li Vergaderdata raadscommissies «iiiiiviiillIibiiiÉièviiéliHlbiiiiilC, A. GEMEENTE MIDDELBURG Informatiebij eenkomst kantorenpark Veldzigt Het KinderPersBuro Sounds like fun! Kranslegging oorlogsmonument Herdenking Sloedam Avond nieuwe inwoners succes uvE Brand: tips en een checklist Concert voor een dubbeltje Warenmarkt in Nieuw en Sint Joosland Help de kleuters van Teius Rooiaanvragen Tafeltje Dekje Week 45 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 MIDDELBURG Woensdag 7 november 2001 FAAM/VLISSINGER Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 12 november tot en met zondag 18 november 2001 Maandag Varkensschnitzel 'cordon bleu', bloemkool, gestampte aardappelen. Dinsdag Gehakt in pepersaus met aardappelen en sperziebonen. Woensdag Stamppot boerenkool met worst. Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchtenrijst. Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet met wortelen en gestampte aardappelen. Zaterdag Nasigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pol schaft. De vergaderingen van de gemeenteraad van Middelburg worden voorafgegaan door vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bijstand. Normaalgesproken beginnen de vergaderingen om 19.30 uur en vinden ze plaats in de Raadzaal van het stadhuis. Deze vergaderingen zijn openbaar en kunnen door iedere geïnteresseerde vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. In Middelburg zijn vijf raadscommissies actief, namelijk: ABZ: Algemene en Bestuurlijke Zaken; WPOM: Welzijn, Personeel, Onderwijs en Milieu; CORT: Cultuur, Ouderenbeleid. Recreatie en Toerisme; ESI: Economische Zaken, Sociale Zaken en Infrastructuur; VRSF: Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Sport, Archief en Financiën. De vergaderingen in november en december zijn gepland op de volgende dagen: Datum Commissie Commissie Commissie Commissie Commissie Raadsvergadering ABZ WPOM CORT ESI VRSF Portefeuille Bruinooge Van Dijk-Slurm Visser Luitwieler Bruinooge Secretaris Mw. Beije Mw. De Nooijer Mw. de Nooijer Dhr. dc Wolf Mw. Vermast 0118-675434 0118-675531 0118-675531 0118-675304 0118-675289 19 nov. 07 nov. 08 nov. om 20.00 uur! 12 nov. 13 nov 17 dec. 04 dec. 12 dcc. 06 dec. 10 dec. 11 dec Spreekrecht Tijdens de vergaderingen van de raadscommissies kunt u gebruik maken van het spreekrecht. In eerste instantie krijgt iedereen tijdens commissievergaderingen de kans om zich maximaal vijf minuten lang uit te spreken over één van de agendapunten. Vervolgens krijgt men de gelegenheid om na de opmerkingen van de commissieleden en de portefeuillehouder nogmaals te spreken gedurende maximaal drie minuten. Het spreekrecht dient voor de verga dering te worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. Namen en telefoonnummers van desbetreffende secretarissen staan in bovenstaand overzicht vermeld. Agenda De agenda's (en de bijbehorende stukken) van de raadscommissievergaderingen kunt u inzien bij de afdeling Com municatie, vanaf twee dagen voorafgaand aan de vergadering. De afdeling Communicatie is gevestigd in de Stad huisstraat 2 en dagelijks geopend van 08.00 tol 16.00 uur. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Wist u dat er per jaar ongeveer 8000 woningbranden in ons land zijn? Dat zijn er bijna 22 per dag. De schade bedraagt miljoenen guldens. Maar de persoonlijke schade is veel erger: jaarlijks zijn gemiddeld 50 dodelijke slacht offers te betreuren en vallen er rond de 800 slachtoffers met ern stige brandwonden. Brandpreventie kan uw leven red den en is daarom erg belangrijk. De brandweer heeft dan ook speciale folders en checklisten. Daarin staan tips om brandonveilige situaties in het huis tegen te gaan. Maar ook wordt aandacht geschonken aan hoe je zelf effectief een beginnende brand kan blussen. Deze folders zijn te verkrijgen bij de Stadsge westelijke Brandweer, Postbus 5130, 4380 KC Vlissingen. Meer info vindt u ook op de websi tes www.brandwonden.nl en www.brandgevaar.nl 10.000 Gulden De Nationale Vluchtplan Actie is een actie om Nederlanders bekend te maken met het vluchtplan. Wat is het en hoe maakt u er een? Er is een prijsvraag aan verbonden met als hoofdprijs "uw leven" en als tweede prijs een geldbedrag van 10.000 gulden. Meer info op www.brandgevaar.nl. U kunt de fol der met prijsvraag opvragen bij Consument en Veiligheid, op tele foon 020-511 45 67. Het is weer zover. Speciaal voor mensen met een minimuminko men organiseert de Koninklijke Oratiumvereniging "Tot oefening en uitspanning" een concert. Toe- gangspijs is slechts een dubbeltje. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1, open van maandag tot en met vrij dag van 8 tot 12 en 13 tot 16 uur. Het concert vindt plaats in de Con cert- en gehoorzaal. Het is een na jaarsconcert met de titel "Le roi Da vid" (Koning David) en gecompo neerd door Arthur Honegger. Een ensemble begeleidt drie solisten. In de pauze speelt het koperensemble Zebrass. Het concert begint om 20.00 uur. Sounds like fun!! Leef je uit in je eigen stijl. Met deze slogan wor den Middelburgse jongeren tus sen de 14 en 19 jaar uitgenodigd om mee te doen aan een serie workshops. Workshops waar de jongeren onder professionele be geleiding met hun eigen ideeën aan de slag gaan! Strcetdance, muziek, video en mul timedia, breakdance, hiphop en rap, graffiti. Zo maar een greep uit het aanbod van Meker, Ujung, Midgard, en de Kunstbende. Al veel jongeren hebben zich aange meld of beginnen binnenkort met workshops. Wil jij dat ook of wil je meer info? Bel dan naar Scoop, lel. 682 500 en vraag naar Hubert Lee man of e-mail naar kunstbendc@scoopzld.nl. De ge meente en de provincie betalen het grootste deel van de kosten, zodat jongeren voor een gering bedrag kunnen deelnemen. Samenwerking Niet zo lang geleden heeft het col lege van B&W de organisatie Scoop gevraagd twee jongerenpro jecten voor de gemeente Middel burg op te starten. Het gaat om de Culturele Vrijplaats en het Video journaal. Scoop is daarmee aan de slag, maar werkt nauw samen met de stichtingen Meker, Ujung en Midgard. De bedoeling is om jon geren actief te betrekken bij het ontwikkelen en uitvoeren van dc projecten. De Culturele Vrijplaats hoeft in eerste instantie niet aan een vaste accommodatie gebonden te zijn. De deelnemende stichtingen heb- Jamsessie in Midgard ben ieder hun eigen ruimte. Onder begeleiding van deskundige coaches zijn de jongeren er bezig met activiteiten die zij graag willen doen. De vrijplaats kan uitgroeien tot een punt waar jongeren hun ei- fotoF. Viergever) gen producties kunnen maken en vertonen De eerste fase van dit project loop tot maart 2002. Dan zal de 'show' van de eerste groep jongeren in productie gaan. We houden u op de hoogte. Sk msum - Vandaag is in Nieuw en Sint Joos land de eerste warenmarkt ge houden. Voortaan zal het iedere woensdag markt zijn, van 9.00 tot 12.00 uur op het Kerkplein. Op de warenmarkt is gestart met de verkoop van aardappelen, groenten en fruit en snijbloemen. Zo snel mogelijk wordt de warenmarkt nog met andere branches worden uitge breid. Op dit moment zijn gesprek ken gaande met standplaatshouders voor de verkoop van gebakken vis, verse en gerookte vis en schaaldie ren en kaas en zuivelproducten. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een esdoorn aan de Berkenlaan Twee eiken en een wilg aan de Michaelsdreef Een kastanje aan de Oude Vlissingscweg Een linde aan de Arie van Driellaan Vijf esdoorns, een linde en twee essen aan de Pottenmarkt Vier populieren aan de Adriaen Obrysstraat Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312 Voor de bevrijding van Walcheren is zwaar gevochten. Vooral op de Sloedam. Britse oud-strijders die in de pe riode van 1 tot en met 8 november 1944 hebben deelge nomen aan de gevechten, hebben dc bevrijding her dacht bij het oorlogsmonument op de Sloedam. Aanwe zig waren ook Walchenaren die de bevrijding hebben meegemaakt, Walcherse politici en andere geïnteres seerden. Na de herdenking op de Sloedam zijn de oud soldaten en hun begeleiders doorgereisd naar Bergen op De herdenking op de Sloedam (foto: F. Viergever) Zoom, waar een bezoek is gebracht aan het War Ceme tery. In Middelburg is op dezelfde dag, zaterdag 3 november, dc capitulatie van Walcheren herdacht. Dit. zoals ieder jaar, op de Dam. bij hel huis waar in 1944 de capitulatie werd beklonken. Na een toespraak van wethouder Vis ser werd een krans gelegd. Op het terrein van de voormalige kwekerij Veldzigt zjjn de afgelo pen jaren ruim 230 woningen ge bouwd. Daarmee is Veldzigt nog niet af; een flinke lap grond ligt er nu nog onbebouwd bij. Wilt u weten wat daar de komende tijd nog gaat gebeuren? Kom dan naar de informatieavond in hotel Arneville op 8 november aan staande. Zoals het er nu naar uitziet wordt begin volgend jaar een begin ge maakt met de bouw van het eerste kantoor op dc strook tussen het woongedeelte van Veldzigt en de Schroeweg. In totaal zal op kanto renpark Veldzigt zo'n 15.000 tot 16.000 vierkante meter bruto kan tooroppervlak komen, in meerdere kantoren. Voor het kantorenpark Veldzigt is een beeldkwalileilplan gemaakt en vastgesteld. Tijdens de informatie avond in Arneville, die begint om 20.00 uur, wordt dit plan toegelicht door de architect de heer Nijsse. Over het ontwerp van dc buiten- Op deze pagina zult u voortaan regelmatig een stukje over de Brede School kunnen lezen. De Brede School is een project waarin Onderwijs (basisscholen) en Welzijn (onder andere het sociaal cultureel werk) met elkaar samenwerken op wijkniveau. Doel van deze samenwerking is om de bewoners van die wijk een activiteitenprogramma te bieden, waarmee ze de kans krijgen zich verder te ontwikkelen. In Middelburg is de Magistraatwijk en omgeving de eerste wijk waar een Brede School in ontwikkeling is. De activiteiten variëren van creatief (zeef drukken) tot educatief (taallessen, computeren). Het KinderPersBuro is een van de activiteiten voor kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool. De kinderen van het KinderPersBuro doen in hun omgeving onderzoek naar onveilige situaties voor kinderen. Ze interviewen mensen en schrijven daar dan een stukje over. Het resultaat is een krant, waarin de mening van kin deren staat en waarin zij tevens aangeven hoe de situatie verbeterd kan worden. De krant wordt dan ook gepresenteerd aan de gemeente en andere deskundigen die iets te zeggen hebben over bijvoorbeeld speelplekken, ver keersveiligheid en vandalisme. Om meer le welen te komen over het werk van een echte journalist, hield het KinderPersBuro een interview met Anita Zijlstra, een van de eindredac teuren van de Telegraaf. Hier volgt een stukje uit dit interview dat werd sa mengesteld door Oriana Pattinama en Susan Cclik: Jeffrey Waarom wou u journaliste worden? Anita Ik heb als kind het nieuws altijd gevolgd. Ik hield van reizen en mensen ontmoeten. Susan Als u in het buitenland bent, hoe praal u dan? Anita Dat ligt eraan waar ik ben. Als ik in Turkije ben, werk ik met een tolk want ik spreek geen Turks. Het is niet nodig om alle talen te spreken. Oriana Wal is het moeilijkste wat u ooit heeft gedaan als journaliste? Anita Het is moeilijk om je emoties uit te schakelen. Maar je moet als journalist wel een interview kunnen houden. Oriana Hoe stopt u die emoties dan? Anita Dat leer je op een gegeven moment. Meestal als het verhaal af is, dan ben ik boos of verdrietig over wat er gebeurde. Tot slotAls u geen zin hebt om een verhaal te schrijven, maar hel moet. Hoe doet u dat dan? Anita Dan moet ik het wel schrijven. Maar het verhaal zal er anders uitzien of ik het nu 's morgens schrijf of 's avonds. Het zal nooit hetzelfde verhaal worden. Informatie over de Brede School: kantoor Brede School, telefoon 61 67 60. De Stichting Amemuiden Helpt Teius Roemenie wil ervoor zorgen dat de kleuters van Teius volgend schooljaar in de nieuwe school aan de gang kunnen. Al twee jaar steunt de stichting de bouw van deze school met succes. De ruwbouw staat er inmiddels en het is wind- en waterdicht. Helaas heeft de Roemeense overheid haar financiële steun moeten intrekken door de economische malaise in het land. De school dreigt nu niet ver der te kunnen worden afgebouwd. Daarom wil de stichting uit Arne- muiden via een 'banketletteractie' ervoor zorgen dat dit wel gebeurd! U kunt daarbij helpen. Wilt u weten hoe? Bel dan met de Stichting Arnemui- den Helpt Teius Roemenie. Con tactpersonen zijn: W. Joosse, tel. 601 273 en dc heer P. De Vos, tel. 601 720. (Foto: F. Viergever) Leerlingen van groep 7 en 8 van samenwerkingsschool De Lon- neboot" hebben op vrijdag 2 no-, vember een krans en bloemen ge legd bij het oorlogsmonument op de begraafplaats aan de Westelij ke Oude Havendijk. Het oorlogs monument is in 1987 door dc scholen uit Nieuw en Sint Joos land geadopteerd. In november wordt de bevrijding van Nieuw en Sint Joosland in 1944 herdacht. De kinderen van de Lon- neboot herdenken met de kransleg ging bij het monument de slacht offers van oorlogen. Op school wordt vooral in de vormingslessen uitvoerig stil gestaan bij de waarde van vrijheid en democratie in onze maatschappij. De leerlingen van groep 8 hebben op school een oor konde ontvangen en de leerlingen van groep 7 kregen hel boekje "Vrijheid en democratie". Bij de herdenking op de Oude Westelijke Havendijk lazen twee kinderen van de Lonneboot een'gedicht voor. Na een minuut stilte werd de "Last Post" geblazen door een muzikant van O.N.D.A./ Nieuw en Sint Joos land. Genodigden en belangstellen den legden ook bloemen bij het mo nument. Het monument is een zuil met een vredesduif. De Nicuwland- se scholen adopteerden het in 1987 op initiatief van de Stichtinig "Fe bruari '41" in het kader van het project "Adopteer een Monument". Impressie van kantorenpark Veldzigt ruimte houdt de heer ir. J.W. Bosch, tuin- en landschaparchilecl. een in leiding. Namens de gemeente zullen aanwezig zijn de wethouders Bruin- ooge en Luitwieler. Ook de project leider van kantorenpark Veldzigt, de heer Stevense is aanwezig. Bent u nieuwsgierig naar kantoren park Veldzigt, dan bent u van harte welkom op de infoavond in Arne ville., Buitenruststraat 22. Aanvang om 20.00 uur. Natuurlijk is het tij dens de bijeenkomst mogelijk om vragen te stellen aan de direct be trokkenen, of e-mail naar kunstben- de@scoopzld.nl. De avond nieuwe inwoners, vori ge week dinsdag in het Stadhuis, is een groot succes geworden. Aanwezig waren ongeveer 150 nieuwe Middelburgers en uiter aard vele ambtenaren, gemeen teraadsleden en het college van burgemeester en wethouders. Na enkele korte toespraken door het college, vond in de voorhal en de trouwzaal een informatiemarkt plaats. Achter de kraampjes vertel den betrokken ambtenaren over hel werk van de gemeente, zoals onderwijs, wijkbeheer, openbare orde en veiligheid, maar ook de vele projecten werden gepresen teerd. De avond liep rond 22.30 uur ten einde. In maart van het volgend jaar vindt wederom een avond nieuwe inwoners plaats. (Foto: F. Viergever)

de Faam | 2001 | | pagina 3