llllltMlIt MiitftitiiièidiiiiiiMic. Ji GEMEENTE MIDDELBURG Werk aan je wijk en verdien een spekcheque! Werkaanvaardingspremie Nieuwe ramen voor de Lange Jan Informatiebij eenkomst Theater le Steen Brede School Magistraat wijk Uitvoering Speelruimteplan Middelburg Werk in de Gravenstraat Plannen voor supermarkt Arnemuiden Baggeren in Binnengracht Presentatie Fietsbalans Woensdag 5 december 2001 FAAM/VLISSINGER Week 49 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Het zal niemand ontgaan zijn dat de Magistraatwijk flink op de schop ligt. Maar er wordt op dit moment hard gewerkt aan de bouw van het nieuwe hart in deze wijk. Een stap in die richting is het leggen van de eerste stenen voor de multifunctionele accommo datie. De stenen werden onder toeziend oog van de wethouders Bruinooge en Van Dijk-Sturm gelegd door twee leerlingen van de Cypressenhof en de Leeuwenburch. Het Speelruimteplan is in augustus 2000 door de ge meenteraad vastgesteld. Sindsdien werken de mede werkers van Groenbeheer hard aan de uitvoering er van. Al heel wat speelgelegenheden zijn verbeterd en aangepast, vooral ten zuiden van het Kanaal door Walcheren. Nog even, en we hebben eurobiljetten en -munten in onze portemonnee. Ook de gemeente Middelburg is druk bezig geweest om voorbereidingen hiervoor te treffen. Hierbij willen we u informeren over wat u van ons kunt verwachten. Een aantal maanden geleden is een plan gepresen teerd voor de bouw van een supermarkt aan de Bur gemeester Hackstraat in Arnemuiden. Wat betreft dit voornemen is het een en ander gewijzigd. De gewij zigde plannen zijn gepresenteerd tijdens de wijktafel van afgelopen maandag. Voor degenen die er niet bij zijn geweest in dit artikel het nieuwe plan. Volgende week maandag, 10 december, vindt vanaf 19.30 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis een in formatiebijeenkomst plaats. Deze avond staat geheel in het teken van de bouw van het regionale A-theater aan de Zuidsingel. „Werk, werk, werk", zo luidde de slogan van het tweede Paarse kabinet. Een van de doelen was ook om bijstandgerechtigden aan het werk te krijgen. Daartoe is een belangrijke stap gezet met het in het leven roepen van de 'werkaanvaardingspremie'. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De gemeente spekt nuttige initiatieven voor een straat, wijk of buurt. En wel met een beloning in de vorm van een spekcheque. Een spek cheque vertegenwoordigt een geldbedrag van maar liefst 125,= tot 1500,=. Zeer zeker de moeite waard dus! De laatste jaren zijn al heel wat ideeën om de wijk op te frissen be loond. Zo kreeg bijvoorbeeld het Oudheidkundig Museum in Amemui- den een geldbedrag vanwege haar in zet lot bescherming van het cultureel erfgoed van Amemuiden. Basis school de Vossenburch ontving 2000 gulden omdat hel schoolplein met prachtige kunstschilderingen is ver- merking kan komen voor een spek cheque. De initiatieven kunnen zeer uiteenlopend zijn: bijvoorbeeld een boodschappenproject, iemand die be langeloos een speel voorziening on derhoudt, of bijvoorbeeld het opzet ten van een wijkkrant, maar ook een wijkfeesl. enzovoort Eigenlijk alles waar uw buurt beter van wordt kan in aanmerking komen voor een spek- sierd. Nu start weer een nieuwe ronde cheque. De spekcheque kan worden met nieuwe kansen op een spekche que. Ook u kunt daarvoor in aanmer king komen, maar u kunt ook iemand anders hiervoor nomineren; iemand waarvan u denkt dat hij of zij in aan- gebruikt voor een volgend project, of om het reeds bestaande project te ver beteren. Twee keer per jaar organiseert de ge meente een feestelijke uitreiking van de spekchcques in het Stadhuis. Alle aanvragen die binnen komen worden beoordeeld door een jury. Deze be staat uit vijf bewoners van de ge meente Middelburg en een medewer ker van de gemeente.Bent u geïnte resseerd of wilt u meer weten over spekchcques, loop dan binnen bij het WijkOndersteuningsPunt in uw wijk of bij de afdeling Communicatie van de gemeente. Daar ligt een folder met alle spelregels en voorwaarden klaar, plus hei aanmeldingsformulier. U kunt ook meer informatie verkrij gen over spekchcques bij de afdeling Wijkbeheer van de gemeente Middel burg. Hans Vergeer en Anja Jonkman zijn telefonisch bereikbaar onder de telefoonnummers 675 520 en 675 788. Zorgvuldig wordt de steen bevestigd. Foto: Frank Viergever In hel gebouw worden beide scho len gehuisvest. De ruwbouw van de schoollokalen is bijna klaar. Wande lend door dit gedeelte is al goed zichtbaar hoe het straks wordt De scholen hebben ieder eigen ingan gen, speellokalen en speelpleinen. Het gebouw heel officieel een mul tifunctionele accommodatie, maar wordt in de volksmond ook wel unilocalie genoemd. Het is dan ook niet zomaar een schoolgebouw. Er komt namelijk veel meer. Denk maar aan een wijkcentrum, een peulerspeelzaal van Kinderopvang Walcheren, dagopvang voor Stich ting Arduin, een politiepost en het wijkondersteuningspunt. Daarnaast komen er een grote zaal een aantal kleinere (vergader(ruimten die zo wel door de scholen als de andere organisatie gebruikt kunnen wor den. Dit gedeelte van hel complex verkeert nog in de eerste bouwfase. De stalen constructie en de funda menten zijn gelegd. Muren, binnen wanden en het dak zijn nog in aan bouw. Brede School De Brede School staat voor samen werking tussen deze verschillende organisaties, die elkaar kunnen ver sterken en aanvullen en zo van nog meer betekenis kunnen zijn voor de wijk. Onderwijs en Welzijn werken met elkaar samen en bieden een ae- tiviteitenpakket aan voor alle wijk bewoners. Het is de bedoeling dit zoveel mogelijk te doen samen mei andere gebruikers van het gebouw, bijvoorbeeld met Kinderopvang Walcheren of Slichting Arduin. In hel gebouw is ook plaats voor wijkgerichte organisaties en hun ac tiviteiten. bijvoorbeeld de wijkver- eniging-Zuid en Stichting Welzijn Ouderen. Tevens zal de Speel-o-thcck (onder deel van de Brede School) in een ruimte gehuisvest worden. Op de eerste verdieping komen onder an dere een handcnarbcidruimte, eet. DOKA en een inlbrmatic/media- theekruimte. Het is de bedoeling dal het'gebouw een bruisend middelpunt van Mid delburg-Zuid wordt. Een plaats waar bewoners kunnen binnenlo pen. ouders hun kinderen naar school brengen en anderen kunnen deelnemen aan activiteiten. Kortom: een gebouw dal straks open is vanaf 8.00 uur 's morgens tol 22.00 uur 's avonds. Het water en de waterbodem van tic Middelburgse Binnengracht zijn al lang niet meer zo gezond. In sa menwerking met de Gemeente Middelburg is het waterschap in no vember begonnen met baggeren. U leest alles over het werk in hel baggerblaadje die u kunt afhalen bij de afdeling Communicatie en in het artikel dat volgende week op deze pagina staat. De werkzaamheden in de Graven straat gaan niet zo snel als ver wacht. In het gedeelte tussen de Varkensmarkt en het Kerspel is door de ligging van kabels en lei dingen geen riolering van beton maar van pvc gelegd. Ook is er door Delta Nutsbedrijven een nood- waterleiding gelegd omdat de be staande waterleiding zo kort op het riool lag, dat deze tijdelijk drukloos gezet moest worden. Door boven genoemde werkzaamheden ligt het in de verwachting dat hier nazak kingen van de grond gaan plaats vinden. Daarom is besloten een tij delijke bestrating aan te brengen. In de loop van volgend jaar wordt dan de definitieve bestraling aange bracht. In hei gedeelte Gravenstraat tussen hel Kerspel en de Zusterstraat en in het Kerspel wordt zoals het er nu naar uitziet de definitieve bestrating wel aangebracht. voorbereid op de komst van de eu ro. Net als in de oude automaten kunt u zowel met een chipkaart (chipknip of chipper) betalen als met munten. Tot 1 januari met gul dens. daarna met euro's. Ook de be taalautomaten in de parkeergarages zijn aan de euro aangepast. Ook bij deze automaten kunt u straks met euro's of met een chipkaart betalen. Verder bieden de parkeergarages nog een nieuwe extra manier om de chipkaart te gebruiken. U kunt deze namelijk ook bij het inrijden al ge bruiken. U krijgt dan geen parkeer- kaart meer. De gang van zaken is dan als volgt. U komt met de auto aan bij de parkeergarage en stopt uw pas in de inritterminal. De slag boom gaat omhoog en u parkeert uw auto. Als u de garage wilt verla ten, rijdt u met de auto naar de uit gang. U stopt uw pas weer in de uil- ritterminai en u drukt op ja bij het verschijnen van het door u te beta len bedrag. U heeft dan betaald en de slagboom gaal voor u open. Let erop, dat er wel voldoende saldo op de kaart staat. Combinatietoestel Erasinuspark in Middelburg. Wat ging er aan vooraf? Dc Gemeente zorgt voor de aanleg en het onderhoud van speelgelegen heden voor kinderen en jongeren. Een paar jaar geleden bleken veel van die plekken aan verbetering en/of vernieuwing toe. Toen zijn door de Gemeente vele gesprekken gevoerd met kinderen, ouders en or ganisaties in de wijken. Daaruit is het speelruimleplan voortgekomen. Er is vooral gelet op de beleving van dc buitenruimte, de speel waar de van dc voorzieningen en omge ving. Maar ook is goed rekening gehouden met de actuele ontwikke lingen op het gebied van verant woordelijkheid en aansprakelijk heid. Het plan in uitvoering Dit jaar is gestart met dc uitvoering van het spcelruimteplan, als eerste ten zuiden van het kanaal. Er zijn een aantal speelplekken opgedoekt. Maar dc speelplekken die blijven bestaan kunnen nu royaler en veili ger opgezet kunnen worden en zijn ook beter te beheren. Kwalitatief gezien gaan wc er veel op vooruit. Het aantal speelplekken is wel iets verminderd. Bij hel voorbereiden van hel plan zijn een aantal initia tieven van bewoners naar voren ge komen. Nu de uilvoering van het speelruimteplan worden die uitge werkt. Binnenkort knapt Groenbeheer de laatste speelplekken op in Middel burg Zuid. Daarna zijn dc speel plekken ten noorden van het Kanaal door Walcheren aan dc beurt. Om wonenden van een speelplek die aan dc beurt is, ontvangen voor dc werkzaamheden een informerende brief. Daarnaast liggen dc plannen ter inzage bij dc WijkOndersteu- ningsPunten van Middelburg Noord. Stromenwijk. Zuid Dau- wendaele en Arnemuidcn. Voor inzage en eventuele toelich ting kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer adres, Vlissings- estraal 21 te Middelburg, tel. 675 313. Volgende week besteden we meer aandacht aan de uitvoering van het Speelruimteplan. Tarieven Op 5 november heeft de gemeente raad de tarieven van dc diverse be lastingen voor 2002 vastgesteld. Uitgangspunt daarbij is geweest dat de tarieven die in 2001 gelden aan dc hand van de inflatiecorrectie en verdere kostenstijgingen zijn omge rekend naar nieuwe tarieven in gul dens. Daarna zijn die tarieven vol gens de officiële omrekenkoers van 2.20371 in euro's vastgesteld. De invoering van de euro leidt dus niet tot een lastenverzwaring voor de burgers van Middelburg. Betalen aan de gemeente Vanaf 1 januari 2002 kunt u aan alle kassa's van dc gemeente met euro's terecht. Tot 28 januari ook nog met guldens. Uw wisselgeld krijgt u in euro's. De chip- en pinautomaten verwerken vanaf 1 januari eurobet alingen. Om oponthoud aan de kas sa's te voorkomen, verzoeken wij u zo mogelijk niet met euro's en gul dens door elkaar te betalen. Het liefst hebben wc dat u met euro's of met chip of pin betaalt. Tot het eind van 2001 kunt u van de gemeente de bekende blauwe ac ceptgiro's met guldenbedragcn ont vangen. Uw bank kan die acceptgi ro's nog lol eind maart verwerken. Mogelijk krijgt u al in december een nieuwe gele acceptgiro die voor eurobcdragen bedoeld is. Die kunt u dan al voor 1 januari 2002 naar uw bank sturen. Na 1 januari zult u van de gemeente uilsluitend dc nieuwe euro-acceptgiro's krijgen. Betalen door de gemeente De gemeente zal tot 17 december in guldens betalen. Met ingang van 18 december gaan we over op betalin gen in euro. Wanneer uw bankreke ning op dat moment nog in guldens luidt wordt het bedrag door de bank automatisch omgerekend. Omzetten administraties Aan hel eind van hel jaar moeten al le geautomatiseerde systemen waar in met geld wordt gewerkt, worden omgezet naar de euro. Op 18 de cember beginnen we daarmee. Het is daardoor mogelijk dat in dc da gen daarna de gegevens niet altijd direct voor onze medewerkers be schikbaar kunnen zijn. Het kan dan dus gebeuren dat door u gevraagde informatie niet snel gegeven kan worden. Natuurlijk proberen we dc overlast lot het minimum te. beper ken. Informatie op internet U kunt de informatie uit dit stukje ook nalezen op de website van dc gemeente: www.middelburg.nl Verdere informatie over de euro kunt u vinden op de website van het Nationaal Forum voor dc introduc tie van de euro: www.curo.nl. anderhalf jaar en twee jaar nadat het werk is aanvaard. Elk halfjaar beoordeelt de afdeling Sociale Zaken of u nog werkt en dus geen uitkering ontvangt. Als u nog steeds aan de voorwaarden vol doet, krijgt u aan het einde van de vier halve jaren telkens de uilke ring. Hoe ontvangt u de premie? Als u voor de premie in aanmerking komt, ontvangt u een brief met aan vraagformulier. Als u dit met be wijsstukken heeft opgestuurd, be kijkt de afdeling Sociale Zaken of u voor de 'Werkaanvaardingspremie' in aanmerking komt. Zo ja, dan wordt dc eerste premie betaald. Als u een half jaar nadat u bent gaan werken geen brief heeft ont vangen. en u denkt toch in aanmer king te komen voor de 'Werkaan vaardingspremie', neem dan contact op de sectie Intake van de afdeling Sociale Zaken. Voor meer informatie neemt u con tact op met de sectie Intake van dc afdeling Sociale Zaken: gratis ser vicenummer: 0800 - 0231865 of het telefoonnummer: 0118 - 675 666 (bereikbaar op werkdagen van 08.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur). Op maandag 10 december aan staande vindt tijdens de commissie vergadering ESI in hel Stadhuis dc presentatie plaats van dc Middel burgse Fietsbalans. Geïnteresseer den zijn van harte welkom om hier bij aanwezig te zijn. De fietsbalans is samengesteld door hel Landelijk Bureau van de Neder landse Fietsersbond en de Fietsers bond Middelburg. Er is ook overleg geweest met dc Gemeente. De ge gevens die in het rapport staan gaan over fietspaden, kwaliteit van dc fietsenrekken, langsschcrende au to's, gevaarlijke kruispunten etcete ra. De gegevens zijn verzameld door met een meetfiets en een auto de stad op allerlei manieren te door kruisen. De fietsbalans wordt in de vergade ring aangeboden aan wethouder Luitwieler van verkeer door mede werkers van de Fietsersbond. Zij zullen ook een toelichting geven op het rapport. De ESI-commissie komt bijeen op maandag 10 decem ber om 19.30 uur in de raadzaal. Parkeren U hebt ze waarschijnlijk al in de stad gezien: de nieuwe parkeerauto maten. Daarmee is Middelburg wat het parkeren betreft al helemaal Na een kort welkomstwoord door de projcclwethouder, Ruud Visser, maken de aanwezigen kennis met de architect. Dit is de heer Kees Kaan van Claus en Kaan Architec ten uit Rotterdam. Hij loont dan te vens zijn eerste schetsontwerpen. Daarna worden dc aanwezigen door de projectleider, de heer Peter Post, op de hoogte gebracht van de laat ste stjind van zaken van de bouw plannen. De avond wordt natuurlijk afgeslo ten met het stellen van vragen aan de sprekers. De informatiebijeenkomst wordt gehouden in de Burgerzaal van het Stadhuis en begint om 19.30 uur. De deuren van het Stadhuis zijn aan de Marktzijde vanaf 19.00 uur voor het publiek geopend. Buurtbewoners hebben een uitnodi ging in hun brievenbus gekregen, maar andere belangstellenden zijn natuurlijk ook van harte welkom op deze informatiebijeenkomst! Tafeltje Dekje staat op pag 10, Informatie van de Overheid. Voornemens Een paar maanden geleden had het gemeentebestuur het voornemen een supermarkt te realiseren aan de Burgemeester Hackstraat in Ame muiden. In opdracht van dc ge meente heeft een projectontwikke laar onderzocht of dit voornemen haalbaar was. Dit onderzoek is in middels afgerond. Gebleken is dat het bouwen van een supermarkt op die plaats financieel niet haalbaar is. Nu dit voornemen niet verder uitge werkt wordt, kijkt de gemeente naar een ander plan: het bouwen van een nieuwe supermarkt op de plaats van de gymzaal. Na overleg tussen de direct omwonenden en de ontwik kelaar lijkt hel mogelijk dit eerdere plan te optimaliseren. Daarbij wordt op dc plaats van de woningen aan de Clasinastraiïl mogelijk een par keerplaats voor de winkels aange legd. Dc woningen worden dan her bouwd op het grasveld tegenover dc school. Boven de supermarkt zullen een aantal (senioren)appartementen gebouwd worden. Naast dit plan is er inmiddels ook een rapport opgesteld over de mo gelijke bouw van een sporthal in Arnemuiden. Daarbij is tevens aan dacht besteed aan de concrete situ ering en de aanleg van parkeerruim te. Presentatie Bovenstaande plannen zullen op 11 december aanstaande aan de com missie VRSF (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Archief, Sport en Financiën) worden gepre senteerd. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Raadszaal in het Stadhuis. De pu blieke tribune is te bereiken via de trap op de hoek van de Markt en dc Lange Noordstraat. Als de commissie VRSF instemt met deze plannen wordt gekeken of in de gemeentebegroting van 2003 geld kan worden gereserveerd voor bouw van de sporthal. Vooruitlopend hierop zal het be stemmingsplan worden aangepast. Dat maakt het mogelijk dat nog in datzelfde jaar gestart kan worden met de bouw. De vervolgfase is dan het bouwen van een nieuw gymnas- tiekgebouw. Zorgvuldig worden de nieuwe ramen geplaatst In dé Lange Jan worden momenteel nieuwe glas-in-loodramen geplaatst. Door vandalisme, regen, vorst en wind hebben de oude ramen veel geleden. Daarom zijn zij de afgelo pen drie weken zorgvuldig verwij derd en vervangen door nieuwe. Oud De oude ramen stammen nog uit de wederopbouwperiode van de toren. De Lange Jan werd op 17 mei 1940 door bombardementen verwoest. Al snel gaf het toenmalige gemeentebestuur opdracht aan dc Amsterdamse archi- Foto: Frank Viergever teel Jan Meijer dc toren te restaureren. De restauratie werd voltooid verklaard in een plechtige bijeenkomst op 11 ju ni 1955 in de Koorkerk. Nieuw Naar verwachting gaan de nieuwe ra men tussen de 50 en 80 jaar mee. De hele glazen ruitjes uit de oude ramen gebruikt de glazenier in de nieuwe ramen. U kunt aan de nieuwe ramen van de Koorkerk zien, hoe de geres taureerde ramen van dc Lange Jan er uil komen te zien. De werkzaamhe den zijn deze week klaar. inkomen. De premie wordt uitge voerd door de gemeenten. Voor mensen die al langer een uit kering of Wiw-dienstverband heb ben, is het soms moeilijk om een reguliere baan te vinden of om als zelfstandige te beginnen. Als dat al lukt. komt soms toch nauwelijks meer geld in het laadjc. Dit wordt de armoedeval genoemd. Want waarom zou iemand gaan werken als het niet meer oplevert? Daar zijn natuurlijk een heleboel re denen voor le noemen, zoals ple zier, deelname aan de samenleving, sociale omgang enzovoort. In de praktijk blijkt vooral de geldelijke beloning van groot belang. Daarom heeft het Rijk een constructie be dacht die er desondanks toe moet leiden dal meer uitkeringsgerechtig den aan het werk gaan: de 'werk aanvaardingspremie'. De 'werkaanvaardingspremie' be slaat grof gezegd uit 4000 gulden. Dc premie verhoogt hel belastbaar inkomen niet, zodat mensen ge bruik kunnen blijven maken van re gelingen voor mensen met een laag Hoe komt u daar voor in aanmer king? Bent u op of na 1 april 2001 gaan werken en - is daardoor uw bijstandsuitkering beëindigd? of - is daardoor uw Wiw-dienstver- band beëindigd? Dan kunt u. nadat uw werk ten min ste zes maanden heeft geduurd, in aanmerking komen voor hel 1ste deel van de 'Werkaanvaardingspre mie'. Voorwaarden zijn wel: - u heeft tenminste één jaar een Abw-, Ioaw- of Ioaz-uitkering ontvangen of - uw Wiw-dienstverband heeft ten minste één jaar geduurd. Hoeveel bedraagt de premie? De premie bedraagt maximaal ƒ4.000,- 1.815,12), die in vier gelijke delen van 1.000,00 (€453,78) wordt uitbetaald: na een periode van een half jaar, een jaar.

de Faam | 2001 | | pagina 3