GEMEENTE MIDDELBURG Nieuw parkeerbeleid vanaf 1 januari 2002 Parkeren in Middelburg Gladheidbestrij ding Koopavonden en koopzondagen Commissie bezwaar- en beroepschriften Gezocht: foto's van de Prins en Maxima Week 47 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Vanaf 1 januari 2002 verandert er het een en ander op het gebied van betaald parkeren in de Binnenstad. De grootste veranderingen die op 1 januari ingaan zijn: Parkccrtaricfzones 1 t/m 3 De commissie, die het gemeentebestuur adviseert over bezwaarschriften, komt op donderdag 22 no vember 2001 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden (onder voorbehoud) de volgende zaken: Voor het gemeente-archief zijn we op zoek naar fo to's van de onvergetelijke dag van het bezoek van kroonprins Willem-Alexander en zijn verloofde Maxima aan Middelburg op 25 oktober jl. Het autobezit in Nederland neemt nog steeds toe. Te gelijkertijd blijkt uit landelijk onderzoek dat auto's gemiddeld voor een uur per dag worden gebruikt. De andere uren staan ze geparkeerd. Een logisch ge volg is dat in de meeste gemeenten een parkeerbe leid geldt. Ook in Middelburg. In dit artikel zetten we het parkeerbeleid van Middelburg nog een keer op een rij. Tafeltje Dekje De feestdagen staan voor de deur. Daarom zijn er in Middelburg weer een aantal extra koop avonden en koopzondagen gepland. In de Faam van volgende week komt een uitgebreid artikel te staan met het wat en hoe over de gladheid bestrijding in de gemeente Middelburg. Deze week alvast de gladheidbestrijdingroutes die de strooiwa gens volgen. Woensdag 21 november 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middeiburg.nl info middelburg, nl ■BHIMSMHMi - liet gebied waar mensen moeten betalen om te kunnen parkeren is uitgebreid (zie kaartje); - plaatsen specifiek voor vergun ninghouders verdwijnen (er zijn alleen nog maar plaatsen met parkeerautomaten). Inmiddels zijn in de binnenstad de nieuwe parkeermeters geplaatst. Die zijn geschikt voor de euro, die vanaf 1 januari ons wettige betaal middel is. Op het kaartje ziet u waar welke zone ligt. In zone I kost het parkeren per uur€ 1.10 In zone 2 kost het parkeren 0.90 per uur In zone 3 kost het parkeren 0.40 per uur. Het gebied van betaald parkeren is met ingang van het nieuwe jaar op gedeeld in drie verschillende zones. Deze staan vermeld op het kaartje. Er zijn verschillende regels voor be woners en bedrijven die wij graag willen toelichten. De inwoners van de binnenstad zijn inmiddels per brief geïnformeerd over de veranderingen die hel nieu we jaar ingaan. Bewoners Plaatsen specifiek voor vergunning houders verdwijnen. Bewoners kun nen een vergunning krijgen en daar mee parkeren op alle parkeerplaat sen in de voor hun betreffende zone (s). Zo krijgen bewoners die woon achtig zijn in zone 1 een vergun ning die recht geeft op parkeren in de zones 1, 2 en 3. Bewoners die in zone 2 of 3 wonen verkrijgen een vergunning waarmee zij kunnen parkeren in zones 2 en 3. Bedrijven Bedrijven die gevestigd zijn in zone 1 kunnen uitsluitend een vergun ning verkrijgen om te parkeren in zones 2 en 3. Bedrijven die geves tigd zijn in zone 2 of 3 verkrijgen ook een vergunning voor zones 2 en 3. Zo blijft zone 1 bereikbaar voor de inwoners en bezoekers van Mid delburg. Woon-werkverkeer Door bedrijven kan ten behoeve van het woon-werkverkeer van hun dir rcctic of personeelsleden een ver gunning worden aangevraagd. Hier voor zijn dertien verschillende loca ties beschikbaar. Door de sectie Parkeerbeheer worden deze plaat sen evenredig toegewezen. Marktkooplieden Marktkooplieden waaraan een standplaats op de warenmarkt of za- terdagmarkt is toegewezen, kunnen voor het nieuwe jaar een vergun ning aanvragen. Voor voertuigen die stroomvoorziening nodig hebben wordt een vergunning verleend voor het Zusterplein, alle overigen voor hel Hof van Tange. Werkzaamheden dienstverlening Ten behoeve van het uitvoeren van werkzaamheden of dienstverlening waarvoor ter plaatse het gebruik van een voertuig noodzakelijk is, kan een vergunning worden aange vraagd. Deze wordt afgegeven voor lariefzones 1, 2 en 3. Bezoekerspassen Per I januari 2002 zal een bezoe kerspas worden geïntroduceerd (ter vervanging van de zogenaamde kraskaarten). Op dit moment zijn alle gegevens daarover nog niet be kend. Hierover informeren wij u zo spoedig mogelijk via deze informa tiepagina van de Gemeente Middel burg. De kosten voor een vergunning zijn: bewoner bedrijf ambulante handel woon/werkverkeer werkzaamheden dienstverlening 45 147 45 45 ƒ99,17 323,95 ƒ99,17 ƒ99,1 €342 753.67 Indien u naar aanleiding van dit ar tikel nog vragen heeft, dan kunt u terecht bij de sectie Parkeerbeheer. De medewerkers van deze sectie zijn op werkdagen te bereiken tus sen 08.00 en 16.00 uur op telefoon nummer (0118)67 57 36. 16.45 uur: Bezwaarschrift tegen de lastgeving van burgemeester en wethouders een reclamelichtbak aan de voorge vel van het pand Gravenstraat 11 (Fit Health Shop) te Middelburg te verwijderen. 16.15 uur: Bezwaarschrift tegen een aan de heer J. Ventevogel verleende ver gunning voor het verbouwen van de woning Prins Clausstraat 1 te Arne- muiden. 16.30 uur: Bezwaarschriften tegen een aan de Stichting Woongoed Middelburg verleende vergunning voor het bouwen van een ama galleen- staande minderjarige asielzoe- kers)-groepswoning op het perceel Zacharias Jansenstraat 2 t/m 8 te Middelburg. 17.05 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van burgemeester en wethouders tol wei gering van een bouwvergunning voor reeds gerealiseerde bouwwerken op het perceel President Rooseveltlaan 1 te Middelburg en de lastgeving deze bouwwerken te verwijderen. 17.40 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders, waarbij vergunning is verleend voor het rooien van 210 bomen en 1,5 ha bosplantsoen bij het sportpark Nadorst. 18.00 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van de gemeenteraad, waarbij is be sloten geen medewerking te verle nen aan verplaatsing van het bedrijf van de heer J. Moens te Nieuw- en Sint Joosland. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis. Inlichtingen kunnen vooraf wor den ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw mr. A.C. Beije (tel. 0118-675434). Heeft u als toeschouwer die dag bij zondere kiekjes gemaakt die zeker de moeite waard zijn, neemt u dan contact op met mevrouw Els Wisse- Verhage, kabinetschef van de ge meente Middelburg, op telefoon nummer 0118 - 675 438. We gaan er van uit dat er veel foto's zijn ge schoten die dag, aangezien de Markt en de Nieuwe Burg bomvol enthousiaste mensen stonden. We zijn benieuwd! Met de foto's zal zeker nog hel een en ander gebeuren tegen de tijd dat het prinselijk paar gaat trouwen op 2 februari 2002. Wat verklappen wc nog niet! Maar we gaan er alles aan doen om van de trouwdag een groot feest te maken. Tegen die tijd vindt u meer infor matie hierover in de Faam en op in ternet www.middclburg.nl. streep en op of langs een fiets- tingsverkeer. Het tarief hiervan is strook gesteld op fl 60,- - op of binnen vijf meter van een voctgangcrsoversteekplaats Indien er bijzondere omstandighe- Eigenlijk zijn er twee soorten re gels. De ene soort gaat over par keerbelasting, dus gewoon het par- keergeld dat per uur in de meters/automaten moet worden ge stopt, en vergunningen. De andere soort regels gaal over wat er toegestaan is op de openbare weg, de zogenaamde Wet Mulder. In Middelburg zijn twee grote par keergarages en een aantal grote par keerterreinen. zoals de Dam en Hof van Tange. Deze parkeermogelijk- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 26 no vember lot en met zondag 2 december 2001 Maandag Gebraden varkensvlees in fij ne saus met appel en rode kool en aardappelpuree. Dinsdag Gehakt in jus met andijvie en mini-rösties Woensdag Stamppot van zuurkool en rookworst. Donderdag Reepjes kalkoen, romige broc- colisaus, wortelen en gekruide aardappelpuree. Vrijdag Gepaneerde visfilet gevuld met aardappelpuree en prei schotel. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. heden vangen de grote bulk par keerders op. Bovendien is het par keren in de parkeergarages goedko per dan elders in de stad. Voor de rest zijn er parkeerzones voor ver gunninghouders en diverse parkeer plekken met een parkcermetcr. Van af 1 januari 2002 zal het parkeerbe leid veranderen. U leest er meer over in het andere artikel over par keren op deze Faampagina. Betaald parkeren in de binnen stad Van maandag tot en met zaterdag van 09.00 uur tot 18.00 uur. en op de vaste koopavond donderdag avond van 18.00 uur tot 21.00 uur geldt betaald parkeren in de binnen stad. U parkeert de auto in hel vak, koopt direct een kaartje bij de automaat en plaatst dit kaartje duidelijk zicht baar achter de voorruit. Als u het parkeervak bezet houdt met een au to met draaiende motor dient u ook in het bezit te zijn van een kaartje. Een parkeerkaartje is natuurlijk maar één keer geldig. Als u op nieuw parkeert moet u ook een nieuw kaartje kopen. Parkeerders moeten wel kleingeld voor de parkeerautomaat bij zich te hebben. Uiteraard is hel ook moge lijk met chipper/chipknip bij de par- keerapparatuur te betalen. Geld wisselen is geen geldige reden om geen kaartje te hebben. Indien u met een aanhangwagen twee vakken inneemt, betaalt u ook voor twee vakken. De twee kaart jes (dus die van de auto en de aan hangwagen) plaatst u achter de voorruit. Vergunning Gebruikt u een parkeervergunning? Dan moet die bij het parkeren wel duidelijk zichtbaar in het voertuig aanwezig te zijn. Als u bijvoorbeeld tijdelijk een vervangend voertuig gebruikt, kunt u kosteloos een zoge naamde leenvergunning krijgen. Ga dan even langs bij Parkeerbeheer en legen inlevering van uw parkeer- kaarl krijgt u de leenkaart mee. Verkeersregels op de openbare weg In de Wet Mulder zijn regels be paald voor verkeer op de openbare weg. Parkeercontroleurs kijken of de regels worden nageleefd. Parkeren is verboden: - bij een kruispunt op een afstand van minder dan vijf meter daar van - voor een inrit of een uitrit of langs een gele onderbroken streep: - op een taxistandplaats of een laad/loshavcn; - op een gehandicaplenparkeer- plaats zonder geldige gehandi- captcnparkcerkaart. Tevens mag de bestuurder zijn voertuig niet dubbel parkeren. Bij een parkeerverbod en op een laad en loshavcn wordt opgetreden nadat gedurende 8 tot 10 minuten geen laad en/of losactivitciicn zijn waar genomen. Logischerwijs mag u bij een stop- verbod niet stoppen, laden/lossen of een passagier in of uil mag laten stappen. Het is tevens verboden te stoppen: - langs een gele doorgetrokken - op een kruispunt - bij een bord bushalte ter hoogte van de geblokte markering en als de markering niet is aangebracht, op een afstand van minder van 12 meter van het bord. Bij een bus halte mag men wel stoppen voor het onmiddellijk laten in- en uit stappen van passagiers Motorvoertuigen mogen zich niet bevinden op het trottoir, het voet pad, het fietspad of het fiets/brom- fietspad. Het is bijvoorbeeld niet toegestaan om met een auto met twee wielen op het trottoir te staan, ook niet voor laden of los sen. Ook is het verboden te parke ren op een plaats waar het gevaar lijk of hinderlijk is voor verkeer op de weg. Het boetetarief is ge steld op fl 90,-. Dit geldt ook voor handelen in strijd met geslotcnver- klaringen, bijvoorbeeld éénrich- den zijn kan men een (lijdelijke) ontheffing aanvragen van bovenge stelde regels. Dat zou kunnen zijn als op een locatie geen of onvol doende parkeergelegenheid is voor bijvoorbeeld een verhuizing of werkzaamheden. Bij laden of lossen van goederen moet daarvan wel sprake zijn. Met andere woorden, u moet duidelijk bezig zijn met het inladen of uitla den van goederen die bezwaarlijk anders dan per voertuig kunnen worden vervoerd. Een kleine bood schap doen, geld pinnen of de kofferbak open laten staan zonder activiteiten vallen niet onder het be grip laden en lossen. Gehandicapten met een gehandi- captenparkeerkaart hebben geen vrijstelling van het betalen van parkeergeklen. Hierover volgt na dere publicatie. Gehandicapten kunnen ook met de gehandicapten- parkeerkaart met klokkaart parke ren op plaatsen waar een parkeer verbod geldt (bord El, ook als "zone" uitvoering). Als u het niet eens bent met een eventuele naheffingsaanslag of aankondiging van beschikking, kunt u bezwaar maken. Bij een na heffingsaanslag (blauwe bon) bin nen zes weken na de dagtekening schriftelijk bij de Gemeente Mid delburg, Bestuursdienst, afdeling Financiële Zaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Bij een aankondiging van beschik king (gele bon) ontvangt u een ac ceptgiro waarop aangegeven staat hoe u bezwaren kunt maken bij de Officier van Justitie. Indien u naar aanleiding van dit ar tikel vragen heeft kunt u terecht bij de sectie Parkeerbeheer, Stads- schuur 8, telefoon 0118-675 736. Rond het bezoek van Sinter klaas aan Nederland zijn de winkels extra open op: Donderdagavond 29 november tot 21.00 uur Vrijdagavond 30 november tot 21.00 uur Zondag 2 december van 12.00 tot 17.00 uur Maandagavond 3 december tot 21.00 uur Dinsdagavond 4 december tot 21.00 uur Rond de Kerstdagen: Zondag 16 december van 12.00 tot 17.00 uur Woensdagavond 19 december tot 21.00 uur Donderdagavond 20 december tot 21.00 uur Vrijdagavond 21 december tot 21.00 uur Zondag 23 december van 12.00 tot 17.00 uur HOOFDROUTES voor gladheid bestrijding Achter de Houttuinen Akkerlaan (tot Doeleweg) Amnestylaan Armeniaans Schuitvlot Arnesteinweg Arnestraal B Bachtensteene Balans Banckertplcin Banckertstraat Beatrixbrug Bcatrixstraat, Prinses (Arne-muiden) Begraafplaats Beneluxlaan (tot Briandlaan) Bcrkenlaan Bernhardstraat. Prins (Arnemuiden) Bierkaai Bierkaai Blauwedijk oprit parkeergarage) Boassonlaan, M.H.Boreelstraat, J.P.Bosschaartsweg (tot Oost Souburg) Brakmanslraat Brcestraat B reeweg Briandlaan Brigdamseweg Burg, Korte C Churchilllaan. Sir Winston Clasinastraat D Dam Damplein Dauwendaclsclaan Dellï, Korte Dodenweg Dokstraat (Arnemuiden) Dwarskaai E Elektraweg Europalaan (tol Briandlaan) G Gerbrandylaan Gorlstraat Grenadierweg Grevclingcnstraat Groene Woud. Het Groenmarkt H Hackstraat, Burgemeester Hakewill-Smithlaan, Generaal Haven, Nieuwe Havendijk, Hercules weg Herengracht Hof van Tange (parkeerterrein) Hofplein Houtkaai Houtkaai J Julianalaan, Koningin (Arnemuiden) K Kalvcrstraat (toegangsweg parkeergarage) Kanaalweg Keet weg (onder/boven Kcrklaan (Arnemuiden) Kinderdijk Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (tot Arncbrug) Arnestein 1 Koebrug Koepoortplein Kocpoortstraat Koestraat Koninginnelaan Koningsbrug Korenbloemlaan Korendijk Korteweg Koudekerkseweg Krommewecle Kruilmolenlaan L Laan der Verenigde Naties Langebeekslraat, Burgemeester Langeviele Langevielebuilenbrug Langevielesingei Langevieleweg Langstraat Lauwereyszstraat, Adriaan Lipperheystraat, H (tot waar mogelijk) Londensekaai Londensekaai Looierssingel Loskade M Maasstraat Maisbaaigcbicd (opritten parkeerkelders) Markt Marktstraat Middelgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk (op-en afritten) Molenwater Molenweg (Arnemuiden) Molenzicht Molstraat N Nassaulaan Nederstraat Nicuwclandscwcg (Arnemuiden) Nieuwstraat Nieuwstraat (Arnemuiden) Noordpoortplein Noordsingcl Noordstraat (Arnemuiden) Noordstraal, Lange en Korte Noordweg O Olmenlaan Oosterscheldestraat Oosterse, Nieuwe Oostkerkplein Oostperkwcg Oude Havenstraat Oude Rijksweg (tot gemeentegrens) Oude Vccrsewcg P Perrestraat v/d Picterstraat. Sint Plein 1940 Poelendaelesingel Poelendaeleweg Punt, de R Rademacherstraal (Arnemuiden) Ramsburgerweg Regentenlaan Rcigersbergstraat, J.van Rijkersstraat, Dorus Rooseveltlaan, President Roozenburglaan Rotterdamsekaai Rouaansekaai Rouaansekaai Ruyterstraal, de S Sandberglaan Schorerstraaf Schroeweg Schuttershof (Arnemuiden) Seisbrug Seisdam Scisplein Seissingel Singel (Arnemuiden) Sint Laurens, dorp Spinhuisweg Spoorstraat Sportlaan Stadhuisstraat Statenlaan Stationplein (Arnemuiden) Stationsstraat Stromenweg T Thibautstraat. J.W. Torentrans Torenwcg Arnestein II Tuindorp Turfkaai Turfkaai V Veersegat (Arnemuiden) Veerseweg (tot Gem.grens) Veerstraat Vlasmarkt Vlissingsesingel Vlissingseweg, Nieuwe (ventweg) v/a Braakmanstr (Gem.grens) Vlissingseweg, Oude (tot Amnestylaan) Volderij laagte Vrijlandstraat W Wagenaarstraat Waldammeweg Walensingel Walstraat Westdijkstraat Westerscheldestraat Z Zandstraat Zuidsingel Zuidwal HOOFDFIETSROUTES voor gladheidbestrijding: A Agaat Alemanstraal F.G. Arondeusstraat W. B Baan straat (met fietspad Lange Vielebrug) Beddewijkstraat Blauwe Dijk (bij rechtbank dubbel) Buitenruststraat brug Woongoed) D Driellaan A. Van (fietspad achterzijde) E Elzenlaan (+brug) »»Kon. Laan Erasmuspad G Gravestraal Griffioenpad Groene Woud K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerkeweg Korte Delft Koudekerkseweg Kromme Weele Kruisweg L Laan der Verenigde Naties Lange Delft Langeviele Lansbergenstraat P. (brug) Laurens Stommesweg M Markt Meivcldpad houten brug) N Nieuwe Burg Nieuwlandsedreef Noordweg (tot aan Gerbrandylaan St. Laurens) gedeelte bij Brigdamme Nwe Kleverskerkeweg Nwe Vlissingseweg (ventweg) O Oosterselageweg Oude Vlissingseweg Overloper P Parclplein Parelwegje Poelendaelesingel Poelendaeleweg Pottenbakkerssingel President Rooseveltlaan Prooyenspark fietspaden R Randstraat Reyersweg Rijkhalspad F. (brug) Rozenburglaan S Sandberglaan (binnen bebouwde kom) Schoutstraat doorgang Schroeweg) Schroeweg (zuidkant) Schroeweg richting M'burg bij spoor (nieuw) Schuifelstraat Segeerssingel (bij begraafplaats dubbel) Segeerswcg (tot Dauwendaelsestraat) Seisbuitenbrug Seissingel Seisstraat Statenhove I Staten laan Stromenweg T Torenweg Torenweg v.a. Mac Donalds V Veerseweg Vlissingsbolwcrk Vlissingsestraat brug Volderij laagte Vrijlandstraat

de Faam | 2001 | | pagina 3