WINDOWS Zijdemuseum verrast dertigduizendste bezoeker Open huis in Beter Horen winkels 1 Digital photocenter straks ook in Vlissingen Bruna Loek aan de Lange Delft in Middelburg verdwijnt en daarmee ook de vertrouwde ge zichten van Freek Verdoes en dochter Linda van Dongen. De winkel blijft een Bruna-filiaal en ook de medewerkers gaan op hun oude plek door. Groene bak buiten Batavus breidt diefstalpreventiechips uit Personal Computer Magazine vernieuwd GETEST EN GEKRA Adsl en kabel-routers voor breedband internet E E E I T P E C E R H S K T J I T T E F N O C L T A E P E D A R A P O I E G C O A N T R A A T N K A J T T H E E U B P G N L E S I De speciaalzaken van 'Beter Horen' houden tijdens de nationale 'Week van het oor' (5 tot en met 9 november) open huis. In deze week wordt er extra veel tijd en aandacht be steed aan de informatie over nieuwe inzichten en mogelijkheden op luistergebied. ilslÜlil 1 Het zijdemuseum dat in april dit jaar verhuis de van Grijpskerke naar Meliskerke heeft dit seizoen succesvoller gedraaid dan ooit tevoren. Vorige week woensdag ontving het museum haar dertigduizendste bezoeker op de nieuwe locatie. Een mijlpaal die Adri en Guky van Hoe- gee niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan. Ruimte Twee weken geleden heeft u in deze Faam/Viissinger een artikel over digitale fotografie van Sprintphoto kunnen lezen. In dit artikel werd uitgebreid ingegaan op de mogelijkheden van het digital photocenter te Bergen op Zoom. De vestiging in Middelburg beschikt, in tegenstelling tot eerdere vermelding, eveneens over deze noviteit van Sprintphoto. Bison International neemt Griffon over Stomerij geeft korting aan muziekverenigingen Enhuizer Almanak 2002 Droog door herfst en winter FAAM/VLISSINGER 14 Bruna Loek nu alleen nog in Goes Woensdag 31 oktober 2001 door Mieke Roelse Om maar meteen met de deur in huis te vallen: het is geen faillissement, geen eenzijdige opzegging van een contract en zéker geen onmin in de fa milie. „Het is een bedrijfseco nomische beslissing, zoals dat zo mooi heet", zegt Verdoes lachend. Tot twee jaar terug verzorgden we voor een aan tal scholen de pakketten les boeken. Toen dat wegviel bleek het steeds moeilijker te worden om dat stuk bedrijfs- inkomen te compenseren. Ik ben ondernemer in hart en nieren en je probeert van alles om zelfstandig te blijven, maar er komt een moment dat je beslissingen moet nemen. Dat is niet makkelijk, zeker niet als je bijna dertig jaar in dezelfde plaats gewerkt hebt en zo'n intensief contact met je klanten hebt gehad. Dat Bruna het personeel heeft overgenomen is een hele ge ruststelling. Het tekent ook dat Bruna meegedacht heeft en niet, wat vaak gebeurt, re ageerde met „nou Verdoes, bedankt en tot ziens". Maar vooral de klanten hebben na tuurlijk gezorgd voor dat enor me plezier dat ik al die jaren in de winkel heb gehad. Er zijn er bij die nog kinderen waren toen ik begon en nu komen ze met hün kinderen. We zijn al tijd al een stapje verder ge gaan dan in een gemiddelde Brunawinkel. Zowel Linda als ik hebben onze vakdiploma's maar een Brunazaak is natuur lijk niet vergelijkbaar met een literaire boekhandel of een speciale kantoorartikelenzaak. Toch heeft een klant zelden bij ons te horen gekregen dat iets niet te leveren was. Dan be stelden we het gewoon want dat waren de klanten gewend. En klanten klinkt wat alge meen, maar met de meeste mensen krijg je toch een band. Je weet dat iemand al tijd op vrijdag komt, dus het valt je op als dat niet zo is." Sinds 1994 vormen vader en dochter een VOF en kwam er een Bruna Loek in Goes. Linda is nog net niet in de boekhan del geboren, maar is er wel als kind in opgegroeid. Toch is de keuze om in haar vaders voetsporen te treden die van haarzelf. Dat neemt niet weg dat vader Freek er wel blij mee is. Per week werd er ge wisseld, de een in Middel burg, de ander in Goes. „Dat was voor de klanten helemaal geen probleem, integendeel zelfs", vertelt Verdoes. „Dan wisten ze meteen welke bak er aan de straat moest. Linda gaat nu zelfstandig verder in Goes en de postzegel- en muntenafdeling verhuist mee. Het is allemaal heel positief gegaan, al blijft het afscheid nemen natuurlijk moeilijk. Er zijn zoveel dingen die je voor het laatst doet en zoveel men sen die hartverwarmend re ageren. Ik ga in loondienst; er lopen al besprekingen en veel meer kan ik er niet over zeg In de nieuwe collectie 2002 van Batavus BV wordt het aantal fietsen uitgerust met DiefstalPreventieChip (DPC) fors uitge breid. De praktijk heeft uitgewezen dat - na de introductie in 2002 - fietsen met DPC aanzienlijk minder vaak aantrekkelijk zijn voor diefstal. Batavus maakt gebruik van hetzelfde systeem, dat sinds enige tijd zeer succesvol wordt toegepast bij de bestrij ding van scooterdiefstal. Via de Batavusdealer wordt de ge kochte Batavus fiets - voorzien van DPC- gratis geregistreerd. De procedure van registratie via de dealer voldoet aan de nieu we Wet op de Privacy, waarbij de overheidsinstelling RDC borg staat voor een betrouwbaar beheer van alle DCP-gegevens. Fietsen met DPC zijn zeer goed herkenbaar via een opvallende hologram framesticker. Deze sticker is tevens een duidelijk sig naal richting de potentiële fietsendief. gen. En natuurlijk ga ik ge woon door met toneelspelen bij het Middelburgs Theater, want daar beleef ik minstens zoveel plezier aan als aan wer ken. Het zal heel vreemd zijn om al die vertrouwde gezich ten uit de winkel te missen. En dat wil ik eigenlijk nog wel kwijt; dat is toch de grote ver dienste van al die trouwe klan ten. Want je kunt zelf wel den ken dat je het goed doet, maar uiteindelijk bepalen zij het succes van je zaak." Freek Verdoes en Linda van Dongen nog even in 'hun' Bruna Loek in Middelburg. foto: Jaap Wolterbeek Het tijdschrift voor computergebruikers PCM is vernieuwd. Na 18 jaar was het tijd voor een nieuwe inhoud en een nieuw uiter lijk. Voor de introductie van de nieuwe PCM laat het blad een maand lang 2550 muizen los die lezers kunnen win nen. Hoe? Kijk op www.pcm- web.nl en maak ook nog eens kans op een computer. Ook laat PCM 500 m PC SUPERSNEL WEER IN TOPCONDITIE! TEST KAN NORTON, MCAFEE EN FiX-II PSHSDWftt BOMKJTBB MAOkAZMB hoiwler voor 65Q GOOGLE US If OMA EH IMSENUT In de Beter Horen winkels kunnen bezoekers gratis hun gehoor la ten testen met de Amplifit-hoortest. De Nationale Hoorstichting or ganiseert in de Week van het oor verschillende activiteiten om het belang van een gezond gehoor en beter horen onder de aandacht te brengen. Deze stichting stelt zich ten doel het verstrekken van in formatie, vooral op het gebied van preventie en gehoorrevalidatie. Zo komt er een speciale HOORkrant en ook op radio en televisie iaat de stichting van zich horen. Een Walcherse vestiging van 'Be ter Horen' is er aan de Coosje Buskenstraat 155 in Vlissingen. Happening, Heildronk, Hulde, Huldiging, Illuminatie, Jubilaris, Lustrum, Optocht, Ornaat, Parade, Receptie, Sfeer, Slinger, Stemming, Taart, Thee, Toeter, Traktatie, Vieren, Vlag. Ballon, Banket, Cake, Confetti, Dis, Feestdos, Feestvarken, Festijn, Festiviteit, Gala, Hapjes, In deze mengelmoes zijn een aantal woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd en schuin. Sommige letters wor den dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende woorden vormen dan regel voor regel van boven naar beneden een woord. Stuur uw oplossing vöör woensdag 7 november naar de redac tie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 14 november bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 17 oktober luidt: 'Pingpongtafel'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar J.J. Wielemaker-Geertse uit Koudkerke. Sprintphoto in Vlissingen beschikt over 2 weken ook over een digital photocenter in Middelburg staat deze 'toverdoos' er al enige tijd. foto: Sprintphoto op met spe ciale ant woordkaar ten. De vin der van een ballon ont vangt het vernieuwde magazine gratis thuis. De nieuwe PCM kent een speciale introductie prijs van 5 gulden. vergeleken: ki 10 klinkende 9 snelle uanaf ƒ775 MP3PR0: RUIM 20 UUR MUZIEK OP EEN CD Jantien Hofkamp was de ge lukkige recordbezoekster. Niets vermoedend kocht zij samen met haar vriendin een toegangskaartje aan de kassa van het zijdemuseum. Op dat moment begonnen de came ra's te flitsen en zoemde de te levisiecamera in op het totaal verblufte duo. Burgemeester A. de Bruijn van Veere verwelkomde de Groningse met een grote bos bloemen. En uiteraard was er ook een mooi geschenk uit het winkeltje. „Wat is dit?", re ageerde Jantien zichtbaar overrompeld door alle aan dacht. Na van de eerste schrik bekomen te zijn nam zij de bloemen en de prachtige zijde sjaal met veel enthousiasme in ontvangst. „Ik woon al ja ren in Groningen, maar kom oorspronkelijk uit Grijpskerke. Daar bezocht ik vorig jaar het museum nog. En nu we in Zoutelande op vakantie zijn nam ik natuurlijk de kans waar om het nieuwe museum hier in Meliskerke ook een keer te gaan bekijken. Dit onthaal had ik natuurlijk niet verwacht", lacht zij. De verhuizing van Grijps naar Melis was bittere noodzaak. „We hebben het in Grijpsker ke lange tijd niet makkelijk ge had", zegt Adri van Hoegee. „De aantrekkingskracht van het zijdemuseum was veel groter dan de ruimte toeliet. We hadden daar echt een ruimteprobleem en dat gaat natuurlijk ten koste van een stukje kwaliteit. Hier in Melis kerke hebben we een prachti ge ruimte. Alles komt hier tot zijn recht: het vlinderverblijf, de winkel en het restaurant. We kunnen de bezoekers echt iets kwalitatiefs bieden en dat is voor ons heel belangrijk." Ondanks het enthousiasme over de goede resultaten qua bezoekersaantallen blijft Van Hoegee op zijn hoede voor overdaad. „We gaan er niet zo maar onbeperkt tegenaan. Als we zouden willen zouden we met allerlei acties en kunstgre pen het bezoekersaantal nog flink omhoog kunnen werken, maar daar ligt onze ambitie niet. Het zijdemuseum moet garant staan voor een stuk kwaliteit. Het museumbezoek moet vooral een ontspannen en gezellig uitje zijn. Waar een verse kop koffie en nog even rustig rondkijken in de winkel bij hoort. Dat kan je niet meer bieden als je het helemaal vol stouwt met mensen. We stel len dus wel degelijk grenzen. En daar is de toerist en ook de bezoeker uit de omgeving kennelijk zeer tevreden over." Jantien Flofkamp ontvangt bloemen van de burgemeester van Veere. Foto: Jaap Wolterbeek En er is nog meer goed nieuws want de komende twee weken worden ook de winkels in Roosendaal, Vlissingen en Goes voorzien van een bewerk- en af druk apparaat voor digitale fo to's. Bij dit apparaat kan de klant zijn meegebrachte cd-rom, me- morystick en andere gangbare dragers van digitale foto's in brengen, waarna het photocen ter de foto's inleest. Op deze manier bepaalt de klant zelf het formaat. Heel eenvoudig wordt het nu ook om foto's te bewer ken op het one-touch screen. Hierna transporteert het appa raat de foto's naar de afdrukma- chine en print ze uit. Ter gele genheid van de uitbreiding van het aantal digital photocenters is de prijs per foto op gangbaar formaat in de maand november geen 0,99 cent maar 0,59 cent. Bison International, fabrikant van de merken Bison, Velpon en CFS, heeft de aandelen van Griffon International (Verhagen Her- litzius BV) overgenomen. Door deze overname versterkt Bison International haar marktpositie voor lijmen, kitten en soldeer- producten. Griffon International is gespecialiseerd in productie van PVC-lijmen en andere producten voor verbindingen van metalen en kunststof buizen. Het in Mierlo gevestigde bedrijf is in haar segment marktleider in Nederland. In Europa bouwde het merk een aanzienlijke positie op. Bison International is toon aangevend op het gebied van lijmen, kitten en onderhoudspro ducten voor doe-het-zelver en professional. Bovendien heeft het bedrijf, gevestigd ip Goes, met het merk CFS een sterke po sitie in de sanitair- en installatiebranche, met name dankzij sol- deerproducten als S-39. Onder het motto 'de stomerij daar zit muziek in' wordt er door de Nederlandse stomerijen een actie voor amateur muziekver enigingen gehouden. In de periode van 12 tot en met 24 no vember kunnen amateur muziekverenigingen voor een vrien denprijs hun kostuums laten reinigen bij naar verwachting 300 Nederlandse stomerijen. Muziekverenigingen die in deze perio de de kostuums laten reinigen bij een van de deelnemende sto merijen krijgen 25 procent korting. Deze actie is onderdeel van een imagocampagne om de veelzijdige service van het moder ne stomerijbedrijf onder de aandacht van een brede groep con sumenten te brengen. Kwaliteit, gemak en meer vrije tijd voor de consument, vormen daarbij de sleutelwoorden. Een uitge breid overzicht van deelnemende zaken is te vinden op www.textielverz.nl of www.netex.nl. Op Walcheren kunnen mu zikanten die van de actie willen profiteren terecht bij Stomerij Veldman, Gortstraat 44a in Middelburg, tel. 0118-639164. ballonnen Een trouwe bekende is er weer, de Enkhuizer Almanak voor het jaar 2002 en daarmee de 407e jaargang. De jongste editie telt opnieuw 288 pagina's met een schat aan informatie over alles wat ons kleine landje en ons Nederlanders in Noord, Zuid, Oost en West al eeuwenlang beweegt en beroert. Met foefjes, trucs en tips, onbekende en waardevolle huis- tuin en keukenwijshe den die het dagelijks leven wat makkelijker kunnen maken. Maar ook volkswijsheden uit de provinciale streektalen, verza meld door de Zwolse Girbe Bist in 'Streekwoordelijk'. Met nieu we prachtige illustraties gemaakt door de Zeeuwse kunstenaar Eddy Quite. De nieuwe Enkhuizer Almanak is verkrijgbaar bij de boek- en lectuurhandel in twee uitvoeringen. De standaardedi tie kost 8,25 gulden en de luxe editie 11 gulden. De vanouds vermaarde Enkhuizer Almanak voor het jaar 2002. Het is weer herfst en dat mer ken we niet alleen aan de val lende bladeren, maar ook aan het gure weer. AGU brengt in deze periode Sacramento re genkleding voor de jeugd. Het jack en de poncho heb ben een vaste capuchon in drie delen voor optimale pas vorm en reflecterende badges aan voor- en achterzijde voor extra veiligheid in het verkeer. De kleding zit in een transpa rant draagtasje dat de herken baarheid vergroot tussen alle andere jassen aan de kapstok op school. Het Sacramento regenpak is er in drie kleuren: mellow yel low, chilled red en relaxed black. De pijpen van de broek zijn verstelbaar door drukkno pen. De broek is apart lever baar en wordt alleen geleverd in zwart.

de Faam | 2001 | | pagina 14