Achter de computer Van 10 tot 50 korting. Provincie Zeeland rnmm rt am/VIISSmger de hoogste respons in uw streek De grootste laarzen en schoenen collectie nu extra voordelig! Bonaparte 'Versterckt Zeeland' Officiële Mededelingen Je ziet ze pas echt bij: Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 50/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Werk aan de weg Informatie- en communicatietechnologie (ICT) is niet meer weg te denken uit de samenleving. In het beleidsplan Bytes bits in de Zeeuwse Delta geven Gedeputeerde Staten aan wat de positie van de provincie op dit terrein is en hoe het streven naar een toenemende bewustwording, deelname en toepassing van ICT door burgers, overheden en instellingen kan worden gerealiseerd. Schelde Nieuwsbrief Fotokijkdag Commissie Diversen Regeling provinciale belastingen en Mandaatsbesluit College van Gedeputeerde Staten van Zeeland Milieu Vergunning Petroplus Tankstorage Vlissingen B.V. i'llnMÜWiirnr-"H GOES HELLEYOETSLUIS MIDDELBURG MIDDELHARNIS VLISSINGEN ÖMODA z,er,kzee schoenen RIDDERKERK ÖMODA Kromme Weele 21-23 Middelburg, tel. 0118-614077 Woensdag 12 december 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws In de cultuurhistorische reeks van de provincie Zeeland is de derde druk verschenen van 'Versterckt Zeeland', over de verdedigings werken in Zeeland door de eeuwen heen. Het boek is ge schreven door Paul Stockman en Peter Everaers. De eerste druk van 'Versterckt Zeeland' ver scheen in oktober 1999. Dat de tweede druk - mei 2000 - al zo snel nodig was, zegt iets over de belangstelling voor het onder werp van het boek. Overigens blijkt dat ook uit de vraag naar de andere delen van de cultuur historische reeks, waarvan er sinds het begin, in 1993, bijna 30.000 over de toonbank zijn gegaan. De nu verschenen derde druk van 'Versterckt Zeeland' is door beide auteurs herzien. Een aantal hoofdstukken is fors uitge breid. Zo zijn nu alle Zeeuwse vestingsteden opgenomen en is er meer aandacht voor de verde digingswerken die zijn gebouwd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Met 'Versterckt Zeeland' kent de cultuurhistorische reeks van de provincie een echte 'bestseller'. In twee jaar tijd zijn er vierdui zend exemplaren van verkocht. De derde druk omvat 140 pagi na's (A5-formaat) en is te koop voor 15,00/€ 6,80. Andere uitgaven Eerder verschenen delen in de cultuurhistorische reeks zijn: Hoog van de toren, kerken in Zeeland tot 1900, auteur M.P. de Bruin; Zeeland in de prehistorie, auteur drs. J. Jongepier; Zeeuwen te water, sporen van een maritiem verleden, Zilt en zoet, sporen van watergebruik in Zeeland, Zeeuwen tegen het water, sporen van de waters taatsgeschiedenis in Zeeland, van de auteur J.J.B. Kuipers; De Romeinen in Zeeland, onder de hoede van Nehalennia, auteur ir. J.A. Trimpe Burger; Versterckt Zeeland, auteurs P. Stockman en P. Everaers; Van schandsteen tot straatkapel, auteurs J.J.B. Kuijpers en P. Sijnke; Zeeland in de Vroege Middel eeuwen, auteur T. Polderman. De natuurhistorische reeks is vorig jaar gestart. Het eerste deel, Tussendijks, en het tweede deel, Het grote blauw, zijn uitge voerd in kleurendruk en geschre ven door R.J. Swiers. Een andere natuuruitgave is De toestand van de Zeeuwse natuur, 52 pagina's, auteur A. de Jong. Te koop of bestellen Alle hiervoor genoemde delen zijn te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Langs de weg van Hulst naar de Kanaalzone, tussen de rotondes Drieschouwen en Derde Verkor ting wordt een parallelweg aange legd. De lengte van de weg wordt vijf kilometer, de breedte is 3,50 meter. De weg komt aan de zuidkant van de sloot langs de hoofdrijbaan. De aansluitingen op de Eerste en Tweede verkorting komen te vervallen als de zuide lijk parallelweg klaar is. Door de uitvoering van het werk moet rekening worden gehouden met oponthoud. Om het werkverkeer te kunnen geleiden worden ver keerslichten geplaatst bij het zand- en gronddepot. Op wegge deeltes waar wordt gewerkt is een maximumsnelheid van 50 km per uur van toepassing. Als aan de zijwegen wordt gewerkt zullen deze tijdelijk worden afgesloten. Het verkeer wordt tijdens die werkzaamheden via borden om geleid. De aanlegkosten van de parallelweg met bijkomende wer ken bedragen ruim een miljoen euro. Een evenwichtige groei en een duurzame ontwikkeling van de Zeeuwse samenleving zijn uit gangspunten van het provinciaal beleid. Informatie- en communica tietechnologie biedt goede moge lijkheden om aan de realisatie van deze doelstelling bij te dra gen. Naast het mede realiseren van provinciale beleidsvoorne mens kan ICT ook een bijdrage leveren aan verbetering van de dienstverlening en efficiency in verschillende sectoren. GS ach ten het van belang dat instellin gen en organisaties waarmee de provincie een budgetsubsidierela tie heeft kunnen meegroeien met de ontwikkelingen op ICT-gebied. Beleidssporen De nota Bytes bits heeft tot doel de samenhang van het externe ICF-beleid van de provin cie in kaart te brengen. In de nota is het Europees en nationaal beleid opgenomen en zijn doel stellingen geformuleerd. De be leidssporen die tot de doelstelling moeten leiden zijn: het stimuleren van initiatieven van derden; het verbeteren van de eigen dienstverlening; het versterken van de politiek-democratische functie het tegengaan van een tweedeling van de informatie maatschappij. Ontwikkelingen De eigen dienstverlening van de provincie met behulp van ICT kan op vrijwel alle beleidsterreinen worden verbeterd. Dat betekent dat de provincie het goede voor beeld moet geven. Daar wordt aan gewerkt: op het gebied van milieu, ruimtelijke ordening en economie worden initiatieven ont wikkeld en in gang gezet. Samenwerking met andere over heidsinstanties of bedrijven kan eveneens een positieve bijdrage leveren. Een voorbeeld daarvan is Zeelandpoort. Samen met het merendeel van de Zeeuwse ge meenten wordt aan de ontwikke ling hiervan gewerkt. Het wordt een soort centrale ontmoetings plaats van gelijksoortige informa tie, vergelijkbaar met een 'zoek machine'. Wie zoekt naar 'Ture luur' kan dan in een oogopslag zien wie er bij dit gebied betrok ken zijn en op welke manier. Praktijk Het gebruik van Internet biedt goede mogelijkheden voor bur gers om door middel van chat- sessies rechtstreeks te communi ceren met burgers in heel de pro vincie. Hiermee is in het kader van het 'Zeelanddebat' een begin gemaakt en de resultaten daar van worden positief beoordeeld. Het is de bedoeling dat in de toe komst maximaal twee onderwer pen per jaar worden uitgekozen voor het houden van chatsessies. Reacties Wie wil reageren op de inhoud van de conceptnota Bytes bits kan dit doen door in te spreken aan het begin van de vergaderin gen van Statencommissies welke de tweede week van januari wor den gehouden. Schriftelijke reac ties kunnen tot 5 januari 2002 worden ingediend bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Postbus 153, 4330 AD Middelburg. Opvragen De conceptnota Bytes bts kan worden opgevraagd bij het infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. De nota kan ook worden geraadpleegd via de web-site van de provincie: www.zeeland.nl Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Begin december 2001 verscheen nummer 29 van de Schelde Nieuwsbrief. Het Schelde Infor matiecentrum geeft dit kwartaal blad inmiddels al zeven jaar uit. Doel van de uitgave is om bij de Schelde en Westerschelde be trokken professionals (overheden en bedrijfsleven) en geïnteres seerde burgers, zowel in Neder land als Vlaanderen, op de hoog te te houden van betrouwbare en gedegen informatie over het wel en wee van deze riviermonding in al zijn facetten. Nummer 29 gaat onder andere over de plannen voor windmolens in de Westerschelde-monding, de zorg voor natuurwaarden bij het versterken van de dijken en de uitvoering van de Kaderrichtlijn in Vlaanderen. Daarnaast zijn er wat 'lichtere' rubrieken, waaronder ScheldeNieuws met beknopte informatie en verwijzingen naar contactpersonen. De nieuwsbrief kan gedownload worden via www.scheldenet.nl. Aanmelding voor een gratis abon nement is mogelijk door een berichtje aan het Schelde Informatie Centrum, Postbus 8039, 4330 EA Middelburg, tel. 0118-672293. Aanmelden via E- mail kan ook: sic@rikz.rws.minvenw.nl Zaterdag 15 december, van 11.00 tot 16.00 uur, wordt in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg, een Regionale Foto kijkdag gehouden. Het is de be doeling dat mensen uit heel Zee land en daarbuiten met oude foto's, negatieven, prentbriefkaar ten etc. naar het Zeeuws Archief komen. Deskundigen op histo risch, fotografisch en restauratie gebied zijn aanwezig om foto's te bestuderen en er informatie over te geven. De initiatiefnemers van deze dag, het Nationaal Fotoge nootschap en het Zeeuws Archief, zijn geïnteresseerd in al dit materiaal omdat het mede kan bijdragen aan de vervolma king van de Zeeuwse geschiede nis. Verder informatie over deze dag wordt verstrekt door mede werkers van het Zeeuws Archief, tel. 0118-678800. De informatie is ook op de web-site te vinden, www.zeeuwsarchief.nl. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) vergadert op woensdag 19 december, aan vang 14.45 uur. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Mid delburg. Het is de laatste vergadering van de commissie in deze vorm. Volgend jaar wordt de commissie samengevoegd met de PCMW en wordt de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid gevormd. Op de agenda staan onder ande re de Integrale Visie Deltawateren, stand van zaken Westerschelde Container Termi nal en de veranderingen VROM organisatie -RO aspecten. De vol ledige agenda en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat de Rege ling provinciale belastingen als mede het Mandaatsbesluit Colle ge van Gedeputeerde Staten van Zeeland als volgt zijn gewijzigd: Beide wijzigingen houden verband met de invoering per 1 januari 2002 van de euro. Deze besluiten treden in werking op 1 januari 2002. Beide verordeningen zijn bekend gemaakt in het provinciale blad. De verordeningen liggen ter inzage bij: - het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118- 631400, geopend op werkda gen van 09.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur; - de Stafafdeling Financieel- economische Zaken van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg (geopend als infor matiecentrum). ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges afschrift krijgen van de stukken. Gedeputeerde Staten van Zee- land hebben aan Petroplus Tank storage Vlissingen B.V. een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor de op- en overslag van KI-, K2- en K3- producten in een tweetal tanks. De tanks bevinden zich op het terrein van genoemd bedrijf aan de Europaweg Zuid, Haven 9890 (voormalig Hoechst-terrein) te Vlissingen. De vergunning ligt van 13 decem ber 2001 tot en met 23 januari 2002 ter inzage bij de Direc tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. De Directie ruimte, milieu en water is gesloten van 24 decem ber 2001 tot en met 1 januari 2002. Het gemeentehuis van Vlissingen is gesloten gedurende de feestdagen en op 24 en 31 december 2001. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 24 januari 2001 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 25 janu ari 2001 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen var, een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs- rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). WINTEROPRUIMING SCHOENEN férib© eu'ren van

de Faam | 2001 | | pagina 7