Parfumerie LaBan wint Estée Lauder prijs Koopzondagen in Vlissingen Woensdag 12 december 2001 FAAM/VLISSINGER 19 Kerstmarkt Dauwendaele Kerstinspiratie bij Intratuin Focus optiek houdt fotowedstrijd Bestek en pannen van Sola nu ook in Middelburg n de Vlissingse Sint Jacobspassage is kapsa lon Allegro geopend. Eigenaresse Ineke Schin kel heeft er voordien onder dezelfde naam schoenen verkocht, maar heeft nu toch weer de schaar ter hand genomen. Adventsmarkt Veere Kerst in St. Jacobspassage De kerstman brengt vitamientjes mee L L O T N E S S U K O S E L E L N P E E U N N I P M E K E E D I G K D E E K O G R E N E O R E F O R S T E A I R O N R C S O U E S L H L L N T H E S C R L T V L O A U E G E I U G E E A I E S T R P N E E N D L B G S T E I A P S R O A D P E E P S T N T O R S M M N M S R O P I A M T E E T E A N B E C O I L E S E R B N E L H N N O B N O B A U P O T S IJ W N E G I E T R O L E T R O T P I N K S Nieuwe serie Gaggenau-apparatuur door Karin A. Deen Een zaak met een professionele uitstraling. Zo zou je de onlangs geopende studio van Meike Hagenaars aan de Kasteelstraat 87 het best kunnen omschrijven. Met het witte interi eur en appelgroene accenten is het net of de handen van Jan des Bouvrie eraan te pas zijn gekomen. Maar het is van eigen bodem of be ter gezegd van eigen hand. Glitters Cosmeticahuis Estée Lauder selecteerde dit jaar 88 parfumerie speciaalzaken die mochten meedingen naar het predikaat STAR depositair. De Middelburgse Parfu merie specialist LaBan wist deze eer als enige binnen te halen. Een onderscheiding om trots op te zijn, aldus eigenaar van de twee zaken Jan Laban. In winkelcentrum Dauwendaele wordt vrijdag 14 en zaterdag 15 december een Kerstmarkt gehouden. Het hele gebouw wordt voor deze gelegenheid in kerstsfeer gebracht en door het hele winkelcentrum staan kramen. Beide dagen zijn er leuke kerstac tiviteiten en is er warme glühwein. Vrijdag kunnen kinderen sa men een kerstschilderij maken terwijl de Kerstman kerstliedjes zingt. Om 19 uur wordt hij die avond afgelost door het Middel burgs Muziekkorps. Zij zorgen 's avonds voor de muzikale om lijsting van de Kerstmarkt. Zaterdag kunnen kinderen met de Kerstman op de foto. De foto's kunnen een week later gratis op gehaald worden. Ook leuk voor de kinderen zijn de kleurplaten die bij de winkeliers liggen. Hier worden zaterdag placemats van gemaakt. Ook zaterdag is er muziek in het winkelcentrum. Barbershopkoor 'De Goose City Singers' treedt om 14 uur op. leder viert kerst in zijn eigen stijl en juist daarom kent de kerst show bij Intratuin dit jaar drie uiteenlopende thema's. Bij het thema 'fonkelende sterren' draait het om glitter, glans en glamour. Moderne vormen in goud, brons en koper typeren dit thema. Voor een meer gedurfde kerst is er het thema 'de kracht van zon'. Binnen deze groep spelen felle kleuren in combinatie met rijk gedecoreerde artikelen de hoofdrol. Een rustige kerst sfeer wordt gecreëerd met het derde thema 'Noorderlicht'. Hier toe behoren veel kleurnuances met koel karakter zoals pasteltin ten, wit en zilver. De uit Amerika overgewaaide trend om bui tenshuis aandacht te besteden aan kerstdecoraties zal dit jaar een belangrijke rol gaan spelen. Het Groene Atelier van Intra tuin is tot en met de kerst ingericht als knutselafdeling waar cre aties voor een buitenkerst worden getoond zoals voordeur- of gevelversiering, versiering voor aan het hek of aan de haag, aangeklede vuurkorven, buitenlampen en lantaarns. Focus Optiek aan de Nieuwe Burg 9 te Middelburg houdt een fotowedstrijd voor de bestaande en nieuwe jonge klanten van hun winkel. Kinderen tot 13 jaar die klant zijn bij Focus Optiek krijgen een fototoestel met filmpje. Het volle filmpje kan gratis ontwikkeld en afgedrukt worden. Ze kunnen hun mooiste, zelf gemaakte foto van het weer vóór 23 februari 2002 inleveren. De mooiste foto's worden door weerman Jos Broeke geselecteerd en beloond met leuke prijzen. Zo zijn er diverse fraaie thermo meters en regenmeters te winnen. Drie zondagen achtereen zijn de winkels in Vlissingen geo pend. Nog volop gelegenheid dus, ook voor die mensen met bomvolle agenda's, om kerstinkopen te doen. De eerste koopzondag valt op 16 decembe. Vlak voor de kerst op zon dag 23 december zijn de winkels 's middags ook geopend en als afsluiter de laatste zondag van het jaar, 30 december. Ideaal om de laatste benodigdheden voor een geslaagd oud en nieuw in huis te halen. Of om gewoon de laatste zondag van het jaar lekker winkelend door te brengen. De winke liersvereniging van het winkelcentrum Vlissingen zorgt ook dit jaar weer voor een gezellig voorproefje op de feestdagen met een tweedaagse kerstmarkt. Maar liefst 30 kerstkramen vullen 15 en 16 december de Lange Zelke. Naast de kramen van de winkeliers zijn er ook kraampjes met warme chocola de en glühwein. Op zaterdag zorgt het Kerstmannenorkest voor livemuziek en zondag vrolijkt de Zingende Kerstman de winkelstraat op. Na lange tijd alleen vanaf de fabriek, via verkoopshows en via internet te koop geweest te zijn, zijn de pannen en het bestek van kwaliteitsmerk Sola sinds kort ook in Middelburg te koop. Met maar liefst 23 bestekmodellen en een collectie van 8 ver schillende modellen pannen levert Trijntje's Kookwinkel in Mid delburg een zeer breed assortiment. Zaterdag 15 december a.s. wordt in de Samen-Op-Weg-Kerk van Veere (ingang Kapellestraat) ook dit keer weer de jaarlijkse Adventsmarkt gehouden. De Adventsmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Aan de markt wordt meegedaan door de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Veere, de Wereldwinkel Serooskerke, Am nesty International, UNICEF, Vereniging Vrienden van Tïnca en ZWO (Zending-Werelddiakonaat-Ontwikkelingssamenwerking) van de SOW-kerk. In het "café" van de kerk kunnen bezoekers terecht voor koffie, thee, soep of glühwein. En dan is er dit jaar voor het eerst de knutselhoek voor kinderen. Volgens goede traditie maken de onderne mers van de Vlissing se St. Jacobspassage de winkelstraat rond deze tijd ieder jaar tot een gezellig 'Kerst- straatje'. Zondagmiddag 16 de cember, de kerstkoop zondag, pakken zij ex tra uit met heerlijke versnaperingen als warme chocolade melk, en voor diege nen die iets sterkers wensen een glas dam pende glühwein. Lichtjes, kersttakken en winterse etalages zorgen voor een idyl lisch sfeertje. De Kerstman en Kerst vrouw maken het plaatje af. Zaterdag 15 december is het weer zover: de Sint heeft nog maar net zijn hielen gelicht, of daar is de kerstman al weer. Als alles gaat zoals verwacht, zal de kerstman met zijn twee kerstmeisjes aan het Middelburgse winkelend publiek manda rijntjes uitdelen. Wellicht verspreiden ze ook nog lekkere luchtjes, om u te laten weten welke geurtjes de parfumerieza ken in huis hebben. De kerstman en zijn hulpen.zijn tussen 11 en 16 uur in de Middelburgse Lange Delft en omstreken te vinden. Totale handverzorging bij Lifestyle Allegro: van schoenen naar schaar In deze mengelmoes is een aantal woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd en schuin. Sommige letters wor den dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende woorden vormen dan regel voor regel van boven naar beneden een woord. Ageren, Alleenheerser, Arkel, Aspergesoep, Beekforel, Beemd, Bioloog, Bonbon, Botanicus, Eigenwijs, Gesticht, Hinde, Knip- tor, Kussen, Lanital, Loens, Manuscript, Nimrod, Ondertussen, Onoplosbaar, Opname, Opstel, Rondo, Ruben, Start, Stomen, Stoppen, Teren, Toneel, Tortel, Vlegel. Stuur uw oplossing vóór woensdag 19 december naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van donderdag 27 december bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 28 november luidt: 'Mantelbaviaan'. De vrij kaarten van Cine City gaan naar Janny van Dongen uit Veere. Gaggenau introduceert de succesvolle 200-serie nu ook in het roestvrij staal met glas. De serie omvat een combi- stoomoven, conventionele ovens en magnetrons. Het front van de ovens is opval lend, doordat het metaal deels achter het glas zichtbaar is. De 200-serie, die door Gagge nau geïntroduceerd werd in het aluminium, is nu ook in roestvrijstaal verkrijgbaar. De ze serie valt op door zijn tijd loze vormgeving en de grote, helder vormgegeven bedie ningsknoppen. Niet voor niets is de inbouw-stoomoven ed22 uit deze succesvolle serie al on derscheiden met de 'Rote Punkt'-Award. Voor je gezichtsverzorging ga je naar de schoonheidspecia list en voor je haar naar de kapper. En voor je handen? Want wie aandacht besteedt aan zijn uiterlijk zorgt ervoor dat ook de handen en de na gels er verzorgd uitzien. Daar om begon Meike Hagenaars in Vlissingen haar nagelstudio Lifestyle. „Naar mijn idee was er in Vlis singen nog niets op dit gebied, tenminste niet in de vorm van een echte nagelstudio", vertelt de onderneemster". Er is hier een aparte zithoek en de klan ten krijgen een lekker kopje koffie of thee. Er zijn wel men sen die dit werk thuis doen in een kamertje boven, maar dan zit je toch niet echt comforta bel. Bovendien moet je nauwkeu rig werken, want een nagel opzetten bijvoorbeeld doe je niet zo maar even." Omdat ze professioneel te werk wil gaan heeft ze drie aparte tafels. Een nageltafel, een manicuretafel en een arttafel waar de nagels van een schilderwerkje kun nen worden voorzien. Voor ve len is de nagelstudio een uit komst, want niet iedereen is gezegend met lange en sterke nagels. Hagenaars gebruikt zo wel de gel- als de acrylmetho- de om nagels te verlengen.,, Ik verzorg de gehele nagel, dat wil zeggen dat ik ook de nagel stileer of te wel vorm geef. Ik vind het belangrijk dat het er zo natuurlijk mogelijk uit ziet en door met kleurnuances te werken krijg je dat voor elkaar. De klanten stellen dat zeer op prijs, want wie mooie nagels heeft, ziet er verzorgd uit." Voor wie iets extra's wil, is nail-art of airbrush een moge lijkheid om de nagel te versie ren. Glitters bijvoorbeeld, maar ook een tijgerprintje kun nen op de nagel worden aan gebracht. Van subtiele details tot ware kunstwerkjes. Er zijn Ineke Schinkel kan in kapsalon Allegro weer lekker bezig zijn. foto:Jaap Wolterbeek Als je, zoals Ineke Schinkel, al meer dan vijftien jaar in het kappersvak zit en je hobby is schoenen, dan is de verleiding groot om daar iets mee te doen. Ze verkopen bijvoor beeld. Dat was precies wat ze deed, maar het werkte niet. Althans niet voor Ineke. „Ik miste de drukte en de gezellig heid van een kapsalon. Ik ben een doener en stilzitten is niets voor mij", zegt ze. „Het inkopen was een feest natuur lijk. Alsof je als een kind door een enorme snoepwinkel loopt. Maar er waren dagen dat ik uren zat te wachten tot er een klant kwam en daar kon ik niet echt tegen. Dus dat be tekende terug naar mijn vak, al moest daarvoor wel de zaak helemaal veranderd worden. Er moest andere verlichting komen, kapstoelen, was- gele genheid en noem maar op. Maar het is heerlijk om weer lekker bezig te zijn. Het leuke is dat er nu klanten komen die me nog kennen uit de tijd dat ik in Vlissingen begonnen ben." Om optimaal voorbereid te zijn, heeft Schinkel een perio de meegedraaid in een drukke kapsalon in Rotterdam. „Niet dat je in een paar jaar het vak ineens verleerd zou zijn, maar ik ben er toch even tussenuit geweest en technieken veran deren. Kniptechnieken, maar ook kleuringen worden steeds verfijnder. Ik werk met pro ducten van Wella en binnen kort heb ik een extra verwen nerij. Als iemand een haar- kuur of kleuring krijgt, komt er een soort kap overheen waar lampen inzitten en waar tege lijkertijd een lekker geurtje uit komt op basis van aromathe rapie. Óp den duur wil ik ook nog iets gaan doen met het magazijn want dat is een gro te ruimte die nu niet meer no dig is voor stapels schoenen dozen." Voorlopig werkt Ineke nog alleen, al zou een kapster erbij welkom zijn. Dat is niet zo makkelijk als het lijkt om dat veel parttime werkende kapsters graag de zaterdag vrij zijn. En daar gaat het nu net om. Voor de euro is de prijslijst al klaar, al heeft dat nu nog even een beetje rare guldenbedra gen tot gevolg. Ook in januari start kapsalon Allegro met een klantenkaart. Meike Hagenaars verzorgt handen en nagels. ook klanten die alleen een hand- en nagelverzorging wil len, de zo gehete manicure. „Ik doe het dan ook zeer uit gebreid, vandaar dat ik daar ook een aparte tafel voor heb", legt Hagenaars uit. Vorig jaar besloot ze mee te doen aan de Nederlands Kampioenschap pen en scoorde verrassend hoog. „Volgend jaar ben ik dan ook zeker weer van de partij. Ik wil graag laten zien wat ik kan en door aan deze wedstrijden mee te doen, blijf ik ook op de hoogte van nieuwe trends en dergelijke. Ik wil me onder scheiden van de rest en daar om heb ik gekozen voor een studio die er verzorgd en sfeervol uitziet." Een prima foto:Jaap Wolterbeek omgeving dus voor wie ver zorgde handen en nagels wil of van het nagelbijten af wil komen. Maar dat laatste staat misschien wel op het lijstje met goede voornemens voor volgend jaar! Ooit begon Jan Laban als DA- drogist in een buitenwijk van Middelburg, waarna hij begin jaren '70 een zaak in de S.e- geerstraat over kon nemen. In 1979 kwam er met de parfu merie in de Lange Geere een uitbreiding en inmiddels is LaBan een begrip in Middel burg. Wat niet betekent dat je als gevestigde ondernemer achterover kunt gaan leunen. Wil je overeind blijven dan zul je je ook steeds moeten bewij zen. Zo ook de parfumerieza ken. Grote cosmeticahuizen spelen daarop in door van hun verkooppunten het uiter ste te eisen. Wedstrijden, on derscheidingen, bijscholin gen, kortom alles om de ken nis en de vaardigheden up to date te houden. Estée Lauder kent de STAR-nominaties. Een landelijke actie waarbij de deelnemende zaken op de meest uiteenlopende manie ren getest worden. De toets momenten variëren van inza ge in de boeken tot geheime Jan Laban en medewerkers gaan binnenkort een weekend naar Parijs. undercover bezoekjes van Estée Lauder mensen aan de parfumeriezaak. De testcriteria zijn: vakkennis van de produc ten, presentatie, advies, huid analyse, begeleiding en de te behalen targets. LaBan scoor de van alle 88 zaken het beste, zelfs de target werd ruim overschreden. De onderscheiding valt ten eer aan het hele team van de LaBan zaken bestaande uit 12 personen en zij mogen dan ook met z'n allen een week end naar Disneyland Parijs op koste van Estée Lauder. Jan Laban is vanzelfsprekend zeer in zijn element met het predi kaat STAR depositair. „Het aantal verkooppunten van de topmerken op Walcheren is de laatste jaren gigantisch uitge breid. Als zelfstandige parfu merie-speciaalzaak merk je dat de persoonlijke begelei ding en vakkennis van ons team duidelijk belangrijker is dan de zelfservice van het grootwinkelbedrijf. Daar ligt onze kracht en daar moeten we dus in blijven investeren. We zijn er dan ook bijzonder trots op dat we deze onder scheiding hebben gekregen. Je kunt het een beetje verge lijken met de felbegeerde Mi- chelinsterren. Het is een be kroning voor ons team en een mooi bedankje voor hun enor me inzet en vakkennis." Die vakkennis is overigens geen vrijblijvendheid. Het is een eis die een huis als Estée Lauder aan de specialisten stelt. Vak kennis van de gespecialiseer de huidverzorgingsproducten van topmerken als Estée Lau der vereist al snel minimaal een complete opleiding schoonheidsspecialiste en daarnaast ook nog regelmatig bijscholing. „Dat is logisch ook natuurlijk", legt Laban uit. „Het zijn natuurlijk hele duur zame producten, waarbij het juiste advies noodzakelijk is voor een optimaal resultaat."

de Faam | 2001 | | pagina 19