Thermphos wint BOV-trofee Midden-Zeeland Touretappe met finish in Middelburg? 39,95 breed CD STUNT KANE -37,50 BUSH-37,50 B. SPEARS 37,50 F. BAUER 39,95 M. JACKSON 39,95 IVI T 6 IVI Y IT Zondag 2 december zijn wij open Bij Konmar kan 't. SINT KOOPAVONDEN IN GOES 3)9Scj WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 JAARGANG 102 - NUMMER 48 HUIS OP GEHEEL WALCHEREN door Inge Adriaansen Het zal het winkelende publiek niet ontgaan zijn. Sinds enkele weken vormt zich voor het stadhuis aan de Middelburgse Markt een groepje mensen met fakkels. Zij houden een stiltekring of zo men wil een vredeswake. Men sen met verschillende achtergronden staan ie dere donderdagavond letterlijk stil bij de bom bardementen in Afghanistan. Directielid J. Groe nink van Therm phos mocht afgelopen vrijdag de BOV-trofee in ontvangst nemen uit handen van jury voorzitter H. Eversdijk. Het bedrijf heeft in een spannende eind strijd medefinalisten Badhotel Domburg en Mc Donald's achter zich gelaten en mag zich verheugen de Beste Ondernemers Visie te hebben waar bij extra aandacht is voor de menselijke factor. Van hamburgers tot chemie walstraat 96-vlissingen Popspeciaalzaak Nieuwe Burg 29 4331 AG Middelburg tel. 0118 - 674270 www. waterput, nl 19 11 DO. 29 NOVEMBER VR. 30 NOVEMBER MA. 3 DECEMBER Dl. 4 DECEMBER Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: C^BEW. EX.x ^OdelBO'^ faam vlissinger Stilzwijgend om aandacht vragen Frieda Kus is een van de deel- voorbeeld door een eerlijkere nemers aan de wekelijkse stil tekring. Zonder enige politieke of religieuze stroming te wil len vertegenwoordigen ziet zij het als haar morele plicht om 'iets' te doen tegen de ge- weldgolf die de aanslagen in de VS teweeg hebben ge bracht. „Wij, en daarmee be doel ik alle mensen die zich op zo'n donderdagavond bij ons aansluiten, willen niet machte loos toekijken hoe het geweld, waarbij vele onschuldige slachtoffers vallen, toeneemt", legt zij uit. „Wij zijn niet poli tiek gebonden, gewoon be zorgde burgers. Waar wij ons zorgen over maken is de ma nier waarop er gereageerd wordt op de terroristische aanslagen. Natuurlijk willen wij ook dat de daders opge spoord en berecht worden, maar dan wel door het inter nationale gerechtshof dat daar de gewettigde en aangegeven instantie voor is. Een oorlog veroorzaakt aNeen nog maar meer ellende, er is nog nooit iets mee opgelost. Wij denken dat er vanuit de vredesge- dachte alternatieve manieren zijn om conflicten op te lossen en vooral te voorkomen. Bij verdeling van welvaart en minder uitbuiting van de der de wereldlanden door het rijke westen. Als we minder geld uit zouden geven aan wapens en meer aan huisvesting, me dicijnen en onderwijs zouden die grote verschillen niet ont staan. Deelnemen aan de stiltekring is voor mij een manier om me niet helemaal machteloos te voelen en iets te doen. We hebben bewust gekozen voor een stiltekring om juist nu eens een ander geluid te laten horen dan wapengekletter of agressieve leuzen. Hoe gering het effect ook is, het is een be gin." Het effect is inderdaad niet overweldigend. Het cen trum stroomt donderdag avond gestaag vol met men sen die het slechte weer trot seren om Sinterklaas- en Kerst inkopen te doen. Slechts een enkeling staat even stil bij de groep fakkeldragers. Na het spandoek gelezen te hebben waarop duidelijk staat waar de vredeswake omgaat 'Tegen terrorisme, tegen oorlog' wordt af en toe instemmend geknikt. Men beent zich snel verder richting winkels. Frieda Kus laat zich door deze gerin ge belangstelling niet ontmoe digen. „We zijn hier nu voor de tweede keer en de groep is al gegroeid. Een aantal men sen van vorige week zijn er nu niet, dus volgende week ver wacht ik een grotere groep, we zijn nu met 15. Je moet er gens beginnen en blik terug in de geschiedenis en je ziet dat in feite alle grote vredesbewe gingen klein begonnen zijn. Het gaat erom dat de mensen na blijven denken over het geen er in de wereld gebeurt en al zijn het maar een paar per avond die zich aangespro ken voelen, dan heb je toch iets bereikt." Nadat alle gasten in Grand Hotel Arion waren ontvangen begon om 18.00 uur het for mele gedeelte van het pro gramma. Gastspreker was Maurits Bruel die samen met Clemens Colsen het boek De Geluksfabriek schreef. Boeien en binden, daar ging zijn be toog over. Met soms vermake lijke voorbeelden -versieren is boeien en echte liefde is bin den- maakte Bruel duidelijk Thermphosdirecteur J. Groenink neemt de BOV-trofee in ontvangst uit handen van H. Eversdijk. foto:Jaap Wolterbeek. dat een ideale combinatie nog steeds alleen maar kan ont staan door te luisteren naar werknemers. Wat willen zij met hun werk en waar staat het bedrijf in dat opzicht. Zijn aandachtig gehoor deed later op de avond al voorzichtig aan zelfonderzoek. „Ja, maar waar zit ik over vier jaar en wil ik dat", was een van de opge vangen gespreksflarden. Voorzitter van de BOV-com- missie Leo Zuidweg maakte voorafgaand aan de bedrijfs films van de drie finalisten be kend dat voor de BOV-op- brengsten als bestemming 't Huis van de Stichting Palazzoli is gekozen, het inloophuis voor mensen die met kanker geconfronteerd zijn. Uiteraard een dankwoord aan de spon sors, want zoals Zuidweg zei: „Zonder sponsors geen BOV- trofee, zo simpel ligt dat". De bedrijfsfilms, die de finalisten vanzelfsprekend mogen hou den, ontlokten de aanwezigen soms schaterend gelach. Vooral de hond die in de wat ten werd gelegd in Badhotel Domburg en een vrolijk na- zwaaiende medewerkster van McDonald's waren daar ver antwoordelijk voor. Juryvoorzitter Huib Eversdijk mocht dan eindelijk de verlos sende woorden spreken en deed dat weer op de voor hem herkenbare wijze. Dat wil zeggen met grappen en grol len en af en toe een blunder- tje. Zo sprak hij over de drie fi nalisten als: „Van hamburger tot chemie en alles daar tus sen", wat niet erg vleiend was voor Monique de Heer van Badhotel Domburg die tussen Piet de Kam van McDonald's en J. Groenink van Therm phos in stond. Ook werd de winnaar een keer Termos ge noemd. Eversdijk prees de verrichtingen van het hele BOV-team en had voor de bei de net-niet winnaars ook lo- Jean Marie Leblanc nog gezien in Parijs? Ja, wel gezien, niet gesproken. Toch in elk geval niet over de Zeeuwse etappe in de Tour van 2004, ter gelegenheid van de opening van de Wes- terscheldetunnel. De Tourbaas presenteerde onlangs in het Pa lais des Congres in Parijs het parkoers voor 2002. Dat is nog maar twee Tours verwijderd van die van 2004 en dus werd er in de wandelgangen al driftig gespeculeerd. De Tour komt in 2004, als de tunnelbouw tenminste geen al te grote calamiteiten meer te genkomt, vrijwel zeker naar Zeeland. Jean Marie Leblanc is niet zo maar een dagje naar de Delta Profronde gekomen om zich op die dag rond te la ten leiden in de catacomben van het tunnelcomplex. Daar zit natuurlijk iets achter. Pieter Stooter, de vorige baas van Delta Nuts, zag er een warme genegenheid in voor zijn co mité, dat vurig ijvert voor een etappe in Zeeland. Maar wat moet er voor die tijd nog allemaal gebeuren? De lobby heeft sinds die ontmoe ting met de Tourbaas niet stil gezeten. Dit jaar reisde een gezelschap af naar Antwer pen, om de aankomst en de start van een etappe in de Bel gische havenstad mee te ma ken. De Zeeuwse afvaardiging was uitgenodigd door de plaatselijke organisatie en mocht rondneuzen achter de schermen. Het rapport van die twee da gen moet straks bij de Zeeuw se etappe als wegwijzer die nen, want in het comité zitten veel mensen met organisatori sche kwaliteiten, maar behal ve Kees Bal, Jan van Stee en Ap den Doelder geen echte wielerkenners. Dat hoeft nog geen belemmering te zijn, maar het kan geen kwaad dat het Zeeuwse gezelschap zich overal laat zien om kennis en ervaring op te doen. De Tourdirectie (vooral Le blanc) is gevoelig voor histo rie, traditie en cultuur en zal alleen te verleiden zijn tot een Zeeuws uitstapje als dat past in het traject van de ronde in 2004. Het comité van Pieter Stooter wil graag een rondje Zeeland, met een aanloop door de Westerscheldetunnel en net als in de Delta Profron de een toertje langs het Veer- se Meer, de Stormvloedkering, over Schouwen en via de Zee- landbrug naar Middelburg (of Goes) als finishplaats. In die optie kan de Touretappe niet om Terneuzen heen. Het kan bijna niet anders of daar moet de start van de etappe zijn, omdat het peloton van de Tourbaas alleen in de eerste kilometers in gesloten forma tie door de tunnel mag rijden. Maar er zijn ook andere gelui den, die de plannen voor een volledige Zeeuwse etappe wil len doorkruisen. De obstructie komt van een lobby uit Limburg. De ex-ren ner Bennie Ceulen, die Neder land vertegenwoordigt in de Tourorganisatie, was eind ok tober ook in Parijs. Hij maakte er duidelijk dat ook Valken burg (net als Zeeland) een etappe in 2004 wil organise ren. Dat zou de Zeeuwen wel eens in de wielen kunnen rij den, want de Limburgse ach tergronden van Ceulen maken die organisatie tot een ge duchte concurrent. De Limburger verzekerde in Parijs zelfs dat een Tourrondje door Zeeland bijna uitgesloten is. „Dat doet Leblanc nooit", zei hij letterlijk. Dat heeft de Zeeuwse lobby verbaasd, want nog niet eerder hadden die ge luiden het comité bereikt. De Zeeuwse lobby heeft nog veel werk te doen. Het wordt al heel lastig om op te boksen tegen Bennie Ceulen en de Valkenburgse plannen. De Limburger was als lid van de Tourorganisatie vanzelfspre kend aanwezig bij de presen tatie van het Tourparkoers voor 2002. Hij had ook twee andere leden van de Valken- burse organisatie op de invi- tatielijst laten zetten. Dat was op zich al vreemd. Het Zeeuwse comité had geen uitnodiging gekregen voor de jaarlijkse reünie van Tourvol gers in Parijs. De Axelaar Ap den Doelder kon alleen bin nenkomen in het spoor van bevriende journalisten. Door zijn aanwezigheid liep er tenminste nog iemand van het Zeeuwse comité rond in de wandelgangen van het Tour circus. Hij kon er verslag van doen in de vergadering en zal ongetwijfeld hebben gewaar schuwd voor de concurrent uit Limburg. vende woorden. Uit het jury rapport bleek dat Thermphos vooral indruk had gemaakt door bij de grote Hoechst-re- organisatie in 1997 door te gaan met behoud van vier honderd personeelsleden om daarna in 1999 via een ma nagement buy-out geheel zelf standig door te gaan. Om de problemen zoals Mau rits Bruel schetste vóór te zijn, heeft Thermphos zelfs een communicatiemanager in dienst. Kritiek was er trou wens ook. „Er mag wel wat minder met Engelse termen gestrooid worden", zei Evers- dijk, die meteen daarna zijn tweede punt van kritiek ver woordde met: „Ik zou zeggen wat meer bottom up, top down". Goed Engels voor een te zware top. In zijn dank woord zei mede-directeur J. Groenink dat de uitverkiezing van Thermphos waarschijnlijk door de dobbelsteen bepaald was maar dat het bedrijf, als jongste en tegelijk oudste deelnemer, trots was op de ti tel. Daarmee was het formele gedeelte afgesloten en kon den de gasten een keuze ma ken uit ruim voorziene buffet ten, omlijst door live-muziek. (advertentie) DE NIEUWE TOP CD'S VAN Normaal zijn onze CD's maximaal 42,95. nu tegen inlevering van deze bon ALLE normale 1 cd's slechts geldig t/m 12-2001 1bon per klant /l/IUSIC l/l/ÏPORT ALTIJD DE LAAGSTE PRIJS GARANTIE en soms net wat GEKKER Vrouwenpolder sew eg 81 - Vrouwenpolder tel 0118 - 591 900 ('s Maandags gesloten) Tijdens beide kerstdagen sen>eren wij een keuzemenu (advertentie) Anastacia - Freak of Nature - 39,95 K3 - Teleromeo - 39,95 Robby Williams - Swing when you're winning - 39,95 3li di Toscane - 39,95 earn - 39,95 Ook in- en verkoop van 2e hands LP's en CD's Andrea Bocelli Twarres Bakker Bart vestigt zich in Middelburg. Duifhuizen Lederwaren na verbouwing weer open. Gulickx Schoenrepara*' rt jubileum met kr „JeS «rtlngen- -\ïïr.' pag. Op de streekpagina leest u over de zeilreis van Henk van de Weg en Jenny Kooien, maar ook overAmerican football voor Zeeuwse studenten en uiteraard volgen wij de bezigheden van Sinterklaas. M M pag. Bij Cine City deze week: Minoes en The Others. Het duo Droog Brood treedt op in Krabbendijke. In het Arsenaaltheater te Vlissingen wordt in het weekend van 1 en 2 december het festival Celtic Nights gehouden. Advertentieverkoop (0118] 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0118] 484 216 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 (advertentie) Pottenbakkerssingel 2, Middelburg. Open van 12.00 tot 17.00 uur. Vragen? Bel gratis Konmar Klantenservice: 0800-0809. Of kijk op www.konmar.nl (advertentie) Onden advertentie) Gladheidbestrijding: hoe werkt het? Wijkbeheer over WOP en wijktafels Controle illegaal gebruik gemeentegrond Iedere donderdagavond staan de actievoerders stil bij de bombardementen in Afghanistan. foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 2001 | | pagina 1