Van onderzetter tot kersenhouten salontafel! Kinderangsten rond 5 december Ska geeft schaatstraining in Vlissingen Reünie i Exclusief bij Het Huis: de Leco collectie! funda Woensdag 14 november 2001 FAAM/VLISSINGER 13 Poepdiploma op de kinderboerderij Duizend-en-één woonideeën! donderdag vrijdag zaterdag! zondag maandag ...U vindt het op de Woonboulevard! MARCONISTRAAT. GOES In mei van dit jaar werd SKA opgericht, de eer ste schaats- en skeeler vereniging van Zee land. Deze vereniging speelt in op de nog steeds groter wordende groep mensen die graag skeelert of schaatst. Suikerbieten dinsdag woensdag" De Herman Faukeliusschool in Middelburg bestaat dit jaar 75 jaar. Om dat te vieren houdt de school een jubileumbijeenkomst op donderdag 15 november in de Ter Hoogekerk, Willem Teellinckstraat 3 in Middelburg. Kinderen kunnen in de periode voor Sinter klaas banger zijn dan anders, bijvoorbeeld bang in het donker, bang om alleen te zijn, bang voor geluiden. Ze kunnen ook bang zijn voor Sinterklaas en Zwarte Piet zelf. Vooral jon ge kinderen hebben dat. Ze schrikken soms van mensen die er heel vreemd uit zien. Met als titel 'Walcheren - De dorpen onder de duinen' is weer een fotoboek versche nen van Ruben Oreel. Net als het vorige boek dat Vlissingen als onderwerp had, uitgegeven door het ADZ. Van het boek zijn al meer dan tweeduizend exemplaren verkocht en daar zal de prijs van nog geen vijfendertig gulden debet aan zijn. Cadeau van Leco: brillenkoker bij één van zijn monturen! j er een beetje af. Probeer het aantal keren te beperken, no dig opa en oma bijvoorbeeld bij u thuis uit. Het gaat er ten slotte om dat het feest voor u en de kinderen een gezellig en sfeervol feest wordt. Deze info komt uit een folder van de stichting Spel- en Op voedingsvoorlichting. Heeft u vragen of wil u een adviesge- sprek over de opvoeding van uw kinderen, dan bent u van harte welkom bij het Opvoed- bureau. Op maandagmorgen is het opvoedbureau van 9 tot 11 uur geopend in de Roozenburg- laan 89 te Middelburg. Op don derdagavond kunt van 19.30 tot 21.30 terecht in de Stadhuis straat 6 te Middelburg. Croon. 125 jaar duurzame technologie dienstuerlener Kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg-Zuid houdt woensdag 21 novem ber weer een middag 'wer ken op de boerderij'. Kinde ren van 6 tot en met 12 jaar kunnen deze middag, onder leiding van medewerkers van de kinderboerderij, hok ken schoonmaken en dieren voeren. Deelname kost 1 gul den per kind en de middag duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Net als vorig jaar kunnen de kinderen iedere maand een ander dier verzorgen en zo in aanmerking komen voor het poepdiploma aan het eind van het seizoen. Thuis is meer dan alleen een dak boven je hoofd. Thuis is ook eindelijk je schoenen uit, een knipperend antwoordapparaat, je eigen regels. Daarom biedt funda.nl je naast het complete en actuele NVM woningaanbod, ook een breed pakket aan diensten en producten. Interieur, ver bouwen, tuinonderhoud, buurtinformatie. Kortom, alles op het gebied van wonen. Dus kom eens langs bij funda.nl. Want op dit adres vind je niet alleen een huis; je vindt er je thuis. Sint Nicolaastocht - Wandel sportvereniging De Vrolijke Tip pelaars houdt zaterdag 24 no vember haar jaarlijkse Sint Nico laastocht. De start voor de 15 en 20 kilometer is om 10 uur, voor de 5 en 10 kilometer van 10 tot 13 uur. Startplaats is het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein te Vlissin- gen en het inschrijfgeld be draagt 5 gulden voor niet-leden van een wandelsportbond, drie gulden zonder herinnering en voor leden 50 cent. Meer infor matie via 0118-463845 Workshop Z.I.C.H.T - Het Zeeuws Instituut voor Coaching, Hypnotherapie en Training houdt zaterdag 24 november haar jaar lijkse workshop 'Praktisch wer ken met moderne hypnose'. De workshop is bestemd voor ie dereen die in een vriendelijke setting intensief wil werken aan zijn of haar persoonlijke ontwik keling. Er wordt gebruik ge maakt van inzichten en vaardig heden die direct toepasbaar zijn in de privé-sfeer en de be roepspraktijk De dag wordt ver zorgd door ervaren en gediplo meerde trainers. Deelnemers ontvangen een cursusboek en certificaat. Informatie en aan melding via 0118-616839 of hanntim@zeelandnet.nl Jeugddienst De Schaaps kooi - In De Schaapskooi in het Vlissingse winkelcentrum Pape gaaienburg wordt zondag 18 no vember om 9.30 uur een jeugd dienst gehouden De dienst wordt grotendeels geleid door de Boodschappenjongens, vier PABO-studenten uit Goes. Ver der verleent het koor Free Spirit uit Heinkenszand ook haar me dewerking. De dienst wordt voorgegaan door de heer A. Slabbekoorn. Aagtekerke krijgt dorps raad - In zaal Kodde aan de Bosselaarstraat in Aagtekerke is woensdag 21 november de op richting van de Dorpsraad Aag tekerke. Dit gebeurt tijdens een openbare bestuursvergadering die om 20 uur begint. Belangrijk ste agendapunt is de vaststel ling van de statuten. De raad, die nu nog uit een voorlopig be stuur bestaat, bereidt daarna de verkiezing voor van een dorps raad door alle inwoners van de dorpskern. Deze verkiezing wordt gehouden in maart 2002, gelijk met de gemeenteraads verkiezingen Aagtekerke was tot nu toe de enige van de der tien kernen van de gemeente Veere die nog geen dorpsraad had. Info avond (echt)parenthe- rapie - In De Meyboom te Vlis- smgen is donderdag 15 noverrj- ber een informatie- en voorlich tingsavond over (echt)parenthe- rapie. Deze therapie is vooral gericht op het verkrijgen van be tere onderlinge communicatie en biedt handvaten om een gro tere intimiteit te ontwikkelen. Tijdens de avond is er ruimte voor vragen en zal er een korte oefening worden gedaan. De avond begint om 20.30 uur. Vooraf aanmelden is noodzake lijk. Uitgebreidere informatie en folder, www.demeyboom.nl of 0118-467542 Verkoopmiddag handwerk groep UW - In De Boog aan de Herengracht 52 te Middel burg is woensdag 21 november een verkoopmiddag van de handwerkgroep van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. De mid dag is van 14 tot 16 uur Lezing over kunst in de openbare ruimte - In Middel burg is met de aankoop van het beeld 'kussend meisje' van Sjer Jacobs de discussie over kunst in de openbare ruimte andermaal opgelaaid. De gemeente Middel burg heeft dit beeld niet aange kocht op grond van artistieke kwaliteit, maar omdat het geliefd is bij een deel van de inwoners van de stad Deze inwoners vin den dat uiteraard een goede zaak, anderen verzetten zich hevig te gen deze gang van zaken. Camiel van Winkel probeert tijdens een lezing deze discussie op een ho ger plan te tillen en de situatie in een breder kader te plaatsen. De lezing is zaterdag 17 november in De Vleeshal in het Middelburgse Stadhuis, begint om 20 uur en is gratis toegankelijk. Traditioneel maar niet wars van lekkernijen. foto: Ruben Oreel ken emmers in de mode zijn. Die emmer wordt gewoon ge bruikt zoals het dagelijkse Ie- (advertentie) Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peu- tergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50- plussers, 14 u. Speeltuinver eniging De. Oude Stad Vlissin gen, bingo, 20 u. De Drukke- ry Middelburg, lezing over de nieuwe Franse literatuur, 19.30 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Poppen maken - handwerken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlis singen, jongerendisco, 12-15 jaar, 20 u. Stadsschouwburg Middelburg, inleiding Eva Bonheur door Willem Meijs- sen, 19 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u„ jongerensoos, 11. t/m 17 jaar, 19 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, dansavond, 20.30 u. Ka de Westelijke Bermweg Oost- Souburg, intocht Sinterklaas, 13 u. Koopmanshaven Vliss ingen, intocht Sinterklaas, 13.15 u. Muziektent Oost- Souburg, activiteiten voor kin deren met Sinterklaas en zijn zwarte pieten, 14 u. Centrum Vlissingen, activiteiten voor kinderen met Sinterklaas, zijn zwarte pieten en het jeugdor kest Ons Genoegen, 15 u. De Punt - Centrum Middelburg, intocht Sinterklaas, 13.30 u. Clubhuis VTV Vlissingen, bin go, 20 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Gereformeerde Kerk Arnemui- den, kinderdienst met kinder koor De Benjamin Bengels, 9.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 Mikro Electro, Brugman Keukens ft Badkamers. Trendhoppcr, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers. Interieur Totaal. Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC. Runner. Verf ft Wand. Pnrdio Parket Studio, Sleepy. MONTÈL, Oecoiettc cn Beter Bed. Er zijn een paar foto's in het boek waarop duidelijk gepo seerd wordt. Maar het over grote deel van de beelden ver telt een eigen verhaal. Afge zien van technische overwe gingen en bepalen op welk tijdstip het beste licht aanwe zig is, heeft Oreel zijn onder werpen gefotografeerd zoals hij ze tegenkwam. „Ik heb niks in scène gezet", vertelt hij daarover. „Dat rek met de em mer bij die boerderij in Melis- kerke bijvoorbeeld. Dat staat er niet omdat het een tuin- trend is of omdat ineens zin- SKA is aangesloten bij de Ko ninklijke Nederlandse Schaats Bond en bij de Skate Bond Ne derland. De vereniging organi seert schaats- en skeelerwed strijden en biedt zowel de re creatieve als wedstrijdsporters een verantwoord en profes sioneel trainingsprogramma. Nu de winter gaat strengen hoopt SKA binnenkort trainin gen te kunnen gaan geven op de Vlissingse schaatsbaan (het voormalig buitenbad van het Sportfondsenbad aan het Baskensplein). Zodra de tem peratuur onder de 10 graden is start de schaatstraining voor beginnende schaatsers. De training is geschikt voor volwassenen en kinderen, er wordt geschaatst op noren. De trainingsavonden zijn op woensdag van 20 tot 21.30 uur. Wie meer inlichtingen over SKA of de trainingen in Vlissingen wil kan terecht bij Paul van Iwaarden te Dom burg, tel 0118 - 582636, of per e-mail ska@zeelandnet.nl. u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Cursus Fotografie, 14 u. Buurthuis Aldegonde Vlis singen, bingo en loterij, 20 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing Poëzie door de tijd heen door W.P. Gerittsen, 'Middeleeuwen', 20 u. Bach ten Reede Vlissingen, avondje voor de bewoners door de be woners, 19.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, peutermorgen, 10 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, recreatiewandelmiddag, 5 en 10 kilometer, 13.30 u. Kin derboerderij Klepperhoeve Middelburg, kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen meehelpen bij het voeren van de dieren en het schoonmaken van de hokken, 13.30 u. *"~Zeeuws Museum Middelburg, rondlei ding door de schoonmaak- straat van het Zeeuws Muse um, 1,3,30 en 15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.3Q~üï* De Druk- kery Middelburg, BOEF-mid- dag voor kinderen tussen de 10-12 jaar, 14 u. Fotoboek toont wat er (nog steeds) is Ds. P. Mulder zal op deze avond spreken over het on derwerp "Van kind tot kind". De avond begint om 19.00 uur. Op deze avond kan ook het ju bileumboek, met veel verha len en foto's gekocht worden, evenals een foto CD-rom. Ver der is er op zaterdag 17 no vember een reünie in de Her man Faukeliusschool aan het Kuipers-Rietbergkwartier 33 in Middelburg. Deze is van 10 uur tot 16 uur te bezoeken door alle oud-leerlingen en - leerkrachten. Er is volop ruim te voor ontmoeting, er is een fototentoonstelling en er kun nen eerlingenwerkstukken be keken worden die naar aanlei ding van het project gemaakt zijn. (advertentie) Verse groente wordt op de dorpen nog langs de weg aangeboden, slechts zelden wordt er niet af gerekend. foto: Ruben Oreel. de baas te blijven als u: vertelt dat Sinterklaas ie mand is die houdt van alle kinderen vertelt dat Zwarte Piet niet echt binnenkomt maar ge woon langskomt net als de postbode af en toe zingt of voorleest, vooral als ze opgewonden zijn 's avonds een lampje voor hen laat branden verkleedkleren, en roe of een zak neerleggen, waar door ze zelf Sint en Piet kun nen spelen bij hen blijft als Sinterklaas ergens op bezoek komt, bij voorbeeld op de peuter speelzaal hen niet dwingt bij Sint op schoot te zitten of een hand je te geven aan Zwarte Piet. Soms vieren kinderen Sinter klaasfeest op verschillende adressen, bijvoorbeeld bij opa en oma, op school, op de club, op het werk van papa en mama en thuis. Ze raken dan overladen. De spanning kan teveel worden, maar ook het bijzondere van het feest gaat (advertentie) ven in die boerderijen ook al jaren op dezelfde manier ge beurt. Vandaar dat de paar kle derdrachtfoto's ook in het boek thuishoren. Want het wordt wel snel minder, maar het is er nog steeds. En het is natuurlijk niet alleen traditie wat de klok slaat. Heel veel mensen in allerlei situaties. Zoals die mensen die staan te wachten op de rondvaartboot in Veere. Die had ik ook kun nen fotograferen met die boot erbij, maar dan krijg je dus weer zo'n folderfoto. Nu is het veel leuker en spannender. En wat er naar mijn gevoel abso luut in moest waren de suiker bieten, want je kunt Walche ren niet laten zien zonder zo'n berg naast een boerderij of dat lekker groene loof. Als dat traditioneel is dan is dat zo, maar het is een bewuste keu ze. Wat ik in het boek laat zien is het Walcheren zoals ik dat tegenkom en eigenlijk ben ik niet iemand met een bood schap, maar als er al een in het boek zit dan is het om mensen te laten zien hoe mooi dat landschap om ons heen is en wat een leuke mensen er leven. Ook minder leuke na tuurlijk, maar die komen ge woon het boek niet in." Zien mag gezien worden. opticiens VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 door Mieke Roelse Vertel kinderen geen boeman- verhalen. foto: Jaap Wolterbeek. Vaak zijn kinderen in deze pe riode drukker en sneller moe dan anders. Tot op zekere hoogte hoort dit alles bij het Sinterklaasfeest. Het lijkt op de opwinding en de sfeer van gezelligheid die ze voelen voor hun eigen verjaardag. Maar het kan ook omslaan in angst of paniek. U kunt dan niet altijd achterhalen waar het precies vandaan komt. Een reden kan zijn dat kinde ren opmerkingen hebben ge hoord als 'Zwarte Piet ziet al les' en 'Als je niet lief bent, krijg je niets van Sinterklaas'. Ze zien dan Sint of Piet als een enge boeman, die overal op kan duiken. Het is dan ook verstandig dergelijke dingen niet te zeggen. U helpt uw kind de spanning een beetje (advertentie) Een collectie van 12 uiteenlopende topmodellen, voor man én vrouw, geselecteerd door visagist/ stylist Leco van Zadelhoff. Nu exclusief bij Het Huis Opticiens. Het Huis Hardy De titel is een beetje mislei dend want in feite gaat het om alle dorpen van de Gemeente Veere, terwijl Veere zelf na tuurlijk een stad is. Oreel is zelf de eerste om het toe te geven, maar het is een keuze die gemaakt is om een aantal 'toeristische toppers' nu eens een keer niet in het boek op te nemen. „Ik wilde foto's die la ten zien wat er allemaal nog is, niet plaatjes die je in elke VVV-folder terug kunt vinden", zegt hij. „Fotograferen is keu zes maken, voortdurend en al tijd. Ik heb ook geprobeerd om toen het boek eenmaal een bepaalde opbouw had, met verschillende ogen te kijken. Als inwoner van Walcheren, als Middelburger en ook als toerist. Er zitten veel traditio nele onderwerpen in het boek, dat is waar maar het is te een voudig om te stellen dat het vooroordelen bevestigt. Je kunt het ook omdraaien en zeggen: „Mensen, kijk nou toch. Dit is allemaal bij jullie in de buurt en je kunt het zien en tegenkomen, maar dan moet je wel kijken". De lol én de concentratie van de gaaischie ters en de ringrijders maar ook al die Te Koop bordjes met ui en en bloemkool en wat al niet. Of al die borden van de verschillende mini-campings. Zat mensen komen er dage lijks langs, maar die valt het waarschijnlijk niet meer op."

de Faam | 2001 | | pagina 13