Speciale uitgave Regiovisie zorg Provincie Zeeland Vergadering Provinciale Staten Bontgenoten gezocht Ons onderhoud vraagt wan u eren wat aandacht! lOfficiële Mededelingen Woensdag 31 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 44/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Ontwerp-vergunning KoSa Netherlands B.V. Deelsaneringsplan ter rein Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen Oost Vrijdag 9 november is de begrotingszitting van Provinciale Staten. De vergadering wordt zoals gebruikelijk gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg en begint om 10.00 uur. Wie wil horen hoe het provinciebestuur het komende jaar haar geld wil besteden is welkom. Stremming veer Kruiningen- Perkpolder Inloopavond herinrichting provinciale weg Ontwerp-vergunning Petroplus Tankstorage Vlissingen B.V. Vergunning N.V. Delta Nutsbedrijven Aan alle bewoners van DOMBURG/ZOUTELANDE/WESTKAPELLE Opdat u niet struikelt over ons werk. 7 Abdij handicap is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail:infocentrum@zeeland.nl. Er is een speciale versie van de Regiovisie zorg voor verstande lijk gehandicapten uitgekomen. Het eerste exemplaar kreeg gedeputeerde G.L.C.M. de Kok op 18 oktober j.l. overhandigd door drie verstandelijk gehandi capten die nauw betrokken zijn geweest bij het maken van de speciale versie. Uniek Veel stukken van de overheid zijn dik en zitten vol moeilijke woorden. Daarom worden er regelmatig populaire versies gemaakt. Dat is dus niet bijzon der. De populaire uitgave van de Regiovisie voor de zorg aan mensen met een verstandelijke handicap is dat wel. Er is name lijk speciaal voor de populaire versie een klankbordgroep gevormd waaraan enkele ver standelijk gehandicapten hebben deelgenomen. Zij hebben mee gedacht en zijn betrokken geweest bij de samenstelling. Het is uniek in Nederland dat op dergelijke manier een uitgave van een ingewikkeld stuk dóór en vóór verstandelijk gehandi capten is vertaald. Resultaat Begin 2001 werd de ambtelijke versie van de Regiovisie voor de zorg aan mensen met een ver standelijke handicap vastgesteld. Hierna werd direct gestart met de productie van een verkorte uitgave. Het resultaat is een bro chure die naast korte teksten, foto's met bijschriften en picto grammen bevat. Tegelijkertijd werd ook een powerpoint presentatie gemaakt. De presentatie kan door begelei ders worden gebruikt om de doelstellingen van de regiovisie nader uit te leggen aan hun cliën ten. Verder is er een cursus in ontwikkeling die mensen met een verstandelijke handicap beter bewust moet maken van hun rechten in het kader van de Regiovisie 2001-2004. Informatie De speciale uitgave van de Regiovisie voor de zorg aan mensen met een verstandelijke Op 13 november 2001 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het pro vinciehuis, Abdij 6, te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 15:00 uur wordt het bezwaar schrift van Inspectie Milieu- hygiene Zuid West te Rijswijk behandeld tegen een besluit van GS van 3 juli 2001 inzake het verlenen van een gedoogbe- schikking aan autosloperij Van Veen te Middelburg. Om 15.30 uur wordt het bezwaar schrift van de heer S.A. Nijsten te Goes behandeld tegen een besluit van GS van 11 juli 2000 inzake het opleggen van een dwangsom voor overtredingen van voorschriften uit de milieu vergunning. Om 16.00 uur wordt het bezwaar schrift van Koelvriesveem Reimerswaal behandeld. Deze firma maakt bezwaar tegen het niet tijdig nemen van een besluit naar aanleiding van een verzoek van 22 februari 1999 om gespreksverslagen van gesprek ken tussen de provincie Zeeland en anderen. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieubeheer van KoSa Netherlands B.V. voor het verza melen van afvalwater in twee nieuw te bouwen tankputten en het opslaan van afvalwater in containers bij bijzondere situ aties. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 1 november tot en met 28 novem ber 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30- 15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 29 november 2001 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 22 november 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen heb ben ingediend tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J.Provoost, (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op het bedrijfsterrein Scheldepoort te Vlissingen Oost ernstig is en heb ben met het deelsaneringsplan van de Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming) inge stemd. De beschikking ligt van 31 okto ber tot en met 12 december 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van Nieuws Algemene beschouwingen De Statenvergadering van 9 november staat voor een groot deel in het teken van algemene beschouwingen over de begro ting 2002, de meerjarenraming en de najaarsnota. In de ochtend uren krijgen alle fracties de gele genheid hun mening te geven over de besteding van het pro vinciale geld en het daarmee samenhangend beleid. Iedere gedeputeerde krijgt spreektijd om te antwoorden op reacties en opmerkingen van de diverse woordvoerders. Als alles volgens de planning verloopt wordt de vergadering rond 13.00 uur geschorst. Het is afhankelijk van de interrupties (vragen en opmerkingen tussen door) of alle gedeputeerden dan al aan het woord zijn geweest. Om 14.30 uur gaat de vergade ring weer verder en komen de gedeputeerden aan bod die voor de schorsing die kans nog niet hadden. Daarna krijgen alle frac ties weer de gelegenheid te reageren op de standpunten van de gedeputeerden welke op hun beurt ook weer een aantal minu ten spreektijd krijgen. Het is de bedoeling dan het begrotingsdebat rond 16.30 uur is afgelopen. Begrotingsbrief In totaal gaat er volgens de begrotingsbrief volgend jaar 192,3 miljoen euro om bij de provincie. In de sector verkeer en vervoer wordt 89,8 miljoen euro besteed. De sector welzijn komt op 40,4 miljoen euro en aan milieubeheer wordt bijna 15 miljoen euro besteed. Voor recreatie en natuur is 9,4 mil joen euro geraamd en voor de waterhuishouding 5,6 miljoen euro. Voor economische en agrarische zaken staat 5,7 mil joen euro op de begroting. Aan de inkomstenkant staan bedragen van rijksuitkeringen: provinciefonds 60 miljoen, voor specifieke doelen 63 miljoen euro. Via de opcenten op de motorrijtuigenbelasting komt 20 miljoen euro binnen. De ver- voersopbrengsten van de veer diensten worden geschat op 15 miljoen euro. In de loop der jaren heeft de provincie een behoorlijke reserve opgebouwd. Daarvan wordt in 2002 twintig miljoen euro besteed. Overige zaken Aansluitend worden de overige voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS) behandeld. Veel van deze voorstellen hangen samen met de behandeling van de begroting. Het gaat om: het tarief opcenten motorrijtuigenbe lasting; investeringsplan 2002; eerste wijziging van het investe ringsplan 2002; tweede bestuursrapportage 2001; tarie ven PSD in 2002; Meerjaren programma Infrastructuur Zeeland 2002 - 2006, Jaar programma Ruimte, Milieu, Water en Natuur 2002; twaalfde wijzi ging begroting provincie 2001. Informatie De begroting en de begrotings brief zijn verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum. De begrotingsbrief is gratis; de begroting zelf kost 19,90 9,03). De agenda en bijbehorende stuk ken van de Statenvergadering liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De infor matie kan uiteraard ook worden verkregen via de homepage van de provincie Zeeland, www.zee- land.nl. Het veer Kruiningen-Perkpolder is komend weekend beperkt beschikbaar vanwege onder houdswerk aan de aanleginrich- ting te Perkpolder. Door de werkzaamheden is het veer van zaterdag 3 november 22.47 uur (na de laatste boot uit Perkpolder) tot zondag 4 novem ber 13.00 uur gestremd. Tijdens de stremming worden de evenwichtskabels van de laadbrug vervangen. Rijkswaterstaat heeft geconsta teerd dat de staalkabels die voor het evenwicht zorgen aan vervanging toe zijn. Het werk wordt in het weekeinde uitge voerd om zo min mogelijk opont houd voor het wegverkeer te veroorzaken. Door de provincie Zeeland wor den de mogelijkheden bekeken om de N675, tussen Roofack en Groede in te richten als een zogenaamde gebiedsontslui- tingsweg. Het belangrijkste ken merk daarbij is dat het langzaam verkeer zoveel mogelijk van de hoofdrijbaan wordt gehaald. Op maandag 12 november a.s. zullen medewerkers van de provincie uitleg geven over de plannen in 't Wapen van Breskens, Grote Kade 33, Breskens. Belangstellenden zijn van harte welkom tussen 19.00 en 21.00 uur. Voor wie niet in de gelegenheid is om de informatieavond te bezoeken zijn er nog andere mogelijkheden. De tekeningen liggen van 19 oktober tot en met 15 november ter inzage bij de gemeente Oostburg op het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 te Oostburg en bij de Zeeuwse Bibliotheek (Zeeuws Documentatiecentrum), Kousteensedijk 7, Middelburg. Wie schriftelijk wil reageren kan dit doen door te schrijven naar Provincie Zeeland, t.a.v. ir. J.G.M. Bakx, Postbus 524, 4330 AM Middelburg De schriftelijke reactie moet voor 16 november 2001 bij de provincie binnen zijn. 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 12 december 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 13 decem ber 2001 van kracht, tenzij bin nen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieubeheer van Petroplus Tankstorage Vlissingen B.V. voor de op-en overslag van KI-, K2- en K3- producten in een tweetal tanks. De tanks bevinden zich op het terrein van genoemd bedrijf aan de Europaweg Zuid, Haven 9890 (voormalig Hoechst-terrein) te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 1 november tot en met 28 novem ber 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30- 15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 29 november 2001 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 22 november 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost, (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan N.V. Delta Nutsbedrijven te Middelburg een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen verleend voor het ont-trekken van grond water ten behoeve van het uitvoe ren van een grondwatersa-nering ter plaatse van de voormalige gasfabriek nabij de Commandoweg te Vlissingen. De beschikking is gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. De vergunning ligt van 1 novem ber tot en met 12 december 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het ge-meen- tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en be langhebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen beden-kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen tot en met 12 december 2001 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling be-stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra-venha- ge. De vergunning wordt op 13 december 2001 van kracht, ten zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer (tel. 0118- 631168). N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat van maandag 29 oktober t/m vrijdag 2 november en van maandag 5 t/m vrijdag 9 november spuiwerkzaamheden verrichten aan het waterleidingnet in DOMBURG, ZOUTELANDE en WESTKAPELLE. Tijdens de spuiwerkzaamheden kan bruin water uit de kraankomen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op was goed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder tezijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 48 36 76 of op Internet http://www.deltanutsbedrijven.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat - - - bedrijven, instellingen of personen met vooraf individueel zijn gewaarschuwd, fff NUTsoronwCN v-iew-t dvtjcuw Kadolip: ISI Wereldwijd maakt mode elk jaar 40 miljoen slachtoffers onder pelsdieren. Help Bont voor Dieren in haar strijd tegen dit zinloze geweld. Bel voor een gratis actiepakket T l/vvv (020) 676 66 00 of kijk op www.bontvoordieren.nl '^ORv' l t

de Faam | 2001 | | pagina 7