I N E C I T Y EST Première: A Knight's Tale Première: The Score ?iipr j Nijntje Pluis schittert in musical Middelburg in het teken van de poëzie Night of the Blues in Schouwburg dé uitgaanskrant F I L M W E E K KISS OF THE DRAGON A KNIGHTS TALE 0 THE SCORE DISCOVERY OF HEAVEN AMERICA'S SWEETHEARTS RUSH HOUR 2 §0 ALS KAT EN HOND §0 AMERICAN PIE 2 BLUB, IK BEN EEN VIS 0 CAPTAIN CORELLI'S MANDOLIN MOULIN ROUGE SWORDFISH ©0© NYNKE0 SNEAK PREVIEW 0 F I L M W E E K TOGETHER Sneak Preview Voorpremière Woensdag 31 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER 15 VUSSSNGEN www.cirsecity.nl voorpremière jiremièrej première ©0 GOES Kiss of the Dragon ir 4sSi De musical Nijntje van Ivo de Wijs is we gens groot succes begonnen aan een nieu we tournee. Het afgelopen seizoen zaten de zalen tjokvol, veel schouwburgen hebben daarom extra voorstellingen ingelast. Zondag 4 november om 14 en 16 uur is wordt de musical in de Middelburgse Stadsschouwburg gespeeld. Voor de derde keer vindt zondag 4 novem ber de Middelburgse poëziemanifestatie plaats. Net als voorgaande jaren vond de werkgroep poëzie van de kunst- en cultuurroute 12 dichters die bereid zijn om op verschillende plaatsen in de stad hun gedichten voor te lezen. De eerste Night of the Blues (oktober 2000) krijgt een vervolg. De hoge kwaliteit van de artiesten en het uitzinnige publiek maakten de 1e editie tot een groot succes. Ook in de 2e editie staat wederom een aantal van de beste live performers uit de Amerikaanse blues op het podium. Koffieconcert Scheldemond Meerman Van Ligten in Schuttershof Musica Cordis speelt in Kloetinge Nachtdieren in biologisch museum Koppen torso's en stillevens Accordeola en Humoresk in Couburg Concert in 't Beest Donderdag 1 november t/m woensdag 7 november Zaterdag 24.00 uur actiefilm met Jet Li en Bridget Fonda Dagelijks «13.45 16.15 19.00 22.00 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 22.00 24.001, William doet onder een schuilnaam mee aan steekgevechten en wordt al snel een van de populairste ridders Dagelijks 19.00 21.45 uur Robert de Niro als meester-inbreker die voor hij stopt nog één kraak wil plegen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur God wil dat de originele Tien Geboden terug keren naar de hemel Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur romantische komedie met Julia Roberts en Catherine Zeta Jones Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur als de Amerikaanse ambassade doelwit wordt moeten Jackie Chan en Chris Tucker weer samenwerken Dagelijks 13.45 16.15 uur de strijd tussen honden en katten om een allergiedrankje Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur een groep jongens belooft elkaar dat dit de geweldigste en wildste zomer van hun leven wordt Dagelijks 13.45 16.15 uur avonturen onder water en de jacht naar het tegengif van een toverdrankje Dagelijks 13.45 uur romantische film tijdens de Tweede Wereldoorlog met Nicolas Cage en Penélope Cruz Dagelijks 13.45 uur musical drama met Ewan McGregor en Nicole Kidman Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur actiefilm met John Travolta en Hugh Jackman Dagelijks 16.15 19.00 uur film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag en vrijdag 20.30 uur film over een extreem linkse hippie commune uit Zweden A Knight's Tale is het buiten gewone verhaal over ridders die meedoen aan steekge vechten in competitieverband, dat zich afspeelt in de middel eeuwen maar met een moder ne insteek. De jonge William Tatcher (Heath Ledger) heeft het probleem dat hij niet van adel is en dus niet mag mee doen aan de steekpartijen. Onder een schuilnaam weet hij echter mee te doen aan de competitie en al snel wordt hij een van de populairste rid ders. Samen met zijn bende middeleeuwse zonderlingen en een onbekende schrijver vervolgt hij zijn tocht naar on mogelijke roem. Als hij dan ook nog eens verliefd wordt op Jocelyn (Shanny Sossa- mon) de jonkvrouw die is voorbestemd voor de favorie te, maar o zo arrogante ridder Adhemar (Rufus Sewell), vraagt hij natuurlijk om moei lijkheden. iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. (alleen op zaterdag) Nick Wells (Robert de Niro) is de eenzame eigenaar van een jazzclub in Montreal. Maar schijn bedriegt. Nick weet ook alles van brandkasten en klui zen, heeft de modernste appa ratuur en steelt vooral kunst en juwelen. Eigenlijk wil hij er mee stoppen en aan z'n rela tie met een stewardess wer ken. Maar zijn vriend en heler Max (Marlon Brando) komt met een fantastische klus: het stelen van een oude Franse scepter uit 1661 die miljoenen waard is. De scepter ligt in een kluis in de kelder van het Customs House in Montreal dat nu een museum is. Als dit lukt, is Nick binnen. Nijntje Pluis, wie kent haar niet uit de verhalen van Dick Bruna? Ze is zonder twijfel het be roemdste konijntje van ons land en lieveling van velen. In 'Nijntje' de musical kan ieder een dit vrolijke figuurtje ein delijk in levende lijve ontmoe ten. Tijdens de voorstelling wekt 'meneer Dick Bruna' (ge speeld door Jan Elbertse) al Eva Poppink speelt Nijntje. foto: Leo van Velzen tekenend de hele familie pluis tot leven. En omdat Nijntje niermand heeft om mee te spelen krijgt ze van haar teke naar ook twee vriendinnetjes: Nina en Aagje. Nijntje beleeft alledaagse en voor de klein tjes herkenbare avonturen: een verkleedpartij, verdriet om een zoekgeraakte beer, een dagje strand en een ver jaardagsfeest waarop haar grote wens in vervulling gaat. De liedjes zijn vrolijk en ver woord in puntige rijmpjes. Kaarten kosten 22,50 tot en met 12 jaar, 27,50 volwasse nen. Reserveren kan via tel. 0118-659666. De deelnemende dichters hebben ook dit jaar weer een gedicht afgestaan voor de bundel Kaaischrift 3 die ter gelegenheid van deze mani festatie wordt uitgebracht. De ze bundel werd zaterdag 27 oktober in de Drvkkery gepre senteerd. Tijdens de manifestatie zelf op 4 november zullen dichters hun werk voordragen in De Drvkkery aan de Markt 51, bij Antiekhandel De Pagter aan de Herenstraat 9 en bij Atelier Juul Kortekaas in de Brak straat 5. In de Drvkkery begint de poë ziemanifestatie om 13.30 uur. Hier zullen Ellen van den Doel, Aaike Jordans, Jan J.B. Kui pers en Jos Steegstra hun werk laten horen. Vanaf 15 uur kunnen bij Antiekhandel de Pagter de dichters Chawwa Wijnberg, Cees Maas, Nelleke Maljaars en Peer van Meer be luisterd worden. Tot slot star ten om 16.15 de voordrachten in Atelier Juul Kortekaas, hier lezen Mariet Lems, Leo Nier- se, Anneke Schenk en Guus Spruyt hun verzen voor. Naast deze sessies zal er ook in de Middelburgse straten poëzie te horen zijn. Minstrelen en troubadours trekken langs de verschillende andere deelnemers aan de route. Ook begeleiden zij de belangstellenden naar de 3 genoemde locaties. Verenigd in een spetterende Blues Revue worden zij optimaal begeleid door het neusje van de Nederlandse blueszalm - de speciaal voor deze gelegenheid geformeerde - Night Of The Blues Orchestra. In de avondvullende show nemen gevestigde bluessterren aan gevuld met opkomend talent uit zowel de Verenigde Staten als Nederland het publiek mee naar de belangrijkste bluesbrand haarden van Amerika. De solisten die deze avond optreden zijn: Meivin Taylor, Candye Kane, George 'Wild Child' Butler en Sax Gordon. Een grote va riatie in stemmen en stijlen dus! Vrijdag 9 november aanvang 20 uur in de Stadsschouwburg te Middelburg. Kaarten a 45 gulden zijn te bestellen via tel. 0118- 659666. Vanaf 17.30 uur is er tevens een Amerikaans themabuffet a 43,50 per persoon. Sax Gordon (foto Jean Hangarter), Candye Kane (foto LeVon Parian), Wild Child Butler (foto M.McCracken) en Meivin Taylor (foto D. Mach nik) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 6 van dit blad. De Stedelijke Scholengemeenschap Scheldemond te Vlissingen heeft een lange traditie als het gaat om de koffieconcerten op zondagmorgen. Zondag 11 november wordt in gebouw A weer een concert gegeven, het eerste van dit schooljaar. Naast de in middels bekende pianist Switslav Presnyakov is er ook nieuw talent te beluisteren. Aansluitend wordt de expositie van Leen- dert van der Pool's tekeningencyclus 'Ellis Island' geopend. Leendert van der Pool (1945) bezocht verscheidene malen Ellis Island, ten zuiden van Manhattan, New York. Hij woont in Mid delburg en New York City, exposeert al 25 jaar en specialiseert zich in de effecten van licht, schaduw, weerspiegeling en de surrealistische beeldopbouw. Kees Meerman en Erwin van Ligten werken al zo'n 10 jaar sa men. Een creatief duo, dat voortdurend bezig is met nieuwe ideeën. Erwin heeft door de jaren heen zijn sporen als gitarist ruimschoots verdiend. Hij werkte samen met onder anderen Bertus Borgers, Barry Hay, Frederique Spigt, Mathilde Santing en natuurlijk levenspartner Julya Lo'ko. Deze winter staat hij met Angela Groothuijzen, Mildred Douglas en Julya Lo'ko in de Nederlandse theaters met een show rond Sting. Kees staat be kend als de Wild Romance drummer in de glorietijd van Her man Brood. Als zanger kan hij zijn liefde voor muziek uiten met zijn hees stemgeluid vol rock soul. Zondag 4 november tre den beide rasmuzikanten samen met Lex Bolderdijk (gitarist op de eerste twee cd's van Anouk) en Sandra Sahupala, de percus- sioniste van Marco Borsato, om 17 uur in het Schuttershof te Middelburg. Het optreden staat in het teken van de tweede cd 'Up to You' die onlangs is uitgekomen. Het Vocaal ensemble Musica Cordis geeft zondag 11 november een concert in de Geertes-kerk te Kloetinge. Voor deze gelegen heid wordt het koor aangevuld met oud-leden van het koor Pa vane. Het thema van het concert is 'Afscheid' en straal een zo genaamde herfstachtige sfeer uit. Gezongen wordt muziek van onder andere Rheinberger, Mendelssohn, Brahms en Parry. Het koor staat onder leiding van Hans Smout die tevens zorg draagt voor de uitleg over de uit te voeren werken. Het concert begint om 15 uur. De toegang is 12,50 gulden voor kinderen en pas houders 7,50 gulden. Voor alle kinderen die wel eens bang zijn in het donker is er in het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle van 3 november tot en met 27 januari de kindertentoonstelling 'Over Nachten'. Deze tentoonstelling is gemaakt door het Milieu Educatie Cen trum Eindhoven en met name bedoeld voor kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 7 jaar. 'Over Nachten' is ingericht in een nachtsfeer en begint met een hoorspel over een eekhoorn, die op zoek is naar verloren hazelnoten. Tijdens haar zoektocht komt de eekhoorn allerlei dieren tegen die pas in de schemer en de nacht tevoorschijn komen. Voor kinderen die al kunnen lezen zijn er teksten die iets vertellen over de leefwijze van de aanwezige dieren, zoals egels, een reekalf, konijnen en uilen. Ook kunnen zij het speurspel spelen. Voor de allerkleinsten zijn er eenvoudige zelfcontrolerende spelletjes te doen, waarbij de kinderen te weten komen hoe oud de dieren kunnen worden, wat slakken doen en bijvoorbeeld welke dieren een winterslaap houden. Met wat hulp is het speurspel natuurlijk ook door de kleinste bezoekertjes te spelen. Na afloop van het spel ontvan gen de deelnemers een leuke verrassing. Verder is het spel 'dag- of nachtdier?', een geluidenspel, een boomhut om te klim men en molshoop om in te kruipen. Pieter Cornelis Meeuwse (Ovezan- de 1912 - Middel burg 1994) heeft tij dens zijn leven wei nig aan de weg ge timmerd. Hij vestig de zich als tandarts in Goes en later in Middelburg. Even heeft hij geprobeerd in Middelburg, aan huis, een galerie te houden. Afkomstig uit een zeer bevin delijk milieu is het de vraag of deze re ligieuze achtergrond zijn kunstenaars schap heeft belem merd. De afgezon derd levende Meeuwse schilderde in de jaren 50 en 60 heel modern. Het hoogtepunt van loopbaan als kunstenaar ligt tussen de periode 1955 en 1975. Op latere leeftijd produceert hij honderden tekeningen, die vrijwel nie mand kent. Een selectie uit dit nagelaten werk, torso's, kleurige stillevens en fantasieportretten is tot en met 8 december in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg te zien. Bij de tentoonstelling verschijnt in de reeks Zeeuwse Katernen het door Krijn Polinder geschreven 'Piet Meeuwse. Een rank van de ware wijnstok'. Verkrijgbaar bij de boekhandel en de Zeeuwse Bieb voor 19,50 gulden. De Vlissingse accordeonvereniging Accordeola zorgt zaterdag 3 november voor een muzikaal festijn in verenigingsgebouw De Couburg te Koudekerke. De beide orkesten van Accordeola brengen samen met doedelzakspeler Arie van Meerwijck en amusementsorkest Humoresk een gevarieerd muzikaal pro gramma. De avond begint om 19 uur, toegangskaarten kosten 7,50 gulden en zijn aan de zaal verkrijgbaar. Dat Racoon de kunst van het maken van liedjes verstaat hebben steeds meer mensen door sinds ze heel Nederland rond tourden voor steeds vollere zalen en veel airplay kregen in de media. Met die bagage op zak en na een korte rustpauze komen ze nu terug in hun hometown met nog meer originele en verfrissende liedjes. Zaterdag 3 november spelen zij in 't Beest in Goes. De supportact wordt verzorgd door 'This Beautifull Mess' wat ook een echte liedjesband is die op het punt van doorbreken staat. De zaal gaat open om 20.30 uur, het concert begint om 21 uur. Kaarten kosten aan de dagkassa 17,50 gulden en in de voorver koop 15 gulden. Voorverkoop in Goes:Bladzij 13 en Van Leest. In Middelburg: de Platenbaas en Van Leest. In Vlissingen: X-Ray en in Zierikzee: Delta Discs. Reserveren is niet mogelijk. Werk van Piet Meeuwse. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) iIllIiffinliHHBiBM SMMHI

de Faam | 2001 | | pagina 15