Cine City wil meer senioren Bakker Bart strijkt neer in Middelburg Duifhuizen Lederwaren in het nieuw Rondje met de stoomtrein Woordzoeker Open avond sector economie Middelburg Actie van Bolletje, Primera en de Staatsloterij 15 jaar Gulickx schoenreparatie R E J S T E L G T E Z N I T H C I D R E K K I L K E A R E I L S T H C E R M R R A L E T S S A W G N T P K N K M M P E N E R E I S R I E O I S L P L I H I N E T K T L S I A D A V E N K V O A E K P Z T N T B N L O L C E P U E E A O N E D O G E H C O T L E F E D M R R I H T E E Z R F 0 U T D A T E D G E G E A J O O A B A N R R A I P L H O T D O T O E T V E R A F R V V O E N O N E I O G A K A I N Z M O A H P N A N Bioscoop Cine City in Vlissingen heeft vorig jaar veel succes gehad met een filmvoorstel ling in de middag, speciaal voor ouderen. Dit jaar werden er op 19 en 20 november weer zul ke middagen gehouden. Er waren zoveel lief hebbers om de Nederlandse Film 'Nynke' te zien, dat een extra voorstelling nodig was. Om dat de bioscoop 3 jaar bestaat was er ter verho ging van de feestvreugde koffie met een appel- punt voor de bezoekers. Ondertiteling Vlissingen kent het al, en nu is Middelburg aan de beurt. Op 29 november wordt in de Lange Delft het 93ste filiaal van Bakker Bart ge opend. De winkel - de naam zegt het al - is ge specialiseerd in de diverse broodproducten, met als bijzonderheid dat de producten de ge hele dag door vers worden gebakken. Zo kunt u er terecht voor uw traditionele brood, maar ook de diverse snacks en belegde broodjes zijn er te verkrijgen. Daarbij moet gedacht worden aan croissants met bijvoorbeeld kaas tot het pizzabroodje. En alles vers. Afhouden Avondeten Boezeroen Dicht Eikel Galjoen Gelaten Gepikeerd Gieren Gletsjer Hevig Inzet Kerkrat Klikker Komst Kroot Mispel Motief Nevada Nihil Noria Ontaard Opeten Rieper Plataf Rechts Sieren Slalom Slier Sprei Tocht Voordat Wasstel Zodat Zucht In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden, door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden nog een woord. V V Na een grote verbouwingsopruiming en eni ge tijd dicht vanwege de herindeling heeft het Vlissingse filiaal van Duifhuizen Lederwa ren aan de Lange Zelke de deuren weer geo pend in een nieuwe outfit. Net mooi op tijd voor de komende decembermaand waar vooral in de kleine lederwaren leuke cadeautjes te vin den zijn. Kinderfeest bij Intratuin Nieuwe cd Engel Reinhoudt& De Schompen Nieuwe directeur Kinderopvang Walcheren Nieuwe roerbaktijden Woensdag 28 november 2001 FAAM/VLISSINGER 23 De sector economie van het ROC Zeeland houdt donderdag 29 november zijn eerste open avond. De sector economie biedt op leidingen (niveau 1 - 4) aan voor een brede doelgroep van vbo/mavo, havo, en 4 havo/ 4 vwo uitstromers. Deze jongeren kunnen een opleiding volgen aan de afdelingen administratie, beveiliging, horeca, toerisme recreatie, handel, brood ban ketbakker en facilitaire dienstverlening. De voorlichtingsavond is in de ROC-vestiging aan de Merwedestraat 1 te Middelburg en duurt van 18 tot 21 uur. Primera Anthony Burger aan de Korte Delft in Middelburg staat tot 5 december in het teken van twee acties in samenwerking met de Staatsloterij. Bij aankoop van een Staatslot voor de trek king van 5 december ontvangt de koper een zakje Bolletje kruid noten. Na 5 december gaat de volgende Staatslotenactie van start. Bij aankoop van een oudejaarslot voor de trekking van 18 december kan de klant een slagzin invullen. Hierdoor maakt hij kans op het vvinnen van één van de honderd Oudejaarssuperlo- ten. Gulickx schoenreparatie viert deze week het vijftienjarig be staan van de zaak aan het Damplein 28 in Middelburg. In de loop der jaren is de zaak van Frans Gulickx behoorlijk dooront wikkeld. Begon hij destijds met hakken en zolen en de verkoop van veters, inmiddels is er een heel pakket aan activiteiten bij gekomen. Naast schoenreparaties heeft Gulickx zich ook gespe cialiseerd in het sleutelmaken, en naambordjes vervaardigen. De aanverwante artikelen kent een breed assortiment met nog steeds de veter, maar ook lederbeschermende producten, grap pige sleutelshangers en inlegzolen in alle soorten en maten. Een beetje vreemde eend in de bijt is het stomerij-depot dat Gu lickx dit jaar in zijn zaak onderbracht. Een beetje vreemd, maar blijkbaar wel een goede zet, want steeds meer klanten weten een bezoek aan Gulickx slim te combineren. Niet alleen het jack waarvan "de rits opnieuw is ingezet of de opnieuw gehakte pumps glimmen als nieuw. Ook de winterjas of het colbert gaat weer als nieuw mee naar huis. Om het jubileum samen met de klanten te vieren geeft Gulickx donderdag, vrijdag en zaterdag 15 procent korting op alle reparaties. Volle zalen tijdens de ouderenmiddagen bij Cine City. „Ons doel is ouderen weer naar de bioscoop te krijgen", zegt Jolanda Sinaij, coördina tor van de ouderenmiddag. „Na het succes van vorig jaar hebben we een enquete ge houden en daaruit is geble ken, dat veel senioren al jaren niet meer naar de film zijn ge weest. Er werden heel wat re denen genoemd. Mensen voe len zich niet veilig 's avonds op straat, zo'n groot modern gebouw is niet zo gezellig, het is duur, het geluid is hard, 't is meer voor jonge mensen, als je alleen bent ga je niet zo gauw weg. We hebben dat se rieus opgepakt en maken nu plannen om een bioscoopje pikken voor ouderen aantrek kelijk te maken. We willen bij voorbeeld een paar keer per jaar voorstellingen geven met oudere films. Nieuwsbrieven hierover worden ook aan de ouderenorganisaties ge stuurd". Drempels wegnemen dat is dus waar het Jolanda Sinaij omgaat. „Ja precies en daarom bieden wij ook films aan in een.sfeer die bij oude ren past. Zo zijn er elke dag middagvoorstellingen. Oude ren zijn 's avonds over het al gemeen liever thuis. Zo'n mid dagvoorstelling kost 13,50 gulden en de houder van een bejaardenpas krijgt 2,50 gul den korting. Er is een gratis parkeerterrein op 50 meter af stand. De stadsbus 57 stopt op loopafstand aan de Spui- komweg en taxi's mogen voor de deur stoppen. Mensen met een rolstoel helpen wij graag, even een telefoontje en we wachten die mensen op." Na afloop van de voorstelling op dinsdag was het gezellig druk in het Cine Café en de foyer. Bij het kopje koffie met gebak wordt er nagepraat. Grijze haren zijn in de meer derheid. Dit is duidelijk de doelgroep, die Jolanda voor ogen heeft. Een mevrouw in Zeeuwse dracht is toch wel bijzonder in deze omgeving. Het blijkt een 78-jarige in woonster van Westkapelle te zijn, die hier is vanwege een door Jerry Esajas Het vak zit hem in het bloed, ons gesteund door een goede al vanaf zijn vfjftiende werkt Alain Desmet als bakker. Zo wel in een bakkerij maar ook als industrieel bakker in een fabriek. Nu - achttien jaar later - hopen Alain, en zijn vrouw Yvonne hun 'eigen' klanten te mogen verwelkomen in hun nieuwe zaak aan de Lange Delft 8 in Middelburg. De for mule die zij daarbij hanteren is ontwikkeld in de jaren tach tig, toen in Nijmegen de oor spronkelijke Bakker Bart het idee kreeg om de gehele dag door vers brood te leveren. Het werd een doorslaand suc ces en inmiddels heeft Bakker Bart vestigingen door geheel Nederland, en is het einde nog lang niet in zicht. „Met die jarenlange ervaring doen wij nu ons voordeel," vertelt Alain enthousiast, „wij weten organisatie, zodat wij ons be zig kunnen houden met de dingen waar wij goed in zijn: het bakken en verlenen van service aan de klant." Dat er een goede organisatie achter zit blijkt wel uit het feit dat niet iedereen zomaar de naam Bakker Bart mag voeren. Er gaat een uitgebreide selectie aan vooraf gevolgd door een interne opleiding. „Zo heb ik al stage gelopen in de zaak in Vlis singen en op dit moment loop ik stage bij een vestiging in Leidschendam. Zo leer ik de di verse methoden kennen die er gehanteerd worden. Zo legt het ene filiaal meer de nadruk op snacks, terwijl de ander meer de traditionele bakkerij is." Bakker Bart richt zich - naast mensen die later op de dag Yvonne en Alain Desmet. nog vers brood willen hebben - vooral ook op het winkelend publiek die wel eens iets an ders willen dan een frietje. Dat hierbij de kinderen ook niet worden vergeten blijkt wel wanneer Ricardo hpt zoontje van Yvonne en Alain roept dat hij een knabbelstengel heel erg lekker vindt. Lachend legt Alain uit wat een knabbelsten gel is. „Een knabbelstengel is een soort lange croissant met kaas, zowel Ricardo als mijn andere zoon Lorenzo zijn er dol op." Ook sinterklaas heeft gedacht aan Bakker Bart. In de winkel zijn kleurplaten te ver krijgen waarmee leuke prijzen zijn te winnen.Ter gelegenheid van de opening zullen er op donderdag, vrijdag en zater dag steltlopers door de stad lopen en is er een prijsvraag in de openingsfolder; hoofd prijs: een jaar gratis brood. Of Alain en Yvonne in hun naza- foto: Jaap Wolterbeek ten een opvolger vinden is nog de vraag. Op de vraag of Ricardo later ook bakker wil worden, schudt het ventje re soluut zijn hoofd. „Ik word brandweerman", zegt hij be slist. Eigenlijk ook wel een he le leuke manier om je brood te verdienen. uitnodiging via de Plattelands vrouwenvereniging. Ze heeft genoten van de film. Ook het echtpaar Wiersma, uit Vlissin gen heeft het goed naar de zin. Meneer Wiersma is mee gekomen omdat hij een echte Fries is. De Troelstra van de film was immers ook een Fries. En om het nog mooier te maken: 'ze hebben aan de Troelstraweg gewoond'. „De film was in het Fries", zegt hij, "de Nederlandse ondertiteling had ik dus mooi niet nodig." Mevrouw wil dit nog wel een keer doen. Vrouwen zijn trou wens in de meerderheid. „Dat is ons ook opgevallen", aldus Jolanda. „We denken na, wat we daaraan kunnen doen, want mannen zijn ook welkom." Er zijn 2 voorstellin gen per middag om 13.45 en 16 uur, op de Breeduitpagina van de Faam/Vlissinger staan alle films in een overzichtelijke ladder op een rij. Reserveren kan vanaf 12 uur op telefoon- q6 schoenmaker 'in het karakteristieke pandje op het Damplein' nummer 0118-418810. beschikt ook over een stomerij-depot. Stuur uw oplossing vöör woensdag 5 december naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 12 december bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 14 november luidt: 'Pianolerares'. De vrijkaar ten van Cine City gaan naar J.N. Blaas uit Oostkapelle. De grootste verandering is dat de etalage aan de kant van de Torenstraat bij de winkel is ge trokken. Volgens filiaalchef Jo- chem Schmetz heeft dat al leen maar voordelen. „Er loopt niet echt winkelend pu bliek langs en het was een enorm werk om die etalage el ke keer weer in te richten", zegt hij. „Nu heb je veel meer ruimte om vooral de luxere tassen mooi te presenteren. Om dat verschil te benadruk ken ligt daar vaste vloerbedek king terwijl de rest van de zaak een gele linoleumvloer heeft." In totaal heeft Duifhuizen der tien filialen. De grondlegger van dit alles, Pa Duif zoals hij door de personeelsleden wordt genoemd, begon veer tig jaar geleden voorzichtig de door hem vervaardigde leer- producten aan de man te brengen. Dat er nu zoveel filia len zijn die, na verbouwing, al lemaal dezelfde huisstijl heb ben en een logo voeren van drie groene duiven, maakt het logistiek gezien een stuk mak kelijker, vindt Schmetz. „Je hoeft geen groot magazijn te hebben, wat er niet is kan bin nen twee dagen hier zijn. Bij de inkoop wordt er overigens wél naar Italië en Frankrijk ge reisd om net iets anders te hebben dan de collega's of net iets eerder." Naast trendyzaken als een shoppertje dat om te bouwen is naar een klein rugzakje en speciale zaken voor de zakelij ke- en reismarkt is er natuur lijk ook de afdeling klein leder waren. Daaronder vallen de portemonnee's portefeuilles, byouteriedoosjes, nagelgarni turen en riemen. „Er is veel onrust over ons nieuwe be taalmiddel, de Euro", legt Sch metz uit. „Klanten vrezen dat ze massaal een andere porte monnee moeten kopen. Daar om hebben we hier in de zaak testbiljetten. Geen echte Eu ro's, maar een exact op maat gemaakt biljet van 500 Euro's. Een leuke actie van Castelijn en Beerens, het toonaange vende, Nederlandse merk van klein lederwaren. Zo kun je kij ken of dat biljet nog in de knip past en meestal gaat dat goed." De doelgroep van Duif huizen is niet echt gebonden aan leeftijd, maar het verdwij nen van de schooltas en de opkomst van de rugzak ter vervanging maakt wel dat er vooral voor jongeren veel keus is. Schmetz beaamt dat: „Alle merken die er toe doen hebben we in huis. En vooral bij jonge meiden merk je dat ze liever drie keer per jaar 'n leuk tasje kopen dat op dat moment trendy is, dan een tas die jaren mee kan. Dat maakt het werken ook zo leuk en nu helemaal nu de zaak ver nieuwd is." Niet zo bekend tenslotte, maar wel toepasse lijk in deze tijd van het jaar is de mogelijkheid voor bedrij ven om hun kerstpakket in een tas aan te bieden. Daar heeft Duifhuizen een ruime keuze in en ook een eventuele bedruk king kan geregeld worden. Tijdens de onlangs gehouden Week van de Lingerie waren Livera Goes - Middelbrug en Lindessa Goes ook actief. Er waren diverse speciale aan biedingen in foundation en nachtkleding. Daarnaast was er een actie rond de Lingerie Express. De officiële trein zou niet door Zeeland rijden, maar om dat te compenseren kon men bij Livera Goes en Mid delburg of bij Lindessa Goes kans maken op vrijkaartjes voor de stoomtrein Goes - Borsele voor het seizoen 2002. Er is zeer positief gere- t ageerd op deze originele ac tie. Inmiddels zijn de prijswin naars bekend. Mevr/dhr. Borgs uit Middel burg, mevr/dhr. v/d Hout uit Middelburg, mevr/dhr. Ver- straete uit Breskens, mevr. De Leeuw-van Weenen uit Mid delburg, mevr/dhr. Van Mast- rigt uit Oostkapelle, mevr/dhr. Leijdekker uit Middelburg, me vr. De Muijnck-van Beers uit Vlissingen, mevr/dhr. De Kroo uit Vlissingen, mevr/dhr. De Loos uit Middelburg, mevr/dhr. Jobse uit Middel burg, mevr/dhr. De Kok uit Ar- nemuiden, mevr/dhr. Wage naar uit Kloetinge, mevr. Van 't Westeinde uit Kloetinge, mevr/dhr. De Vriend uit Baar land, mevr/dhr. Maas uit Goes, mevr/dhr. Goncalves uit Goes, mevr/dhr. Kramer uit Kloetin ge, mevr/dhr. Remmé uit Kloe tinge, mevr/dhr. Poppe uit Wissenkerke, mevr/dhr. Bee- rendonk uit Bergen Op Zoom, mevr/dhr. Heerenthals uit Kamperland, mevr/dhr. Lup- gers uit Goes, mevr/dhr. Van Herwijnen uit Kats, mevrouw Van Liere uit Colijnsplaat, me- vr/dhr. Van Lieshout uit Breda, mevrouw Vis-van Heemst uit Middelharnis, mevr/dhr. Den Hartog uit Goes, mevr/dhr. Vermeulen uit Wilhelmina- dorp, mevrouw Kesselaar uit Goes, mevr/dhr. Krijger uit Ouddorp, mevrouw Jager-Vis ser uit Kamperland, mevr/dhr. Dingemanse uit Goes en me vr/dhr. Westerweel uit Wilhel- minadorp hebben inmiddels thuis bericht gekregen over hun prijs. De actie werd mede mogelijk gemaakt door de Stichting Stoomtrein Goes - Borsele. Voor de kinderen is het zaterdag 1 december sinterklaasfeest bij Intratuin. Meer dan 15 pieten, waaronder zelfs een muziekpiet, vertonen hun kunsten in de kassen van het Koudekerkse tuin centrum. De kinderen kunnen samen met de pieten sinterklaas liedjes zingen. Tot en met 21 december is er in de kassen ook een speurtocht uitgestippeld. Alle basisschoolkinderen kunnen gratis meedoen. Met foto's verzamelen de kinderen een kerst wens en de hoofdprijs van de ze speurtocht is een fiets. Deze is beschikbaar gesteld door rijwielhandel Kluijfhout. Ruim 77 minuten Zeeuwse liedjes is de ondertitel van de nieu we cd die Engel Reinhoudt en De Schompen uitgebracht heb ben. De cd is gevuld met historisch opnamen van twee oud_e Ip's. Deze platen, met de titels 'Vrouwe, vrouwe, kóp toch wat' en 'Ons stoke zelf jenever' zijn in de 1981 en 1988 voor het eerst uitgebracht. De opnamen zijn afkomstig uit het rijke historische archief van Ivory Tower Studio's te Bornerbroek. Per 1 februari 2002 treedt mevrouw Marlou Boerbooms in dienst als directeur bij Kinderopvang Walcheren te Middelburg. Momenteel is mevrouw Boerbooms werkzaam als adjunct-di recteur bij Woongoed Middelburg. Haar bekendheid met de kin deropvang ligt niet alleen in het feit dat haar kinderen het kin derdagverblijf bezochten. Ook was zij van 1986 tot 1990 be stuurslid, en later voorzitter, van de Stichting Kinderopvang Middelburg, één van de drie stichtingen die fuseerden tot de huidige stichting. Kinderopvang Walcheren vangt ongeveer 2600 kinderen op, heeft ruim 200 medewerkers en verzorgt een zo breed mogelijk aanbod van opvang voor kinderen van 0 tot 13 jaar. Eet snel, makkelijk en lekker: de nieuwe roerbakgerechten van McCain! Voortaan zet u, in slechts zeven minuten een complete roerbakmaaltijd op tafel. Want 1.2.3. McCain Roerbak zijn sma kelijke diepvriesmaaltijden voor in de wok. Groenten en aardap pelen in een ideale mix. Het absolute 'wok-wonder'. Met 1.2.3. McCain Roerbak kunt u kiezen uit drie variaties. Wat dacht u van Roerbak Partjes met worteltjes en doperwtjes? Of van Roerbak Blokjes met fijne paprika, courgette, aubergine en ui? En heeft u uw keuze nog niet kunnen maken, dan is er ook nog Roerbak Schijfjes met heerlijke broccoli champignon en ui. Kies uw smaak uit de diepvries van de supermarkt, waar de wokmaaltij den in verpakkingen van 450 gram te vinden zijn. Jochem Schmetz, Hendrika Westerbeke en Wilma Polak voor het vernieuwde en Europroof filiaal. foto: Jaap Wolterbeek.

de Faam | 2001 | | pagina 23