I N E C I T Y 9 CHUTTERSHOF EEST Première:Zoolander Preiiiière:Minoes Vlaamse en Franse chansons in Rilland South Jazzband en Blind Date in Kerstconcert dé uitgaanskrant Vrijdagavond 7 december is Cine City gesloten wegens de viering van de Dag van de Vrijwilliger! Harry Potter wedstrijd: wie tovert de fraaiste heksenhoed naar Cine City Première:Lord of het Rings-i: Fellowship of the Ring Voorpremière: Bandits F I L M W E E K ZOOLANDER MINOES BANDITS ©0 THE OTHERS TOOT VA BIEN HARRY POTTER {Nederlandse versie) HARRY POTTER {Originele wersiej 0©0 ATLANTIS (Nederlandse wersie) KISS OF THE DRAGON 0© LEGALY BLOND A KNIGHTS TALE THE SCORE 0@ DISCOVERY OF HEAVEN 00 BLUB, IK BEN EEN VIS SNEAK PREVIEW 0 F I L M W E E K MAGNOLIA THE FILTH AND THE FURY NYNKE F I L M W E E K SONG FROM THE SECOND FLOOR VLISSINGEN www.cinecity.nl première première voorpremière MIDDELBURG GOES The Juke Joints in De pompe. CineConcert 9 december Horror Party in Nighttrain Sjako! in De Piek Delia Bosiers Ben van der Linden treden 8 december op tijdens de Frans/Vlaamse Avond in Luctor et Emergo te Rilland. De Frans/Vlaamse Avond is een onderdeel van de vijf thema-avonden die Podium Reimerswaal organiseert in het seizoen 2001/2002. JASZ (Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland) organiseert in de Stadsschouwburg Mid delburg op zaterdag 15 december een kerstconcert met South Jazzband en vooraf tij dens een kerstbuffet het optreden van het or kest Blind Date. Woensdag 5 december 2001 FAAM/VLISSINGER 21 Donderdag 6 december t/m woensdag 12 december Dagelijks* 13.45* 16.15 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00* 21.45 uur fotomodel Derek wordt gehersenspoeld tot moordenaar Dagelijks* 13.15* 16.30 Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 18.30 uur n Ann naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een katte zijn geweest Zaterdag 24.00 uur twee bankrovers maken een fatale fout door een vrouw in hun bende toe te laten Dagelijks* 16.15 uur Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00* 21.45 uur Zaterdag* 16.15* 19.00* 21.45* 24.00uur thriller met Nicole Kidman die met haar kinderen in een spookhuis blijkt te wonen Woensdag 19.30 uur de hechte vriendschap tussen zussen valt uiteen door de plotselinge terugkomst van pa Dagelijks* 13.15* 15.15 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Hogwarts school voorüekserij Dagelijks® 15.30 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 18.30* 20.45* 21.45 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Hogwarts school voor hekserij Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.15 uur Dagelijks® 16.15 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Zaterdag 24.00 uur actiefilm met Jet Li en Bridget Fonda Dagelijks* 13.45* 16.15 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Donderdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Elle wordt gedumpt omdat ze blond is, ze begint een studie rechten om te bewijzen dat ze meer is dan een dom blondje Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 uur William doet onder een schuilnaam mée aan steekgevechten en wordt al snel een van de populairste ridders Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Robert de Niro als meester-inbreker die voor hij stopt nog één kraak wil plegen Dagelijks* 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 22.00 uur God wil dat de originele Tien Geboden terug keren naar de hemel Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 uur Woensdag 13.15 uur avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een toverdrankje Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag* 19.30 uur Moviezone: drama met Tom Cruize Donderdag 23.00 uur Vrijdag en zaterdag 22.00 uur een portret van een van de meest beruchte rockgroepen allertijden: The Sex Pistols Zaterdag® 19.30 uur Zondag 14.00 uur Zondag, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur het prachtige portret van het leven van schrijfster Nynke van Hichtum Donderdag en vrijdag 20.30 uur zwarte komedie waarin het leven van vijftig personages geobserveerd wordt BelBios 0900 -9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (750pm) Derek Zoolander is al drie jaar het meest populaire mannelij ke supermodel ter wereld. Hij heeft al duizenden opdringen de paparazzi van zich afgesla gen zonder dat zijn haar ook maar even in de war ging zit ten. Nu de verkiezing van 'Mannelijk Topmodel van het Jaar' eraan komt, is Derek eer weer klaar voor om de hoofd prijs in ontvangst nemen. Tot zijn grote schrik is hij echter niet meer nummer 1. Zijn plaats wordt ingenomen door het alternatief gestylde model Hansel, een nieuwkomer. Diep teleurgesteld besluit Derek het luxe modellenleven te laten voor wat het is en terug te ke ren naar zijn roots. Hij gaat sa men met zijn vader en broers in de kolenmijnen werken. He laas is de vader van Derek, Larry, hier niet blij mee. Hij vindt zijn zoon een mietje die het niet verder gebracht heeft dan model. Derek is dan ook overgelukkig als de beroemde ontwerpen Mugatu hem weer aan modellenwerk helpt. Mu gatu huurt hem echter niet zomaar in. Hij heeft een kwaadaardig plan waar hij makkelijk te manipuleren mensen voor nodig heeft. Door hun gebrek aan karakter .zijn leeghoofdige mannelijke topmodellen hiervoor ideaal. Time Magazine journaliste Mathilda komt achter de sno de plannen van Mugatu. Ze informeert Derek die nu moet bewijzen dat hij meer is dan een lekker ding in een slange leren pak. Samen met journa liste Mathilda en concurrent Hansel trekt Derek ten strijde tegen het kwaad in de mode- Zoolander wereld en laat hij zien dat hij een held is om rekening mee te houden. De verlegen journalist Tibbe, die schrijft voor de Killen- doornse Courant, dreigt ont slagen te worden, omdat hij geen echte nieuwtjes weet te vinden. Als hij juffrouw Mi- noes ontmoet, verandert dit drastisch. Minoes schijnt vroeger poes geweest te zijn en via de straatkatten in Killendoorn komt zij alle nieuwtjes te we- Carice van Houten als Minoes ten. Tibbe schrijft steeds bete re stukjes voor de krant. Als de feline bevolking van Killen doorn ontdekt dat de plaatse lijke, als weldoener bekend staande, grootindustrieel ei genlijk een boosdoener is, heeft journalist Tibbe zijn scoop. Een van de mooiste verhalen van Annie M.G. Schmidt eindelijk te zien in de bioscoop. ^3!BSSS^<3PCr8CQB5SSS5Bi5a®X8Se De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 20 van dit blad. in Café De Pompe treedt zondag 9 december een van de meest succesvolle blues bands van deze tijd op. The Juke Joints spelen in een zeer eigen stijl van stomen de blues met een rock 'n roll groove. De band heeft zich met het bijna geheel eigen repertoire opgewerkt tot de Nederbluestop en speelt re gelmatig door heel Europa. The Juke Joints Gebruik een mooie tover spreuk en tover een prachtige heksenhoed tevoorschijn. Vlieg op je heksenbezem, als je die hebt, naar Cine City en geef je hoed af bij de infobalie vóór 8 december. Voorzie de hoed van je naam, adres en telefoonnummer. Jouw hoed wordt in de kas teelbioscoop Cine City ten toongesteld en blijft daarna ei gendom van het Kasteelmuse um. Er zijn geheimzinnige en beto verende prijzen te winnen... dus tover ze. De prijsuitreiking is zaterdag 15 december om 14 uur in Ci ne City. De eerste publieke vertoning in Nederland van dinsdag 18 op woensdagnacht 19 december in Cine City te zien. Reserveer nu. Dinsdag 18 december 00.01 uur. Komedie met Bruce Willis, Billy Bob Thornton en Cate Blan- chett. Two bankrobbers, one housewife, stealing money...and your heart. In hun inmiddels 18-jarig bestaan bracht de band 8 cd's uit. De band bestaat uit: Peter Kempe - zang/drums/mandoline. Michel 'Boogie' staat/gitaar. Peter van Merode bas. SonnyBoy van der Broek harmonica/accordeon. Het optreden zal om ongeveer 17.00 uur beginnen en de entree is gratis. Het CineConcert in het theatercafé van Cine City staat zondag 9 december in het teken van de Nederlandse componist Cor de Groot (1914-1993). Pianist Bernd Brackman (Edisonprijswinnaar 1999) brengt met een special recital een hommage aan de com ponist met wie hij veelvuldig optrad. Behalve composities van Cor de Groot, speelt hij ook werken van Rachmanitov en Beet hoven. Niek Peters uit Vlissingen treedt als neef van de ovele- den componist op als gastheer. Het concert begint om 11.30 uur. Parallel aan het concert wordt een kinderfilm vertoond. Kaarten voor het concert (17,50 gulden, inclusief koffie en een consumptie na afloop) zijn verkrijgbaar bij De Drukkery, Markt 51 Middelburg en bij de kassa van Cine City, dagelijks vanaf 12 uur en vanaf een uur voor het concert. Discotheek The Nighttrain wordt maandag 31 december omge bouwd tot een Horror House. Zinderende spooky acts, dance acts en stripshows voor dames en heren wisselen elkaar af in een angstaanjagend decor. In zaal 1 draait dj Ron het beste uit de top 40 en veel Party Music en R&B. In zaal 2 draait Chaos met name hardhouse. Bezoekers met de griezeligste outfit ma ken kans op een weekend Parijs voor 2 personen. Kaarten in de voorverkoop a 25 gulden bij Coach sportkleding Middelburg of The Nighttrain. Voor liefhebbers is Sjako! allang geen onbekende meer. De band is al sinds 1981 actief, de samenstelling is nogal eens'ver anderd in de loop der tijd, maar vaste kern zanger/gitarist Wou ter Planteijdt en bassist Thijs Vermeulen vormen nog steeds het hart van de band. De afgelopen jaren bestond de formatie uit 5 man, om de muzikale horizonten te verbreden. Rond 1998 kwam er een jaar pauze waarin Wouter en Thijs zich bezig hou den met solo-projecten en in deze periode ontmoetten zij Ri chard Heijerman. Het lag voor de hand er kwam een trio. Eerst trekt de nieuwe samenstelling, met drummer Heijerman, er eni ge tijd op uit om het trio live tot een hecht eenheid te smeden. Het resultaat daarvan is terug te horen op 'Page' dat eind vorig jaar uitkwam. De band klinkt op die cd en ook tijdens de huidige live-optredens weer 'ouderwets wild' zoals ten tijde van albums als Secret Skin (90) en Livewire (93). Zaterdag 8 december in De Piek, Hellebardierstraat 13 Vlissingen. Aanvang 22 uur, toegang 15,66 gulden. Delia Bosiers is de grote dame van het Vlaamse en Franse chanson. Ze werd bekend door haar 5 LP's/CD's met tijdloze liedjes, terwijl ze ook grote be kendheid verwierf als televisie presentatrice. In Nederland maakte zij theaterprogram ma's met o.a. Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen. Ben van der Linden toerde nog niet zo lang geleden als pianist/muzi kaal leider in de Paul van Vliet- show. Hij werkte als pianist/componist verder on dermeer met Fons Jansen, Li selore Gerritsen, Henk van Ul- sen en Thijs van Leer. Voor ve len zal het een hernieuwde kennismaking zijn. Delia Ben brengen een men geling van Nederlandse en Franse chansons, dan weer geestig, dan weer ontroerend, maar steeds met de fraaiste muzikale kleuren waarbij de mooiste liedjes van hun suc cesvolle CD "Tien plekken om nooit meer te vergeten" zeker niet zullen ontbreken. Daartoe wordt gebruik gemaakt van een uitgebreid toetsenintru- mentarium, zoals dat ook des tijds bij Paul van Vliet bewon derd kon worden. Daarmee to veren ze bijzondere sferen waarin ze de bezoekers mee nemen van Broekhuizen naar Heverlee, van de beiaard van Antwerpen naar Damme en de kermis van Boechout, waarbij ze onderweg bekenden tegen komen als Rubens en Panama- renko, maar ook minder be kenden aan u voorstellen. De teksten zijn van Della's hand en de muziek is overwegend van Ben. Een muzikaal feest dat laat zien dat professionali teit nog vol warmte kan zijn. Een 'must' voor liefhebbers van het Vlaamse en Franse chanson en een niet te missen kans voor iedereen die de combinatie van een goede sfeer, goede wijn (Beaujolais- primeur Village) en schitteren de muziek weet te waarderen. Kaarten kosten 25 gulden met passen 20 gulden en zijn ver krijgbaar in het gemeentehuis in Kruiningen .(publieksbalie Bachten Vaete), het VVV kan toor te Yerseke en aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de telefoonnummers: 0113 551552 (Jacques Boonman) en 0113 395326 (buro burgerza ken). Aanvang van avond 20 uur. De South Jazzband. De South Jazzband (opgericht 1957) heeft in de loop der ja ren een enorme naam opge bouwd bij de liefhebbers van dixieland en mainstream-jazz. Hun naam werd echter defini tief gevestigd, zowel nationaal als internationaal, toen ze in 1962 werden uitgeroepen tot winnaars van het Loosdrecht- jazzconcours in de afdeling "oude stijl". In de jaren daarop volgend werd met succes opgetreden op festivals in België, Duits land, DDR, Engeland, Polen, Tsjechoslowakije, Zwitserland en Sacramento (USA). Enkele tientallen cd's zijn intussen opgenomen, o.a. met be roemdheden als Jean "Toots" Tielemans en de oude groot meester Jabbo Smith uit de VS. Bekende jazzmusici als Bud Freeman, Peanuts Hucko, Benny Waters, Bob Wilber en Warren Vaché speelden met de band. De South Jazzband neemt een ereplaats in tussen de Europe se jazzorkesten. Het is zeker dat de bandleden, met hun Bourgondische inslag, velen in de juiste stemming weten te brengen met spontane, ont spannen, blijmoedige muziek. Dat is niet voor niets, want volgens Henk van Belkom, lei der van de band, hebben de leden altijd "hart voor de mu ziek" gehad. Want wie had in 1957 verwacht, dat de band nu nog steeds hetzelfde en thousiasme zou kunnen op brengen en uitstralen? Muziek is geestelijk voedsel voor de "South". Jazz is een gevoelsuiting, waarbij sfeer en loyaliteit onontbeerlijk zijn. Volgens Henk zijn beide nog steeds volop aanwezig. Van daar ook, dat de "South" na al die jaren uit vrijwel dezelfde bezetting bestaat. Dat is op zich al een prestatie. "En", zegt Henk, "zolang de jazzmu ziek nog aan duizenden le vensvreugde verschaft, zowel door te spelen als te luisteren, zal de "South" er ook zijn". Daar zal Henk aan gehouden worden. De band bestaat uit: Henk van Belkom - trompet/zang; Theo van Loon - trombone; Louck 't Sas - klarinet/saxen; Fred Gel derblom - piano; Leo Verste den - banjo/gitaar; Wil Soffers - bas en Sjef van Son - drums. Het optreden van South Jazz begint om 21.00 uur. De en tree bedraagt 20 gulden, do nateurs JASZ 10 gulden. Voordat de South Jazzband mag beginnen, vindt het kerst buffet plaats. Dit onderdeel van het kerstconcert, verzorgd door de culinaire staf van de Stadsschouwburg, is inmid dels uitgegroeid tot een tradi tie: een sfeervol begin van het kerstconcert. De muzikale be geleiding is in handen van Blind Date. Voor deze gele genheid is dit kwartet samen gesteld uit: Jasper Soffers - piano; Maarten Stalpers - kla rinet sax; Wil Soffers - bas en inderdaad de vader van Jas per; Ruben Rompay - drums. Uiteraard zullen de heren hun repertoire speciaal afstemmen op het spelen van jazzy ach tergrondmuziek, waarbij on getwijfeld een hele rij stan dards te horen zullen zijn, af gewisseld met een aantal be kende kersttunes. Deelname aan het kerstbuffet kost 49,50 gulden. Reserveren: tel.: 0118- 615318. Voor het buffet wordt men verwacht tussen 17.15 en 17.30 uur. Wie niet wil mee- eten, maar slechts wil komen luisteren en dansen, wordt verwacht tegen 21.00 uur. ISiniF<? a®* foto: F.A. Vermaas Delia Bosiers Ben van der Linden

de Faam | 2001 | | pagina 15