Toiletzitting met onderdouche en föhn Kind-meegroeimeubel in sanitaire ruimtes Douchewanden met nieuw rolsysteem voor deuren Haken geïnspireerd op zeilwereld Een uitkomst voor degenen die bij de stoelgang het normale gebruik van de han den missen of anders zins gehinderd zijn. Door het eenvoudig te bedienen paneel aan de rechterzijde wor den onderdouche en föhn met warme lucht geactiveerd. Zitting Met de steeds stijgende gasprijs worden goede alternatieven om de woning en het water milieuvriendelijk en comfortabel te ver warmen steeds belangrijker. Daalderop intro duceert daarom de milieuvriendelijke zonne boilercombi Multisolar. Installatiegemak Lifeline is de naam van het nieuwe douchewandenprogramma van Artwe ger. Grote, heldere panelen in veiligheidsglas, een minimum aan profie len en een greep met minimalistisch design zorgen voor veel transparantie. I Geïnspireerd door de haken die in de zeilwereld worden toegepast, ontwik kelde Tiger een nieuwe serie haken voor de woning. Deze functioneren bij alle ophang- problemen als een rots in de branding. De Sail haken zijn verkrijgbaar in chroom en matchroom. Nieuw rolsysteem Een badkamermeu bel is de laatste ja ren niet langer 'een kastje erbij', maar be paalt steeds meer de totale sfeer in sanitai re ruimtes. Behalve een fraai design vraagt de consument ook vaker een 'slim' ontwerp: functioneel en geheel op maat sa men te stellen voor de grote of kleine badkamer. Verstelbaar Woensdag 31 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER 19 De onderdouche zorgt voor een aangename en hygiëni sche reiniging van het onder lichaam en heeft een compu tergestuurde temperatuurbe- waking. Het water wordt ver warmd door een ingebouwd boilertje dat dertig seconden warm water geeft. Als de temperatuurinstelling niet ingeschakeld staat, geeft de boiler onverwarmd kraan water. De onderdouche heeft vijf uitstroomopeningen met traploos verstelbare straal- sterkte. Het automatisch uit- schuifbare douchekopje rei nigt zichzelf vóór en na ge bruik. De föhn zorgt dat de huid wordt gedroogd. Men kan kie zen tussen drie temperaturen: veertig, vijftig en zestig gra den Celsius. Als de temperatuurinstelling niet ingeschakeld staat, geeft de föhn de omgevingstempe ratuur. Er is tevens een variant leverbaar met een geurafzui- ging. Met behulp van de stop- toets kunnen alle functies di rect worden uitgeschakeld. De Circumani toiletzitting is, door toepassing van excen trisch verstelbare bevesti- De onderdouche van de toiletzitting Circumani zorgt voor een aangename en hygiënische reiniging van het onderlichaam. gingsbouten, nagenoeg toe pasbaar op alle universele toi letpotten. Dit geldt voor een toiletpot met standaard hoogte en +6 en +10 modellen. De Circuma ni is spatwaterdicht. De opklapbare zitting heeft een hygiënische, vlakke on derkant, waardoor het schoonmaken wordt vereen voudigd. Circumani is uitge voerd in wit en biedt een com fortabele zitting. Circumani voldoet aan de huidige eisen van KIWA. Milieuvriendelijke zonneboilercombi Multisolar is een compact en energiezuinig toestel dat niet alleen zonlicht gebruikt voor warm water, waarbij ongeveer vijftig procent van al het dou chewater door de zon wordt opgewarmd. Maar deze zon neboiler draagt ook bij aan de verlaging van de energiekos ten van de centrale verwar ming. De ketel maakt hierbij gebruik van thermische zon necollectoren op het dak. De overheid stimuleert het ge bruik van zonne-energie en geeft daarom een aantrekkelij ke subsidie. Dankzij deze sub sidie verdient de installatie zich binnen vijf jaar terug en biedt daarmee een jarenlange bijdrage aan milieu en woon comfort. Het MultiSolar-systeem be staat uit een onder- en boven- module en een thermische zonnecollector. Door deze op bouw uit twee delen is dit toe stel gemakkelijk te transporte ren en eenvoudig te plaatsen. Installatiegemak staat bij Daalderop hoog in het vaan del; dit blijkt wel uit het feit dat het plaatsen van de Multi solar vergelijkbaar is met het plaatsen van een gewone cv- ketel. In de ondermodule is een geï soleerde opslagtank geplaatst. In deze tank bevindt zich hon derd liter water dat bij vol doende zonlicht via een pomp door de zonnecollector circu leert. Op deze manier vult de opslagtank zich gedurende de dag met zonnewarmte. De opgeslagen zonnewarmte wordt vervolgens op het tap water overgedragen door een warmtewisselaar. Bij onvol doende zonlicht of ter voorko ming van bevriezing of over verhitting stopt de circulatie- pomp en loopt het collector water vanuit de collector te rug in de opslagtank. De bovenmodule is een boiler van tachtig liter met geïnte greerde HR107 gascombiketel van Daalderop. Deze ketel heeft een vermogen van 24 kW of 32 kW, voldoend^ om tegelijkertijd de woning en het sanitairwater te verwarmen. Waar anderen blijven steken op een warm tapwater voor ziening van ongeveer acht li ter/min., biedt Daalderop de mogelijkheid tot maar liefst twintig liter/min.. Dit is het hoogst haalbare op warmwa ter comfort. Bij onvoldoende zonlicht zal de HR ketel het sanitairwater in de boiler tot minimaal ze stig graden Celsius verwar men. De Multisolar is stan daard voorzien van een extra onafhankelijke regelbare cv- aansluiting ten behoeve van vloerverwarming of een extra designradiator. De vloer kan dus opgewarmd worden, zonder dat het totale systeem opgestart dient te worden. Kortom, een verho ging van het comfort en een besparing op de gasrekening. De Daalderop Multisolar is via de sanitair vakinstaliateur te koop. De milieuvriendelijke zonneboilercombi Multisolar. mrnrn Lifeline, het nieuwe douchewandenprogramma van Artweger, valt op door grote heldere panelen in veiligheidsglas en een minimum aan profielen. ^MHMi De metalen haken kunnen als decoratief element worden toegepast in keu ken, badkamer, toilet, werkplek thuis en zelfs in de moderne woonkamer. Tip: creëer een transparan te, moderne kapstok door zes haken op dezelfde hoogte naast elkaar te be vestigen. De kleine haken worden per twee verpakt en de grote haken per stuk. De Sail haken zijn eenvou- dig te bevestigen met de bijgeleverde schroeven en pluggen. Tiger geeft vijf jaar garantie. De greepkappen kunnen naar wens in goud of chroom worden uitgevoerd of een kleur die past bij de profielkleuren. Er zijn ook grepen die extra lang zijn, dit zet extra accenten en biedt een stevige houvast. De lichtgebogen, aluminium profielen en gre pen kunnen in chroom en alle sanitairkleuren worden uitgevoerd. Er zijn diverse modellen le verbaar, waaronder: kwartrond, vijfhoek, hoek- instap en schuifdeuren met zijwanden. Daar naast vervaardigt Artweger de verschillende modellen ook op maat. Uniek is het nieuwe rolsysteem van de deuren. Doordat schuifdeuren zich in dit systeem aan de binnenzijde bewegen, wordt geen extra, vaak kostbare, ruimte gevraagd. Het rolsys teem heeft kogellagers waardoor de deuren ui terst soepel heen en weer bewegen. De trans parante dichtingen en de magneetlijsten zor gen voor een goede spatwaterdichtheid van de douchecabine. Eenvoudigweg 'klikken' aan de onderzijde en de deuren komen uit het rolsysteem om op eenvoudige wijze te kunnen worden gereinigd. Met de extra optie Artclean is schoonmaken nog gemakkelijker. Door de speciale behande ling van het glas parelt het water in grote drup pels naar beneden en krijgen kalk en vuil min der kans zich te hechten. Artweger geeft vijf jaar garantie. Een douche combinatie van Artweger werd door de Consu mentenbond al eerder uitgeroepen tot 'Beste Koop'. Lifeline is te koop vanaf 1.987,- inclusief BTW, via de sanitairspecialist. De metalen haak kan voor van alles gebruikt worden. kersen en birne en is afge werkt met duurzame materia len en een vochtdichte, slijt vaste toplaag. De spiegelkast is ruim en voorzien van een dubbel spiegelende deur. Aan het gebruiksgemak is veel aandacht besteed: elk hoekje in de nieuwe Vita-badkamer kan worden gebruikt om spul len in op te bergen. Deze serie badkamermeube len is de eerste op de markt die in hoogte verstelbaar is. Aan de achterzijde is het meu bel namelijk voorzien van ver schillende ophangpunten. Het meubel wordt dus niet meer eenmalig geïnstalleerd door een vakman, maar de eige naar kan zelf het geheel in de hoogte verstellen. Dat maakt Vita bij uitstek geschikt als kin- der-meegroeimeubel. Voor verkooppunten in de buurt kunnen belangstellen den terecht op tel. 0492- 509100. Via dit nummer kan ook een afspraak gemaakt worden om de showroom in Helmond te bezoeken. De Nederlandse producent Banu- Bad heeft met de nieuwe Vita-serie een badkamer- meubelcollectie ontwikkeld die vol doet aan de wen sen van de moder ne consument. De serie is vernieu wend, omdat de meubelen eenvou dig en op elk mo ment in de hoogte verstelbaar zijn. De Vita-collectie laat zich het beste omschrijven als een speelse en flexibele combina tie. Omdat de col lectie ruimtelijk oogt, maar toch heel compact is, zijn de meubelen ook goed toepas baar in kleinere badkamers. De meubels wor den in diverse breedtematen ge produceerd, zodat de consument zijn badkamer geheel op maat kan laten samenstellen door de sanitairspeci- aalzaak. De collec tie is uitgevoerd in n IL. I de kleuren beuken, De nieuwe Vita-collectie van RanuBad met verstelbare ophanging.

de Faam | 2001 | | pagina 19