INECITY CHUTTERSHOF EEST dé uitgaanskrant Premiere: Kiss of the dragon Voorpremière Première: Sneak Preview: Verwacht Legally Blonde Concertseizoen De Pompe weer van start Ruben Oreel vangt Walcheren in fotoboek Koorconcert Zeeuws Vocaal Ensemble F I L M W E E K worpremlère| ATLANTIS KISS OF THE DRAGON LiGALY BLONDE THE SCORE DISCOVERY OF AMERICA'S SWEETHEARTS RUSH HOUR 2 ALS KAT AMERICAN Pil 2 BLUB, IK VIS© NYNKE LA PIANISTE SNEAK PREVIEW F I L M W E E K THE BUTCHERBOY LOVE PRESQUE RIEN BFILM WEEK THE LIMEY VUSSiNGEN www.cmecity.rtl {Nederlandse mrsiej (jjj premiere MIDDELBURG Atlantis La Pianiste Het concertseizoen in het Goese cafe de Pompe gaat weer beginnen. Op zon dag 11 november bijt de Zeeuwse band Formica het spits af. Vorig seizoen trad de band ook ai met veel succes op in de Pompe. Formica maakt gitaarrock en laat zich vooral inspireren door zichzelf. Daarnaast kunnen er ook invloeden worden ontdekt van bands uit het heden en verleden van de gitaarmuziek. Uitgeverij ADZ presenteert vrij dag 9 november het fotoboek 'Walche ren. De dorpen onder de duinen' door Ru ben Oreel. Skreggae in 't Beest Bluessessie in Desafinado Workshopweekend muziek Snuffelmarkt Vlissingen Jaarlijkse uitvoering ONDA Engels kathedraal adventsconcert Piekweekend: Jam Punk Rules Jaarlijkse Uitvoering orkest Rillandia The Limey: spanning in 't Beest Expositie hoeden in Badhotel Domburg Het Zeeuws Vocaal Ensemble geeft zaterdag 17 november een najaarsconcert in de Geertes- kerk te Kloetinge. Het koor, in 1988 door Kees van Eersel opgericht, stelt zich tot doel het op hoog niveau uitvoeren van zowel geestelijke als wereldlij ke koormuziek van de Middeleeuwen tot aan de hui dige tijd. Woensdag 7 november 2001 FAAM/VLISSINGER 15 Woensdag 13.45 16.15 uur een groep durfals gaat op zoek naar het geheimzinnige Atlantis Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, pF©Hli@r@ dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur actiefilm met Jet Li en Bridget Fonda Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Elle wordt gedumpt omdat ze blond is, ze begint een studie rechten om te bewijzen dat ze meer is dan een dom blondje Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 22.00 uur William doet onder een schuilnaam mee aan steekgevechten en wordt al snel een van de populairste ridders Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur Robert de Niro als meester-inbreker die voor hij stopt nog één kraak wil plegen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 22.00 uur God wil dat de originele Tien Geboden terug keren hemel Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 16.15 19.00 21.45 uur romantische komedie met Julia Roberts en Catherine Zeta-Jones Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 19.00 uur Zaterdag 19.00 24.00 uur als de Amerikaanse ambassade doelwit wordt moeten Jackie Chan en Chris Tucker weer samenwerken Dagelijks 13.45 16.15 uur de strijd tussen honden en katten om een alfergiedrankje Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en dinsdag 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 21.45 uur een groep jongens beloven elkaar dat dTt de geweldigste en wildste zomer van hun leven wordt Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 16.15 uur avonturen onder water en de jacht naar het tegengifvan een toverdrankje het tegengifva Dagelijks 13.45 uur film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Woensdag 19.30 uur film van regisseur Michael Hanke met actrice Isabelle Huppert Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag 19.30 uur Vrijdag en zaterdag 22.00 uur Zondag en maandag 20.00 uur in korrelig zwart/wit volgt de film jongeren in Montevideo, Uruguay Donderdag 22.00 uur Moviezone: gitzwarte komedie van een probleemjeugd Vrijdag en zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur verrassende film over de zoektocht naar het verleden Woensdag 20.30 uur tedere en pakkende film over de verliefdheid van twee jongens Donderdag en vrijdag 20.30 uur vader Dave Wilson wil de moord op zijn dochter wreken BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Op de avond dat de Hong Kongse Liu Juan aankomt in Parijs, raakt hij betrokken bij een missie om een corrupte Chineese hoogwaardigheids bekleder op heterdaad te be trappen. Het blijkt dat Liu Ju an in een valstrik getrapt is en hij besluit om de waarheid te achterhalen. Zijn tegenstander wil dit koste wat kost verhin deren. Liu wordt op de hielen gezeten in een stad die hij niet kent en gaat de harde strijd aan om zijn onschuld te bewij zen. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Atlantis, de verloren stad Harry Potter en de steen der wijzen. Reserveren voor deze film is vanaf heden mogelijk. Elle Woods (Reese Witherspoon) heeft het allemaal: ze is populair, voorzitster van haar dispuut, kanshebber bij ver schillende miss-verkiezingen en bovenal een natuurlijke blondine. Haar vriendje, een van de populairste en rijkste jongens van haar school, zet haar echter aan de kant omdat hij bang is dat ze schadelijk zal zijn voor zijn carrière Elle be sluit zijn respect af te dwingen door dezelfde rechtenstudie te gaan volgen die hij volgt. Of ze daarin slaagt moet echter nog maar blijken. In samenwerking met de Alliance Francaise wordt dit hoogte punt in zowel de carrière van regisseur Michael Hanke als actri ce Isabelle Huppert gepresenteerd. De film is gebaseerd op het beroemde gelijknamige boek, dat handelt over een veertigjarige pianiste die met haar moeder een appartement in Wenen deelt. De twee vrouwen hebben een haat-liefdeverhouding met elkaar en vliegen elkaar voortdurend in de haren. Als de pianiste een verhouding krijgt met de veel jongere Walter ontstaat er een ge vaarlijk spel. De nummers van Formica hebben de eigenschap snel in je hoofd te blijven hangen. Op het podium worden deze nummers ook nog eens met veel energie en plezier ge bracht. Deze twee gegevens, plus het charisma van zanger Eric de Vries zorgen ongetwijfeld voor een spetterende opening van het nieuwe concertsei zoen van De Pompe. Naast Eric de Vries bestaat Formica uit Mark de Jonge (gitaar, zang) Mark van de Male (bas) en Eus (drums). Het optreden van Formica be gint rond 17 uur en de entree is gratis. Formica bijt het spits af van het nieuwe concertseizoen De presentatie vindt plaats om 15.30 uur in café De Gou we Gheijt aan de Kerkring 8 te Grijpskerke. Het eerste exem plaar wordt uitgereikt aan de burgemeester van Veere, me vrouw A.C. de Bruijn. De pre sentatie wordt opgeluisterd met een optreden van de Westkapelse zanggroep 'De Meisen'. Walcheren. De dorpen onder de duinen ligt vanaf zaterdag 10 november in de boekhan del voor 34,95 gulden. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. Moeten de voetjes weer eens hoognodig van de vloer? Dan moet je op 10 november in 't Beest in Goes zijn. Daar wordt dan een spetterende ska-reggae, ofwel skreggae dance party georganiseerd. Mister DJ D, DJ Johan en een mystery guest zorgen voor het nodige muzikale vuurwerk. De party begint om 22 uur, de entree bedraagt 5 gulden. Heb je een pas, dan betaal je 2,50 gulden. Woensdag 14 november Jazzcafé speelt te Desafinado te Middelburg de Desafinado Blues Sessie Band. Het program ma is zoals altijd wat onvoorspelbaar, evenals de samenstel ling van de Sessie Band, maar er wordt zeker akoestische en elektrische blues gespeeld. Maar ook zullen er roots-stijlen als Western Swing en Gospel te horen zijn. Wellicht ook nummers van Woody Guthrie en Leadbelly. Gastspelers zijn op deze avond van harte welkom, wel eerst even bellen naar Desafinado. Aanvang 20.30 uur, gratis toegang. Gijs Levelt en Ned McGowan begeleiden zaterdag 17 en zon dag 18 november een workshopweekend van het Centrum Nieuwe Muziek. In dit workshopweekend wordt kennisge maakt met de basiselementen uit de klassieke muziek van Zuid-lndia. De workshopleiders hebben gemerkt dat de 2000 jaar oude Karnatische muziek ritmische, melodische en vor melementen bevat die heel goed bruikbaar zijn in Jazz en im provisatie. Tijdens de workshop geven zij uitleg en laten ze oefeningen doen en zal er een muziekstuk gecreëerd en uitgevoerd wor den door de deelnemers aan de workshop. De workshop staat open voor zowel beginnende als gevorderde muzikan ten. Informatie over deze workshop is verkrijgbaar bij J. Cor- sten en of Dies Ie Due via respectievelijk 0118-502090 en 0118-562029. In Sporthal Baskensburg te Vlissingen is het zaterdag 10 no vember weer snuffelen geblazen voor de liefhebbers van tweedehands spullen. Op de meer dan honderd kramen wordt door particulieren een ruime variatie aan gebruikte goederen aangeboden die voor een redelijk bedrag van eige naar kunnen wisselen. Met name voor voordelige Sinter klaasinkopen is deze markt een aanrader. De sporthal aan de Vlissingse President Rooseveltlaan is voor het publiek geo pend van 9 tot 16 uur. Muziekvereniging 'Oefening na den Arbeid' uit Nieuw en Sint Joosland houdt zaterdag 10 november 2001 haar jaar lijkse uitvoering. De fanfare ONDA en het jeugdorkest Jong ONDA nemen hun gasten deze avond mee op avontuur door de jungle. Het bekende 'Jungle Book', waarin het jongetje Mowgli op groeit in een wolvenfamilie en allerlei avonturen beleeft, staat deze avond centraal. Beide orkesten, onder leiding van dirigent Piet Meliefste, brengen deze avond een gevarieerd programma ten gehore. Als gast is.deze avond de Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt aanwezig. De voorstelling be gint om 19.30 uur en is in Het Dorpshuis, Veerstraat 2 te Nieuw- en Sint Joosland. Het befaamde Ely Cathedral Choir geeft dinsdag 18 december en typisch Engels Advents/kerstconcert in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Het concert, dat om 20 uur begint, zal naar ver wachting zeer druk bezocht worden. Om die reden biedt de exploitatiecommissie van de Sint Jacobskerk de gelegenheid om nu al vóór in te schrijven op de toegangskaarten. Dit kan door overmaken van 25 gulden per gewenste toe gangskaart op rekeningnummer 3493.00.305 van de Rabobank ten name van de exploitatiecommissie van de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Ook kunnen de kaarten afgehaald worden bij de boekhandels Bikker en v.d. Hoeven te Vlissingen, De Drvkkery te Middel burg en De Koperen Tuin te Goes. De voorverkoopactie loopt tot 18 november. Aan de Hellebaardierstraat in Vlissingen is vrijdag vanaf 21.30 uur een jamsessie. Toegang is gratis. Zaterdag 10 no vember is het Limbo-Punk wat de klok slaat. Drie bands, Pitu fos uit Maastricht, Konstpaasje uit Sittard en Tommy The Fuck-Ups uit Heerlen zorgen voor een waar punkfeest. Dit feest begint om 21.30 uur en de toegang bedraagt 7,75. Orkest Rillandia houdt zaterdag 10 november haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Rilland. Het thema van de uit voering van dit jaar is 'Coast to Coast'. Tijdens deze avond vol muziek en amusement' zijn er gastoptredens en een country- en linedance demonstratie. Verder zijn er schitteren de prijzen te winnen in de 'Mini Las Vegas'. De zaal gaat open om 19.30 uur en de toegang is gratis. De avond wordt afgesloten met een gezellige jam-sessie. Een onaangepaste Engelsman, woonachtig in Los Angeles, wil de moord op zijn dochter wreken. Naast vader is hij ook crimineel en gaat hij voortvarend te werk, recht op zijn doel af. Dat is in het kort de plot van de film 'The Limey', die op 8 en 9 november vertoond wordt in Podium 't Beest. Regisseur Steven Soderbergh heeft met deze film een stijlvolle en pak kende thriller gemaakt. Herinnering, realiteit en fantasie lopen ingenieus door elkaar. Vader Steve Wilson, diens zoektocht naar de moordenaar van zijn dochter, de motieven en de verledens van Wilson, zijn dochter en haar moordenaar vormen een intrigerend raamwerk. De hoofdrol wordt gespeeld door Terence Tramp en in de film worden fragmenten gebruikt uit de film 'Poor Cow', waarin Tramp (in zijn jonge jaren) ook een rol speelt. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 14,10 gulden, met pas 11,45 gul den. Gedurende de maanden november en december is er een hoedenexpositie in het Badhotel Domburg. Modiste Hanny Mallekote uit Middelburg presenteert een collectie die be staat uit vilten winterhoeden en feestelijke creaties passend bij de eindejaarssfeer. Daarnaast is er een informatieve pre sentatie met foto's ven een deel van de collectie en wordt getoond hoe de hoeden gemaakt worden. Bijzondere aandacht wordt steeds besteed aan de programmering. Daarin wordt zorgvuldig omgegaan met de kerkelijke tradities en aan de wereldlijke kant met wat de seizoenen aanreiken. Een concert in novem ber betekent dan ook voornamelijk muziek over 'vallende blaadjes', af scheid, weemoed en verdriet in combinatie met vertroosting en bemoe diging. Zelden hebben componisten mooiere en aangrijpender muziek geschreven dan over deze thema's. Het programma vermeldt madriga len, motetten en koorliederen in diverse bezettingen van o.a. Montever di, Schein, Bach, Schubert, Rheinberger en Reger. Kortom, een buiten gewoon gevarieerd en aantrekkelijk programma. Bijzondere medewer- Het Zeeuws Vocaal Ensemble. king verleent dit keer de cellist Mark Lambrecht die naast de continuo- partijen ook solistisch te beluisteren valt in een Sonate van Antonio Vi valdi en delen uit een Suite van Max Reger. Mark Lambrecht heeft grote naam gemaakt als continuospeler en solist en is onder meer docent aan de Zeeuwse Muziekschool. Het koor staat onder leiding van Kees van Eersel, die op zijn fraaie klavecimbel ook de koorbegeleidingen voor zijn rekening neemt. Het concert begint om 20 uur, de toegang bedraagt 17,50 gulden en voor houders van CJP en pas 65 plus15 gulden. Kinderen t/m 12 jaar hebben vrije toegang. Kaarten worden verkocht voorafgaand aan het concert, aan de ingang van de kerk. De kerk is open vanaf 19.30 uur. GOES. molenpuI

de Faam | 2001 | | pagina 15