i AA-Makelaardij gaat de grens over Bruidshuis Ellen showt in Arsenaal i i Boetiek Marlène verhuisd naar Scheldestraat Woordzoeker Maak de tuin op tijd winterklaar Slagerij Wisse aan de Torenstraat in Melisker- ke bestaat 110 jaar. Vader Rinus en zoon Ja- nis Witte zetten de naam en het werk voort van respectievelijk hun opa en overgrootvader die in 1891 aan de Seislaagte begon. Met Janis is dus inmiddels de vierde generatie in de weer met het viees. Fietsenmaker PASKAMERS E N U M M O C L K M N A 0 T E N N T P G R R E L S R F I S E N A O A K S T E G E Z u D E O L K K R E I E R SM H N N A A N A N R I L N I C E I Z O E IM E I U R A I S Z M H E A G E S N L O A N L E V W N V I R P E H R L E E M O J M E A O D T A E A V H A R I S R P N E S M B O O E L T C R S A B A O E U K B E S O H R M I A N A R G L R P fi E T A T L G L E V U E G A L P O S B L E B E R L E T L O H Er is veel vraag naar ruime, rustig gelegen woongelegenheid. Veel mensen zochten en vonden dat in Zeeland door een vrijstaande woning, een villa of een boerderij te kopen. Maar het aanbod in dit luxere segment van de markt neemt af en de prijzen stijgen. Om die reden heeft AA-Makelaardij o.g. de grenzen verlegd en is zich gaan richten op België. In dit buurland zijn nog schitterende woonobjecten te koop, tegen een redelijke prijs. Voorschriften Om volgend jaar te genieten van een mooie tuin maakt u binnenkort de tuin winterklaar. Intersport houdt skibeurs in Goes Met wie vier ik kerst? Batavus Clerion verlichting scoort Jong geleerd is oud gedaan Gianni Romme geeft zich bloot in 'Gianni' Het Station Met ingang van 1 november is Boetiek 'Marlène' verhuisd van de hoek Glacis- straat/Van Dishoeckstraat naar de Schelde straat 32 te Vlissingen/Marlène' heeft bijna een jaar gedraaid in de Van Dishoeckstraat. Volgens de eigenaresse, Marianne Saaman, was het een leuke en bemoedigende start, maar de locatie lag toch te zeer uit de loop van het winkelend publiek. Woensdag 14 november 2001 FAAM/VLISSINGER 17 Slagerij Wisse al 110 jaar een begrip Wie de foto's bekijkt die in de slagerij hangen krijgt een goed beeld hoe het slagersvak door de jaren heen verander de van huisslachting naar win kelverkoop. Maar ook hoe de behuizing van de familie Wis se in ruim honderd jaar liep van een slachtschuurtje naar een moderne werkplaats en winkel. Rode draad door al die jaren is de ambachtelijke wijze waarop gewerkt werd én wordt. Een traditie in de goe de zin van het woord met de klant nog ouderwets als ko ning. Janis Wisse legt het uit. „Het vlees komt hier uit de buurt, dat zoeken we zelf ter plekke uit, zegt hij. „We ma ken heel veel zelf, waarbij on ze boerenham en boerenlever- worst wel de toppers zijn. En ook de gestopte milt met ver se worst is een specialiteit die typisch voor Midden-Walche- ren is en heel ver teruggaat. Tot aan de tijd van de huis slachtingen." Dat werk wordt nu niet meer gedaan, althans niet door Slagerij Wisse hoe wel die tijd niet zo heel ver achter ze ligt. „Het was niet meer te doen, het werd te druk", zegt Rinus. „Bovendien ben je met twee man gauw een halve dag bezig. Zou je dan werkelijk een uurloon re kenen dan is dat te duur voor de klanten. Maar dat is niet al leen van deze tijd hoor. Mijn opa rekende altijd een dubbel tje voor het slachten van- een varken. Toen hij een keer een uitzonderlijk groot varken moest slachten, leek hem dat wel een kwartje waard. Bij het afrekenen heeft hij dat kwartje gekregen, maar hij hoefde nooit meer terug te komen." Het had trouwens niet veel ge scheeld of Rinus Wisse was niet in de zaak gekomen. „Ik mocht niet van mijn vader. Terwijl ik het juist zo graag wou. De oudste zoons hadden er geen trek in en ik als jong ste moest maar fietsenmaker worden. Dat heb ik inderdaad vier jaar gedaan, maar toen mijn vader overleed konden mijn moeder en oom de zaak niet alleen runnen. Toen mocht ik alsnog in de zaak. Je probeert het je kinderen niet op te dringen, maar dat Janis in het bedrijf zit doet me wel goed. Bovendien heb ik nog een dochter die in de winkel meehelpt." Voor Janis is het probleem van bedrijfsopvol ging nog lang niet aan de or de, al zijn er maar liefst vier jongens in zijn gezin. De term slagersgeslacht klinkt niet echt lekker maar: „altijd nog beter dan een geslachte slager", grapt Janis. Voorlopig is er meer dan genoeg werk voor Bij Slagerij Wisse vinden ze kwaliteit en ambachtelijkheid vanzelfsprekend. de echtparen Rinus en Koos en Janis en Jolanda. Een sla gerij kun je natuurlijk nooit zonder de steun van echtge notes en bovendien hebben de dames zich bekwaamd in het verzorgen en opmaken van koude schotels en buffet ten. Een gevolg van de veran derde vragen van de klanten. Dat zijn allang niet meer al leen de mensen uit Meliskerke zelf, waaronder tegenwoordig nieuwkomers en tweeverdie ners die andere producten vragen. Ook klanten uit de omgeving en natuurlijk de zomertoeris- ten weten de slagerij te vin den. „Die toeristen is van alle tijden", vertelt Rinus lachend. „Dan stonden ze met een paar slagers te wachten bij de bus halte waar de zomergasten uitstapten. En maar dringen en hopen dat je de eerste was die zijn klandizie aanbood. Want die klanten daar gaat het om natuurlijk. Wij vinden dat een klant erop mag vertrou wen dat een product van Sla gerij Wisse garant staat voor foto-Jaap Wolterbeek. kwaliteit en ambachtelijk heid." Van de Seislaagte in 1926 naar het Dorpsplein en in 1975 in een compleet nieuw pand aan wat nu de Toren straat heet. De plek maakt niet veel uit; Slagerij Wisse (en daarmee de beste leverworst van Walcheren volgens ken ners) kan rustig door naar de honderdvijftig jaar. Nu ook positiemode bij Miss Etam T- M ■■lijp i Na een flinke verbouwing werd vorige week woens dag de winkel van Miss Etam aan de Lange Delft 8d in Middelburg, officieel heropend. De feestelijke ope ningshandeling werd verricht door salesmanager Linda Alblas en storemanager Sylvia den Boer. Ter gelegenheid van de opening werd een cheque aangeboden aan Arte- mis. Artemis is een organisatie die vrouwen begeleidt op weg naar zelfverwerkelijking in een baan of functie die bij hen past en waar zij met plezier hun kwaliteiten en vaardigheden kunnen inzetten. De vernieuwde winkel van Miss Etam in Middelburg heeft een oppervlakte van cir ca 220 m2. Miss Etam Middelburg kan nu naast de collectie maat 36 tot en met 46 en de pluscollectie (maat 44 t/m 54) ook positie mode aanbieden. Afgelopen week werd de heropening ge vierd met allerlei festiviteiten. Zaterdag 24 november en 1 december wordt er aan de klant een gratis kleuradvies aangeboden. In iets meer dan driekwart eeuw is Miss Etam uitgegroeid tot succesvol marktleider op het gebied van damesmode met 126 winkels. Miss Etam richt zich op vrouwen vanaf 20 jaar. Ter gelegenheid van de heropening ontvangt Artemis een che que ter waarde van 2500 gulden. De makelaardij van Arthur Aerssens is gehuisvest in een mooie, gerestaureerde boer derij aan de rand van Koude- kerke. De schuur is verbouwd tot een ruim kantoor met op de verdieping een vergader ruimte. Al met al een goed voorbeeld van een object, zo als AA-makelaardij o.g wil ver kopen. „Nadat ik eerst 10 jaar ervaring heb opgedaan bij lo kale makelaars ben ik hier in april vorig jaar gestart als zelf standig ondernemer", vertelt Aerssens, „en met succes. We hebben absoluut geen nadeel ondervonden, omdat we niet in een winkelstraat zitten. De woonobjecten die wij aanbie den zijn van de duurdere klas se, boven de 500.000 gulden en onze cliënten hebben er geen bezwaar tegen om naar Koudekerke te komen. Boven dien hebben we een internet site, waarop potentiële kopers rustig thuis het aanbod kun nen bekijken en een keus ma ken. We maken dus ook ge bruik van de moderne com municatiemiddelen". Het bedrijf bemiddelt bij de verkoop en aankoop van met name boerderijen, villa's, landhuizen en grotere appar tementen. Op dit moment hebben ze bijvoorbeeld in de verkoop een villa in Brugge, enkele boerderijen in West- Vlaanderen en een 1000 jaar oude abdijsite. De vraag is na tuurlijk, kun je je als Nederlan der zomaar vestigen in Bel gië? Aerssens antwoordt be vestigend. „Alleen", zegt hij, „het verhaal van het belas tingvoordeel, dat je zou kun nen halen gaat niet meer op nu de Europese regels steeds meer gaan gelden. In dit geval gaat het erom, dat de prijs in vergelijking met dezelfde Ne derlandse woningen gunstiger is en de relatief korte afstand van Nederland speelt natuur lijk een rol. Je moet trouwens wel worden ingeschreven als ingezetene van België en je als een voorbeeldige Belg ge dragen. Wat andere voordelen zijn, dat de taal weinig proble men oplevert en dat de voor schriften voor bouwen of ver bouwen veel soepeler zijn dan in Nederland. Om de transacties vlot en goed te laten verlopen de is hulp ingeroepen van een Bel gische makelaar in de persoon van E. Laga van "Casa Nova" uit Eernegem. "Deze collega is natuurlijk helemaal op de hoogte van de regelgeving in ons buurland en staat de ko per bij met raad en daad". Toen Esther Ton vorig jaar september de bruidszaak overnam van haar moeder Ellen had ze al plannen om het interieur van de winkel (Brouwerijstraat 9 in Oostburg) een nieuwe look te geven. Van de West-Zeeuws-Vlaamse hoefde dat echter niet op stel en sprong. Esther Ton wilde alles goed overdenken. En dat zie je er aan af. Het vernieuwde interieur oogt als een plaat je. Esther Ton is er zelf reuze enthousiast over. „Het is precies geworden zoals ik in gedachten had." Alarm, Amandel, Avers, Blaas, Bovenin, Commune, Eagle, Eminent, Euvel, Gajes, Gekheid, Gnome, Hamer, Holte, Hongerig, Honkslag, Inzien, Islam, Jicht, Kermis, Koala, Kroon, Luguber, Noren, Oplage, Orgel, Pastel, Proper, Rebel, Refter, Ruien, Schuin, Tibet, Veearts, Wanneer, Zakken, Zenden. Het nieuwe gezicht van Bruids huis Ellen is modern. Dat geldt voor de huisstijl, maar ook voor het vernieuwde interieur. In de bruidswinkel zijn ver schillende zitjes gecreëerd. Zelf omschrijft Esther de sfeer als 'rustig en gezellig'. De side- tables met kubusachtige blok ken en ook de grote tafel zijn van grijs eiken. De klanten re ageren enthousiast op de ge daanteverwisseling. Bruids huis Ellen biedt keuze uit meer dan zevenhonderd japonnen en is daarmee één van de grootste bruidszaken van Zuid- West-Nederland. De collectie In deze mengelmoes zijn een aantal woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd en schuin. Sommige letters wor den dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende woorden vormen dan regel voor regel van boven naar beneden een woord. Stuur uw oplossing voor woensdag 21 november naar de re dactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 28 november bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 31 oktober luidt: 'Jubileum'. De vrijkaarten van Cine Ci ty gaan naar C. de Lange uit Koudekerke. omvat verschillende merken van naam. De trends ('Ko mend seizoen zijn er hele ge durfde japonnen') worden op de voet gevolgd. In 2002 zijn de japonnen volgens Esther 'stijlvol'. Er wordt veel gewerkt met transparante stofjes, veer tjes en andere versieringen. „De bruid voelt zich weer meer bruid." Traditiegetrouw luidt Bruidshuis Ellen het jaar uit met twee grote shows. Maandag 26 november is de bruidsshow te zien in het Vlis- singse Arsenaaltheater, maan dag 10 december showt de bruidszaak haar nieuwe collec tie 2002 in het Zwincollege in Oostburg. Aan de show in Vlissingen (aanvang 20 uur) wordt medewerking verleend door Bijleveld Men's Fashion uit Middelburg. Ter omlijsting is er een bruids- markt met stands van onder andere fotograaf Fred Hofman, drukkerij Van de Dool, Classic Car Service, bakkerij Martin Poppe, Oriflame Cosmetics, bloemenhuis Mies, Jens Vi deoproducties, Terra Reizen en Nagelstudio Maaike. Kaarten kosten 17,50 (inclusief koffie en bruidsgebak). Onder de aanwezigen worden enkele waardebonnen verloot. Esther Ton heeft al de nodige complimentjes gehad. foto Peter Verdurmen In het najaar schoont u de tuin. U verwijdert alle eenjarige planten uit borders, bakken en potten. Lege potten bergt u op in de schuur. Zet de overwinterende pot- of kuipplanten op een warm plekje in de tuin. Bescherm deze potten tegen de vorst door een laagje bubbeltjesfolie te bevestigen aan de binnenzijde van de pot. Laat de niet-winterharde lievelin gen, zoals Datura's, absoluut niet in de kou staan Zij over winteren bij het kelderraam, op zolder of in een vorstvrije schuur. Wel regelmatig een heel klein beetje water geven. De Intersportzaken uit Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierik- zee houden zaterdag 24 en zondag 25 november voor de 7e keer een grote skibeurs in Sportpunt Zeeland te Goes. Twee da gen lang worden in het sportcomplex ski's, skischoenen en ski kleding aangeboden voor zeer scherpe prijzen. Wie overweegt skimateriaal aan te schaffen kan zich tijdens de beurs deskundig laten adviseren. De skibeurs is zaterdag van 10 to 17 uur en zon dag van 11 tot 17 uur. De toegang is gratis en er is gelegenheid om te pinnen. U vindt Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg 3 te Goes. Stichting Date is het grootste én een van de oudste relatiebe middelingsbureaus in Nederland, met vestigingen verspreid over het hele land. Daarnaast beschikt dit bureau over een unie ke werkwijze, dat de cliënt optimale mogelijkheden biedt te 'sla gen'. Wie zich bij Stichting Date inschrijft krijgt namelijk het zo genaamde partnerboek mee naar huis, waarin het landelijke be stand van alle ingeschrevenen te vinden is. Met behulp van kor te beschrijvingen, waarin onder andere gegevens over leeftijd, opleiding en beroep, woonomgeving, al of geen kinderen, hob by's en partnerwensen. Heeft men een keus gemaakt, dan kan via de regioconsulente een telefoonnummer worden opge vraagd. De consulente kiest dus niet namens de cliënt, maar kijkt alleen of het een 'goede combinatie' is en of de betreffende persoon nog vrij is. Is dit het geval, dan staat niets een telefoon tje nog in de weg. Men heeft dus alle vrijheid, maar uiteraard is daar altijd die consulente die kan adviseren of behulpzaam zijn. De consulente van de stichting voor Walcheren is mevrouw Van de Voorde. Met haar kan een vrijblijvende afspraak gemaakt worden via 0118-611588. Uit een onafhankelijk onderzoek naar de kwaliteit van fietsver lichting dat de ANWB verricht heeft, is de Batavus Clerion goed tevoorschijn gekomen. Met name de onderdelen stevigheid, roestbestendigheid en gebruiksgemak scoorden 'zeer goed' Ook de onderdelen lichtopbrengst, bedradingen en aansluitin gen gooiden-hoge ogen. Het Clerion-verlichtingsconcept is door de Nederlandse rijwielfabrikant in eigen beheer ontwikkeld. Door toepassing van nieuwe technieken is de veiligheid geopti maliseerd. Bijvoorbeeld door gebruik van een geheel nieuwe lenstechniek is de lens niet meer in het glas verwerkt, maar geïntegreerd in de spiegelende parabool van de lamp. Dit resul teert in een opmerkelijke verhoging van de lichtopbrengst. Ook de levensduur van het halogeenlampje is ten opzichte van een normaal lampje vele malen langer. Door toepassing van deze nieuwe technieken wordt de fietser eerder gezien en heeft de fietser zélf een beter zicht op de weg. Vaak is tandenpoetsen voor kinderen allesbehalve een feest. Toch is een goede mondverzorging juist bij kinderen erg belang rijk. Met Theramed Junior introduceert Theramed een complete lijn mondverzorgingsproducten speciaal voor kinderen tot 12 jaar. Dankzij de speelse verpakking met het vrolijke krokodilletje én de lekkere smaak, maakt Theramed Junior tandenpoetsen voortaan wél tot een feest. Theramed Junior bevat Therameds unieke Complete Protection formule. Dit garandeert een langdu rige werking en een allround bescherming tegen gaatjes en alle andere tand- en tandvleesproblemen. Door toevoeging van Cal cium en een aangepast fluorgehalte, werd de werking speciaal aangepast aan de mondverzorgingsbehoefte van kinderen. De lekkere aardbeiensmaak en de vrolijke verpakking nodigen kin deren bovendien écht uit Theramed Junior te gebruiken. Met het nieuwe schaatsseizoen voor de deur presenteert uitge verij FC Klap een onthullend boek over de spraakmakendste schaatser van de afgelopen jaren: Gianni Romme. In de aanloop naar de Olympische Spelen in Salt Lake City volgde journalist Erik Klap Gianni intensief. Hij sprak met Gianni's vriendin, intus sen vrouw, (schoon)ouders, vrienden, een bonte stoet top- schaatsers, coaches, kenners en uiteraard geregeld met Gianni zelf. In deze geautoriseerde biografie geeft Gianni zich bloot. Het boek verhaalt over alle pieken en dalen in de bewo gen carrière van de Double Dude uit Made. Wat bezielt de ze topsporter? Hoe beleeft hij zijn successen en ondergaat hij zijn tegenslagen? Wat zijn Ginanni's passies? Door het voorwoord van Mart Smeets en de kleurrijke foto's uit de privé-collectie van de schaat ser wordt een fraai beeld ge schetst van de topschaatser, maar bovenal de mens: Gian ni. (advertentie) "Visresfauritril en Calerinqbecfrijf MaanJmenu november: Hazenpeper f 28.50 Stationsplein Vlimngcn. TJ. 0118 403 000 De nieuwe zaak in de Scheldestraat: ruim en overzichtelijk. Vandaar dat zij op zoek ging naar een centraler gelegen winkelpand. En dat heeft zij gevonden in de recent herin gerichte, gezellige Schelde straat. Het nieuwe pand is aanzienlijk groter, waardoor Marianne Saaman naast de in name en verkoop van de bete re dameskleding zich nu ook kan gaan richten op kinderkle ding. En ook de collectie kin derkleding zal bestaan uit de betere merkkleding en richt zich op de leeftijdscategorie van 3 tot 10 jaar. Boetiek 'Marlène' is iedere middag van maandag tot en met vrijdag geopend van 13 tot 17.30 uur en op de vrijdag se koopavond van 19 tot 21 uur. Wie interesse heeft om kleding onder te brengen bij 'Marlène' kan voor informatie tijdens openingsuren terecht in de boetiek en na sluitings- stijd bellen naar Marianne Saaman, tel. (0118) 419^)2.

de Faam | 2001 | | pagina 17