i Over oorlog, mobieltjes en vlinders in je buik School Manhattan plaatst steunbetuigingen Walcherse scholen op website Zadentaart decoratief en lekker Gevonden: 1 brievenbus Informatieavond pleegouders Kom kennismaken met de nieuwste mode bij Miss Etam. Wij hebben nu óók in Middelburg Positiemode. Het was druk donderdagavond in de Drukke ry te Middelburg. Naast de gewone koop avond was er ook de presentatie van het nieu we kinderboek van Ben Slingenberg. Het Bin nenplein zat bomvol met verwachtingvolle oud-leerlingen en ouders van de voormalig Veerse onderwijzer. Tot ver buiten het plein verdrongen andere belangstellenden zich om ook iets van de presentatie mee te pikken. Laatkomers die helemaal geen plaatsje meer konden vinden, konden de presentatie volgen op de tv-schermen voor in de winkel. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Kort na de aanslagen op 11 september in de Verenigde Staten startte de Bibliotheek Vlissingen de actie 'Postduif'. Walcherse scho lieren kregen de kans om leeftijdsgenoten in Manhattan een hart onder de riem te steken. MAANDAG DINSDAG WOENSDAG De zomer is voor vogels een waar paradijs. In tuinen, bossen en parken vinden zij genoeg voedsel om de zomertijd door te komen. De winter daarentegen is voor veel vogels een kwestie van wel of niet overleven. Zaterdag 10 november demonstreren de Intratuin-stylisten hoe op decoratieve wijze de vogels de winter door geholpen kunnen worden. Zo laten zij zien hoe een zadentaart, pindakrans en schuimtaart vol lekkers gemaakt wordt. n de periode van 19 oktober tot en met 1 september werden de volgende voorwerpen aangegeven bij de Re giopolitie Zeeland: Woensdag 7 november 2001 FAAM/VLISSINGER 13 Al pratend over het boek in zijn woning aan de karakteris tieke Veerse Markt sprak Slin genberg al voorzichtig de hoop uit dat de presentatie ook wat leerlingen van hem Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schil deren, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Poppen maken - handwerken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, maandelijkse bijeen komst NVBS, 19.45 u. Ge meentehuis Vlissingen, ge meenteraadsvergadering, 10 u. De Piek Vlissingen, jam sessie, 21.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, salsa party, 20.30 u. Bonedijkestraat/dr. Lelystraat Vlissingen, spullenmarkt Ex- pierement, 9 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, snuf- felmarkt, 9 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandeltocht najaar/winterse- rie, 5, 10, 15, 25 en 40 kilome ter, vanaf 9 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, dansavond met playback op treden, 20 u. Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, darten, 14 u. Buurtcen trum Walk Inn Vlissingen, darttoernooi, 14 u. zou trekken. Zijn wens werd verhoord: in groten getale hin gen zij donderdagavond aan 'meesters' lippen. Een boek schrijven is een, maar het ook nog kunnen vertellen is niet ie dereen gegeven. Ben Slingen berg duidelijk wel. Zonder de clou van het verhaal weg te geven liet hij de aanwezigen kennis maken met Puck en Coen, de hoofdpersonages uit 'Soms wens je alles anders'. Ook vertelde de oud-onderwij zer waarom hij het boek heeft geschreven. Slingenberg werd twee jaar geleden ziek en kan daardoor niet meer op school werken. In het schrijven van kinderboeken heeft hij een al ternatief gevonden voor het lesgeven. „Het is heel leuk om kinderboeken te schrijven. 'Soms wens je alles anders' is mijn tweede boekje. Het eerste 'een e-mail voor Lumie' ligt sinds deze zomer bij de boek handel", vertelt Slingenberg enthousiast. „En wie beide boekjes leest zal ontdekken dat er een groot verschil zit in het eerste en het tweede boek. Dat komt door de schrijfcursus die ik, met heel veel plezier overi gens, in Amsterdam volg. Ik leer nog steeds bij, dus dat werkt ook door in mijn boe ken", lacht de schrijver. 'Soms wens je alles ander' gaat over Puck uit groep acht die smoor verliefd is op Coen. Samen brengen zij veel tijd door bij de opa van Puck. Een stille eenza- Ben Slingenberg wordt in de Drukkery omringd door 'zijn' leerlingen die staan te popelen om het boek van meester Ben te gaan lezen. me man die een diep geheim met zich meedraagt. Het is vooral Coen die al snel in de gaten krijgt dat opa iets ver zwijgt voor hen.En op aan dringen van Coen gaan de kin deren stapje voor stapje op zoek naar het geheim van opa. Op een goede dag vinden ze bij opa in huis een briefje en een foto die zelfs de moeder van Puck niet kent. „Dit briefje vormde de aanleiding van mijn boek", vertelt Slingen berg. Toen ik nog les gaf gin gen we met school ieder jaar naar de Hollandse Schouw burg in Amsterdam. Daar zag ik met de klas een briefje han gen dat door een joodse vrouw uit de trein was ge gooid. Deze vrouw was op weg naar een concentratie kamp. Samen met de kinderen hebben we op school allerlei verhalen bedacht rond dat briefje Het briefje bleef door mijn hoofd malen en zo is het verhaal van Puck, Coen en opa ontstaan." Naast het geheimzinnige oor logsverleden van opa spelen ook verliefdheid, vriendschap en -heel eigentijds- smsjes een grote rol in het tweede boek van Slingenberg. „Ik schrijf graag over kinderen uit groep acht, omdat die leeftijd zo boeiend is", vertelt Slingen berg. „Aan de ene kant helpt het me bij het schrijven dat ik jaren voor de klas heb ge staan, maar aan de andere kant moet je vanuit die achter grond wel steeds oppassen dat je verhaal niet belerend wordt." Belerend is het boek zeker niet, maar helemaal wars van een zekere bood schap is het ook niet. Het ver haal over Amin bijvoorbeeld, een klasgenootje dat gevlucht is uit Afghanistan, waarschuwt foto: Jaap Wolterbeek de lezertjes impliciet toch wel voor te snel oordelen. Als het mobieltje van Coen ineens zoek is en Amin toevalligerwijs ineens met een mobieltje op zak loopt lijkt het raadsel van de verdwijning snel opgelost. „Tja, Amin is eigenlijk door mijn dochter in het verhaal ge komen", legt Slingenberg uit. „Zij werkt met vluchtelingen en lucht haar hart nogal eens thuis. Toen ik het boek schreef was de wereld nog niet zo in rep en roer over de taliban als nu. Helaas maakt de situatie in Afghanistan dit onderwerp nu wel heel actueel." Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing door Karei Eykman, '7 manieren om de bijbel te vertellen', 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Viissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Cursus Fotografie, 14 u. Stadsschouwburg Middel burg, inleiding door Hans Pot, 'II Barbière Di Siviglia', 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, praatavond Harte- zorg, 19.30 u. Hotel Arneville Middelburg, bijeenkomst Reu mapatiënten Vereniging met als thema: 'Seksualiteit en chronisch ziek zijn', 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, lezing door het Nederlands Klassiek Verbond, 'De veelzijdige Ovi- dius', 20 u. In totaal ontving de biblio theek 291 e-mails, tekeningen, gedichten en brieven. De High School of Economics and Fi nance in Manhattan plaatste een deel van de ingezonden tekeningen en teksten op de website http://www.mhss.org/ hsef/Netherlands.htm en riep de studenten op om met de Nederlandse jongeren te e- mailen. De school ligt slechts een blok van het rampgebied in New York verwijderd. Vrijwel direct na de aanslag werd de school ontruimd, waarna de scholie ren een week thuis kwamen te zitten. Reddingswerkzaamheden en onderzoek naar de gevolgen van de explosies voor de school maken het voorlopig onmogelijk naar het gebouw terug te keren. De leerlingen zijn op dit moment dan ook ondergebracht op een andere middelbare school in New York. Ondanks alle problemen re ageerde de school erg enthou siast op het Nederlandse ini tiatief en besloot tot de link. Hierop zijn niet alleen reacties weergegeven, maar kunnen Amerikaanse scholieren ook met behulp van de vermelde e-mailadressen een bericht te rug sturen. De steunbetuiging van de Vlissingse Rosanne Geljon, zoals die op de Amerikaanse website te zien is. In de winter zijn er weinig of geen zaden te vinden en vooral bij strenge vorst heb ben vogels meer vet nodig om de kou letterlijk en fi guurlijk van het lijf te hou den. Om de natuur een hand je te helpen kunnen de vo gels bijgevoerd worden. De coratieve vogellekkernijen maken ook de wintertuin nog eens een stuk gezelliger. Wel is het belangrijk dat de vogels pas worden bijge voerd als het echt koud is. Anders worden zij sloom en lui en kunnen ze in het voor jaar niet meer zelf hun voed sel zoeken. Tijdens de de monstratie op 10 november bij Intratuin zijn niet alleen ouders welkom, ook voor de kinderen is dit een leuk uitje. Zij kunnen kransen, vetbol len of slingers van doppin- da's maken. bijbel, map, kinderbril, foto toestel, vouwwagen, mobiele telefoon, fotorolletje, horlo ges, ansichtkaart, jassen, aan steker, fietsen, snorfiets, por temonnee, radiofrontje, ring, sleutels, jeu de boules, brie venbus, fietstas, tuinslang, toilettas, horloges, koptele foon, halsketting, gehoorap paraat, pop, speelgoed, tas en rugzak. Voor nadere informa tie kunt u contact opnemen met de Walcherse politiebu reaus. Personen die goederen reeds als vermist hebben op gegeven hoeven niet te reage ren. Deze personen krijgen automatisch bericht. Thuis is meer dan alleen een dak boven je hoofd. Thuis is ook je zelfaangelegde tuinvijver, de weg naar het bos, een trouw vriendje die op je wacht. Daarom biedt funda.nl je naast het complete en actuele NVM woningaanbod, ook een breed pakket aan diensten en producten. Inrichting, verbouwen, tuinonderhoud, buurtinformatie. Kortom, alles op het gebied van wonen. Dus kom eens langs bij funda.nl. Want op dit adres vind je niet alleen een huis; je vindt er je thuis. - Vfunda In de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg is woensdag 14 november een informatieavond over pleegzorg. De sector Pleegzorg van Stichting Jeugdzorg Zeeland geeft deze avond voorlichting voor mensen die meer willen weten over wat er komt kijken bij pleeggezin zijn. De avond begint om 20 uur en duurt tot 22 uur. Meer informatie is verkrijg baar bij Brigitte Cleutjens via 0118-677 685. Relatie én vriendschap - De praktijk voor Gestalt- en Psychoso- ciaaltherapie houdt dinsdag 12 no vember een themabijeenkomst rondom het thema 'Relatie én Vriendschap'. Intentie van het the ma is respectvol en zorgvuldig om gaan met elkaar De bijeenkomst heeft zowel een theoretisch als creatief praktisch karakter. De plaats van bijeenkomst is Bree- straat 83 te Middelburg. De kosten voor deze avond bedragen, inclu sief materiaal, 25 gulden. Informa tie en opgave via telefoonnummer 0118-616419 of 0118-582882 Voorlichtingsbijeenkomst voor schildklierpatiënten - De werkgroep Zeeland van Schild- klierstichting Zeeland houdt 19 no vember om 20 uur een vorlich- tingsbijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in het Ooster- scheldeziekenhuis te Goes. Spre ker is Dr. PB. Leurs, die als inter nist werkzaam is bij dit ziekenhuis. Hij zal voorlichting geven over een te snel en te traag werkende schildklier. Er is gelegenheid tot vragen stellen. De toegangsprijs voor deze avond is 2,50 gulden en belangstellenden kunnen zich tot 15 november telefonisch aanmel den via 0118-234881. Artemis-lezingen- De stichting Artemis verzorgt in haar pand aan de Koudekerkseweg 133 te Mid delburg weer een aantal lezingen voor en door vrouwen. De toe gangsprijs voor alle lezingen be draagt vijf gulden. De lezing 'Bent u ook niet in orde', over de kracht van 1,5 miljoen zieke vrouwen in Nederland, wordt gehouden op 19 november van 13 tot 15 uur en op 11 december van 10 tot 12 uur. De lezing 'De derde wereldoorlog, een mannenzaak?' is 20 novem ber van 10 tot 12 uur en 'De Om kering' is 22 november van 13 tot 15 uur en van 20 tot 22 uur en 11 december van 20 tot 22 uur. Meer informatie over deze lezingen is verkrijgbaar via 0118-686970 Ontmoetingsdag 50 plussers in De Zwaan - Voor alle 50 plus sers en jongere belangstellenden houdt Aktiva een ontmoetingsmid dag in De Zwaan, Krommewege- singel 1 te Oost Souburg. Tijdens deze middag zijn er tal van activitei ten, waaraan de bezoekers desge wenst naar hartelust kunnen deel nemen. Van 14 tot 16.30 uur is er samenzang, koersbal, sjoelen, gymnastiek, volksdansen, werk van de creatieve handwerkgroep, informatie over telefooncirkels en de puzzeltheek, uitvoeringen van de Philharmonie 50 plus en het Ca- rolingen Koor De toegang tot deze middag is gratis. Kaarten en kaarsen voor Am nesty - Maandagavond 12 no vember worden in de Zeeuwse Bi bliotheek te Middelburg kaarten en kaarsen verkocht door Amnesty In ternational. Ook kan men brieven schrijven om bijvoorbeeld gewe tensgevangenen vrij te krijgen. Dit alles kan van 18.30 tot 20.30 uur. Natuurvoeding en voedselal lergieën - De stichting Voedselal lergie Zeeland houdt maandag 19 november een informatieavond over natuurvoeding, de richtlijnen van het voedingscentrum en de veranderingen in het voedingspa troon gedurende de laatste decen nia. De avond wordt gehouden in de vergaderzaal bij Peuterspeel zaal 't Speeltreintje, Beneluxlaan 16 in Middelburg De avond begint om 20 uur en kost 3 gulden voor leden en 5 gulden voor niet-leden. Aanmelden is noodzakelijk en kan via 0118-642799. Collectie Bruijns in documen tatiecentrum - Het Zeeuws Do cumentatiecentrum in de Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg wijdt tot en met 7 januari 2002 een ten toonstelling aan het werk van de Goese uitgever, schrijver en boek handelaar Jan Bruijns. Bruijns over leed 30 april 2000 op 46-jarige leef tijd. De expositie bestaat uit een selectie van de collectie die uit Bruijns' nalatenschap werd ge schonken aan het Zeeuws Docu mentatiecentrum. Bruijns heeft zich vooral bezig gehouden met de geschiedenis van Zuid-Beveland en de landbouw in Zeeland. De be kendste publicaties van zijn uitge verij, De Koperen Tuin, zijn 'De Ramp' van Kees Slager en 'Mon driaan voor Beginners'. Dienst van woord en gebed - In de Thomaskapel aan de Mid delburgse Vrijlandstraat wordt 11 november om 18 uur een dienst van woord en gebed gehouden De Stichting Evangelisatie Neder land laat in deze dienst de evan gelist J.T. van der Meijden voor gaan. Deze bijzondere dienst wordt gehouden naar aanleiding van de terreuraanslagen op het New Yorkse WTC op 11 septem ber jongstleden en de gevolgen van deze aanslagen, ledereen is bij deze dienst van harte welkom. Bijeenkomst spoor- en tram wegwezen - De Zeeuwse afde ling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen houdt vrijdag 9 november om 19.45 uur een bij eenkomst. Deze bijeenkomst is in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg en wordt opgeluisterd door Dènis Ba- rends uit Wilhelminadorp. Dènis houdt een dialezing over smalspoor in het Tjechische Bohemen. Cursusmarkt Senioren - In De Drvkkery aan de Markt te Middel burg is dinsdag 6 november vanaf 14.30 uur een cursusmarkt voor senioren. De Stichtingen Welzijn Ouderen Middelburg en -Walche ren, SMZ-IT, Zeeuwse Bibliotheek, ROC-Zeeland, PC-Senior en de heer en mevrouw Van Maldegem geven informatie over hun compu tercursussen die speciaal op 50- plussers gericht zijn. Deze middag geeft de auteur van de bestseller 'Windows 98 voor senioren', Addo Stuur, een lezing, 'waarin hij onder werpen behandelt als 'Ben ik te oud voor de computer?' en 'Wat heb ik er voor nodig?'. De lezing begint om 14.30 en gratis kaarten zijn verkrijgbaar bij De Drvkkery. I Dodici zoekt zangers - Het zangensemble voor oude muziek, I Dodici, zoekt per direct geoefende zangers met liefde voor oude mu ziek. Alle partijen, maar met name alt en baspartij, kunnen versterking gebruiken. Er wordt iedere twee weken op donderdagavond van 20 tot 22.15 uur geoefend. De repeti tieavonden zijn wisselend in Hein- kenszand en in Middelburg. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118- 612551 en 0118-603491 Praatavond Hartezorg- De pa tiëntenvereniging Hartezorg houdt een praatavond waarop mensen in de gelegenheid gesteld worden te praten over problemen in verband met hartziekten. Niet alleen hartpa tiënten, maar ook hun familie, vrien den en andere belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. De avond staat onder leiding van J. van Lomwei en is dinsdag 13 no vember vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Tuinboekenschrijver houdt lezing - De afdelingen Walche ren en Goes van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde verzorgen een lezing door Romke van de Kaa. Deze beken de tuinboekenschrijver en colum nist vertelt op eigen wijze over de tuin in de winter, dat vorm belang rijker is dan bloemen, siergrassen en de tuin in de 21e eeuw. De le zing is woensdag 7 november om 20 uur in 'De Zandput' te Seroos- kerke. De entree is voor KMTP-le- den gratis en voor niet-leden be draagt deze 5 gulden. Voorlichtingsmiddag Euro - Voor alle 55 plussers uit Aagteker- ke houdt de Stichting Welzijn Ou deren Platteland Walcheren een voorlichtingsmiddag over de Euro. Dhr. Boomstra uit Oostkapelle geeft deze middag de nodige uit leg over de invoering van de Euro en er is ruimte om vragen te stel len. De middag start om 12 uur in HCR Kodde en in de pauze wordt er koffie en thee aangeboden. Meer informatie over deze mid dag is tussen 9 en 11 uur verkrijg baar bij de heer Kuijpers op 0118- 583697. Succesvolle ontmoetingen - Het Centrum voor Werk en In komen houdt woensdag 7 en donderdag 8 november in Mid delburg een evenement over werken met een arbeidshandi cap. Bij dit evenement zijn zowel werkgevers als werknemers met een arbeidshandicap wel kom. Doel is de vooroordelen zij zowel werkgevers als werkne mers weg te nemen en daarmee de beeldvorming over werken met een arbeidshandicap posi tief te beïnvloeden Tijdens de twee dagen van 11 tot 16.30 uur staat niet alleen de bemiddeling naar een baan centraal. Werk zoekenden en werkgevers kun nen ook deelnemen aan informa tieve workshops en lezingen waarin werkgevers en reïntegra- tiebedrijven zichzelf presente ren. Balans 25 Middelburg. Operatie Schoenendoos- Operatie Schoendoos is een lan delijke actie waarbij Nederlandse schoolkinderen een versierde schoenendoos met cadeaus en schoolspullen vullen voor een kind in een arm land. In septem ber is deze actie voor de zevende keer van start gegaan en naar ver wachting doen dit jaar 160.000 kinderen mee Tussen Sinterklaas en kerstmis worden de dozen ver zameld en verzonden. Dit jaar gaan de dozen naar Afghanistan het land dat al twintig jaar lang te leiden heeft onder oorlogsgeweld Op Walcheren wordt aan deze ac tie deelgenomen door scholen uit Middelburg, Veere, Serooskerke, Westkapelle, Koudekereke, Big- gekerke, Zoutelande en Vlissin gen. Kijk ook op pagina 25 van deze krant

de Faam | 2001 | | pagina 13