INECITY CHUTTERSHOF EEST Première: Minoes Première: The Others 1 5JH G Kunst- en cultuurroute in Middelburg Droog Brood speelt TEER in Krabbendijke Celtic Nights met grote namen Harry Potter wedstrijd: wie tovert de fraaiste heksenhoed naar Cine City Nostal Jazz Five op tweede Zeeuwse Jaszzondag CF I L M W E E K THE OTHERS 0© MINOES HARRY POTTER (Nederlandse versie) HARRY POTTER (Originele versie) ATLANTIS (Nederlandse versie) (jj) ATLANTIS (Originele versie) (jty) KISS OF THE DRAGON 0® LEGALLY BLONDE 0 A KNIGHTS TALE THE SCORE DISCOVERY OF HEAVEN ALS KAT EN HOND BLUB, IK BEN EEN VIS SNEAK PREVIEW SF I L M W E E K FAITHLESS MAGNOLIA DE GROT F I L M W E E K AUDITION VLISSINGEN www.cinecity.nl MIDDELBURG GOES première voorpremièrej BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) De verlegen journalist Tlbbe, die schrijft voor de Killendoornse Courant, dreigt ontslagen te worden omdat hij geen ech te nieuwtjes weet te vinden. Als hij juffrouw Minoes ontmoet, verandert dit drastisch. V Sneak Preview: Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. ebruik een mooie tover spreuk en tover een prachti ge heksenhoed tevoorschijn. TEER is het splinternieuwe avondvullende programma van het duo 'Droog Brood' be staande uit Bas Hoeflaak en Peter van de Witte. Na de première in De Kleine Komedie in Amsterdam valt nu de eer ten beurt aan De Meiboom. In TEER spelen Hoeflaak en van de Witte twee jongens die op zoek zijn naar vriendschap. Geen eenvoudige klus, immers, vrienden zijn schaars en goede vrienden al he lemaal. Hoe ver gaan ze om hun doel te berei ken? Alleen is ook maar alleen! In het Theatercafé van het Arsenaal te Vlissïn- gen speelt zondagmiddag 9 december de Nostal Jazz Five band. De naam van de band zegt het al: dit gezelschap van eigen bodem speelt vooral nostalgische muziek uit de jaren 20 tot 50 (van de vorige eeuw dus). Met een vette knipoog naar Sidney Bechet worden com posities gespeeld van Gershwin tot Joe Young. Kerstmarkt in Vlissingen. Copycat in café 't Schuttershof Christmas Fair met biologisch sausje Shotgun Shadow in De Piek Bridge Trio verzorgt Cine Concert Woensdag 28 november 2001 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag 29 november t/m woensdag 5 december Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 16.15 19.00 21.45 24.00 uur thriller met Nicole Kidman me met haar kinderen in een spookhuis blijkt te wonen Woensdag 13.15 16.30 18.30 uur naar het boek van Annie M.G. Schmidt over een vrouw die beweert vroeger een katte zijn geweest Dagelijks 13.15 15.15 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Hogwarts school voor hekserij Dagelijks 13.15 18.30 20.45 21.45 uur de jonge Harry gaat studeren aan de Hogwarts school voor hekserij Dagelijks 13.15 16.30 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Dagelijks 16.30 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 18.30 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 uur Zaterdag 16.15 19.00 24.00 uur actiefilm met Jet Li en Bridget Fonda Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Elle wordt gedumpt omdat ze blond is, ze begint een studie rechten om te bewijzen dat ze meer is dan een dom blondje Dagelijks 19.00 22.00 uur William doet onder een schuilnaam mee aan steekgevechten en wordt al snel een van de populairste ridders Dagelijks 21.45 uur Robert de Niro als meester-inbreker die voor hij stopt nog één kraak wil plegen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur God wil dat de originele Tien Geboden terug keren naar de hemel Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 13.45 uur de strijd tussen honden en katten om een aMergiedrankje Dagelijks 13.45 uur avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een tover drankje Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag, vrijdag en zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Maandag 20.00 uur Liv Ullman brengt op integere manier het thema overspel in beeld Donderdag 22.00 uur Moviezone: drama met Tom Cruize Vrijdag en zaterdag a 22.00 uur Zondag en woensdag 20.00 uur Fedja van Huêt als onervaren drugssmokkelaar Donderdag en vrijdag 20.30 uur de relatiekomedie verandert in een ommezwaai in een echt gruwelijke horrorfilm Q Minoes schijnt vroeger poes geweest te zijn en via de straatkatten in Killendoorn komt zij alle nieuwtjes te we ten. Tlbbe schrijft steeds bete re stukjes voor de krant. Als de feline bevolking van Killen doorn ontdekt dat de plaatse lijke, als weldoener bekend staande, grootindustrieel ei genlijk een boosdoener is, heeft journalist Tibbe zijn scoop. Een van de mooiste verhalen van Annie M.G. Schmidt eindelijk te zien in de bioscoop. Carice van Houten als Minoes - Op het kanaaleiland Jersey is de tweede wereldoorlog voorbij. De echtgenoot van Grace is niet teruggekeerd van het front. In haar Victoriaanse landhuis voedt zij alleen haar kinderen op binnen de beklemmende beperkin gen van haar strikte religieuze opvattingen. Haar kinderen lijden aan een vreemde ziekte: ze mogen niet aan zonlicht blootgesteld wor den. Wanneer drie bedienden worden aange nomen, moeten ze zich houden aan een zeer belangrijke regel: het huis moet altijd scheme rig blijven en geen twee deuren mogen tegelijk open staan. Op angstaanjagende wijze wordt duidelijk waarom. Grace (Nicole Kidman) met haar zoon Nicholas (James Bentley). Vlieg op je heksenbezem, als je die hebt, naar Cine City en geef je hoed af bij de infobalie vóór 8 december. Voorzie de hoed van je naam, adres en telefoonnummer. Jouw hoed wordt in de kasteelbioscoop Cine City tentoon gesteld en blijft daarna eigendom van het Kas teelmuseum. Er zijn geheimzinnige en betove rende prijzen te winnen... dus tover ze. De prijsuitreiking is zaterdag 15 december om 14 uur in Cine City. Ook in de maand december zullen op de eerste zondag ga lerieën, ateliers en antiquariaten in Middelburg hun Kunst Cultuurroutevlag uithangen en hun deuren openen voor het publiek. Deze keer is er geen centraal thema. Iedere deelnemer kan zo op zijn eigen manier, met zijn eigen creativi teit, de bezoeker in de sfeer van de decembermaand brengen. Zo zal er in Studio 'Maisbaai' "Drager van licht" met werk een kunst-cadeauhoek zijn. van Gerard Goossens, Berith Galerie 'in Depot' aan het Keiser, Philippe Disse, Sylvia Zanddorp toont Project 04, Merschman, Bert Kersten, Floor Kuiper en anderen. Ger- di Zwaan heeft in haar atelier aan de Schuitvlotstraat 24 een expositie met sfeervol kera miek voor kleine prijzen. Bij galerie "T" aan de Turfkaai is het resultaat te zien van het project waarin Onno de Graaf en Jan Schuurman Hessen twaalf maanden lang iedere maand iets voor elkaar maak ten. In Galerie 't Haentje te Paart in de Spanjaardstraat stelt Elly van Ooyen haar 'avontuur met papier' ten toon. De Middelburgse kunst en cultuurroute is iedere eer ste zondagmiddag van de maand. Hoeflaak en Van de Witte won nen als cabaretduo 'Droog Brood' de jury- èn publieks prijs van het Amsterdams Kleinkunst Festival 2000. Uit het juryrapport: 'Droog Brood' brengt amusement op topni veau door bijna briljante clowns. Afwisseling,originele vondsten, goede timing en uitstekende techniek, maken van dit in wezen klassieke ca baret een hoogtepunt tijdens het festival. Trouw schreef: "hun hilarische associatieve gedachtenkronkels, vertaald in absurde scènes, melige quasi gevoelige liedjes en mime- acts volgen elkaar in hoog tempo op. "....bij het publiek zorgde Droog Brood voor veel gegrinnik, geschater, soms wat sentiment en vooral veel applaus". Een avondje lachen dus! Zaterdag 1 december in De Meiboom te Krabbendijke, Bas Hoeflaak en Peter van de Witte. foto: Pieter de Swart aanvang 20 uur. Kaarten kosten 22,50 gulden, passen 20 gulden en zijn ver krijgbaar in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie Bachten Vaete), het VVV kan toor in Yerseke en aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de nummers: 0113-551552 (Jacques Boonman) en 0113- 395326 (bureau burgerzaken). Meer informatie over Podium Reimerswaal: www.podium- reimerswaal.nl. Deze groep met Peter Koning aanstekelijk: armen en benen Harry Hendrikse sluiten daar bij evenwichtig aan. De lief hebbers van traditionele jazz kunnen gerust blij zijn met de ze aanwinst. De muziek wordt met een glimlach ten gehore gebracht. Dat belooft dus wel wat voor de tweede Jaszzon dag van het nieuwe seizoen. Het zondagmiddagconcert be gint om 15.30 uur. De entree is gratis. - sopraansax, tenorsax, klari net; Menno Radema - piano; Harry Hendrikse - slagwerk, zang; Jan van Putte - gitaar en Max van Cassand - basgitaar, presenteerde zich aan het "grote" publiek tijdens de JASZDAG van het afgelopen jaar. Het orkest had zich ken nelijk goed voorbereid, want er werd zeer verdienstelijk ge musiceerd. Daarbij viel het ze ker op dat deze muzikanten er plezier en zin in hadden. Hun enthousiasme werkte kregen zin om met de muziek mee te swingen. Binnen de melodieën waren speelse wendingen te horen die net dat extra brachten. Het pu bliek luisterde geboeid. Het is overduidelijk te zien en te ho ren: de bandleden zijn goed op elkaar ingespeeld en voor spontaniteit is meer dan vol doende ruimte. De solo's van de verschillende instrumenten zorgen voor een verrassende, gedurfde varia tie. De vocale bijdragen van De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. De Nostal Jazz Five band blikt terug naar vervlogen tijden. foto: Luc van den Hemel In Vlissingen is er zaterdag 15 en zondag 16 december een kerstmarkt. De Kerstmarkt met 30 kramen die allen in Kerstsfeer zijn, is een voorproefje op de komende feestdagen. Tevens zul len er kraampjes zijn met warme chocolade en glühwein. Op za terdag zal er een live Kerstmannenorkest aanwezig zijn en op zondag een zingende Kerstman. Daarnaast zijn er nog meer de- cemberse koopzondagen in Vlissingen. Zondag 23 december zijn de winkels open voor alle mensen die op het laatste mo ment nog een cadeautje gaan kopen. Zondag 30 december is de laatste zondag van de maand, en dus zijn de winkels ook dan open. Vrijvertaald betekend copy-cat zoiets als 'na-apen'. Copycat is een all round coverband die bekende en minder bekende num mers speelt. Copycat onderscheidt zich door ook covers te spe len die de meeste andere bandjes laten liggen. De band bestaat uit te gekke eigenwijze sessiemuzikanten met een hoog niveau, zowel in muzikale zin als in entertainment. Speciaal voor dit op treden gaan zij hun hele set wijden aan jaren-80 muziek. Lekke re muziek om uit je dak te gaan. Daarnaast komen stevige rock-, ballades-, soul- en funknummers aan de beurt. Copy cat is zon dag 2 december vanaf 17 uur te zien en te horen in café 't Schuttershof op het einde van de Vlasmarkt in Middelburg. De welbekende Christmas Fair in Poppendamme is al tien jaar lang een mix van ambachten, workshops, tentoonstellingen, commerciële activiteiten en een uitgebreid kinderprogramma. Het grote thema van de kerstmarkt van dit jaar is de biologi sche landbouw. Op de fair mogen de bezoekers de kijkdozen ju reren, welke door Zeeuwse scholieren speciaal voor deze markt gemaakt zijn. Bezoekers die hun Zeeuws Groen Paspoort kun nen tonen krijgen op de kerstmarkt helemaal gratis een fles Am brosia Honingwijn. De kerstmarkt opent 1 december zijn deuren en is tot en met 22 december van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 13 tot 17 uur. De toegang is gratis en meer infor matie is te vinden op www.bio-fair.nl en via 0118-616966 Swingen op Rhythm, Country Roll kan zaterdag 1 december in De Piek aan de Vlissingse Hellebardierstraat tijdens een op treden van Shotgun Shadow. De muziek is divers en het beste te omschrijven als muziek waar je een echt Amerikaans Cadil- lac-gevoel bij krijgt. Wat eigen werk, wat covers uit het repertoi re dat al sinds 1991 bestaat en steeds weer gaat de zaal plat. Shotgun Shadow speelde op vele motortreffens, kroegfestivals en stonden op de Utrechtse Bluesroute en in het voorprogram ma van Normaal. Het feest begint om 22 uur, entree 10,66 gul den, passen 7,83 gulden en deuren open om 21 uur. Het Bridge Trio, bestaande uit Elsbeth Gerritsen (mezzo sopraan), Anne Melse (altviool) en Jan Willem Nelleke (piano) treedt zondag 2 december op in het Cine Concert in het theater café van Cine City. Het trio brengt werken van Brahms, Mendel sohn, Mahler, Bridge en loeffler. Het koffieconcert begint om 11.30 uur en eindigt om 13 uur. Parallel aan het concert wordt, tegen de helft van de normale entreeprijs, een kinderfilm ver toond. Kaarten voor het concert kosten 17,50 gulden en zijn ver krijgbaar bij De Drvkkery in Middelburg en bij de kassa van Cine City aan de Spuikom 1 in Vlissingen. Folk en wereldmuziek neemt in de programmering van uit in Vlissingen een belangrijke plaats in. Sinds een aantal jaren wordt in het seizoen een belang wekkende serie concerten aangeboden die zich kan ver heugen in een grote publieke belangstelling. Voor een van de stromingen binnen dit aanbod wordt in het week end van 1 en 2 december extra aandacht gevraagd met het nieuwe festival Celtic Nights in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Quebecsausje. Het is geen stuivertje wisselen tussen stij len. Gwazigan weet de losse elementen juist tot een op merkelijk geheel te smeden. Om 19.30 betreedt wederom 'Lazarus harps' het podium en om 20 uur is de finale van de ze avond weggelegd voor nie mand minder dan Altan. Al meer dan een decennium lang staat het Ierse Altan eenzaam aan de top. De formatie kent een breed, uitgebalanceerd re pertoire. Verstilde en ontroe rende, in het Gaelic gezongen, ballads wisselen af met krach tige, snelle instrumentalen waarin de virtuoze instru- mentbeheersing tot uitdruk king komt. Met name de her komst van de groep, de gaelic sprekende streek Gweedore in het Noord-Ierse Donegal wordt niet verloochend. De zespersoons formatie kent twee fiddlers, gitaar, trekzak en percussie werd onlangs versterkt met bouzouki, gitaar, bodhran en keyboardspeler Donal Lunny. Vorig jaar nog gaf Altan een indrukwekkend, ontspannen en vooral spon taan concert voor een uitver kocht Arsenaaltheater en een uitzinnig publiek. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV/ANWB, Oude Markt 3 Vlissingen, de DRVKKERY, Markt 51 Middelburg. Telefo nische reserveringen 0118- 416662 en via www.uitinvlis- singen.nl. Zaterdag 1 december om 20.15 uur staat Rag Founda tion (GB) op het programma. IEen groep die veel lof krijgt voor hun aparte aanpak. Die bestaat, in tegenstelling tot de meer instrumentaal gerichte groepen, vooral door het riva liseren van het Anglo-Welshe lied. Om 22.00 uur schittert Sharon Shannon (Irl) die als tiener al furore maakte in Mike Scotts' The Waterboys (grote hit: The whole of the moon). Zondag 2 december staat om 16 uur 'Flook' (GB/Irl) op het podium. Het Britse kwartet Flook be staat uit Brian Finnegan (fluit), Sarah Allen (fluit), John Joe Kelly (percussie) en gitarist Ed Boyd. Een eigenzinnige sa menstelling voor een 'folk groep'. De verschillende ach tergronden van de muzikanten (jazz, klassiek, rock, volksmu ziek etc) versmelten tot een geheel nieuwe creatie: de Flook stijl. Rond de klok van 17.30 wordt het publiek ver rast door het harpduo Lazarus harps (USA/NL). Kyle Wohl- mut en Jennifer van der Har ten verkennen de hedendaag se mogelijkheden van de Kel tische harp. Gwazigan, een vijfmansforma tie uit Ierland, met een uitge sproken, unieke stijl brengt om 18 uur een 'ongehoord' klankenpallet, bestaande uit Bretonse melodieën en rit men, gemengd met Ierse jigs 1 en reels en overgoten met een

de Faam | 2001 | | pagina 11