'Ui' 'Ui1 Ziekenhuis Walcheren Snel duidelijkheid over locatie kinderafdeling Tuin techniek Krabbendijke Cl iM» m Chirurg A.Vos met pensioen pn N -"tl- f faam/vlissinger r9mr 5 "'ie ggB8BP KCE EP. 3 S 2 Fïsie 2 a s- Radioloog Gerrits weg uit Vlissingen Onderzoek naar tevredenheid van klanten in ziekenhuis <32^ Trombosedienst Zeeland gaat met Ziekenhuis samen Poliklinieken rond Kerst beperkt open (t NIEUWE OOGST 4,95 Ziekenhuis feteerde 225 vrijwilligers 3d/ei/uje#i Speculaastaart op op Waldkorn 800 gram van voor 3,25 op op Geef het door, rechts gaat voor B G ffl a 6 E B H B B Sfe 0 PERIODIEK BERICHTVAN HET ZIEKENHUIS WALCHEREN nummer 15, november 2001 WOODY KL00FMACHINE 4 Hakselaar OIO meiabo BlOflame Onkruidbrander CF Kassenland. dmnluwm SPECIALE AANBIEDINGEN M HEERLIJKE VIJGEN L. J. NIJSEN reclame van do. 15 t/m wo. 21 november Aparte verpleegkundige chronische longpatiënten Bakkerij Steketee, voor vers en smakelijk brood 4 FAAM/VLISSINGER Woensdag 14 november 2001 q, v -»■ m 'en -f ii"! i": ri n ki fed 63 IP .r f De radioloog D.G. Gerrits is met ingang van I november vertrokken bij Ziekenhuis Walcheren. Hij heeft een nieuwe werkkring gevonden als radio loog in het Medisch Spectrum in Twente. Zijn vertrek houdt in, dat er vacatures zijn voor 2,5 formatieplaatsen op de Röntgenafdeling in Vlissingen. Hoewel er intussen onder meer adver tenties zijn geplaatst om de ontstane vacature op te vullen, is er nog geen opvolger gevonden. Een probleem is dat er een tekort aan specialisten is in Nederland en dat dit tekort zich ook voordoet bij radiologen.. De situatie in Ziekenhuis Walche ren kan er de komende maanden toe leiden dat zich op de Röntgenafdeling wachttijden zullen voordoen. In overleg met de Oosterschelde Zie kenhuizen in Goes wordt bekeken of er een oplossing voorhanden is die dit kan voorkomen of eventuele wachttijden zo beperkt mogelijk kan houden. Op de polikliniek en de afdeling Interne Genees kunde (4 Oost) van Ziekenhuis Walcheren loopt tot eind december een onderzoek dat inzicht moet geven in de manier, waarop patiënten hun opname en behandeling ervaren. Nagegaan wordt hoe tevreden een patiënt zowel over de behandeling en zorgverlening in de polikliniek als tijdens zijn of haar opnameperiode is. Het onderzoek past in het kwaliteitsbeleid van het ziekenhuis dat er op is gericht de kwaliteit van zorg en dienstverlening te verbeteren waar dat kan. Directeur patiëntenzorg J.W. van den Blink: „We willen als bedrijf de mening van onze gebrui kers weten over de manier waarop ze worden benaderd en behandeld. Als je weet op welke pun ten patiënten kritiek hebben, kun je daar iets mee doen, kun je bijsturen en je zorg verbeteren. Dat is dus de bedoeling. Daarom zijn we van plan regel matig dergelijke onderzoeken te doen, ze uit te breiden naar andere afdelingen en ze ook te herha len op dezelfde afdeling. Zo kunnen we meten of maatregelen ook tot verbetering leiden" Het onderzoek loopt sinds begin oktober. De vra gen gaan onder meer over het vertrouwen in de behandeling, of er snel een afspraak kon worden gemaakt voor polibezoek of opname. Voor zover het om opname op de interne afdeling gaat, komen behalve medische zaken ook vragen aan de orde naar de ervaring met verpleegkundige hulp en ver zorging, naar de logistieke kant van de opname (tevredenheid over kamer, rustige slaapomgeving, maaltijden) en over de nazorg. MnransnnHBignM Er komt op korte termijn duidelijkheid over de vraag in welk van de ziekenhuizen boven de Westerschelde de afdeling Kindergenees kunde/Verloskunde zal worden geconcen treerd. Aan het eind van deze maand zal een commissie criteria hebben geformu leerd, waardoor het mogelijk is een berede neerde keuze voor de locaties voor kinder geneeskunde en verloskunde kindergenees- kundige op Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland te doen. Zoals eerder bekend is gemaakt, is het noodzake lijk de beide vakgroepen kindergeneeskunde van Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen en de Oos terschelde Ziekenhuizen in Goes/Zierikzee samen te voegen. Dat komt doordat wegens ver trek naar Dordrecht van de kinderarts V. R. Drexhage uit Walcheren per januari aanstaande een te krappe bezetting aan kindertsen ontstaat. Vooral uit een oogpunt van de dienstbelasting wordt een vakgroep van vier kinderartsen tegen woordig als minimum gezien.Veel van de werk zaamheden van een kinderarts spelen zich af bui ten kantooruren. Ziekenhuis Walcheren heeft vanaf januari nog slechts 2 kinderartsen die beiden parttime wer ken. In de Oosterschelde Ziekenhuizen werken vier kinderartsen op drie formatieplaatsen. „Lan delijk is er een groot tekort aan medisch specialis ten en dat geldt in het bijzonder voor kinderart sen," aldus directeur patiëntenzorg van Ziekenhuis Walcheren J.W. van den Blink. „Je ziet bovendien dat ziekenhuizen in grote centra steeds vaker spe cialisten uit kleine centra wegtrekken. De zorgelij ke ontwikkeling hier is er een voorbeeld van. Het wordt eigenlijk onmogelijk geacht deze vacatures te vervullen." Medio september zijn de Raden van Bestuur van Ziekenhuis Walcheren en de Oosterschelde Zie kenhuizen in overleg met de stafbesturen en de betrokken maatschappen van kinderartsen tot de conclusie gekomen, dat samenvoeging van beide vakgroepen de enige kans is om nieuwe kinderart sen te kunnen aantrekken. De kindertsen gaan dan op één locatie dienst doen. Of dat Goes ofVlissin- gen wordt, is nu dus onderwerp van onderzoek. Als het advies daarover eind deze maand binnen is, volgt een inspraaktraject voor de onderne mingsraden, de cliëntenraden, de medische staven. Ook zal het advies worden voorgelegd aan een provinciale klankbordgroep, waarin alle andere belanghebbenden als provincie, gemeenten, huis artsen, verzekeraars en patiëntenorganisatie Het Klaverblad zijn vertegenwoordigd. Patiënten/inwoners van Walcheren zullen de komende jaren te maken krijgen met de samen werking tussen de ziekenhuizen in Midden- en Noord-Zeeland. Kortweg komt de situatie hierop neer: Landelijk gezien is er een steeds groter tekort aan specialisten; Vaak zijn er (lange) wachttijden; Ook Zeeland begint dat te ervaren; Het aantal opnames is steeds minder en de opnameduur is korter; Specialisten willen graag in een groter verband werken, zodat de werkdruk gedeeld kan worden, avond- nacht- en weekenddiensten verdeeld kunnen worden en er mogelijkheid bestaat voor verdere specialisatie; Patiënten willen graag goede zorg in hun omgeving op verschillende locaties en niet uitwijken naar de grote en verre steden; Patiënten zijn tegen ontmanteling van de zorg; Patiënten willen zorg op maat. Om er voor te zorgen, dat er in Zeeland een zo goed mogelijke ziekenhuiszorg blijft bestaan, moet er dus gezocht worden naar oplossingen. Zieken huizen met te weinig artsen kunnen niet meer vol doende functioneren. Continuïteit raakt zoek of wordt onzeker. Patiënten worden ongerust over hun ziekenhuis in hun omgeving. Hoe verder? Een logische oplossing in dit verband is dus een zo goed en zo groot mogelijke samen werking tussen de verschillende ziekenhuizen. Daarbij wordt gedacht aan zorg aan patiënten op verschillende plaatsen. Soms zal het nodig zijn dat een dokter reist tussen de verschillende ziekenhui zen, zodat de patiënt zo dicht mogelijk bij huis medische ziekenhuiszorg krijgt. Willen we goede zorg hebben en houden, dan is samenwerking een vereiste. De Cliëntenraad van Ziekenhuis Walcheren houdt daarbij de omstandig heden van de (toekomstige) patiënt goed in de gaten. Met de Raad van Bestuur werkt en denkt de Cliëntenraad mee aan de toekomst van gezonde zorg in Zeeland. BOSMAAIERS/ KETTING ZAGEN Husqvama Nieuw, slimme en makkelijk te hanteren heggenscharen. Nu ook leverbaar op stok, voor men sen die hoog willen knippen. Compleet en krachtig: kloofkracht 4 ton nu ook met 7 ton kloofkracht leverbaar! GARDENVAC De beste manier om van uw tuinafval af te komen is recycleren... ...en dat kan met deze handige hakselaar Heggescharen Voor het selectief en milieuvriendelijk bestrijden van onkruid en ongewenste insecten. Puntbrander: op kleine oppervlakken als terrassen, opritten en paden. Jetbrander: verdient door zijn grotere branderafmetin gen de voorkeur bij onkruidbestrijding op grotere oppervlakten zoals grindpaden e.d. Uw speciaalzaak voor het overwinteren van uw planten in de juiste kweekkas TYPE: 23 Europa's meest verkochte kweekkas Popular 86 (exd. fundering) Kweekkas type 128 afm. L 378,7 b. 256.7 - h. 210 cm. Ind. 2 dakramen, dubbele deur, fundering en bezorgen (op=op) Kweekkas type 148 afm. 1.442.3 b. 256,7 - h. 210 cm. ind. 2 dakramen, dubbele deur, fundering en bezorgen (op=op) €451.52 1795.- €859 ook voor'n vertrouwde occassion J.W. FRISOSTRAAT 31 KRABBENDIJKE O TEL (0113) 501255 U vindtonze showroom op sfetits 1 kwartier van 8ergen op Zoom en Goes. Geopend: ma. t/m vr. 08.00 -12.00 en 13.00 -17.00 en 2at 9.00 -12.00 en 13.00 -15.00 RUIME PARKEERGELEGENHEID 1 Chirurg dr A.Vos vertrekt per I januari aanstaande uit Ziekenhuis Walcheren. Hij gaat dan met pensioen. Dr Vos is jarenlang verbonden geweest met de gezond heidszorg op Walcheren. Hij werkt in het ziekenhuis - aanvankelijk in het Gasthuis in Middelburg - sinds juli l974.Ter gelegenheid van zijn afscheid is er dins dagmiddag 18 december een receptie in het zieken huis, waar patiënten tussen 17 en 18 uur de ver trekkende chirurg de hand kunnen schudden. De Trombosedienst, een tot nu toe zelfstandige stichting, gaat met ingang van het nieuwe jaar fuseren met Ziekenhuis Walcheren. De dienst wordt samen gevoegd met het Klinisch Chemisch Laboratorium. De dienst zal ook in de nieuwe opzet op Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland blijven func tioneren vanuit het Jan Matenhuis in Middelburg voor mensen die regelmatig gecontroleerd moeten worden of zij anti-bloedstollingsmedicijnen nodig hebben (bloedverdunner). De nieuwe opzet maakt het wel mogelijk dat de dienstverlening op Walcheren bij het bloedprikken bij zieke patiënten thuis efficiënter en uitgebreider wordt en voor andere patiënten op diverse 'prik- plaatsen' op Walcheren dichterbij huis komt. Op Walcheren namelijk had ook het ziekenhuis zelf een 'prikdienst', die op sommige dagen bij patiënten thuis kwam. Deze zal worden samengevoegd met de prik dienst van de Trombosedienst. In de nieuwe opzet horen onnodige dubbele prikbezoeken tot het verle den. Bovendien zal het mogelijk zijn op meer dagen dan voorheen patiënten thuis te bezoeken. In de week van Kerst zal slechts een beperkt aantal poliklinieken in Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen geopend zijn. Dit hangt samen met de dagen, waarop kerstmis dit jaar valt Kerstmis is op dinsdag en woens dag. Moet u een afspraak maken voor polikliniek- bezoek dan hoort u vanzelf om welke poli's in Vlissin gen het precies gaat Ook het Medisch Centrum Mid delburg is op de maandagen 24 en 31 december de hele dag gesloten en op vrijdag 28 december vanaf 13 uur. De Trombosedienst is wel gewoon open. 500 gram NATUURLIJK BIJ Kerkstraat 4-6 VLISSINGEN j// gelders volkoren2,98 frikandelbroodje1,65 3 croissants 1,49 appelsnacks4 halen, 3 betalen pompoenbroodje NIEUW! 2,49 moorkoppen4 halen, 3 betalen Volle spaarkaart roomboter-amandelstaaf GRATIS Voor informatie of bestellingen kunt u bellen met bakkerij Steketee Oost-Souburg, tel.: 0118-461291 Middelburg, tel.: 0118-611788 De samenwerking tussen Thuiszorg Walcheren en Ziekenhuis Walcheren is een paar maanden gele den uitgebreid tot de zorg voor chronische long patiënten. Sinds september werkt in het zieken huis een longverpleegkundige; een verpleegkundi ge dus die is gespecialiseerd in longziekten. Zij maakt deel uit van de nieuwe divisie Transmurale Zorg in het ziekenhuis, waarin ook allerlei andere gezamenlijke zorgactiviteiten zijn ondergebracht, zoals de zorg en begeleiding van stomapatiënten, mensen met diabetes, kankerpatiënten en carapa- tiënten. Deze nieuwe manier van werken wordt door zowel Thuiszorg als Ziekenhuis als een zinvol initia tief ervaren: de aanwezigheid van een longverpleêg- kundige maakt het mogelijk om patiënten met chronische bronchitis/longemfyseem beter dan tot nu toe mogelijk was te begeleiden. Daarbij gaat het om chronische longpatiënten, van wie de longarts heeft vastgesteld dat de longproblemen 'onder con trole' zijn. Deze groep patiënten kan bij haar terecht met allerlei vragen over hun ziekte, over medicijnge bruik, over hulp en aanpassingen. Zij controleert ook de inhalatietechniek van patiënten en de long functie. Ook kan zij mensen begeleiden bij het stoppen met roken. Omdat het om een nieuwe vorm van zorgverlening gaat, is het als project opgezet. Het is gebaseerd op de ervaringen met vergelijkbare projecten eiders in het land. De bedoeling van dit project is dat de longarts de controle over de patiënt houdt, maar dat hij of zij daarnaast drie keer per jaar de long- verpleegkundige bezoekt. Daardoor is er meer gelegenheid 'de stand van zaken' door te nemen en patiënten te adviezen te geven. In Ziekenhuis Walcheren werken zo'n 225 vrijwilli gers. Het gaat om mensen die bijvoorbeeld patiën ten begeleiden naar de kerkdiensten op zondag, om de vrijwilligers van de UW en om medewerkers van Radio Walcheren. Zij zetten zich in het ziekenhuis met veel geestdrift in voor allerlei zinvolle werkzaamheden. Belange loos steken zij daar veel tijd en moeite in. Als blijk van waardering heeft het Ziekenhuis Walcheren deze forse groep vrijwilligers eind oktober een feestelijke avond aangeboden in het Arsenaal theater. De Raad van Bestuur, de Dienst Geestelijke Verzorging en de afdeling Patiëntenvoorlichting vonden, dat het uitstekend in het Internationaal Jaar van de Vrijwilliger paste om deze groep mensen in het zonnetje te zetten. Luxe Brood-, Beschuit en Banketbakkerij do./vrij./za. 15-16-17 november van %99voor 7,99 ma./di./woe. 19-20-21 november Brakstraat 24 - tel. 0118-613059 Middelburg Oplage: 52.600 Advertentieverkoop: fax nr.: (0118) 484366 Lisetta de Witte (0118) 484 313 (privé (0118) 471 876). Linda Heikoop (0118) 484 312 (privé (0118) 641 569). Marcel Schreur (0118) 484 308 (privé (0118) 473 051). Pieter Karman (bladmanager) (0113) 274 090 (privé (0113) 613 394) Redactie: Inge Adriaansen (0118) 484 276 (privé (0118) 501 932). of 06-54267124 email: iadriaansen@pzc.nl Redactieadres: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen fax nr.: (0118) 472 404 Bezorging: 0118-484 216 Druk: Wegener Nieuwsdruk Breda Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur Advertenties: maandag 12.00 uur De Faam/Vlissinger is een uitgave van Wegener huis- aan-huiskranten Zuid B.V.

de Faam | 2001 | | pagina 4