i Makelaarskantoor Schrijver-Versluys grondig verbouwd i i Miss Etam breidt winkel en collectie uit l i - Zeeuwse Zoektoch ten is de pakkende titel van een project dat enige tijd geleden is opgestart door Riet de Koning van de In terkerkelijke Kommis sie voor Toerisme en Pastoraat en Gerard van Keken van het Bu reau voor Toerisme Zeeland. Het project wil de mooie bijzonde re plekjes in de provin cie niet alleen in kaart brengen maar ook toegankelijk maken voor Zeeuwen en toe risten. Het Miss Etam filiaal aan de Lange Delft in Middelburg wordt op het moment gron dig verbouwd. Na de heropening op 7 no vember is het winkeloppervlak uitgebreid tot tweehonderdtwintig vierkante meter. Het aantal paskamers wordt uitgebreid tot twaalf en bovendien kunnen de klanten, ook als ze zwanger zijn, gewoon doorwinkelen bij Miss Etam want er komt een ruime col lectie positiekleding bij. Tafeltennissers Arnemuiden in nieuwe shirts Meer kans op zwangerschap Makkelijke schoenen voor moeilijke voeten DH van Schiesser Halt aan hinderlijke hoestbuien Veiligste kinderzitje verkozen Woensdag 24 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER 9 Daarbij wordt dan gedacht aan plekken met een bijzonder gevoel of verhaal, in de na tuur, bij de zee, in de stad, bij een kunstwerk, op een plek met een mooi uitzicht, op een hoge toren, op het water, aan de waterkant etc. Kortom: al die ervaringen die bijdragen aan het hebben van een per soonlijk 'Zeelandgevoel'. Het initiatief tot het project is genomen, omdat De Koning en Van Keken denken dat ep behoefte is aan gezondheid, rust, stilte, evenwicht en spiri tualiteit bij zowel inwoners als bezoekers van Zeeland. Zij zouden graag iets toevoegen aan het overbekende imago van 'provincie van zon, zee en strandtoerisme' van Zeeland, door bijzondere plaatsen te openen voor Zeeuwen en toe risten. Niet iedereen zal blij zijn met dat prijsgeven van voor velen nog vrij onbekende plekjes, want menigeen houdt een bijzondere plek toch het liefst graag voor zichzelf. Om mede vorm te geven aan Sommige plekjes zijn echt 'typisch Zeeuws'. het project nodigen De Koning en Van Keken belangstellen den uit tot het meedenken over de totstandkoming van bijvoorbeeld een internetsite, een originele Zeeuwse uitga ve, een tentoonstelling, een zoektocht of wat dan ook dat beantwoordt aan de behoef ten van die Zeeuwen en toe risten die op zoek zijn naar een verdieping van hun Zee landervaring. Zon, zee en strandtoerisme vormen uiter aard een belangrijke pijler van de Zeeuwse toeristische in dustrie, maar uit onderzoek is gebleken dat de bezoeker van vandaag meer wil: hij wil ac tief zijn, op zoek gaan naar de verborgen plekken van steden en natuur en kleinschalige at tracties in het achterland be zoeken. Ook wordt er door trendwatchers voorspeld dat religieus (of spiritueel) en ge- zondheidstoerisme weer meer opgeld zullen gaan doen in de nabije toekomst. Velen zijn in de huidige periode van mate riële welvaart op zoek. Vragen zich af 'Is dit alles?' En niet al leen in het dagelijks leven, maar ook tijdens de in onze jachtige maatschappij zo broodnodige vakanties. Wie een denkbeeldige cirkel trekt van 250 km rond Zeeland, be strijkt daarmee een druk be volkt gebied met daarbinnen een potentieel aan 60 miljoen gasten. Een gebied dat mede gekenmerkt wordt door druk ke snelwegen en waarin rust en ruimte ontbreken. Daar door worden de rust en ruimte die zo kenmerkend zijn voor een provincie als Zeeland steeds belangrijker. Zeeland biedt, aldus De Koning, prach tige mogelijkheden om men sen tot zichzelf te laten komen. Men kan er ervaringen op doen die in de rest van Neder land en in het stedelijk buiten land steeds zeldzamer wor den. 'Bijzondere plekken die voor een steeds groter publiek ontsloten worden, kunnen op een gegeven moment ten prooi vallen aan het (massale) toerisme dat je juist wilt te gengaan wil je plaatsen bij zonder houden. Dat kun je voorkomen door van een loca tie iets exclusiefs te maken en 'zoekers' te laten betalen voor hun belevenissen. Dat kan dan door de aanschaf van een 'be- levingsgids'. Vanuit haar werk bij de Inter kerkelijke Kommissie voor Toeristenpastoraat heeft De Koning onderzoek gedaan naar het toerisme in Zeeland. Zij concludeert: „Geloof en kerk vallen nog steeds gedeel telijk samen en de toerist moet steeds meer benaderd worden in zijn eigentijdse spi ritualiteit. Door een samen werking met het Bureau voor Toerisme Zeeland kan daar wellicht vorm aan worden ge geven. In een verkennend ge sprek met het BTZ is het plan opgevat eens te bekijken in hoeverre we gezamenlijk zou den kunnen voorzien in die zoektocht van de toerist. Dit heeft geresulteerd in een pro jectvoorstel voor een 'zoek gids'. Over hoe daar vorm aan gege ven zou kunnen worden willen wij graag 'brainstormen' met participanten (denkers en doe ners) tijdens twee bijeenkom sten, zogeheten 'meetings of minds'. Daarbij kunnen we bij voorbeeld denken aan natuur organisaties, cultuurgeoriën- teerden, kunstenaars, toeristi sche en kerkelijke organisa ties, organisaties die zich be kommeren om gezondheid en welzijn. De meetings of minds zouden enig inzicht kunnen bieden in de haalbaarheid van het project. Ondertussen heeft de eerste meeting plaatsge vonden.' Sinds 1985 heeft makelaarskantoor Schrijver-Versluys een vestiging aan de Segeersstraat in Middelburg. De ze werd onlangs grondig verbouwd. Het pand werd voor zien van een marmeren pui, en ook binnen veranderde er veel. Het resultaat mag er zijn. De gevel oogt modern, zonder af te doen aan de karakteristieke uitstraling van het pand. Het interieur werd opnieuw ingedeeld en van eigentijdse decoratie voorzien. Bovendien werd na de verbouwing een nieuw bedrijfslogo in gebruik genomen. bloem insect schelle trompet rivier monding gedenk penning loofboom schoeisel 4 T straal vliegtuig oude munt 1 sleepnet 8 lier woonplaats projectie plaatje V bid (Latijn) 2 huls v.e. patroon v/ild rund T kleding stuk rechts- partij suikerpalm proef- opname T droom beeld V muzieknoot werpkoord hoge berg 6 karig T zuigbuisje T nu en dan 5 jong schaap vogel 7 kansbriefje stieren vechter duinvallei T persoonlijk vnw. 3 honingbij Japans bordspel T lidwoord ondeskun dige Het makelaar zijn zit Henk Schrijver in het bloed. Hij is er mee opgegroeid. Zijn vader begon in de jaren zeventig in Goes en zo leerde ook Henk het vak. In 1985 werd het pand aan de Segeersstraat 35 be trokken, en ook op Walcheren is Schrijver-Versluys nu een bekende naam. Maar wie is nu Versluys? Een lachje vormt zich rond Henk z'n mond. "Toen mijn vader de b.v. op richtte waren alle variaties met de naam Schrijver al in gebruik, waarna mijn vader de meisjesnaam van mijn moe der erachter heeft gezet," legt Henk uit. „En zeer terecht want ook mijn moeder heeft hard meegewerkt aan het be drijf." voegt hij eraan toe. De huizenmarkt is de laatste jaren explosief gestegen en de top lijkt nog niet te zijn bereikt. De hypotheekrente staat voorals nog op een gunstig percenta ge. Ook de recente aanslagen in de VS, en de daarmee ge paard gaande onzekerheid in een veranderde wereld heeft daar geen invloed op gehad. „In eerste instantie dacht ik ook even dat het wat stiller zou zijn maar dat bleek niet het geval, je hebt het de ene week nu eenmaal wat drukker dan de andere. Nee, van nega tieve effecten heb ik nog niets gemerkt", vertelt Henk. Make laardij is een boeiend vak. Het is niet alleen het bemidde len tussen verkoper en koper, het is ook het taxeren van hui zen en het uitvoeren van bouwkundige inspecties om inzicht te krijgen in de bouw kundige staat van een woning om zo te helpen voorkomen dat mensen achteraf met pro blemen blijven zitten. En voor wie zijn huis direct wil verko pen biedt Schrijver-Versluys de mogelijkheid dit recht streeks aan de makelaar te verkopen. De vestigingen in Goes en Middelburg zijn op werkdagen geopend van 8.30 tot 17.00 uur en zaterdag op afspraak. Het adres in Middelburg is: Segeersstraat 35; tel: 0118- 641841; e-mail: schrijver.mid- delburg@hetnet.nl en voor Goes: Piet Heinstraat 10; tel: 0113-223946; e-mail: schrij ver, versluysgoes@hetnet.nl www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing vóór woensdag 31 oktober naar postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 31 oktober be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 10 oktober luidt: 'Zakenman'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar G.C. de Wit-Bronswijk uit Middelburg. Om ruimte te maken voor de positiekleding was het wel noodzakelijk dat de koopjeskelder verdween. In de vrijgekomen vierkante meters winkelruimte heeft naast de positiekleding ook de Pluscollectie van Miss Etam een plaatsje krijgen. Kleding voor dames met een maatje meer oftewel van maat 44 tot en met 54 die net als de reguliere col lectie bestaat uit het be proefde Miss Etam concept: sportief en een tikkeltje za kelijk. De kleding van Miss Etam heeft een vaste groep klanten die zich goed in dat concept kunnen vinden. Al leen was het een probleem als je in verwachting was. Want wijdvallende kleding is niet hetzelfde als kleding die speciaal gemaakt is voor per maand veranderende figu ren. „Landelijk heeft Miss Etam al langer positiekle ding in de winkels hangen", vertelt woordvoerster Yvette van den Bos van het Miss Etam-hoofdkantoor in Zoe- termeer. Niet alle winkels hebben hetzelfde aanbod. Zo is er ook nog een long- wear-collectie voor vrou wen die tussen de 1 meter 78 en 1 meter 88 lang zijn. Maar die kleding hangt weer niet in Middelburg, wél in Terneuzen." In de week die volgt op de feeste lijke opening op 7 novem ber zullen er allerlei leuke acties zijn om het winke lend publiek duidelijk te maken dat Miss Etam in een nieuw, al dan niet posi tiejasje is gestoken. Ontdekkingsreis door mooi Zeeland Jaap Meerman van tafeltennisvereniging Arnemuiden overhan digt het eerste nieuwe shirt aan hoofdsponsor Niek Baarends van Baarends Bak Catering. foto: Danielle Laing Jn de komende competitiewedstrijden spelen de jeugd- en seni orenleden van tafeltennisvereniging Arnemuiden in nieuwe, moderne tafeltennisshirts. Nadat begin dit jaar de club haar hoofdsponsor verloor werd naarstig gezocht naar een nieuwe. Die werd gevonden in Baarends Bak Catering in Vlissingen. Subsponsor is Vroco-sport, leverancier van tafeltennisartikelen die bijdroeg door de nieuwe shirts tegen een zeer aantrekkelijke prijs te leveren. De Arnemuidse tafeltennissers dragen nu de naam van Baarends Bak op de rug; de naam van Vroco op een van de mouwen en de naam van de tafeltennisvereniging op de andere mouw. De Mini Sophia. Wie graag zwanger wil worden kan geholpen worden met de Mini Sophia. Dit handige apparaatje geeft nauwkeurig aan of de vrouw vruchtbaar is of niet en verhoogt zo het slagingspercen tage. Via een temperatuur methode wordt bekeken hoe ver de vrouw is in de cyclus. Het apparaat kost eenmalig 399 en is verkrijgbaar bij drogisterij, apotheek of medische speciaalzaak. Bij Feller Orthopedie Services in de Korte Noordstraat in Mid delburg is onder meer de nieuwe wintercollectie binnen van Gold Crown. Een merk dat net als de ook door Feller gevoerde X-sensible schoenen speciaal bedoeld zijn voor mensen die op zoek zijn naar steun- en gemaksschoenen. „Maar naast een stukje gewone schoenwinkel hebben we ook een grote afdeling voor orthopedisch en semi-orthopedisch schoeisel", vertelt fili aalleidster Jacoline Flipse. „Het verschil zit in het feit dat ortho pedische schoenen echt op maat worden gemaakt en dat er bij de semi-orthopedische schoenen aanpassingen van confectie- schoenen plaatsvinden, afgestemd op de klant. Wij zijn daar voor een zorgadres in Zeeland. Het echte maatwerk wordt ge daan in onze werkplaats in Goedereede op aanwijzingen van specialisten. De basis is altijd de klant en natuurlijk de voeten. Natuurlijk kan niet elk model voor elke voet geschikt gemaakt worden, maar we proberen wel zoveel mogelijk rekening te houden met de wensen van de klant. Wat dat betreft is er een wereld van verschil met vroeger toen gemaksschoenen bijna standaard tamelijk saai en zwart of bruin waren. Er is heel veel veranderd; er zijn leukere leersoorten, andere materialen en er kan gewoon veel meer. Maar nogmaals het voetprobleem be paalt ook voor een deel wat er mogelijk is. Iemand die een hoog om de enkel gesloten schoen nodig heeft kunnen we in de zo mer geen open sandaaltje aanmeten. Wat dan wel weer kan is leer met gaatjes zodat er toch een soort open schoen ontstaat. Belangrijk is in elk geval dat we niet gauw stoppen met zoeken naar oplossingen." Het 'classy' decolleté is deze winter helemaal in. Daarom ontwikkelde Schiesser een nieuw soort beha: de DH. De decolleté beha (DH) benadrukt de boezem door gebruik te maken van speciale cups die gevuld zijn met gel. Ze zijn verkrijgbaar met zachte band jes en comfortabele sluitingen in oogstrelend wit of prachtig zwart. De adviesprijs is 87,93. Nadruk op de boezem door met gel gevulde cups. Droge hoest, kriebelhoest of een hese stem: ze horen bijna on losmakelijk bij het winterseizoen. Omdat niet elke hoest hetzelf de is moet ook steeds voor een andere behandeling gekozen worden. Nattermann hoestdranken en pastilles zijn er in allerlei soorten en maten, zodat voor elk kwaaltje wel een middeltje te vinden is. De drankjes en pilletjes zijn geschikt voor volwasse nen en kinderen vanaf 6 jaar. Ze zijn te koop bij drogist en apo theek en variëren qua prijs tussen ƒ6,95 en ƒ18,90. Kinderen die bij een auto-on geluk in een kinderzitje zitten hebben de meeste kans om een botsing te overleven. Maar onder de krachten die bij een botsing vrijkomen, preste ren lang niet alle zitjes even goed. Onlangs hield de ANWB een test naar de veiligheid van vijftien verschillende kinderzit jes bij frontale en zijwaartse aanrijdingen. De Römer King quickfix en de Römer Duo Iso- fix kwamen als beste naar vo ren. Speciaal werd geroemd dat ze gemakkelijk in de auto te bevestigen zijn. De kinder zitjes zijn verkrijgbaar bij spe ciaalzaken. De winnende kinder-autostoel.

de Faam | 2001 | | pagina 9