j Jacco Pepijn Baljet is meest belezen kind Informatieavond Zeeuws inloophuis I St. Caeciliakoor eert jubilarissen 12,5 jaar verkeersbrigadiers VSV Themamiddag ANBO-Vlissingen Vlissingse maakt winnende slagzin :r J December pakjesactie met prachtige prijzen SCHOONENBERG Ooit gehoord van de zus van Sinterklaas? Nee zeker. Voor de prijswinnaars van de jaarlijkse kinderboekenpuzzel van De Drvkkery is ze echter geen onbekende meer. Zij reikte de prijzen uit voor het meest belezen kind en de meest belezen klas van Zeeland en aan de net- niet winnaars. Hoeveel nullen in triljoen? n 't Huis, Zeeuws inloophuis voor mensen met kanker en hun omgeving wordt dinsdag 27 november van 19.30 tot 21.30 uur een infor matieve avond gehouden over vermoeidheid en kanker. Mevrouw M. Beudeker, tot voor kort internist in het ziekenhuis Walcheren, gaat dan in op aspecten van dit verschijnsel. Tijdens een feestelijke eucharistieviering in de O.L Vrouwekerk aan de Singel in Vlissin gen worden zondag 25 november de dirigent en 3 koorleden onderscheiden voor hun respec tievelijk 50 en 25-jarig koorlidmaatschap. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG" MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" De Vlissingse Schoolvereniging (VSV) viert morgen het 12,5-jarig bestaan van haar ver- keersbrigade. Deze brigade is in het leven ge roepen om de leerlingen die met de fiets naar school komen een veilige oversteek te geven bij hoofdwegen rond de school ANBO afdeling Vlissingen verzorgt maan dag 26 november weer een themamid dag, waaraan alle 50-plussers kunnen deel nemen en waarop zij hun kennis van de Ne derlandse taal kunnen testen. Yvonne van de Ket terij uit Vlissingen kan zich met de feest dagen wel heel voor delig in het nieuw ste ken. Zij is namelijk de gelukkige winnaar van de door Vögele Mode georganiseerde slag zinactie. Afgelopen za terdag ontving de ge lukkige Vlissingse een waardebon van vijf honderd gulden voor haar creatieve slagzin. 'GRATIS ÉÉN JAAR ORTOESTELBATTERIJTJE ZO HOORT 'T Woensdag 21 november 2001 FAAM/VLISSINGER 13 De binnentuin van De Drvkke ry in Middelburg was afgelo pen woensdag de plek waar de spanning er goed in zat. Al le uitgenodigde kinderen wis ten al dat ze tot de meer bele zen kinderen hoorden, maar verder nog niets. De zus van Sinterklaas, in wie zelfs de meest goedgelovige kinderen nog wel Annie Streng van de kinderboeken afdeling herkenden, hield de spanning nog even aan door eerst een Sinterklaasverhaal van Paul Biegel voor te lezen. Maar daarna barstte het ge juich los van groep 6 van de Vlissingse Theo Thijssen- school. Een trotse juf Nora de Priester en een niet minder trotse directeur Wim Meul- meester waren er bij toen Jan namens de groep de beker en tweehonderdvijftig gulden aan boekenbonnen in ont vangst mocht nemen. Groep 6 mag zich een jaar lang de meest belezen klas van Zee land noemen. Een wapenfeit waar nog dezelfde avond al trots melding van werd ge maakt op de website van de school met foto's erbij. En dat de olifant van Jan Jutte niet Hoempapa maar Teunis heet; ach je kunt zelfs als klas niet alles weten. Voordat de andere kinderen, toch wel zenuwachtig wiebe lend de uitslag kregen, gaf An nie Streng nog een goede raad voor de volgende keer. „Als je iets niet weet, gewoon gokken. Jullie vullen niks in en dan weet je zeker dat het fout is", zei ze. Een aantal kinderen met meer dan twintig fouten kreeg een boekenbon van tien gulden. En toen zat er nog maar een klein groepje met minder dan twintig fouten. Voor vijf van hen waren er boekenbonnen van vijfentwin tig gulden: Annemarie Roelse met acht fouten; Timme Pro voost (die ook al met zijn klas een prijs had) met vijfeneen- halve fout; Joël en Ivo de Vis ser met drie fouten en Hilde Modderman, ook met drie fouten. Voor Youri Nijsse die dacht dat er twaalf nullen in een tril joen gaan (het zijn er achttien) was dat antwoord de reden dat hij net naast de titel greep. Hij had daarmee één fout meer dan Jacco Pepijn Baljet die glunderend de beker in ontvangst nam en de boeken bonnen met voor tweehon derdvijftig gulden leesplezier in het verschiet. Struikelblok voor Jacco Pepijn bleek een vraag over uitgerekend Paul Biegel te zijn, maar de vragen waren behoorlijk pittiger dan in vorige edities en dan is één foutje natuurlijk niets. Terecht is Jacco Pepijn Baljet een jaar lang het Meest Belezen Kind van Zeeland. Het bijzondere van deze avond is, dat bezoekers wor den uitgenodigd om van tevo ren vragen te stellen. Op deze manier kan de spreekster me vrouw Beudeker nog beter op de interessegebieden van de bezoekers ingaan en optimaal informeren. De vragen kunnen telefonisch doorgegeven wor den, ook is het mogelijk de voice-mail in te spreken. E- mailen of een briefje sturen kan natuurlijk ook. De vragen dienen uiterlijk zondag 25 no vember bij 't Huis binnen te zijn. Uiteraard is er tijdens de bijeenkomst zelf ook ruimte om vragen te stellen. De ruim te is beperkt, dus het is raad zaam om van tevoren een toe gangsbewijs te halen, of tele fonisch te reserveren. De bij drage voor de avond is vijf gulden per persoon. Stichting Palazzoli, Badhuis straat 80 te Vlissingen, tel. 0118-413932, e-mail:palazzo- li@zeelandnet.nl. Openings uren dinsdag, woensdag en donderdag van 14 tot 16 uur. rige 3 jubilarissen na afloop te feliciteren. Na de dienst bied het kerkbe stuur de jubilarissen een be scheiden receptie aan. Jacco Pepijn Baljet toont trots de beker en de boekenbonnen. De dirigent van het RK. Kerk koor St. Caecilia, de heer G.P.Q. Wortman, was in 1999 al 50 jaar koorzanger en 25 jaar dirigent van het koor. Door omstandigheden is het echter nu pas mogelijk om de dirigent hiervoor in de bloemetjes te zetten. Belang stellenden zijn van harte wel kom om de dienst bij te wo nen en de dirigent en de ove- Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu- tergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing door Mensje van Keulen, 'Fantasie en wer kelijkheid', 19.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Poppen maken - handwer ken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissin gen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 20 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21.30 u. Scheldekwartier Vlissin gen, rommelmarkt, 9 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Bonedij- kestraat/Dr. Lelystraat Vlissin gen, spullenmarkt, 9 u. Zee land Sport Vlissingen, Sint Ni- colaas wandeltocht, 5, 10, 15 en 25 kilometer, vanaf 10 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, dans avond, 20 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de boswachter op pad', 14 u. Sporthal Baskensburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, thema-avond Zeeuwse natuurorganisaties, 'Nationaal landschap in Zeeland, kansen en kwaliteit', 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Cursus Fotografie, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peuter morgen, 10 u. Bachten Ree- de Vlissingen, verkoop van di verse handwerken, 9.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zeeuws Mu seum Vlissingen, rondleiding door de schoonmaakstraat van het Zeeuws Museum, 13.30 en 15 u. Het (voorlopig) samengestel- mens (coordinator verkeers- het geheel wordt afgesloten met een hapje en een drankje. De VSV hoopt met de viering van dit jubileum niet alleen een feestelijke avond te heb ben, maar ook de verkeersvei ligheid rondom scholen nog eens extra onder de aandacht van de weggebruikers te bren gen. de programma start om 19.30 uur en drie gastsprekers zijn uitgenodigd om deze gebeur tenis iets extra's te geven. Sprekers zijn de heren Van Opdorp (namens 3VO), Van der Maden (wethouder ge meente Vlissingen) en Rie- brigadiers politie Vlissingen). Tijdens deze feestelijke bijeen komst worden onder andere nieuwe veiligheidsjassen en oorkondes uitgereikt. Alle (ex)verkeersbrigadiers hebben een uitnodiging gekregen en Kijk snel voor de spelregels op de in deze Faam/Vlissin- ger opgenomen advertentiepagina en ontdek waar u kans maakt op een van deze schitterende prijzen. Het belooft een spannende middag te worden. Aan het eind van de middag zal een Nederlandse Spanjaard de Bingo verzorgen. De middag wordt gehouden in Bachten Reede en begint om 14.00 uur. Alle 130 Vögele filialen hiel den in september de slagzin actie. Yvonne vulde de slagzin van de Vlissingse zaak in. „Ik weet niet eens meer hoe mijn slagzin ging", lacht zij. „Maar blijkbaar viel hij in goede aar de." Samen met haar twee kids Sabine en Ruben nam zij de waardebon in ontvangst uit handen van Ineke van Herwij nen van Vögele Mode. Na dit officiële moment waar ook nog bloemen bij hoorde was er voor het gezin van de Ketterij ook nog eens een ver se kop koffie met een stuk taart. „En straks gaan we ook nog naar Sinterklaas", was het enthousiaste commentaar van zoon Ruben. De hoofdprijs van de slagzin actie viel in Putten. De familie A. Blokland werd hier verrast met een reischeque ter waar de van 10.000 gulden. Vögele Mode is een nieuwe mode-retailer op de Neder landse markt. De internationa le modeketen heeft het afgelo pen jaar alle winkels van Kien foto.Mieke Roelse Sinterklaas, wie kent hem niet? - De Zeeuwse Volksuni versiteit verzorgt woensdag 28 november om 14 uur een lezing over Sinterklaas en de geschie denis rondom deze heilige uit Myra. De lezing wordt verzorgd door dr. Groensmit. Informatie en aanmelden kan bij de ZVU, Spanjaardstraat 51 te Middel burg en via 0118-634800. Harry Potter in 't Spui - Om in de stemming te komen voor de Harry Potter film kan in 't Spui een Harry Potter quilt van 1.35 bij 2.35 meter bewon derd worden Hetty Bliek uit Vlissingen maakte deze quilt met motieven uit de Harry Pot ter verhalen. Het ontwerp voor deze lap stelde zij samen na vir tueel overleg via internet met andere Potter-liefhebbers. Vrij dag 23 november van 11 tot 13 uur geeft Hetty Bliek een de monstratie quilt maken in 't Spui. Met de boswachter op pad - Het Zeeuws Biologisch Muse um en Staatsbosbeheer houden zondag 25 november weer een rondleiding onder de titel 'met de boswachter op pad'. Onder leiding van een boswachter van staatsbosbeheer wordt een wandeling gemaakt door het natuur- en cultuurhistorisch ge bied De Manteling. De bos wachter kent vele geheimen van dit gebied, zowel over de natuur als de cultuur, en kan daar boeiend over vertellen. De wandeling start om 14 uur vanaf het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6 in Oost kapelle. De rondleiding duurt on geveer anderhalf uur en deelna me kost 3 gulden per persoon Aanmelden is noodzakelijk en kan via telefoon 0118-582620. Een schooljaar in het bui tenland - In de Zeeuwse Bibli otheek aan de Kousteensedijk te Middelburg is dinsdag 27 no vember van 19.30 tot 21.30 uur een voorlichtingsbijeenkomst over een schooljaar in het bui tenland. Een aanvullend school jaar in het buitenland biedt mid delbare scholieren een fantasti sche mogelijkheid om zich te oriënteren op hun toekomst. Omdat ze in een gastgezin wor den opgenomen leren ze tegelij kertijd de cultuur van het gast land van binnenuit kennen. De uitwisselingsorganisatie AFS, met meer dan vijftig jaar erva ring in meer dan dertig landen, geeft 27 november voorlichting hierover. MicMec start campagne over welvaart - Nederland is rijk en we worden steeds rijker. Toch leeft er in onze samenle ving een verlangen naar iets an ders, naar dingen die zeker zo belangrijk zijn als inkomen en werk. Naar rust, ruimte, natuur, echte zorg en aandacht. Waar den en behoeften die om ande re keuzes vragen. Het MicMec start zaterdag 24 november om 11 uur op de hoek van de Wal- straat en de Lange Zelke de campagne 'En dan nu: echte welvaart!' Deze campagne, ge baseerd op het gelijknamige boek van de Stichting Natuur en Milieu, probeert een alternatieve kijk te bieden op het begrip Wel vaart. Kinderkanjerfeest Joy Kids - Kinderkerk Joy Kids geeft za terdag 24 november een gratis kinderkanjerfeest Van 14 tot 16 uur is er in de Thomaskapel aan de Middelburgse Vrijlandstraat muziek en theater. Voor alle kin deren zijn er cadeautjes Kinde ren onder de vier jaar mogen al leen onder begeleiding van een volwassene komen. Meezingen met plezierzan- gerskoor - Het onvolprezen Middelburgse 'plezierzangers- koor' KAT, onder leiding van Jen ny van Kampen, vult de Brasse rie van De Drvkkery zaterdag 24 november van 14.30 tot 16.30 uur met meezingers, meeswin- gers en andere serieuze liede ren. Hobbeldebobbelloop - De duinen bij Zoutelande zijn zater dag 24 november weer het to neel voor de jaarlijkse 'hobbel debobbelloop'. Deze hardloop wedstrijd gaat vanaf Zoutelande naar Dishoek door duin en bos en over het strand. Het bijzon dere van deze loop is dat er 17 beklimmingen en strandover- gangen in het parcours opgeno men zijn. Hierdoor is het een van de zwaarste lopen in Zee land. De maximaal te lopen af stand is ongeveer 12 kilometer, maar korter kan ook. De start van dit loopfestijn is om onge veer 14 uur bij de muziektent in Zoutelande. Het inschnjfbureau en de douchegelegenheid is in het gebouw van voetbalvereni ging De Meeuwen. Deelname kost, inclusief hobbeldebobbel- krentenbollenstol en uitslagen lijst, 7,50 gulden per persoon. Familiezieken en hielenlik kers - In het Zeeuws Archief te Middelburg loopt tot 16 maart 2002 de tentoonstelling 'Van Fa miliezieken tot hielenlikkers' Deze expositie toont gedichten en rijmelarij die allerlei Zeeuwen door de eeuwen heen voor di verse gelegenheden hebben ge- schreven. Van maandag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur zijn de Zeeuwse gelegenheids gedichten gratis te bewonderen in de middeleeuwse kelders van Hofplein 16. De maandagen 24 en 31 december is het Zeeuws archief gesloten. Middeleeuwse woonplaat sen op Walcheren - In het SCEZ Archeologie, aan het Ar menians Schuitvlot 1 te Mid delburg, houdt prof. Dr. Hende- rikx vrijdag 23 november een le zing over middeleeuwse woon plaatsen op Walcheren Tijdens deze avond wordt het ontstaan en de vroegste ontwikkeling van dorpen en steden in Zeeland, van de vroege middeleeuwen tot en met de dertiende eeuw behandeld. De voordracht be gint om 20 uur Wereldmarkt in Zoutelan de - In zaal Middendorp aan de Smidsstraat 16 te Zoutelande is zaterdag 24 november weer de jaarlijkse wereldmarkt voor goe de doelen. Van 10 tot 16 uur he ten Unicef, wereldwinkel, wel fare werk en het Wereld Natuur Fonds bezoekers van harte wel kom Deze organisaties verko pen die dag cadeauartikelen als kaarsen, handwerk (kerstkaar ten, voedingswaren et cetera. In Zoutelande woonachtige asielzoekers verkopen hapjes uit hun geboorteland, om ter plekke op te eten en om mee te nemen. Opbrengst brandwonden collecte - Tijdens de collecte die gehouden werd in de week van 7 tot en met 13 oktober heeft de Brandwonden Stichting in Middelburg 13.130 gulden op gehaald. Mede namens de plaatselijke collecteorganisator dankt de Nederlandse Brand wonden Stichting de collectan ten en gulle gevers in Middel burg voor het mooie bedrag dat bijeen werd gebracht in de strijd tegen de littekens. Lezing over Erasmus - Het Humanistisch Verbond, ge meenschap Walcheren, houdt zondag 25 november een lezing in de aula van het Jacob Rogge veenhuis te Middelburg. Deside- nus Erasmus was eeuwenlang verreweg de bekendste Neder lander over de grenzen Ook fi guren als Rembrandt of Van Gogh konden niet tippen aan zijn bekendheid en populariteit. Van het boek van zijn hand, 'Lof der zotheid' is bij de meeste Ne derlanders in ieder geval de titel bekend. De lezing begint om 10.30 uur in de aula van het Roggeveenhuis en is bereikbaar via de ingang aan de Gerbrandy- laan. overgenomen. Sinds septem ber dit jaar staat overal de naam Vögele Mode op de ge vels en hangt de nieuwe na jaarscollectie voor dames, he ren en kinderen vanaf 2 jaar in alle nieuwe winkels. (advertentie) Yvonne van de Ketterij mag haar gezin in het nieuw steken. foto: Inge Adriaansen -wmm.?. I m Het 75-jarig bestaan van Schoonenberg Hoortocstellcn is bijna voorbij Op de valreep geven wij al onze klanten bij aankoop van een hoortoestel (én een leuke attentie cadeau). •36 Rayovac Ullra Proline hoortoeslclballcrijljcs nmvmc uuKAPBOiwm HOORTOESTELLEN Middelburg. Korte Geere 8, tel. (0118) 61 31 13. fax (0118) 65 09 65. Vlissingen. Schutterijstraat 28a. tel. (0118) 41 96 46. In de winkel van Groeneveld Opticiens.

de Faam | 2001 | | pagina 13