GEMEENTE MIDDELBURG Gladheidbestrij ding Nieuws van het KinderPersBuro Controle illegaal geplaatste aanhangwagens en caravans llllliiiill Rooiaanvragen Infoavond Stromen wijk druk bezocht Nieuwe wijkbemiddelaar WOP Noord Winterronde Wijktafels Middelburg Vergaderdata raadscommissies Koopavonden en koopzondagen Woensdag 28 november 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 48 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Door het KinderPersBuro Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl SMHi In de komende tijd kunnen de winterse weersomstandigheden voor gladheid zorgen. Is dat het geval dan heeft de afdeling Stads reiniging een plan gereed om snel en effectief te beginnen met glad heidbestrijding. Daarbij worden eerst de hoofdroutes onder han den genomen zoals die vorige week zijn gepubliceerd. Daarop staan de belangrijkste autowegen en fietspaden. In de wegenwet is uitdrukkelijk vastgelegd dat de gemeente er voor moet zorgen dat de wegen in die ge meente in goede en veilige staat verkeren. Hier hoort ook het bestrij den van gladheid bij. Belangrijk is dat het gaat om een inspanningsver plichting en niet om een resultaat verplichting. De laatste jaren zijn in Middelburg diverse verkeerssitu aties veranderd en er zijn ook nieu we fietspaden en wegen aangelegd. Daarom zijn de strooiroutes iets aangepast en is een nieuwe fiets padstrooier aangeschaft. Weerbericht De dienstdoende opzichter - maar ook de andere medewerkers van de Stadsreiniging - houden de weerbe richten in de winter altijd goed in de gaten. Overdag zijn zij verant woordelijk voor de signalering en bestrijding van gladheid. Verder zijn voor buiten de kantooruren af spraken gemaakt met het Water schap en de regiopolitie, die signa lerend optreden bij gladheid. De Gemeente gebruikt hiervoor de nieuwste computertechnieken. Via een speciale verbinding met de weerdienst Meteoconsult kunnen de medewerkers 24 uur per dag radar beelden bekijken en veel andere ge gevens controleren. Bijvoorbeeld de temperatuur van de lucht, de tempe ratuur van het wegdek en de neer slagverwachting op korte en lange termijn. Ook het zogenaamde dauwpunt is bekend. Dat is de tem peratuur waarbij de lucht met wa terdamp verzadigd is, zodat bij da ling van temperatuur, vorming van wolken of dauw kan plaatshebben. Die kan dan weer bevriezen. c Winters Middelburg Meteoconsult waarschuwt de Stads reiniging - dag en nacht - ongeveer twee uur van te voren als er gladheid wordt verwacht. Als het gaat sneeu wen, ijzelen of vriezen besluit de op zichter wanneer en met hoeveel ma terieel de Stadsreiniging uitrukt, 's Nachts zal de meldkamer van de regiopolitie naar de dienstdoende opzichter bellen als men gladheid constateert. De dienstdoende op zichter van de Stadsreiniging roept vervolgens telefonisch het aantal benodigde medewerkers op. Behalve van de Stadsreiniging wor den ook collega's van Groenbeheer en Eigendomsbeheer ingezet. Deze mensen begeven zich zo snel moge lijk naar de garage van de Stadsrei niging. Uiterlijk binnen twintig mi nuten na de melding start de glad- heidsbestrijding. Eerste prioriteit bij gladheid Natuurlijk zijn er belangrijke stra ten en verkeersroutes die prioriteit bij gladheid hebben. Dat zijn bus routes, doorgaande verkeersroutes, wijkontsluitingswegen en hoofd fietsroutes. Deze routes moeten uiterlijk tweeëneenhalf uur nadat de strooi - ploeg is uitgerukt gestrooid zijn. Tweede prioriteit: Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuw val en ijzel, zal op andere wegen en fietspaden gladheidbestrijding plaatsvinden. Derde prioriteit: Bij plaatselijke gladheid door op vriezing wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Heel vaak betreft Foto: Frank Viergever het uitsluitend bruggen en brugge tjes. Deze worden dan eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. Zo nodig wordt nogmaals gestrooid/ge schoven. Opvriezing Hier in Zeeland valt hel in de win ter meestal wel mee met sneeuw en temperaturen ver beneden nul. Iede re winter moet het meest worden gestrooid om gladheid door opvrie zing te bestrijden. Die ontstaat meestal tegen het ochtendgloren. Dat betekent dat Meteoconsult of de Regiopolitie al om een uur of vier in de ochtend bij de dienst doende opzichter aan de telefoon hangt. Medewerkers van de Stads reiniging zitten vervolgens een half uur later in de strooiauto. Vaak is het zo dat wanneer het meeste ver keer de weg op gaat er niks meer van gladheid te merken is. De Stadsreiniging is dan klaar met de strooironde. Gladheidbestrijding hoort er voor hen gewoon bij. Dat wil zeggen dat al het andere werk ook gewoon door gaat, zoals de veegdienst, ophalen van huis- en grofvuil etcetera. De medewerkers maken dan hele lange dagen. En uzelf? De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwo ners, winkeliers en bedrijven kun nen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij te houden. Particulieren kunnen als zij zelf een emmertje meenemen gratis strooi- zoul ophalen bij de Stadsreiniging aan de Waldammeweg. Bij verschillende locaties staan ook zoutkisten voor de handveegdienst. De Gemeente gebruikt het zout daaruit om met de hand bijvoor beeld een bruggetje of een smal paadje te strooien. Die zoutkisten zijn niet op slot, zodat ook inwo ners als het nodig is kunnen strooi en. Ook kan sommige gladheid worden voorkomen. Als er vorst wordt ver wacht is het natuurlijk niet erg han dig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te lig gen dat na bevriezing voor gevaar lijke situaties kan zorgen. (In feite is dit zelfs verboden volgens de APV van de Gemeente Middel burg.) Opmerkingen Wij hopen door dit artikel u vol doende te hebben geïnformeerd over gladheidbestrijding in Middel burg. Heeft u desondanks op- en aanmerkingen over gladheidbestrij ding, dan kunt u die doorbellen op telefoon 675 322. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maai veld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een Metasequoia aan de Hazelaarlaan Een es, vier abelen, een prunus, een berk, zes elzen, een wilg en een acacia aan de Koudekerkseweg Zesendertig platanen en zeventien wilgen aan de Schroeweg. Een esdoorn aan het Kuipers Rietbergkwartier Een esdoorn aan het Jan van Hoofkwartier Voor het verbeteren van groeiomstandigheden en groenstructuur wil de Gemeente het bomenbestand langs de Europalaan vervangen: Vijfendertig iepen, acht kersen en zes acacia's vervangen door zevenen vijftig berken en vijftien kastanjes aan de Europalaan Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer, 0118-675312 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 3 de cember tot en met zondag 9 december 2001 Maandag Varkensschnitzel, spruitjes, gestampte aardappelen. Dinsdag Gebakken tartaar in jus, sa vooikool, aardappelen. Woensdag Stamppot andijvie met ge haktballetjes in jus. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree. Vrijdag Visfilet in botersaus, wortelen en gestampte aardappelen. Zaterdag Macaroni met ham en kaas. Zondag Wat de pot schaft. De feestdagen staan voor de deur. Daarom zijn er in Middelburg weer een aantal extra koopavon den en koopzondagen gepland. Rond het bezoek van Sinterklaas: Donderdagavond 29 november tot 21.00 uur Vrijdagavond 30 november tot 21.00 uur Zondag 2 december van 12.00 tot 17.00 uur Maandagavond 3 december tot 21.00 uur Dinsdagavond 4 december tot 21.00 uur Rond de Kerstdagen: Zondag 16 december van 12.00 tot 17.00 uur Woensdagavond 19 december tot 21.00 uur Donderdagavond 20 december tot 21.00 uur Vrijdagavond 21 december tot 21.00 uur Zondag 23 december van 12.00 tot 17.00 uur De Brede School organiseert na schooltijd activiteiten voor de be woners van Middelburg-Zuid. Een van deze activiteiten is het Kinder PersBuro. De kinderen van het KinderPersBuro zijn dan ook overal in de wijk te vinden waar iets leuks gebeurt om verslag te doen. Zoals op woensdagmiddag 14 november, toen de schooltele visie op bezoek in de wijk was om een programma op te nemen. De aankomend journalisten van het KinderPersBuro konden helaas niet bij de opnamen aanwezig zijn. Ze hebben wel foto 's van de voorberei dingen gemaakt en ook de twee leerlingen die met elkaar moesten discussiëren gevraagd naar hun er varingen. Deze leerlingen waren af komstig van de Leeuwenburch en de Cypressenhof. Ze moesten discus sieren over de stelling 'Ontbijt is onzin! Oriana Pattinama, journaliste van het KinderPersBuro, heeft Ozge Zengin geïnterviewd. Ozge heeft meegedaan met een programma van de NOT namelijk TV Weekjournaal. In dit programma praten 2 leerlin gen met elkaar over een stelling. De stelling was deze keer: Ontbijt is onzin. Ozge was het met deze stel ling eens. Ontbijten is onzin. Op school eet je toch weer dus waarom zou je dan thuis eten. Ozge moest discussiëren met Pau line. Pauline had gezegd dat het geen onzin was om 's ochtends te ontbijten. Ze vindt ontbijten gezond. Pauline had zich heel goed voorbe reid voor de discussie. Af en toe wisten ze allebei niet hoe ze moes ten antwoorden, maar ze vonden het toch best goed gaan. Volgens Ozge was het heel erg leuk, maar wel spannend! Vooral de ca meraman was erg leuk om te zien. Ozge was alleen in het begin ze nuwachtig en toen ze eenmaal aan het discussiëren was, werd het een stuk minder eng. Pauline was na tuurlijk ook zenuwachtig om voor de TV op te treden. Ozge vond dat Pauline het heel erg goed deed. Volgens de kinderen van school ging het erg goed. Deze discussie is uitgezonden op 16 november dus u kunt het niet meer zien, maar wel lezen in dit arti kel!!! De Gemeente controleert regel matig op illegaal gebruik van ge meentegrond. Overtredingen zijn bijvoorbeeld paadjes door open baar groen om de achtertuin te bereiken of het opslaan van goe deren op openbare grond. Maar ook het langdurig plaatsen van aanhangwagens en caravans op de openbare weg is niet de bedoe ling. We hebben al eerder geschreven over de controles op over op open bare grond geplaatste voertuigen. Veel aanhangwagens en caravans, die te lang geparkeerd staan, wor den gelukkig meestal door de eige naren zelf verwijderd. In de zomer maanden is, mede om gebruikers van caravans de ruimte te geven, minder intensief gecontroleerd. In middels is zo'n controle op illegaal geplaatste aanhangwagens en cara vans weer nodig. De medewerkers van de dienst Stadsbeheer zullen daarom vanaf nu controles uitvoe ren in de wijken. Het - vaak langdurig - parkeren van illegaal geplaatste voertuigen levert regelmatig klachten op van omwo nenden. Het betreft soms aanhang wagens, die in slechte staat zijn, waar dan ook nog rommel op en/óf bij ligt. Steeds meer mensen vinden dergelijke voertuigen ontsierend voor de omgeving en ergeren zich eraan dat onnodig parkeerruimte wordt ingenomen. Regels In de Algemene Plaatselijke Veror dening Middelburg is geregeld dat voertuigen, zoals aanhangwagens, caravans, boottrailers en dergelijke niet langer dan zeven dagen achter een op de weg of op parkeerterrei nen mogen staan. Ze nemen vaak een onevenredig beslag op parkeer ruimte en kunnen ook ontsierend voor de omgeving zijn. Het gegeven dat een voertuig wellicht één of meer keren per week wordt ge bruikt of verplaatst naar een andere locatie op openbare grond, betekent niet dat dat voertuig op openbare grond gestald mag worden. Er blijft dan sprake van illegale stalling en overtreding van de Algemene Plaat selijke Verordening Middelburg. Ei genaren behoren zelf voor stalling ruimte te zorgen. Werkwijze Stadsbeheer De dienst Stadsbeheer con troleert In het gehele grond gebied van de gemeente Mid delburg wordt gecontroleerd op illegaal geplaatste voertui gen. Daarbij wordt de staat van het voertuig beoordeeld. In eerste instantie zal de eige naar van het voertuig in de gelegenheid worden gesteld het voertuig van openbare grond te verwijderen. Als daar geen of niet tijdig ge volg aan wordt gegeven zal de gemeente tot verwijdering overgaan. Wrakken worden afgevoerd naar de stortplaats en voertuigen in redelijke of goede staat worden in bewa ring genomen (toepassing be stuursdwang). In bewaring genomen voertuigen worden maximaal drie maanden op geslagen en kunnen in die periode door de eigenaar, tegen betaling van de kosten, worden opgehaald. Hier voor dient de eigenaar zich te mel den bij de dienst Stadsbeheer, tele foonnummer 0118-675300. De kos ten van verwijdering bedragen mi nimaal f 250,113,per voer tuig. Van alle eigenaren van aanhangwa gens, caravans en dergelijke wordt medewerking gevraagd, zodat de omgeving niet vervuild wordt door langdurig geplaatste voertuigen. Woensdagavond 21 november hield de Gemeente samen met Woongoed Middelburg een bij eenkomst over het plan om een nieuw hart voor de Stromenwijk te creëren met een winkelcentrum en een aantal nieuwe woningen. Dat het plan leeft in de wijk be wijst de grote opkomst; rond de 150 bewoners van de wijk be zochten de bijeenkomst. In de eerste helft van de bijeen komst legden projectwethouder Piet Bruinooge en de stedenbouwkundi ge Ron van Gendcren de plannen en de achtergronden daarvan uit aan de bewoners. Marlou Boerbooms van Woongoed Middelburg vertelde wat de consequenties zijn voor een aan tal bewoners en wat de rol van Woongoed in het geheel is. Rens Griep, projectleider eindigde de eerste helft van het programma met een toelichting op de verdere proce dure en de planning. Uit deze plan ning blijkt dat de presentatie van het plan in een zeer vroeg stadium gebeurt. Tot ongeveer maart 2002 wordt de haalbaarheid onderzocht, daarna komt het plan in b. en w. cn de gemeenteraad. Bij groen licht zal het werk op zijn vroegst medio 2004 starten. In de tweede helft van de bijeen komst was er alle ruimte voor de bewoners om vragen te stellen over het plan cn om eigen ideeën naar voren te brengen. Vanuit het publiek kwam de vraag om een gezond heidscentrum met daarin bijvoor beeld een huisarts cn fysiotherapeu ten te realiseren in hel centrumge bied. Ook wezen de bewoners de gemeente erop dat er goed gekeken moet worden naar de infrastructuur en parkeergelegenheid. Een aantal bewoners gaf zeil' oplossingen voor problemen die zij nu in de wijk er varen. Al met al kon aan het einde van de avond de conclusie getrokken wor den dat de wijk in het algemeen achter de nieuwe plannen voor het centrumgebied staat. De Gemeente en Woongoed zijn blij met de be trokkenheid in de wijk cn met de aanvullingen door de wijkbewoners zelf. Zij gaan kijken hoe ze de op merkingen in het plan kunnen inte greren. Meer informatie of meepraten over het nieuwe plan? Wilt u als wijkbewoner verder meepraten over het plan dan no digen wij u van harte uit om naai de wijktafel te komen op 18 de cember. Die vindt plaats in het kerkelijk centrum 'De Morgen ster' en begint om 20.00 uur. Tij dens deze bijeenkomst zullen de nieuwe plannen voor de stro menwijk onderwerp van gesprek zijn. Daarnaast zal iedere inwo ner van de Stromenwijk in de cember een nieuwsbrief ontvan gen waarin dc plannen nader worden toegelicht. Wij houden u op de hoogte. Het WijkOndersteuningsPunt Noord, in de Zacharias Jansen- straat, heeft per 1 november een nieuwe wijkbemiddelaar! Haar naam is Joke Hensen. Zij volgt Gerda den Hartog op, die zich ja ren heeft ingezet voor de wijk. Het WOP is nu weer regelmatig geopend. Van april tot en met oktober was er vervanging op het WOP in de per soon van Thea Dijke. Zij zat dins dag- en donderdagmorgen twee uur op het WOP. Met de komst van de nieuwe wijkbemiddelaar Joke Hen sen is het WOP nu gelukkig weer vaker geopend. Dc wijkbemiddelaar is iedere maandag tot en met don derdag op hel WOP aanwezig van 9.00 tot 11.45 uur. Hel WOP is ook telefonisch bereikbaar op nummer 640 834. Ook e-mailen is mogelijk: Wopz m idde 1 bu rgn I Bij een WijkOndersteuningsPunt kunnen bewoners binnenlopen en informatie over bijvoorbeeld dc wijk inwinnen. Hel WOP doet ook dienst als meld-en adviespunt. Be woners kunnen terecht met klach ten, maar ook met initiatieven om de wijk te verbeteren, of om gc- wpon even binnen te lopen voor een praatje. Binnenkort gaan we op de ze pagina wat uitgebreider in op het werk van wijkbemiddelaar. Want het WOP kan niet zonder hen. Wilt u weten of er bij u in dc buurt een Wijkondcrsteuningspunt is, neem dan contact op met Anja Jonkman van afdeling Wijkbeheer van de Gemeente, bereikbaar onder telefoonnummer 675 788. Volgende week begint de winterronde van de wijktafels Middelburg weer. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, instanties en de gemeente Middelburg. Vast onderwerp op de agenda is de leefbaarheid van de wijk. Deze bijeenkomsten zijn openbaar en zonder uitnodiging toegankelijk voor alle inwoners van Middelburg. Hieronder plaats en datum van de verschillende wijktafels. Maandag 3 december Arnemuidcn Woensdag 12 december Noord Donderdag 20 december Dauwendaele Dinsdag 18 december West Woensdag 19 december Zuid Ver.gebouw "de Arne" Stadsschouwburg Ontm. Centrum Dauwendaele (wijziging) Kerk. Ccntr. "de Morgenster" Ontm. Centrum Dauwendaele Alle wijktafels starten om 20.00 uur en zijn uiterlijk om 23.00 uur afgelopen. U kunt desgewenst een onderwerp op de agenda plaatsen, maar wilt u dat voorafgaand aan de bijeenkomst melden aan dc voorzitter van de wijktafel. Agenda en notulen zijn in te zien en af te halen op de WOP's bij u in de buurt of bij de afdeling Communicatie van de gemeente Middelburg (Stadhuisstraat 2). U kunt de agenda's en verslagen ook inzien en/of downloaden vanaf de website van de gemeente Middelburg www.middelburg.nl. Surf naar de digitale loketten en klik op Wijkbeheer. Gespreksonderwerpen wijktafels Komende maand zal op alle wijktafels uitgebreid aandacht besteed worden aan hel (landelijke) project "Duurzaam Veilig Verkeer". Doel van dit project is om door aanpassingen van het wegennet in de stad het aantal verkeers slachtoffers drastisch te verminderen. Niet alleen door het afkondigen van (onder andere) 30-km-zones in de wijken van Middelburg, maar ook door een beroep te doen op de verantwoordelijkheid van de weggebruikers. Enkele maatregelen van Duurzaam Veilig Verkeer zijn inmiddels ingevoerd: brommers op de weg, (langzaam) ver keer van rechts (op gelijkwaardige kruisingen) heeft voorrang en dergelijke. Hel zal duidelijk zijn, dat invoering van het onderdeel "30-km-zones" een omvangrijke operatie zal worden, maar ook een ingreep die vooral door de bewoners van de wijk gedragen zal moeten worden. Op de wijktafel worden dc bewoners geïnformeerd over de voortgang en gevolgen van invoering van dit project. Wijktafel Arnemuiden Op de agenda van 3 december komen dc volgende onderwerpen: duurzaam veilig verkeer, het begraafplaatsen- beleid (toegelicht door de gemeente Middelburg), de aanwending van het wijktafclbudget, stand van zaken bouw nieuwe supermarkt, NS-perikclen (volle treinen in de ochtendspits en het stelen van fietsen), de herbestemming van de historische grafzerken uit de Nederlands Hervormde Kerk, cn de stand van zaken openbaar kunstwerk. Meer informatie: wijkbeheer Middelburg, tel. 675 520 of kijk op dc website van Middelburg www.middelburg.nl. Datum Raadsvergadering Commissie ABZ Commissie WPOM Commissie CORT Commissie ESI Commissie VRSF Portefeuille Bruinooge Van Dijk-Sturm Visser Luitwieler Bruinooge Secretaris Mw. Beije 0118-675434 Mw. Dc Nooijcr 0118-675531 Mw. dc Nooijer 0118-675531 Dhr. de Wolf 0118-675304 Mw. Vermast 0118-675289 17 dec. 04 dec. 12 dec. 06 dcc. om 16.00 uur 10 dcc. 11 dcc.

de Faam | 2001 | | pagina 3