I N E C I T Y CHUTTERSHOF EST dé uitgaanskrant Première: Atlantis, de verzonken stad Ouderen m iddagen Tweede Bluesroute Vlissingen Groenendijk rekent af met geheime agenda's Verwacht: Jeugdtheaterwerkplaats Oostkapelle speelt 'Ifigeneia' Première: Good Advice Start kaartverkoop Harry Potter L M W E E K ATLANTIS (Nederlandse versie) ATLANTIS (Originele versie) GOOD ADVICE 0 KISS OF THE DRAGON 0© LEGALY BLOND 0 A KNIGHTS TALE 0 THE SCORE 0© DISCOVERY OF HEAVEN AMERICA'S SWEETHEARTS 0 RUSH HOUR 2 ALS KAT EN HOND §0 AMERICAN PIE 2 BLUB, IK BEN EEN VIS 0 NYNKE0 SNEAK PREVIEW 0 F I L M W E E K TOGETHER BOUND CHUTNEY POPCORN PRESQUE RIEN LIEFDE ZIT VAN BINNEN BEEFCAKE GOHATTO FUCKING AMAL F I L M W E E K SOLAS VUSSiNGEN www.cinecity.nl première jjremièreJ premièrej MIDDELBURG GOES De naïeve maar vastberaden museumcarto- graaf en linguïst Milo Thatch blijkt de sleu telfiguur in het oplossen van het eeuwen oude raadsel van de verzonken stad Atlantis. ^Êf L~J ^SsC'. Het concept van de blues-kroegenroute is succesvol, ook op Walcheren. Niet alleen het publiek, maar ook de muzikanten en de Vlissingse horeca zijn bijzonder enthousiast over dit muzikale - en inmiddels zeer populaire - evenement. Vrijdag 16 november kunnen blues liefhebbers vanaf 21 uur in Vlissingse binnen stad genieten van de 2e Blouseroute Vlissingen. Richard Groenendijk speelt vrijdag 16 no vember de voorpremière van zijn nieuwe cabaretprogramma "Nep" in de Meiboom te Krabbendijke. Ook Richard Groenendijk is een cabaretier die twee seizoenen geleden bij Podium Reimerswaal een half programma heeft gespeeld. Gelet op zijn kwaliteiten en de reacties van het publiek na dit optreden is hij uitgenodigd zijn nieuwe avondvullende pro gramma te komen spelen. Voor kinderen die bang zijn in het donker Zangavond Con Amore Zeeuwse Jaszzondag met Latin Connection Discofever in Soos de Klomp Liefde zit van binnen Overspel en intriges in 'Hotel Het Reekalfje' Stichting Dansz op toernee Woensdag 14 november 2001 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag 15 november t/m woensdag 21 november Dagelijks 13.45 uur 16.15 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Dagelijks 19.00 uur 21.45 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Dagelijks 19.00 uur komedie met Charlie Sheen en Denise R ichards Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur actiefilm met Jet Li en Bridget Fonda Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Elle wordt gedumpt omdat ze blond is, ze begint een studie rechten om te bewij zen dat ze meer is dan een dom blondje Dagelijks 19.00 22.00 uur William doet onder een schuilnaam mee aan steekgevechten en wordt al snel een van de populairste ridders Dagelijks 21.45 uur Robert de Niro als meester-inbreker die voor hij stopt nog één kraak wil plegen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur God wil dat de originele Tien Geboden terug keren naar de I Dagelijks 16.15 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur romantische komedie met Julia Roberts en Catherine Zeta-Jones Zaterdag 24.00 uur als de Amerikaanse ambassade doelwit wordt moeten Jackie Chan en Chris Tucker weer samenwerken Dagelijks 13.45 16.15 uur de strijd tussen honden en katten om een allergiedrankje Dagelijks 13.45 19.00 uur een groep jongens beloven elkaar dat dit de geweldigste en wildste zomer van hun leven wordt Dagelijks 13.45 16.15 uur avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een toverdrankje Dagelijks 13.45 uur film gebaseerd op hel leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 19.30 uur Moviezone: film over een extreem linkse hippie commune uit Zweden Donderdag 22.00 uur thriller over twee lesbische vrouwen die er met het geld van een maffiabaas van doorgaan Vrijdag 19.30 uur Dinsdag 20.00 uur film van regisseur Nisha Ganatra Vrijdag 22.00 uur tedere en pakkende film over de verliefdheid van twee jongens Zaterdag 19.30 uur filmversie van het toneelstuk 'End of my life', beide geschreven door Patrick van Dorpel uit Vlissingen Zaterdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur gebaseerd op het levensverhaal van Bob Mizer en enkele van zijn modellen Zondag 14.00 uur Woensdag 20.00 uur film over de liefde tussen mannen in een gesloten Samoeraigemeenschap Zondag 20.00 uur verhaal over ontluikende liefde en de hardheid waarop jonge mensen met el kaar omgaan Donderdag en vrijdag 20.30 uur debuut van Zambrano en winnaar van de KRO-filmprijs BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 t75cPm) Als een verloren gewaand dagboek gevonden wordt en een excentrieke miljardair be reid is de dure expeditie te bekostigen geeft Milo zijn saaie baantje in het museum op en sluit zich aan bij een groep roekeloze avonturiers. Dit in de hoop de zoektocht naar Atlantis, die ooit door zijn beroemde grootvader werd gestart, te volbrengen. Milo slaagt er in de taal van het dagboek te ontcijferen en de groep naar Atlantis te lei den. Wat ze daar aantreffen overtreft hun stoutste dro men. Harry Potter Nederlandse versie Harry Potter Engelse versie The Others Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Na een zeer succesvolle start vorig jaar, brengt Cine City ook dit jaar weer een aantal speciale ouderenmiddagen. Dit jaar draait de film 'Nynke'. Deze film handelt over het leven van Nyn ke van Hichtum, de schrijfster van 'Afke's tiental' en echtgeno te van politicus Jelle Troelstra. Voor de voorstelling die dins dag 20 november om 13 uur begint zijn nog plaatsen vrij. De entreeprijs bedraagt, inclu sief een kopje koffie, 10 gul den. Vanwege de grote toe loop wordt aangeraden vooraf te reserveren via telefoon nummer 0118-441000. In het wereldje van beurshan delaars, voorkennis en vage praktijken voelt de arrogante, seksistische en rokkenjagende yup Ryan Turner (Charlie Sheen) zich als een vis in het water. Totdat hij door de echt genoot van zijn huidige flirt voor schut gezet wordt. Toe valligerwijze raakt dezelfde Ryan verstrikt in een situatie waarin hij een column schrijft waarin hij vrouwen advies geeft in relatieproblemen. De ze column wordt een door slaand succes en Ryan moet alle zeilen bijzetten om in de verwikkelingen die volgen niet ontdekt te worden als schrij ver van de column. Gezien het grote internationa le succes van de film Harry Potter en de te verwachten grote opkomst hier in Neder land is Cine City al gestart met de voorverkoop voor deze film. Vanaf 22 tot en met 28 november wordt Harry Potter in Cine City in zowel Neder landstalige als Engelse, onder titelde versie vertoond. De Ne derlandstalige versie draait dagelijks om 13.30 uur en 15 uur, de engelse versie om 18.45 en 22 uur. Kaartjes voor deze voorstellingen kunnen gereserveerd worden van 12 tot 22.30 uur via de belbios: 0900-9363 of via internet op www.bios.nl No Jack's staat op het podium van Bley. foto: Liselotte de Haan Van de partij zijn: de uit Dallas Texas afkomstige gitarist Shawn Pittman, die nu voor zo'n 30 optredens in Europa op tournee is en zal spelen in Frapo's; de rootsblues van Suitcase Full of Blues is te ho ren in Pare Centraal; gitarist Bill Roseman uit de States is wegens groot succes vorig jaar wederom van de partij in de Popey. Piano en ham mondvirtuoos Roel Spanjers is met gitarist Richard van Bergen te zien bij Soif. De pianist/entertainer Piano Pete uit Duitsland is te horen bij 2 x Bellen en eveneens pri ma pianowerk komt van Joey's Boogie Woogie te zien en horen in De Meyery. Gi- taarwerk in de stijl en op de wijze van Jeff Healy is te ho ren in de Wicked waar de Trailblazers aantreden, de Smokin Chillums uit Belgie zijn met hun power bluesrock te vinden in Groen Licht, Ste- vie Ray Vaughan en Omar the Howlers liefhebbers kun nen terecht in de Hoppit waar de Bluesscatters de tent op zijn kop zullen zetten. De Brugse band The Alley Gators staat in Brutus en de even eens Belgische band Jinx speelt in de Concurrent. Bet ty's Doghouse, voortgekomen uit de Cheeky Blighters staan op het podium van Michieltje, Phil James the Flames zijn te zien in "T Is Elke Dag An ders. Een van de ontdekkin gen op de Bluesroute Goes vorig jaar waren No Jack's rond ex Albatros bassist Ruud Weber met semi akoestische nummers van o.a. Muddy Wa ters, Stones en Stevie Ray. In Vlissingen te zien bij Bley. In De Piek treden in het kader van de Bluesroute The Juke Joints op. Rond 22.30 presen teert deze succesvolle blues band de nieuwe (negende!) cd 'Live in Ireland'. Passe-Partouts geven toegang tot alle optredens en zijn te koop a 12,50 gulden bij alle deelnemende zaken en bij de WV's Vlissingen en Middel burg. Op de dag zelf kosten de kaarten 15 gulden. Richard heeft er voor gekozen om één dag voor de officiële première in Delft naar Krab bendijke te komen, ledereen schippert met zijn eigen waar heid. ledereen probeert zijn ei gen kitcherige roze wolk in stand te houden. Zo ook Ri chard Groenendijk. En dat is hij behoorlijk zatIn "Nep" haalt Richard Groenendijk een vette streep door mensen die je drie zoenen geven en bij de tweede al over je schouder kij ken of er een belangrijker ie mand binnenkomt. Hij rekent af met loze ruimtes, geheime agenda's, collega's die je het beste gunnen zolang de borrel duurt, maar hij re kent bovenal af met zichzelf. Hij blijft natuurlijk het podium beest met een dijk van een stem en hilarische verhalen, maar wordt dit keer persoon lijker. Rauwer. Het is duidelijk dat Groenendijk iets kwijt wil, maar wat"En ik speel geen vette types meer", be looft hij. We wachten af... In "Nep" probeert Richard dus echter te zijn dan ooit. Toch zit de kans erin dat hij ook nu nog met zijn eigen waarheid zal moeten schipperen....De pers over zijn vorige program ma "Gluur": De Volkskrant: "Groenendijk is een groot ta lent. Zijn zangstem is boven modaal, hij kan zieken als de beste en hij neemt geen ge noegen met lol alleen". Rot terdams Dagblad: "Het hilari sche zit in de subtiliteit van de parodieën, het taalgebruik en de kleine bewegingen die zo treffend zijn. De liederen van Groenendijk zijn indrukwek kend te noemen, leder woord van de poëtische teksten past precies in de intelligente ar rangementen". Richard is geboren in Dirks- land en studeerde in 1999 af als communicatiedeskundige. Hij bereikte de finale van zo wel het Amsterdams Klein- kunstfestival als het Cameret- tenfestival. Naast zijn theateractiviteiten is hij actief voor radio en tv. De regie van zijn programma wordt verzorgd door Selma Suzanna, die o.a. ook de regie deed voor Sanne Wallis de Vries. Ongetwijfeld wederom een leuk avondje cabaret! De voorstelling begint om 20 uur. Kaarten kosten 22,50 passen 20 gulden en zijn ver- ledereen probeert zijn eigen kitcherige roze wolk in stand te houden. foto: Erwin Olaf krijgbaar in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie Bachten Vaete), het VW kan toor in Yerseke en eventueel nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de nummers: 0113 - 551552 (Jacques Boon man) en 0113 - 395326 (bu reau burgerzaken). Het zal je maar gebeuren dat je vader en moeder je Ifige neia' noemen. En dat je vader koning is en het zo druk heeft met zijn afspraken dat hij absoluut geen tijd heeft voor jou. Je vader heeft het in zijn kop gezet dat hij naar Troje moet, om de bloedmooie Helena te gaan halen, maar... er is geen wind, dus de vloot kan niet weg. En dan ineens blijkt dat je toch nog ergens goed voor bent: hij gaat jou namelijk offeren omdat er dan wel wind komt. Als dat geen Griekse tragedie is! De kinde ren van het Jeugdwerktheater Oostkapelle gingen de uitdaging aan om dit stuk, dat bol staat van moeilijke namen, te spelen. Zaterdag 17 november om 19.30 uur en zondag 18 november om 14 uur spelen zij 'Ifigeneia' voor publiek in de recreatieruim te van Camping 'De Pekelinge', Landmetersweg 1 in Oostkapel le. Kaarten kosten 7,50 gulden, kinderen betalen 2,50 gulden. Re serveren is mogelijk via: 0118-586230 of 0118-586133. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Latin Connection. Het Zeeuws Biologisch Museum houdt een kindertentoonstel ling. Onder de titel 'Over Nachten' wordt van alles dat te maken heeft met nacht- en schemerdieren geëxposeerd. Voor alle kin deren die wel eens bang zijn in het donker en voor hun ouders loopt deze tentoonstelling tot en met 27 januari 2002. De ope ningstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente aan de Val kenburgstraat 25 te Meliskerke wordt zaterdag 17 november een zangavond gehouden. Deze zangavond is georganiseerd door gemengd koor 'Con Amore' uit Meliskerke met Jan Dekker als dirigent. Het jongerenkoor 'Laudate Dominum' uit Kapelle en jeugdkoor 'De Nachtegaaltjes' uit Meliskerke verlenen aan dit concert hun medewerking. Dirigent van 'Laudate Dominum' is Paul Heijboer en dirigente van 'De Nachtegaaltjes' is Gré Beekman. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Hoewel de zomer alweer ge ruime tijd voorbij is, klinken in het Theatercafé van het Arse naal te Vlissingen zondagmid dag 25 november toch de no dige zomerse klanken over ons heen. Daar zorgt 'Latin Connection' wel voor. Deze groep is geformeerd rond de Braziliaanse percussionist, zanger en saxofonist Mr. anto- ni uit Rio de Janeiro, die sinds kort in Zeeland woont. Hij wordt op niet mis te verstane wijze bijgestaan door bassist Peter Bolderman, Menno Radema op piano en Ron Castel op drums. Dat de band veel Zuid-Ameri kaanse muziek op het repertoire heeft staan, mag duidelijk zijn: aanstekelijke, swingende ritmes en dito vocale bijdragen in cha cha cha, merengue, samba en bossa. Een prima sfeertje om na een middag uitwaaien op de boulevard weer lekker op tempe ratuur te komen. Dit zondagmiddagconcert dat om 15.30 uur begint is een initiatief van JASZ (Jazz Aktiviteiten Stichting Zee land). De toegang is gratis. In de reeks jaarlijkse themafeesten, die van oudsher groots aan gepakt worden en waarvoor de soos te Ovezande vaak com pleet wordt verbouwd, is in 2001 gekozen voor een Dansfeest met danceclassics uit de 70's en vroege 80's. De hoogtijdagern vcan de BeeGees, KC The Sunshine Band, Sister Sledge, The Jackson Five, Boney M en vele anderen herleven zaterdag 24 november. En daarmee ook de plateauzolen, felgekleurde over hemden en discobollen. Het muzikale gedeelte van het thema- feest ligt bij DJ's Bram en Johan, de huis DJ's van de succesvol le danceparty's in 't Beest te Goes. Uiteraard kunnen de bezoe kers zelf ook bijdragen aan de revival. Gepaste kleding is niet verplicht, maar voor de mooiste outfits zijn wel een paar mooie prijzen. Dit 70's dancefeest is een evenement voor alle leeftij den. Dus of je nu zo'n 25 jaar geleden al stond te swingen in de soos op 'That's the way' of je dat je van deze classics alleen de remix kent, maakt niet uit. Discofever voor jong en (opnieuw) jong dus. De avond begint om 20.30 uur, toegang 7,50 gulden. In het Schuttershoftheater te Middelburg vindt van 14 tot en met 21 november het homo/lesbisch filmfestival 'het andere verlan gen' plaats. Tijdens dit festival gaat op zaterdag 17 november de film 'Liefde zit van binnen' in première. Een co-productie van hoofdrolspeler Patrick van Dorpel, die ook het toneelstuk schreef waarop de film is gebaseerd, en René Poerstamper die het camerawerk en de belichting deed. Bob Roganovic leverde zijn bijdrage voor een deel van de muziek en de titelsong. Het verhaal gaat over een jongen (Jim) die zijn homoseksuele ge voelens ontdekt terwijl hij een vriendin heeft. Ook ontdekt hij al snel dat deze gevoelens niet op al te veel symphatie van zijn omgeving kunnen rekenen. Na zijn vriendin, raakt hij ook zijn vriend (Philip) waar hij verliefd op was geworden kwijt. Philip is niet opgewassen tegen de agressie van Jim's familie en vraagt hem te kiezen tussen hun relatie en zijn familie. Jim kan dit niet en is uiteindelijk weer alleen, bij zijn familie die hem niet accep teert. Uiteindelijk neemt hij een dramatische beslissing. Dolf en Dieuwertje beheren Hotel 'Het Reekalfje' op de Veluwe. Al 25 jaar zijn Johan en Lenie de Witt hun vaste gasten. Johan laat zijn collega's echter geloven dat hij al 10 jaar naar Grieken land gaat. Ook te gast hun zoon Peter die niet goed weet wat hij met zijn vriendin llona aanmoet. Tot overmaat van ramp arri veert ook nog zijn overspelige directeur die op een romance hoopt met de beeldschone Helene, die echter weer voor de 'on gehuwde' Johan komt. Dan is daar ook nog de invalide me vrouw Futselaar, met haar zoon Renee, die haar goed bewaarde geheim moet prijsgeven. Om de verwarring compleet te maken verschijnt Constance, de vrouw van de directeur, ten tonele. Ge noeg verwarring voor een avondje lekker lachen met toneelver eniging Kunstvrienden. Zaterdag 17 november in de Vroone te Kapelle. Aanvang 20 uur, zaal open om 19.30 uur. Kaarten a 12,50 gulden zijn verkrijgbaar aan de kassa. Telefonisch reser veren is mogelijk via 0113-211207. Vanaf 17 november 2001 gaat Stichting Dansz op tournee langs diverse theaters in Zeeland met de titel "Inside Out". Zoals ie der jaar is dit weer een avondvullende voorstelling met als doel het Zeeuwse publiek kennis te laten nemen van de ontwikkelin gen op dansgebied in onze provincie. Deze voorstellingenreeks is gevuld met choreografie van de volgende choreografen: Lia Sorber (huis choreografe en tevens artistiek leidster van stich ting dansz), Martine van Dijk gastchoreografe), Iris Veekens- Janssen (huischoreografe), Saskia de Schipper (choreografe en ex-danser bij stichting dansz) en Jikke van Loo (derde jaars stu dente aan de Rotterdamse dansacademie). Het open karakter van deze productie heeft de choreografen geïnspireerd tot het maken van een zeer divers programma. Wekelijks hebben zij sa men met de danszers (zowel de meer ervaren danszers als de jongere garde) hard getraind. Door een juiste verdeling van de danszers is er weer een kwalitatief goed product ontstaan, waarin stichting Dansz een goede naam heeft te verdedigen. Ook dit jaar dansen er weer nieuwe dansers mee die in januari van dit jaar in Middelburg auditie hebben gedaan. De voorstel lingen zullen in de volgende theaters te zien zijn: 17 november in het Arsenaal Theater te Vlissingen, 24 november in de Stads schouwburg te Middelburg en 1 en 2 December in 't Beest te Goes. Voor meer informatie: secretariaat van stichting Dansz tel. 0113-653100.

de Faam | 2001 | | pagina 11