Provincie Zeeland Zeeuws gedicht Het grote blauw De Maand Van De Vrijheid m mmmmtmsmmzm m WHIPLASH: DAT NEK(T) JE! SCHLECKER HOMESHOPPING www.SCHLECKER.com FAAM/VLISSINGER Officiële Mededelingen Milieu Btsluit accepteren raiding Eastman Che- mcal Middelburg B.V. Besluit accepteren melding ThermPhos International B.V. Saneringsplan Wilgen- hoekweg 13/13a te Serooskerke Nevenfuncties In beroep Commissies Bemaling RWZI Walcheren 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 WC Eend Vloeibaar toiletblok Schoon- maak- pakket Andy Original Gloria Bleek 750 mi Cif Bathroom mousse Colgate Total Tandpasta 3 x 75 ml Page Keuken papier Wilkinson Protector 3D Diamond metal Geschenkset 3-ES cola 8-pack elders Spectaculaire Prijsverlaging 9x13 10X15 13x18 Alleen voor internet bij SCHLECKER HOMESHOPPING WWW.SCHLECKER.com In Case of Colors elders 79,95 ons Wilt u ook een EKO-lunch? Voensdag 21 november 2001 7 Irformatierubriek van cb Provincie Zeeland. it. 47/2001 Adeling Voorlichting, /bdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tilefoon (0118) 63 10 39 irfocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Dc Maand Van De Vrijheid heeft va>r 2002 een paar unieke pro- grmmaonderdelen in voorberei- diig. Voorafgaand aan het Be- vrdingsfestival vindt in Vlissingen op5 mei de Start van de Natio nal Viering van de Bevrijding plats. Daarmee krijgt de provin- cieZeeland een bijzondere plaats in et nationale programma van hedenken en vieren. Dititer bij 4 mei Ondat extra te ondersteunen wodt het programma van De Mand Van De Vrijheid uitgebreid me een aantal nieuwe projecten. Zos onder de noemer Dichter bij 4 rei een dichtwedstrijd uitgezet oner Zeeuwse scholieren van vijfen jaar en ouder. Degene me het mooiste gedicht wordt uitpnodigd het eigen werk voor te fagen op de Dam in Amster- dan tijdens de Nationale Her- de«ing. De gedichten die als twede en derde uitgekozen zijn woden door de scholieren voor- gelzen bij de 4 mei herdenking in lerinneringscentrum Kamp Wöterbork en bij het Nationaal Maument Kamp Vught. d i Lesbrief Negen scholen voor voortgezet onderwijs hebben zich ingeschre ven en in totaal 336 leerlingen hebben al aangegeven met een inzending te willen komen. Met een speciale lesbrief worden de jongeren uitgedaagd om na te denken over wat oorlog, vrede en vrijheid persoonlijk voor hen bete kent. Daarnaast worden er works hops gegeven door nationaal bekende dichters over het schrij ven van gedichten. Tijdens de finale op 22 februari 2002 in het Arsenaal Theater in Vlissingen worden uit alle inzen dingen de drie winnende gedich ten gekozen. Begeleiding Het project wordt, in samenwer king met het Nationaal Comité 4 en 5 mei, begeleid door de orga nisatie van De Maand Van De Vrijheid, waar de provincie Zee land en Stichting Scoop (het Zeeuws instituut voor zorg, wel zijn en cultuur) in Zeeland deel van uitmaken. Vrijheid Kinderen van combinatiegroep 7/8 van basisschool De Rei gersberg te Rilland doen mee aan het fotoproject 'Vrijheid bete kent voor mij...' Foto's die zij maken worden opgenomen in de gelijknamige tentoonstelling die zowel in Vlissingen als in Amster dam te zien zal zijn. Op 5 mei 2002 mogen zij in Vlissingen minister-president Kok rondleiden op hun tentoonstelling. De gezichten van een aantal kin deren uit Rilland komen in de vorm van portretfoto's op de omslag van het boekje Vrijheid geef je door. Dit boekje is het nationale geschenk dat ter gele genheid van 4 en 5 mei aan alle kinderen in groep 7, in heel Nederland en op de Antillen, wordt uitgereikt. Het fotoproject 'Vrijheid betekent voor mij...' is een van de nieuwe onderdelen in het programma van De Maand Van De Vrijheid en benadrukt de bijzondere plaats die de provincie Zeeland in 2002 inneemt in het nationale program ma van herdenken en vieren. www.maandvandevrijheid.nl De Zeeuwse Deltawateren zijn sinds jaar en dag onderwerp van discussie. De ene keer gaat het over de zandhonger van de Oosterschelde, een andere keer over de verdieping van de Westerschelde en de gevolgen daarvan. In en rond de Deltawateren worden natuurontwikkelingsprojecten uitgevoerd. In het tweede deel van de natuurhistorische reeks van de provincie Zeeland wordt het vizier gericht op 'Het grote blauw'. Deltawerken Door de eeuwen heen zijn men sen in een soort strijd gewikkeld met de zee. De zee neemt en geeft. Dat nemen werd niet in dank afgenomen. Plaatsen waar mensen zich gevestigd hadden verdwenen weer in zee. Werk van decennia werd verwoest. Natuur rampen waren met de enige oor zaak van overstromingen; oor logsgeweld was een andere, niet onbelangrijke factor. De inundatie van Walcheren in 1944 is bij vrij wel iedereen bekend. De waters noodramp van 1953 was een vol gende slag. Met de komst van de Deltawet en de uitvoering van de Deltawerken werd de veilig heid van de bevolking gegaran deerd. Afsluitingen Behalve de Westerschelde moes ten alle zeearmen worden afge sloten. In de praktijk is dat anders gelopen. De Ooster- scheldekering zorgt voor een vei lige afsluiting, maar het getij is er nog steeds aanwezig. Dat die afsluitingen gevolgen zouden heb ben voor de natuur was bekend, de ontwikkeling in de volgen de decennia was een vraag teken. In Het grote blauw wordt uitvoe rig ingegaan op die ontwikkelin gen. - In beweging Er is van alles aan de hand met de Deltawateren. De Wester schelde is volop in discussie, de Oosterschelde is een Nationaal Park aan het worden, er zijn plan nen voor het verversen van het Veerse Meer, de Grevelingen en het Haringvliet. Krammer en Volkerak en het Zoommeer ken nen veel boeiende natuurontwik kelingsprojecten en over het alge meen kan worden gesteld dat het beter gaat met de wateren dan in een tamelijk recent verleden. Natuur De wegen die hebben geleid tot schoner water komen aan bod in Het grote blauw. Er wordt even eens uitgebreid aandacht besteed aan de natuur in, op en langszij de Deltawateren. Te koop of bestellen 'Het grote blauw', 95 pagina's in kleurendruk met veel foto's en illustraties, A-5 formaat met harde kaft, kost 12,50 en is te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. li Gdeputeerde Staten van Zee- lart geven kennis van hun besluit tolhet accepteren van de mel- diig Wet milieubeheer van Eatman Chemical Middelburg B.'. te Middelburg. De melding heft betrekking op het laden van vleibare C5- hars (MBG 229) in takwagens, het installeren van ee stoomcondensaat-vat en een ccidensaatpomp in de Hydro en he installeren van een vacuumu- mlm de Hydro, De inrichting is geegen aan de Herculesweg 35 teVliddelburg. He besluit en de melding kunnen weden ingezien tot en met 28 deember 2001 bij de Directie rimte, milieu en water, Het Gnene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. De Directie ruimte, milieu en water en het gemeentehuis zijn gesloten van 24 december 2001 tot en met 1 januari 2002. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 december 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 43330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P. Wattel (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op de tijdelijke opslag van rotschlamm bij de gipsopslag van de natzuurreinigingsfabriek van genoemd bedrijf. De inrich ting is gelegen aan de Europa- weg Zuid te Vlissingen, kad. be kend gemeente Vlissingen, sectie M, nr. 526, 559, 576 en 609. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 2 ja nuari 2002 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (gedu rende de periode van 24 decem ber 2001 tot en met 1 januari 2002 is de directie Ruimte, milieu en water gesloten) en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur (gedurende de feestdagen en op 24 en 31 de cember 2001 is het gemeente huis gesloten). Belanghebbenden kunnen tot en met 3 januari 2002 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 43330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Wilgenhoekweg 13/13a te Serooskerke ernstig is en hebben met het saneringsplan van Groen- leer B.V. te Middelburg inge stemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 21 no vember tot en met 14 januari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 januari 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus ■SHHBHS 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 15 januari 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Op grond van artikel 11 en 66 van de Provinciewet moeten de Commissaris van de Koningin en alle leden van Provinciale Staten opgave doen van hun eventuele nevenfuncties. De opgaven zijn open baar en liggen ter inzage bij de beleidscoördinator van de afdeling Kabinet, Juridische zaken en Bestuursondersteuning, de heer J.M.M. Verkleij, Abdij 6, Middelburg en bij het Informatiecentrum van de pro vincie Zeeland. De gegevens zijn ook te raadplegen op de web-site van de provincie, www.zeeland.nl. Op 27 november 2001 zal de adviescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belangheb benden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: - om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van De Faunabescherming te Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS van 2 juli 2001 inzake het verlenen van een vergunning ex artikel 10 Vogelwet aan de heer J.G. van Waes te Schoondijke. Aan hem is een vergunning verleend om van 2 juli 2001 tot 15 augustus 2001 spreeuwen te doden met behulp van een geweer, twee slagnetten en één vangkooi. - om 15.30 uur wordt het bezwaarschrift van mevrouw J. Kramer- Vreugdenhil te Waalre behandeld tegen een besluit van GS van 4 sep tember 2001 inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor een proefschrift over de geschiedenis van Aagtekerke, Grijpskerke en Meliskerke in de periode 1918-1950. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de adviescommis sie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118- 631377. Algemeen Bestuur Maandag 26 november, aanvang 13.45 uur, is er een vergadering van de statencommissie Algemeen Bestuur. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Aan het begin van de vergadering is er spreekrecht voor het publiek. De com missie behandelt onder andere de Referendumverordening, het Strategisch plan eindfase PSD, de 14e wijziging begroting 2001 en aanpassing van diverse verordeningen in verband met de komst van de euro. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inza ge bij het informatiecentrum van de provincie. De agenda is ook te raadplegen via de web-site van de provincie, www.zeeland.nl. De Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuishouding (PCMW) vergadert op donderdag 29 november 2001 om 10.00 uur in kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar. Het is de laatste vergadering van de commissie in deze vorm. Volgend jaar wordt de commissie samengevoegd met de PPC en wordt de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid gevormd. Op de agenda van de PCMW staan de verslagen van de vergaderingen in september, de nota Organisch groeien, presentatie prioriteringsmethodieken en presenta tie integrale visie Deltawateren. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie. vc'//v ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunnmg en be langhebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen beden-kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning kunnen tot en met 2 januari 2002 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Af deling bestuurs-rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 3 januari 2002 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer (tel. 0118- 631168). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan het water schap Zeeuwse Eilanden een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen verleend voor het onttrekken van grondwa ter ten behoeve van de uitbrei ding van de RWZI Walcheren te Vlissin-gen. De beschikking is gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. De vergunning ligt van 15 novem ber 2001 tot en met 2 januari 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb- SCHLECKER Advertentie geldig vanaf 21.11.2001 t/m 4.12.2001 zolang de voorraad strekt Prijswijzigingen voorbehouden start 55 ml R 3x navul e,ders ">86 750 ml 600 mi elders 12,69 Blue minty of Protection caries ^T1# 6 rol elders 9,87 per 100 ml 2,22 elders 30,95 9,05 4,49 per Itf 1,44 De prijzen van onze I Classic Fotolijn zijn i spectaculair verlaagd! tan -WS" van Wf van W Foto's van kleinbeeld kleurennegatief. Een geweldige Make Up met vele nieuwe kleuren Is er geen biologische catering op uw werk? Breng het nu ter sprake! Stuur bijvoorbeeld een elektronisch kaartje naar uw facilitymanager en vraag om een EKO-lunch. kijk op www.milieudefensie.nl/catering Natuurlijk kan het anders. MILIEU DEFENSIE In één klap maakl uw hoofd een heftige slingerbeweging len opiichte van de romp Tijdens een aanrijding een val op hel werk ol gewoon door een ongelukje thuis. Jaarlijks worden lussen de 15.000 en 30.000 mensen slachtoffer van een whiplashongeval.De Whiplash Stichting Nederland C*» geelt de informatie en steun die u nodig heelt! JA,p/v Whiplash Stichting Nederland Postbus 105. 3980 CC Bunnik Informatie: 030 - 65 65 000 PER 1 DECEMBER NIEUW ADRES Heerenstraat 17 (naast De Pagteu

de Faam | 2001 | | pagina 7