Zenith Search International opent vestiging in Zoutelande Onafhankelijk financieel advies aan particulieren bedrijf De Vroedt Hooftman sluit eind van dit jaar de deuren iedereen Nieuw belastingstelsel raakt UZZEL Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op woensdag 7, donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 november een cadeautje bij aankoop van een artikel uit onze collectie. door Arie van Zanten Frans Lemsom begon enige tijd geleden zijn eigen onderneming 'Lemsom Financieel Ad viesbureau'. Het bureau heeft geen bindingen met banken, verzekeringsmaatschappijen of andere financiële instellingen. Daardoor kan Lemsom objectieve en onafhankelijke adviezen verstrekken aan zijn cliënten Die adviezen heb ben betrekking op financiële planning en pen sioenen en kunnen zowel bedrijven als particu lieren dienen. Adviezen Automatisering Heropening postkantoor Vlissingen Eurovoorbereiding voor slechtzienden en blinden Blond is en blijft blond Geen Euro De nieuwe belas tingwetgeving kent zoveel ingrijpen de veranderingen dat zo goed als iedereen er mee te maken krijgt. Reden voor Dick Schinkel Assurantiën uit Oost-Souburg om alle klanten uit te no digen voor een infor matieavond in wijk centrum De Zwaan. Hoewel zijn naam misschien anders doet vermoeden is Frans Lemsom een rasechte Zeeuw, geboren en getogen in Vlissingen. In deze stad heeft hij ook de opleiding HEAO-be- drijfseconomie voltooid. Na de HEAO heeft hij zijn stu die voortgezet aan de Eras mus Universiteit te Rotterdam voor de titel MFP, Master fi nancial planning en nog later in Amsterdam voor CPL Cer tified pension laywer. Hij heeft gewerkt bij verschillende ban ken, onder andere als ac countmanager financiële plan ning, bij een verzekeringsbe drijf en als laatste bij een ac- countantsbedrijf. Met deze theoretische kennis en prakti sche ervaring heeft afgelopen zomer besloten zich op het on dernemerspad te begeven. „Voor zover ik weet, ben ik de enige in heel Zeeland die dit werk doet", begint Frans zijn verhaal. „In de eerste plaats wil ik duidelijk stellen, dat ik echt onafhankelijk van welke financiële instelling dan ook werk. Ik hoef dus geen pro ducten, zoals verzekeringen of leningen te verkopen en daar door kan ik me bij mijn werk steeds op het belang van mijn klanten richten. Die klanten kunnen bedrijven zijn, waar voor ik bijvoorbeeld kan bekij ken of en hoe de eigenaar eer der met werken kan stoppen of hoe de pensioenafspraken met de andere werknemers zijn geregeld. Maar ook hoe de overdracht van een bedrijf het voordeligst kan worden af gewikkeld. Daarnaast geef ik adviezen op fiscaal gebied en ik kan bekijken of het vermo gen rendabel is belegd. Zoals gezegd richt Lemsom zich niet alleen op de zakelijke markt. Ook voor particulieren biedt hij een tal van diensten aan. „Het eenvoudigste voor beeld is, dat iemand mij zijn hele map met papieren van verzekeringen, hypotheek en andere leningen laat zien, zo dat ik kan onderzoeken of dat allemaal nog beter en wellicht voor minder geld geregeld kan worden. Maar ook bij echtscheidingen met een ver deling van de boedel en het opmaken van een testament om de nalatenschap goed te regelen kan ik waardevolle ad viezen geven. Bij huwelijken kan ik samen met de cliënt de huwelijkse voorwaarden op stellen. Verder is belangrijk wat iemand doet met zijn spaargeld. Is er misschien een mogelijkheid meer rendement te halen? Ook de nieuwe ma nier van belastingheffing kan problemen opleveren bijvoor beeld. Een heel pakket dus, met tal van mogelijkheden en op maat gesneden varianten. Over een ding is de financieel adviseur heel duidelijk: beleg gingsadviezen geeft hij niet. Frans heeft de bovenste ver dieping van zijn huis ingericht tot een praktische kantoor ruimte, waar het beeldscherm van de computer een promi nente plaats inneemt, want hij maakt ruim gebruik van de mogelijkheden die de automa tisering biedt om informatie te verkrijgen en berekeningen uit te voeren. Een groot voordeel is dat op deze manier de be drijfskosten laag gehouden kunnen worden. Wanneer ie mand van zijn diensten ge bruik wil maken wordt een ge sprek gearrangeerd, waarvoor geen kosten in rekening wor den gebracht. Tijdens dit eer ste gesprek wordt afgespro ken wat adviesbureau Lem som zal leveren en voor welke prijs. Daarna kan de klant be slissen of hij of zij daarmee akkoord gaat of niet. Het bu reau werkt door heel Zeeland, met uitzondering van Zeeuws- Vlaanderen. Adres: Rosenburglaan 269 te Vlissingen, tel 0118-474136. houtsoort sprokkel maand bosgang Russische theeketel asvaas leefregel cowboy feest klooster overste ellende graansoort T ongaarne onnozel voorzetsel vaste regel soort likeur muziek instrument werkelijk zeegras Griekse godin voorzetsel suikerpalm T gekuifde vogel handigheid olienootje zwaard walvis sportartikel T~ muurholte lidwoord snurkend slapen een zekere rivier in Italië Noorse godheid groot moeder wiskundig getal loopvogel vww.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing voor woensdag 14 november naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 21 november bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 24 oktober luidt: 'Aardolie'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar E.W. Malicki uit Oost-Souburg. Woensdag 7 november 2001 een hockeyclub in de hogere regionen van de competitie voor een keeper uit Argenti nië. Verantwoordelijk hiervoor is de heer Gijs van Heumen. Van Heumen was bondscoach van de hockeydames en is nu commercieel directeur van FC Den Bosch. Daarmee wordt gelijk duidelijk op hoeveel ge bieden Zenith actief is, en de specifieke kennis die de con sultants hebben op hun vak gebied. Bent u ook benieuwd naar de grenzen van uw kun nen? -zoals het motto van Ze nith Search International luidt - dan kunt u vrijblijvend con tact opnemen met de heer J.C. Worp. Voor bedrijven geldt: 'no cure no pay', dus al tijd de moeite waard. Tele foon: 0118-563325 of surf naar www.zenithsearch.nl f Het postkantoor aan de A. Dekenstraat 10 in Vlissingen opende dinsdag 6 november de deuren weer. Het postkantoor is ver bouwd om de klanten in Vlissingen meer gemak te bieden. Zo is er een overzichtelijk geheel gemaakt dat bestaat uit de diensten van PTT Post, Postbank en andere producten en diensten die verkrijgbaar zijn op het postkantoor. Daarnaast zijn er brochures met informatie en praktische hulpmiddelen als een paktafel en kopieermachine. Eenvoudige zaken kunnen op het vernieuwde kantoor snel en gemakkelijk geregeld worden. Veel producten en diensten zijn nu 'voorverpakt' aanwezig zodat de klant zelf direct kan kiezen en afrekenen. Gefrankeerde brieven pakjes en frankeermachinepost kan direct in de daarvoor bestemde bak gedeponeerd worden. Bij de binnengiromaat kan de klant veilig en droog pinnen. Visio, organisatie voor slechtziende en blinde mensen gaat tus sen 15 november en 15 december voorlichtingsbijeenkomsten organiseren over de euro. Dit gebeurt in samenwerking met de Rabobank en de Federatie Slechtzienden- en Blindenbelang. Tij dens de voorlichtingsdagen die alleen toegankelijk zijn voor slechtziende en blinde mensen, biedt Visio uitgebreide informa tie over het herkennen van de verschillende euro's. Dit gebeurt aan de hand van specifieke kenmerken van de euro. Het gaat hierbij om voelelementen, het gewicht en de grootte van de bil jetten. Het is mogelijk met de echte euro's te oefenen. De voor lichtingsbijeenkomsten moeten er toe bijdragen dat slechtzien den en blinden na 1 januari 2002 zelfstandig kunnen omgaan met de euro. Voor uitgebreidere info over datum en tijdstippen van de voorlichtingsbijeenkomsten en inschrijving: Locatie Goes, tel. 0113-21 14 71, bereikbaar maandag tot en met vrijdag tussen 9 en 17 uur. Visio vraagt iedereen om blinde en slecht ziende mensen in zijn/haar omgeving te attenderen op de bij eenkomsten. Alle blondines opgelet! Blond is en blijft blond. Want de revolutio naire haarverzorginglijn sheer blonde biedt 'special care for blon de hair'. En er zijn nu drie totaal nieuwe sheer blondes: crystal cle ar, spotlight en funky chunky. Om blond haar perfect te verzorgen en in model te brengen. Bovendien maken gebruikers van sheer blonde in november kans op een echte celebrity-kapper. Sheer blonde heeft shampoos en conditioners voor licht- of middelblond haar. Daarnaast kun je kiezen voor glanzende pro ducten als Golden Opportunity stylingcrème, Blonde Ambition mousse en Spun Gold haarbalm. Nu wordt het assortiment uit gebreid met de krachtige hairspray Crystal Clear en Spotlight voor heldere highlights met de Funky Chunky gel zijn heel een voudig hippe plukjes a la Meg Ryan te creëren. Van donderdag 22 tot en met 25 november komt Ian Denson van John Frieda Haircare naar het Etos Energy Event. Deze beautybeurs in vindt plaats in de Parkhal van het RAI-gebouw in Amsterdam. Bezoek dit event en ga even langs bij de stand van John Frieda en misschien krijg jij wel een ministyling van lan Denson. Kijk voor sheer blonde, vanaf 13,95 gulden bij parfumerie of drogist. Dick de Vroet tussen de laatste wintercollectie van De Vroedt Hooftman. foto:Jaap Wolterbeek Zolang de voorraad strekt, geldt alleen in filiaal Middelburg. Zenith Search International is een organisatie gespe cialiseerd in het werven en selecteren van hoger of middelbaar geschoold personeel. En daar blijft het niet bij. Doordat de consultants allen hun sporen hebben ver diend in een specifieke branche beschikt Zenith over een uitgebreid netwerk van contacten binnen onder andere het bedrijfsleven. Het hoofdkantoor van Zenith Search International zetelt in s'Hertogenbosch met vestigin gen door heel Nederland en contacten wereldwijd. De me thode die Zenith daarbij ge bruikt is even eenvoudig als krachtig; de consultants in dienst bij Zenith hebben er al een hele - vaak internationale - carrière op zitten. De contacten en ervaring die ze daarbij hebben opgedaan worden nu ingezet voor Ze nith. Consultant voor Zeeland is de heer Jan C. Worp. Zijn c.v. is even lang als indruk wekkend. Zijn carrière voerde hem naar Saoedi Arabië, Groot Brittanië, Afrika en de VS. Als directeur voor Philips was hij werkzaam in Thailand. Na zijn grensoverschrijdende loopbaan besloot hij zich te vestigen in Zeeland. Maar het zou zonde zijn als zo'n schat aan ervaring verloren zou gaan, erkende ook de heer H.J. Jansen, directeur van Ze nith Search International. Zijn voorstel om die ervaring en contacten aan te wenden voor Zenith was niet aan dove^ mansoren gericht en zo was de vestiging in Zeeland een feit. „Zuid-West Nederland en daarmee Zeeland ontwikkelen zich steeds meer, het begint al bij Bergen op Zoom en gaat door tot aan Vlissingen", ver telt Jansen. „De samenwer king met de haven van Ant werpen, de nieuw te bouwen terminal als ook de Wester- schelde tunnel zullen daarop een positieve invloed hebben. En ik denk dan ook dat de sec tor logistiek een belangrijke factor zal spelen in de toe komst." Niet dat Zenith Search zich alleen op de logis tieke sector richt, integendeel. Zij zijn actief in veel sectoren. Personeel en Organisatie bij voorbeeld, de installatietech niek, de chemie, de grafische sector als ook de bouw en au tomotive. Interessant voor Met de sluiting eind dit jaar van De Vroedt Hooftman, de klassieke kledingzaak aan het Middelburgse Plein 1940, komt er een eind aan een periode van vijfendertig jaar. Een pe riode waarin met name voor de oudere klanten de zaak een be grip was en nog steeds is. Door de bedrijfsbeëindiging komt een grote groep ouderen in de kou te staan. Niet letter lijk want de wintercollectie kan nu nog met aantrekkelijke kortingen aangevuld worden. Zeeland is ook de afdeling Sport Leisure. „Daarbij moet je denken aan mensen met kennis van de recreatie sector als ook instructeurs in het abseilen", vertelt Jansen. Een interessant project op dit moment is het zoeken naar Frans Lemsom geeft financieel advies vanuit huis. Foto: Jaap Wolterbeek kapitaalverzekeringen, zoals spaarhypotheekpolissen en spaarpremiepolissen onder te brengen in Box 1 dan wel in Box 3. Vrijstellingen, de datum van afsluiten, premieverhou dingen en de hoogte van de hypotheek zijn even zovele va riabelen die van belang kun nen zijn. Een rekenvoorbeeld van een hypotheek van twee ton (hetgeen de randstedelijke Kegler deed verzuchten dat die in Amsterdam al jaren niet meer bestaan) maakte duide lijk dat de juiste keuze al gauw een belastingvoordeel van zestienduizend gulden kan be dragen. „Ga niet zelf zitten rommelen maar vraag advies als je er niet uitkomt", was Keglers eindconclusie. De na de pauze aangekondigde he ren van Insinger de Beaufort zouden de aanwezigen uitleg gen waarom beleggen geen eng verhaal is, in tegenstelling tot wat vaak beweerd wordt. Helaas kwam die presentatie niet echt uit de verf, gaf ook Dellebeke later toe. „Het zijn uitstekende beleggers maar wellicht hadden we het toch zelf moeten doen. Nu leek het te veel een reclamepraatje." Gezien de grote opkomst heeft de avond, in elk geval vóór de pauze in een behoefte voorzien. Maar figuurlijk zeker, want een alternatief voor een prettig ge prijsde collectie kleding voor deze groep is er niet echt. Dat vindt eigenaar Dick de Vroet (zonder de letter d) eigenlijk het meest vervelende van de situatie. „Er zijn wel vergelijk bare zaken, maar die zitten in een hoger segment", vertelt hij. „En veel van mijn klanten gaan niet naar C&A bijvoor beeld. Het is ze te druk en ze krijgen er nauwelijks advies." En juist die adviesfunctie en het tijd nemen voor de klant is ijerland jaren geleden, maar de band met klanten is er nog steeds, al is er van de firma DAVO (D.A. de Vroedt Oud-Be- ijerland) niet veel meer over. Maar de tijd om te mijmeren en oude herinneringen op te halen moet nog even wach ten. Eind december moet de zaak leeg zijn, al hoopt De Vroet wel voor Kerstmis dat punt bereikt te hebben. „En gelukkig hoef ik net niet meer dat hele gedoe met de Euro mee te maken. Privé kom ik daar wel uit, maar zakelijk had ik er eigenlijk geen zin in. Ik ga volgend jaar genieten van fiet sen en wat vaker weg met de caravan. In februari is mijn kleindochter geboren en dat is ook genieten. Dat mijn kinde ren de zaak niet voortzetten vind ik begrijpelijk. Ik heb dus geen opvolger, maar je eerste kleinkind is ook een soort van opvolging, al heeft het met de kledingzaak niets te maken", besluit de trotse opa De Vroet. De heren Jansen en Worp van Zenith Search International Foto^Jaap Wolterbeek altijd de meerwaarde van De Vroedt Hooftman geweest. De jarenlange ervaring in de kle- dingbranche van De Vroet zelf heeft niet zelden tot resultaat dat het geadviseerde kleding stuk meteen past. Een rechtst reeks gevolg van de manier waarop De Vroet begonnen is. „Met een collectie bij de men sen thuis. Je kende iedereen en wist blindelings overhemd- maten van je klanten. Vaak had ik zelfs een eigen kopje, zo kind aan huis was je", zegt hij lachend. Dat was in Oud-Be- In zijn openingswoord legcfe directeur Erik Dellebeke de ve le aanwezigen uit dat de snel le invoering van het nieuwe belastingstelsel niet de enige reden was voor de informatie avond. Ook het toegenomen dienstverleningspakket en de steeds mondiger wordende consument vragen om een uitgebreider advies dan het vroegere systeem van de ver zekeringsman die bij de men sen thuis bij een kopje koffie de zaak regelde. Dellebeke sprak zelfs van een zorgplicht. „Wij vinden dat klanten van ons mogen verwachten dat ze een deskundig advies krijgen. Mensen moeten de kans heb ben om op basis van alle be schikbare gegevens te bepa len wat in hun situatie de bes te keuze is." Die keuze kan soms vérstrekkende gevolgen hebben maakte Ger Kegler van Falconet duidelijk, nadat eerst belastingconsulente Ma rion den Boer nog eens alle veranderingen op een rijtje had gezet. In het verhaal van Kegler werd duidelijk hoe in grijpend de keuze kan zijn om Erik Dellebeke gaf in Oost-Souburg uitleg over het nieuwe be lastingstelsel. foto: Simon Coppoolse

de Faam | 2001 | | pagina 25