppI andprp leuk*» Hinffpn on Hp en-klaar. Dat outfit vraagt, als die tenminste niet met glittertjes, steentjes of bor- f een goed tuincentrum KersiDat gesneuveiO or zijn er zoveel anaereieUKe aingen op ae geldt zeker voor duursel is versierd, om iets extra's. Zoals bijvoorbeeld een stola van niet verkeerd. Was Kerst markt dat de KllKO de Uiteindelijke eindbestemming IS kerststukjes. Wie graag funfur. Stola's en royaal bemeten shawls zijn toch een hot item in de voorheen een feest voor binnens- VOOr de dOOS 'kerstspullen'... creatief bezig wil zijn, krijgt dit mode en sla je er met zwier een om, dan krijgt je outfit net dat jaar een scala aan accessoires die no- beetje meer. Imitatiebont kun je zo'n stola soms niet noemen, dig zijn om een sfeervol want ze hoeven helemaal niet op een dierenvelletje te lijken met door voor hen, die jouw nieuwe kleren gaan betalen... Draag je kamers: knus gordijnen dicht en kaarsjes aan. De buitenwereld kon niet meedelen in de huiselijks sfeer. In de loop der jaren kwam daar (gelukkig) verandering in. Begon het 'schoorvoetend' met een kaarsje op de vensterbank en de buitenverlichting langer aan; nu worden gevels, bomen en zelfs complete tuinen en balkons voorzien van sfeerverlichting. Het conifeertje bij de voordeur kreeg lampjes en de buitenlamp een ander kleurtje; de gevel kwam aan de beurt en zelfs in het vogelhuisje brandt in december het licht. Nu zijn complete armaturen te koop in de vorm van een hert, met daarachter de slee. Compleet met verloopritme, het lijkt dus alsof het hert door de tuin raast zonder zich te verplaatsen. De traps gewijze kandelaar op de ven sterbank is vervangen door verlichting met strakke lijnen. Allemaal een beetje uit Ame rika overgevlogen, maar dat kunnen we van meer dingen zeggen... Engelen in t wit als secondanten van de kerstman. De meeste 'kunstboomverkopers' zullen het beamen: er worden niet zoveel kunstbo men meer gekocht als voor heen. Geen wonder, want een beetje kunstboom gaat jaren mee. Toch is het aanbod als meisje graag een broek, dan zie je die volop, maar vooral lange(re) rok ken met een glinsterbtoes of een apart truitje zijn cool, Vurig rood voor hippe (b)engeltjes (No No) van kunstboom nog variabel. Van zestig centimeter tot zes meter hoog, van breed tot smal, van groen tot sneeuwwit, terwijl je ook heel wat jurken of Geen van allen van overgooiers ziet. Roze kleuren echt te onder met wit als basis zijn mode, rood is scheiden.Een het ook helemaal en vergeet geel niet. mogelijke Een mooi shirt, al of niet met een ruit, trend is de zit in de hoek van de jongens, een niet 'fibre op- al te wilde en niet te dikke trui: prima tic' toch. Jouw kleuren zijn blauw of khaki-achtig. boom. kerststukje te maken: kraal- als bijkomend voordeel, dat je er ook na de feestdagen vaak tjes, ringetjes, balletjes in al- nog wat aan hebt. Een goede aanschaf kan ook een pantalon lerlei kleuren, slingers, bloe- zijn met meestal wijd uitlopende pijpen van bijvoorbeeld men, takjes, oase, steekschuim, fluweel of velours. Daar kun je prima via feestelijke blouses lijm, ijzerdraad, denneappels en mee combineren in zilvergrijs bijvoorbeeld, al of niet met ga zo maar door. Bloeiend goed dessin en lovertjes, goudkleuren zie je ook evenals zijn onder meer hulst, takken van warme roodtinten en wil je het onschuldige wit van kerst, spar, den en conifeer. En vlak voor ook daarin worden de kerst natuurlijk de 'onsterfelijke' kerstroos. Warme Oosterse kleuren als tegenhanger van hetkille' wit. op. Het is dat ze een mooi wit kleedje draagt, anders was ze beslist Tingle uit het verhaal van Peter Pan. Een wandeling langs attributen die nodig zijn voor kerst 2001, trendy of niet, houdt even halt bij de 'uitstalling' kerststalletjes. Niet elke streek in Ne derland heeft de behoefte aan een kerststal, vandaar misschien dat er geen trendy kerststal te vinden is. Geen 'echt' huilend kerstkind, een bal kende ezel of zingende engelen. Nee, het blijft bij de traditionele stal; een bescheiden stalletje voor flatbewo ners en een wat grotere voor de rui me huiskamer. Of toch een trend? de Kerstengel! We zagen een 'Fibre Angel'. Een schat van een engel met vleugeltjes van glasvezel, lichten wit of anders gekleurd uitgaansblouses gebracht. Zwierig zijn de zogeheten 'Palazzo'-broeken die vanuit de knie al wijd uitlopen. Blikvangend zijn de pantalons met steentjes er op gebor duurd, ter wijl een lange rok je bij het aan trek ken al hele maal in de 'mood' kan brengen. Het zelf samenstellen en combineren van ***&»- Er worden geen huizen meer gebouwd met standaard een open haard, of met een extra rookkanaal waar mogelijk een open haard op kan wor den aangesloten. Toch vinden we een openhaardvuur niet alleen De kerststal mag zeker niet ontbreken. Deze kunstboom heeft takjes van glasvezel. Onder het voetstukje draait een lampje waardoor de uiteinden van de glasvezeltakken allerlei kleuren oplichten. Een variant op de inmiddels bij tieners populaire 'disco- jgj lamp'. Ook de ballen in de 'fibre optic'boom verlichten in verschillende kleuren op. Kant en-klaar. Prij/ig, maar voor jaren j.* van een sfeervolle boom verze kerd. Niet iedereen zulke sets laten ruimte voor eigen invulling en fantasie. Dat gaat ook op voor pakken. Er zijn representatieve met bijvoor beeld een fijne krijtstreep, waarbij het jasje zonder top ge dragen kan worden. Maar een lange knus, huiselijk en gezellig; het kan ook een (kortstondige) vervan- blazer op een bijpassende pantalon ger zijn van de cv. Met de komst van de sfeerschouw is de open is net zo goed een gegeven, haard weer terug in de huiskamer.Een open haard zonder Juist van zulke outfits heb je na stookkanaal, geen gas, olie of hout maar gelei als unieke december ook meestal nog plezier, brandstof. Met ongekende variaties. Elke schouw is uit te voeren met diverse brandhaarden en de frontkeuze be staat onder meer uit klassiek brons, messing en mo dern roestvrij staal. Zelfs de binnenzijde is naar eigen sfeer in te richten. En zo is de kerstbal rond. Alles voor een sfeervol kerstfeest is binnen handbereik: de spar, het licht, de muziek. Nu de mens nog, maar dat moet van binnenuit Lekker natafelen met een lekker dessert en een fris glas wijn.De koffie kan nog even wachten. Ingrediënten (vier personen): 2,5 dl slagroom 70 gram Mon Chou 125 gram pure chocolade 4 mooie rijpe handperen (Doyenne de Cornice) 1/2 liter vanillevla 2 plakjes ontbijtkoek Bereiding: Klop de slagroom stijf en vermeng dit goed met de Mon Chou. Smelt de chocolade in een pannetje op zacht vuur en voeg 3 eetlepels water toe. Vermeng de gesmolten chocolade met het slagroommengsel en vorm hiervan 4 mooie cirkels op bordjes. Schil de peren en snijd ze in nette partjes. Schik de partjes peer op de chocolademousse Verkruimel de ontbijtkoek en vermeng dit met de vanillevla Schenk de vanillevla om de chocolademousse heen en serveer direct. Schenk bij dit verrassende dessert een glas frisse Muscat de Noël. Wijd uitlopende rok met a-symetrisch topje. (Vera Mont) Met diep donkerbruin draag je een van de modekleuren van dit seizoen, met een grijs pak zit je altijd goed, blauw is Diep donkerbruin is een van de modetinten voor de man, waarbij een camelkleurige stropdas het goed doet. (Foto Euretco) blijvend, zwart kan ook een keus zijn. Effen: prima, een kostuum met een fijne krijtstreep heeft eveneens wel wat. Draag je bij zo'n pak een wit overhemd met butterfly dan kom je zwierig binnen, pasteltinten zijn zeker niet verkeerd, fijne streepjes net zo min. Sorry voor Prins Claus, maar een stropdas hoort er wel bij in deze decemberse tijden. Een zijden pull met col kan een andere invalshoek zijn. Is het wat informeler dan blijven combinaties van los colbert met bijpassende pantalon een prima middenweg.

de Faam | 2001 | | pagina 11