Provincie Zeeland Commissies Provinciale Staten Openbaar vervoer Oosterschelderegio I3JJ AlMf lil UT MlTiWiSïïWVOORDEELBON sprint c/ro Samen komen we overal. mmmmmë mm kJ Ws Provinciale Onderwijsraad Zuiverzeeuwswater MOfficiële Mededelingen Milieu Vergunning Recyfeed B.V. te Nieuwdorp Bodemverontreiniging Oudestraat 26 te Veere Ontwerp-vergunning Rijkswaterstaat Ruimtelijke Ordening V ^SPRINT PHOTO Giro 6868 Den Haag. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 46/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse commissies onder andere de door Gedepu teerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissieverga deringen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Welzijn Maandag 19 november, aanvang 9.30 uur, vergadert de commis sie Welzijn. Op de agenda staan de budgetfinanciering Centrum voor internationale samenwerking Cos Zeeland, het Plan jeugdhulp verlening Zeeland 2002-2005, verlenging van de werkingsduur welzijnsnota Zeeuws Perspectief, de 14c* wijziging begroting 2001, Algemene subsidieverordening Zeeland 2002 en diverse subsi dieverzoeken. De commissie bespreekt verder de brief van GS inzake het aanstellen van een interim-manager en het instellen van een Raad van Toezicht bij het Zeeuws Museum. Verkeer en Vervoer De commissie Verkeer en Ver voer vergadert ook op 19 novem ber. Deze vergadering begint om 13.30 uur. Op de agenda staan PSD-zaken zoals het vervoers- overzicht en de uitwerking Stra tegisch Plan Eindfase PSD. Andere agendapunten voor deze vergadering zijn de voortgangs rapportage Westerscheldetunnel, de 14c begrotingswijziging, tarie ven openbaar vervoer en de con cessieverlening openbaar ver voer. Economie Woensdag 21 november is de vergadering van de commissie Economie. Deze begint om 15.30 uur. Op de agenda van deze commissie staan de 14e wij ziging van de begroting, Euro pese subsidieprogramma's Leader plus en Phasing-out doel stelling 5B, uniforme toeristische objectbewegwijzering en budgetfi nanciering Bureau voor Toerisme Zeeland. Door de commissie wor den onder andere de verzoeken behandeld van de Stichting Proefboerderij Rusthoeve voor subsidiering van omschakeling van 12 ha. proefvelden naar bio logische proefvelden, Argenta Martin te Colijnsplaat om subsidie voor een haalbaarheidsonderzoek naar de kweek van mosselzaad en Stichting ICT West Zeeuwsch- Vlaanderen voor het scholenpro ject 'Muizenst@@rtjes'. Met ingang van volgend jaar wordt op Schouwen-Duiveland, Tholen/Sint Philipsland en Noord- en Zuid-Beveland het collectief vraagafhankelijk vervoer ingevoerd. Ruimte, Milieu en Water De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 23 november, aanvang 09.00 uur. Op de agenda staan de 14e be grotingswijziging, antwoordnota beheers- en inrichtingsplan Nationaal Park Oosterschelde, ini tiatiefvoorstel Delta Energiek, jaarprogramma 2002 Leren voor duurzaamheid, overzicht projec ten 2002 uit rerserve NME, brief Groen Links inzake waterbeheer en provincie, notitie Voorontwerp nieuwe Wet RO, monitoring woningbouw en bevolking 1990- 2000, bouwstenennotitie Veerse Meer en besluit tot vaststelling streekplanherziening Technopark Schoondijke. Informatie De volledige agenda's en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De afdeling VOVEHO (Voortgezet onderwijs-Volwasseneneducatie- Hoger onderwijskan de Provin ciale Onderwijsraad vergadert op woensdag 22 november om 13.00 uur in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De verga dering is openbaar. Op de agen da staan de ontwerp-nota Inte graal onderwijsbeleid provincie Zeeland, ontwerp-nota ICT provin cie Zeeland en de stand van zaken VMBO-ontwikkelingen. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Het collectief vraagafhankelijk vervoer, kortweg CW, wordt met taxi's uitgevoerd. Op plaatsen, waar nu geen lijnbussen meer komen, is er straks dus weer openbaar vervoer. Het uitgangspunt is dat passa giers van deur tot deur worden vervoerd. Er zijn dus geen halte plaatsen. Wie van het CW gebruik wil maken, moet ten minste een uur voor vertrek de rit aanvragen. Daarvoor komt een speciaal tele foonnummer beschikbaar. Het moment van voorrijden kan vijf tien minuten afwijken, waardoor aanvragers een kwartier eerder of later dan hun wens worden opgehaald. Als meerdere mensen op vrijwel dezelfde route en tijd vervoer hebben aangevraagd, worden hun ritten gecombineerd. Regel is dat zo'n rit nooit langer dan anderhalf keer de normale reistijd mag duren. De CW-taxi's - van openbaar ver voerbedrijf Connexxion - rijden alle dagen van de week van Het samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio in Goes organiseert voor de reizi gers die gebruik maken van het huidige WVG-vervoer informatie bijeenkomsten over de nieuwe Nieuws zeven uur 's ochtends tot twaalf uur 's nachts. Aansluiting wordt geboden op het busstation van Oude Tonge, de NS-stations in Middelburg en Bergen op Zoom en op de veer- pleinen in Kruiningen en Vlis- singen. Ouderen/gehandicapten Het vervoer van ouderen en ge handicapten volgens de Wet voor zieningen gehandicapten (WVG), dat al in de Oosterschelderegio bestaat, wordt onderdeel van het CW. De reistijd is iets beperkter, want het WVG-vervoer gaat vanaf negen uur 's morgens rijden. Daar staat tegenover dat een lager tarief wordt betaald: 0,5 euro als opstapzone en 0,5 euro per gereden zone. opzet. De bijeenkomsten zijn in Goes, 22 november, in het Land bouwcentrum; Wissenkerke, 29 november, in Onder de Toren; Krabbendijke, 6 december, in De Meiboom; Heinkenszand, 10 december, in het gemeente huis van Borsele; Zierikzee, 11 december, in het multifunctioneel centrum aan de De Huybert- straat; Tholen, 12 december, in De Meulvliet; Kapelle, 13 de cember, in De Vroone. Alle bijeenkomsten beginnen om 14.00 uur en duren tot 16.00 uur. De gebruikers van het WVG-ver voer hebben voor de bijeenkom sten een uitnodiging thuis gekre gen. Tijdens de informatiemiddagen is Connexxion met een voorlich tingsbus aanwezig. In de bus worden ook andere vormen van openbaar vervoer nader toege licht. Tarieven In het CW wordt gewerkt met een regulier en een gereduceerd tarief. Het reguliere tarief is 1 euro als opstapzone en 1 euro per elke gereden zone. Het gere duceerde tarief geldt voor kinde ren tot 12 jaar, 65-plussers en houders van een OV-abonnement. Wie in één van die categorieën valt, betaalt 0,8 euro opstapzone en 0,8 euro per gereden zone. Verder wordt gewerkt met een frequent-gebruikpas voor wie vaak reist, maar niet valt onder de groepen van het gereduceer de tarief. Frequent-gebruikers betalen per maand 6 euro of voor een heel jaar 60 euro. Zij moeten over een pas beschikken, waarvan de kosten nu nog met bekend zijn. De WVG-reizigers betalen als opstapzone 0,5 euro opstapzone en 0,5 euro per gereden zone. De reiskosten worden in de taxi betaald; er kan contant en per chipkaart - chipper of chipknip - worden betaald. Over de betaling per chipkaart en het opwaarde ring van het tegoed op de kaart wordt tijdens de bijeenkomsten ook informatie verschaft. Spuit niet meer, doe aan duurzaam beheer. Dat is de strekking van het convenant dat de meerderheid van de Zeeuwse over heden op 7 november heeft ondertekend. Hiermee hebben zij vastgelegd dat ze in 2005 geen chemische onkruidbestrijdings middelen meer zullen gebruiken. Alternatief beheer In de praktijk betekent dat, dat de komende vijf jaar de weg- en groenbeheerders steeds minder zullen gaan spuiten tegen onkruid. Ze zullen steeds meer gebruik gaan maken van alterna tieve methodes om onkruid tegen te gaan. Bij alternatieve methodes in het groenbeheer kan men denken aan schoffelen en toepassen van bodembedekkers. Alternatieve methodes bij het beheer van de straten zijn borstelen, branden en behandelen met heet water. Dit kan pas op het moment dat er onkruid staat. Dat betekent dat er wat meer klein onkruid op straat zal staan. Maatregelen De genoemde vormen van alternatief beheer zijn wel duurder dan het spuiten van gif. Het is daarom vooral belangrijk dat stra ten en plantsoenen zo worden aangelegd, dat onkruid bijna geen kans krijgt te ontstaan. Dit kan bijvoorbeeld door geen ver hardingen aan te leggen waar zelden voetgangers komen, door verharding goed aan te laten sluiten op obstakels (bankjes en paaltjes), door asfalt te gebruiken in plaats van klinkers en door voegen dicht te kitten. Per situatie zal men bekijken wat de beste oplossing is. Voorbeeldfunctie De reden dat de Zeeuwse overheden voor dit convenant geko zen hebben, is dat zij een voorbeeldfunctie hebben naar de bur ger en het bedrijfsleven toe. Met name de agrarische sector, maar ook bijvoorbeeld de recreatievaart, heeft de laatste jaren met landelijke regelgeving te maken gekregen, die het gebruik van bestrijdingsmiddelen beperkt. Ook de overheden hebben en krijgen te maken met verboden op bestrijdingsmiddelen voor eigen toepassingen. Vooral de (onkruid)bestrijdingsmiddelen die op verhardingen worden gebruikt, spoelen af naar het water. Daar verstoren ze de natuur en het milieu. In Zeeland hebben de overheden ervoor gekozen niet achterover te gaan leunen totdat alle bestrijdingsmiddelen verboden zijn, maar om zich actief in te zetten om het eigen gebruik van middelen te minimaliseren. Deelnemers De overheden die het convenant hebben ondertekend zijn: de gemeenten Borsele, Hulst, Kapelle, Sas van Gent, Schouwen- Duiveland, Terneuzen, Tholen en Veere; de provincie; de water schappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden; Rijkswaterstaat directie Zeeland en het havenschap Zeeland Seaports. Informatie Voor informatie over dit onderwerp kan contact op worden genomen met mevrouw W.A. Hollemans, directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631127. Informatie over het convenant is tevens te vinden op www.zuiverzeeuwswater.nl/convenant. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Recyfeed B.V. te Nieuwdorp een vergunning Wet milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend voor het verande ren van de inrichting, gelegen aan de Polenweg 12 te Nieuw dorp (Havennr. 7267 (Vlissingen- Oost). De veranderingen hebben betrekking op het uitbreiden van de inrichting met een aangren zend perceel, het verplaatsen van de opslag van balen kunststof, papierAarton en ijzer, het reali seren van een overkapping aan het bestaande bedrijfsgebouw en het aanvragen van het uitvoeren van proefnemingen en het aan brengen van een verharding. De vergunning ligt van 16 novem ber tot en met 27 december 2001 ter inzage bij de Direc- tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren (de Directie ruimte, milieu en water is gesloten van 24 december 2001 t/m 1 januari 2002) en in het in het gemeen tehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30- 12.30 uur, op donderdagavond van 17.00-20.00 uur (het ge meentehuis is gesloten op 24, 25, 26 en 31 december 2001 en op 1 januari 2002). Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunntng, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning (degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning) en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 28 de cember 2001 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 29 de cember 2001 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouw vergunning nog niet is verleend). Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P. Wattel (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Oudestraat 26 te Veere ern stig is (artikel 29 Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 15 no vember tot en met 7 januari 2002 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 7 januari 2002 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 8 januari 2002 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben van Colsen b.v. te Hulst namens Rijkswaterstaat te Goes een aanvraag ontvangen om een vergunning Grondwa terwet voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van een bodemsanering ter plaatse van het opslagterrein van de Rijks waterstaat aan de Langeweg te Arnemuiden. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het Grondwaterbeheer betrok ken belangen. De ontwerp-vergunning ligt van 15 november tot en met 12 december 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 12 de cember 2001 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Direc tie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 5 december 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisse-ling over de ontwerp-vergunning (0118- 631168). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer, (tel. 0118- 631168). Gedeputeerde Staten hebben in hun vergadering van 6 november 2001 het Natuurgebiedsplan Zeeland vastgesteld. Dit besluit wijkt af van het eerder ter visie gelegen ontwerpbesluit. Het Natuurgebiedsplan Zeeland alsmede de antwoordnota liggen met ingang van 14 november 2001 tot en met 26 december 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren en het krijgen van mondelin ge toelichting kunt u zich wenden tot de heren R.Mooij (tel: 0118- 631987), P. van der Reest (tel: 0118-631730) of J. Wandel (tel: 0118-631787). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belangheb benden met ingang van 14 no vember tot en met 26 december 2001 tegen het besluit tot vast stelling van het Natuurgebieds plan beroep aantekenen bij de Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Ondernemers die het aangaat kunnen voor de begrensde ge bieden de wens tot het vervreem den van grond kenbaar maken bij het Bureau Beheer Landbouw gronden, Postbus 6, 4460 AA Goes, tel. 0113-237322. rJ rJ J1 Je digitale foto's afdrukken op echt foto- direct je foto's op. IN 1 UUR worden papier. Kom met je geheugenkaartje of ze afgedrukt op hef mooiste fotopapier CD-ROM naar SPRINT PHOTO en geef van de wereld. I .O II II VLISSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG, Markt 29 GOES, Lange Vorststraat 36 Tegen inlevering van deze bon uw digitale beelden afgedrukt op 10 x 15 formaat. NU O?' WÈ per foto GEIDIG TOT 30-11 2001 STARTKOSTEN PER ORDER FL. 3.95 HET NEDERLANDSE RODE KRUIS

de Faam | 2001 | | pagina 7