i i PC-senior computercursus aan huis Atelier voor visagie, grime en bodypai nting i J Vrijwilligers voor wereldwinkel Souburg Opleiding energetisch genezer en lichtwerker Museum maakt schoon i i door Inge Adriaansen Osman Einajjar maakte de afgelo pen weken een drukke en spannende periode door. Na veel voorbe reidend werk opende hij 1 november de deu ren van zijn winkel met Oosterse levens middelen aan de Gort straat 26 in Middel burg. Na een kleine drie weken als eige naar van zijn eigen on derneming is hij zeer optimistisch. Ramadan Onlangs ging er een nieuwe cursus voor se nioren van start op Walcheren. De initiatief neemster Colette Glaser (1964) uit Middelburg, zag dat er veel senioren zijn die willen werken op de computer maar vaak niet de hulp krijgen die zij nodig hebben om zelfstandig aan de slag te gaan. PC-senior gaat in op die behoefte. Mireille Hentenaar is dol op grimeren, BH I schminken en bodypainten. Tot voor kort was zij in deze branche alleen actief op locatie. Bij shows verzorgde zij de visagie, grime of desgewenst bodypainting. Sinds eind oktober beschikt Hentenaar ook over een atelier in Koudekerke met de toepasselijke naam 'Le Ca- meleon'. De Stichting Wereldwinkel Souburg is er in geslaagd om een drietal vrijwilligers te vin den om de club van medewerkers te verster ken. Met hernieuwd enthousiasme blijven zij er aan werken om onder de merknaam "FAIR TRADE" de eerlijke handel onder de aandacht van de bevolking te brengen. Goed nieuws voor gestresste katten Laat je verwennen door BaByliss Wedstrijdshirts voor jeugdteam Oemoemenoe Frituren zonder geur, walm en stoom met Azura van Tefal Siemens brengt de flexibele werkplek binnen handbereik Woensdag 21 november 2001 FAAM/VLISSINGER 19 Oosterse lekkernijen in Middelburg Osman Einajjar is een van de deelnemers aan het Bureau Startende Ondernemers en in middels de veertigste starten de ondernemer in Zeeland die dit traject volgde. Einajjar heeft - zoals dat natuurlijk ook hoort bij een startend onder nemer - er alle vertrouwen in dat zijn zaak, waar met name Oosterse levensmiddelen ver kocht worden, goed gaat lo pen. „Ik ben nu een kleine drie weken open en ben niet onte vreden over het aantal klanten dat ik per dag ontvang", ver telt hij. „Natuurlijk moet ik nog wel naamsbekendheid opbouwen, maar dat gaat vol gens mij wel lukken." Einajjar, zelf afkomstig uit Palestina, biedt in zijn winkel zowel vers producten als verpakte levens middelen met een lange houd- Osman Einajjar in zijn winkel voor Oosterse lekkernijen. baarheid aan. „Ik was er van uitgegaan dat ik in mijn winkel vooral allochtone mensen zou ontvangen. Maar het aantal Nederlanders is tenminste net zo groot, dat is een plezierige verrassing voor mij." Plezie rig, maar niet altijd even mak kelijk, die Nederlanders. „Nou dat bedoel ik natuurlijk niet zo", lacht de kersverse onder nemer. „Maar het is wel zo dat foto: Jaap Wolterbeek Nederlanders hier producten zien die zij wel eens uit willen proberen. En dan vragen ze aan mij hoe iets klaargemaakt moet worden o f welke kruiden er bij een bepaald gerecht ho ren. En je moe't weten, ik kan helemaal niet k.oken. Gelukkig schiet mijn vrouw dan te hulp, want die is helemaal thuis in de vele keukengeheimen. Isla mitische of Arabische mensen weten veel be'ter welke pro ducten zij willen hebben en hoe ze bereid kunnen worden, dus in dat opz.icht is dat wat makkelijker. Maar, nogmaals mijn vrouw is specialist in het bereiden van de heerlijkste gerechten en zij vertelt onze klanten graag wat er allemaal mogelijk is." Einajjar verwacht dat de ko mende maand een goede maand wordt voor de zaak. In tegenstelling tot wat je zou verwachten, want de Rama dan is begonnen. Lachend legt Einajjar uit hoe hij bij zijn voorspelling komt. „Tijdens de Ramadan eten we alleen tus sen zonsondergang en zons opkomst. Maar volgens goed gebruik eten we dan wel heel lekker en uitgebreid. Gemid deld wordt er in deze periode meer geld uitgegeven aan eten dan buiten de Ramadan." Naast de levensmiddelen wil Einajjar zijn klanten een stukje extra stervice bieden in de vorm van een Bellhou- se. Hier kunnen mensen voor een goedkoop tarief naar het buitenland bellen. De telefooncellen zijn er al en binnen een maand hoopt hij de centrale operationeel te hebben. De cursus PC-senior bestaat uit een cursus van vier lessen aan huis met daarbij het ge bruik van een leencomputer voor één maand. Dit verlaagt de drempel van de ouderen die er tegenop zien om een computer aan te schaffen om daarna te proberen of ze er mee uit de voeten kunnen. Voor veel ouderen is het vol gen van lessen in klasverband moeilijk. De meer mondige cursisten krijgen de meeste aandacht en voor diegene met mobiliteitsproblemen is het lastig om vaak in alle weer somstandigheden het huis uit te gaan. Ook voor ouderen die al een computer hebben is het mo gelijk om aparte privélessen aan te vragen over bepaalde onderwerpen waar ze proble men mee hebben. In de maand oktober was Colette al twee maal in, de Drvkkery te Middelburg aanwezig om met ouderen kennis te maken en vragen te beantwoorden die naar voren kwamen. De kosten van de cursus zijn 395 gulden iirocl. BTW en het gebruik van de leencomputer en lesmateriaal bij de senior thuis voor één maand Wilt u meer weten Sïchrijf dan naar: PC-senior, Antwoordnummer 647, 4330 WB Middelburg of bel: 06-10530881 of per e-mail: pc-senior@zoelandnet.nl Steeds meer ouderen ontdekken de mogelijkheden van de pc. Japans spel projectiel werper bij honkbal entstof vergif in tabak gesloten soort schaatsen 1 T T supporter machine ijverig 5> ongebleekt naam snoes persoonlijk vnw. dol doop getuige l 7 amandel koekje kerkelijk zangstuk vedette voedsel V muziek instrument T oude maat T 8 muziek taken omslag 3 voorjaar V verfbord zwart alzetsel 2 prul vogel hectogram s> vliegenier tevens bevel 4 wreedaard Japans bordspel T ton 5 geleerd 6 Op 20 oktober opende Mireille Hentenaar haar sfeervolle ate lier in de Kerkstraat 6 te Kou dekerke. Nu is er dus ook de mogelijkheid om naar haar atelier te komen voor bijvoor beeld een bruidsmake-up, of een extravagante make-up voor bijvoorbeeld een thema- feest. 'Mooi zwanger zijn' krijgt bij Mireille een extra be tekenis. Zij beschildert namelijk ook de buiken van zwangere vrouwen voor een geboorte kaartje. Tevens kunnen kin deren hun schminkfeestje bij Le Cameleon vieren. Mireille werkt onder andere voor Omroep Zeeland Tv waar zij de make-up voor de presen tatoren verzorgt en verder is zij docente aan het ROC in het vak visagie. Ook verzorgt zij workshops grime/body painting voor jongeren aan het Centrum voor de Kun sten. Voor meer info: Le Cameleon, Kerkstraat 6, tel: 06-21804826. Het atelier i<> geopend op af spraak. In verband met Sint Nicolaas en Kerst is de Wereldwinkel Souburg open van 10 tot 16 uur op de volgende zaterda gen: 24 november, 1 decem ber, 15 december en 22 de- Fair Trade is tegen kinderarbeid. cember. Hel: adres van de We reldwinkel iis Kanaalstraat 10. Op donderdag 22 november zal de Wereldwinkel Souburg present zijn in de Bibliotheek, Kanaalstraat 56. fo to: Frank Husslage Edda is een centrum voor heelwording en bewustwording dat diverse cursussen organiseert. Op 23 november wordt een informatie avond gehouden over de opleiding tot energe tisch genezer en lichtwerker. Voor de zesde maal zal deze drie jarige opleiding in januari 2002 starten. www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing voor woensdag 28 november naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 5 december bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 7 november luidt: 'Bacterie'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar H. Alewijnse uit Biggekerke. Licht is de geneeswijze van de toekomst, zo redeneren aan hangers van alternatieve the rapieën. Een energetisch ge nezer is iemand die mensen begeleidt in hun proces naar heelwording. Lichtwerker ben je als je het Licht van al wat is, vanuit je hart de wereld in laat stromen. Dat kan komen van God, maar het mag ook een andere benaming dragen. Dit laatste vraagt om bewustwor ding van wie je bent en wat het doel is van jouw leven hier op aarde. Dit proces verlangt een innerlijke blik op jezelf, maar ook jezelf te zien als een wezen met vele mogelijkhe den, als een meester van Licht. Onze energiesystemen, die ie dereen heeft, gebruiken we vaak verkeerd. Al eeuwenlang benutten we slechts een klein deel van ons potentieel. Tege lijkertijd worden velen zich be wust van de ongekende en onbenutte vermogens. De tijd om nu tot een volledige zin tuiglijke waarneming te ko men en zo een volledig be wustzijn te ontwikkelen, is nu rijp. Oude patronen, overtui gingen en resten die we geërfd hebben, vragen er nu om opgeruimd te worden. De cursus die bestaat uit der tig dagdelen wordt in het eer ste jaar afgesloten met een aura-reading en een evaluatie gesprek. Het adres van Edda-centrum is Burg. Van Citterstraat 1, Kortgene. De avond is vrijblij vend te bezoeken. Volgend voorjaar moet het nieuwe depcdt van het Zeeuws Museum gereed zijn. Voor die tijd moeten alle 26.000 museumvoorwerpen worden ontsmet en in gepakt. Al ander half jaar wordt er man en macht gewerkt aan de grote schoonmaak van het Zeeuws Museum. In het museum is een speciale schoonmaaktstraat ingericht waar alle voorwerpen, klein en groot, onder handen worden genomen. Het publiek krijgt de gelegenheid om een kijkje achter de schermen te nemen. In het museum is een kleine expositie ingericht en onder leiding van een gids kan bekeken worden hoe de voorwerpen worden schoongemaakt en inge pakt. De rondleidingen voor individuele deelnemers zijn op woensdagmiddag om 13.30 en 15 uur (max. 10 personen). De rondleiding duurt 45 minuten en kost 5 guilden per persoon. Kaarten zijn te koop bij de Drvkkery aan de Markt in Middel burg. De rondleiding zijn nog op: 21 november, 28 november, 5 december, 12 december en 19 december. Voor groepen zijn er rondleidingen op maandag, dinsdag en donderdag om 11 uur en 15 uur. Groepen mogen niet groter zijn dan 10 personen. Een groep kan reserveren bij het secretariaat van het Zeeuws Museum, tel. 0118- 626655. Liefst een week van tevoren. Een deel van de Nederlandse huiskatten, die zo onverstoorbaar lijken, verkeert regelmatig in moeilijkheden. Verhuizing, thuis komst na opname in een dierenkliniek, verandering van eige naar, wijzigingen in het interieur, de verkeerde brokjes: het zijn slechts een paar veroorzakers van hevige stress bij onze miau- wers. De gevolgen van stress zijn voor het dier, maar zeker ook voor diens verzorger, vaak dramatisch. Denk maar eens aan uri ne sproeien, niet meer eten, neerslachtigheid en ga zo maar door. Al deze gedragsproblemen kunnen voortaan worden voorkomen of verholpen. Dit dankzij Feliway-verdamper, die vanaf heden bij de dierenarts verkrijgbaar is. Goed nieuws dus voor kattenminnend Nederland. Feliway is een verdamper die in het stopcöntact gestoken wordt, waarna er continu feromo nen verspreid worden die de kat geruststellen. December: verwennen en ver wend worden! Feestjes en ge zelligheid. In deze maand be steden we extra aandacht aan ons uiterlijk. Daarom komt beautyspecialist BaByliss nu met een nieuwe föhn en biedt daarnaast de mogelijkheid om een verwenweekend te win nen. Met de Platinum Serenity föhn je je haar precies zoals je het hebben wil. In een hand omdraai een feestelijk kapsel. Na het föhnen een beetje sty- linggel en mooi ben je. De Se renity heeft een adviesprijs van 80,41 gulden. Leuk om ca deau te geven ofte krijgen. Bij aanschaf van alle BaBylisspro- ducten heb je nu de mogelijkheid om deel te nemen aan een speciale actie. Door het inzenden van een slagzin maak je kans op een trendy horloge of een weekend voor twee personen in De Heerlickheijd van Ermelo. Het zeer succesvolle mini-team van de Middelburgse Rugbyclub Oemoemenoe speelt sinds afgelopen zaterdag in gloednieuwe wedstrijdshirts. De zeventien spelers van 11 en 12 jaar oud kre gen deze nieuwe outfit van Auto- en Autoverhuurbedrijf Ram bv., gevestigd aan de Voltaweg in Middelburg. De nieuwe shirts bleken een stimulans voor uitstekende prestaties. Tijdens de wedstrijddag van het district Zuid van de Nederlandse Rugby bond, die zaterdag op het sportpark Voorborgh werd gehouden, wonnen de Oemoemenoe-mini's namelijk met groot verschil. Op de foto het mini-team met links verzorgster Roos Ridae en trainer Jean-Louis Legrand en rechts sponsor Ram Jagesar. De groep staat voor één van de twee eigen busjes van Oemoe menoe die door RAM bv worden onderhouden. Tefal heeft onlangs de eerste geurloze friteuse op de markt ge bracht. Door middel van een katalysator worden stoom en fri tuurluchtjes volledig gefilterd tijdens het frituren. Dit Pure Air systeem is permanent. Het filter hoeft dus nooit meer vervan gen te worden. De Azura is voorzien van een uitneembare bin- nenpan met antiaanbaklaag en is gemakkelijk schoon te maken, want de binnenpan, het deksel en het frituurmandje kunnen al lemaal in de afwas. Verder is de friteuse compleet uitgevoerd met onder andere een automatisch openend en hermetisch slui tend deksel, coolwall behuizing, extra groot kijkvenster en ti mer. De Azura kost 341,60 gulden/154,95 euro. Siemens Nederland brengt deze maand met de SX45 de ideale flexibele werkplek binnen handbereik. Deze complete pocket PC geeft mobiele toegang tot het internet. Door de combinatie van een PDA (Personal Digital Assistant) en een mobiele telefoon (GSM of GPRS) is het mogelijk te telefoneren en tevens een SMS of een e-mail te versturen. De SX45 is zeer geschikt voor zakelijke gebruikers die overal draadloos toegang willen hebben tot hun bedrijfsnetwerk of intranet. Verder zijn er vele multime diatoepassingen zoals foto, video, muziek (MP3) en games. De adviesprijs voor de SX45 ligt rond de 1135 gulden. Meer infor matie is te vinden op www.my-siemens.nl

de Faam | 2001 | | pagina 19