GEMEENTE MIDDELBURG Prinselijk paar op bezoek Feest op de Markt en Nieuwe Burg A Vlaggen A Stadsgewestelijke Brandweer zoekt vrijwilligers Parkeren De wandeling: Nieuwe Burg en Markt Prinselijk paar maakt kennis met Middelburg! Fiets-voetpad bij AZC Warenmarkt op Damplein Wilhelmus van Oranje Infokanaal 4 "Middelburg Plaza® is een succes! De aangeboorde contacten doen de rest" Rooiaanvragen Spoorwerk- zaamheden zaterdagnacht Week 43 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Ter gelegenheid van het beroemde bezoek vinden vanaf 15.00 uur allerlei activiteiten plaats in de Nieu we Burg en op de Markt. Tot 20.00 uur zijn onder andere de volgende optredens: i Het asielzoekerscentrum AZC Stromenweg is enkele weken geleden officieel in gebruik genomen. Om de bereikbaarheid van het AZC te verbeteren maakt de Gemeente een fiets-voetpad, dat zal aansluiten op het fietspad langs de Koudekerkseweg. Half november moet het pad klaar zijn voor gebruik. Tafeltje Dekje uvv In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 oktober wordt er aan het spoor gewerkt. De werkzaam heden vinden plaats van 0.00 uur tot 7.30 uur. 8 FAAM/VLISSINGER Woensdag 24 oktober 2001 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Morgen is het zover: Prins Willem-Alexander en Maxima Zorre- guieta maken kennis met Zeeland. De dag wordt afgesloten met een korte wandeling door de binnenstad van Middelburg en een ontvangst op het stadhuis. We willen er een echt volksfeest van maken. Iedereen is dan ook welkom op de Markt en de Nieuwe Burg waar bands optreden, straatartiesten rondlopen en oranje ballonnen te verkrijgen zijn. Met zijn allen laten we zien dat we blij zijn dat het paar ook de Zeeuwse hoofdstad bezoekt! Het programma is als volgt (onder voorbehoudj: 15.00 uur: demonstratie roofvogels 15.45 uur: aanvang muzikale festiviteiten in de Nieuwe Burg en op de Markt 16.45 uur: aankomst Prins Willem -Alexander en Maxima Zorreguieta bij de Nieuwe Burg, (zijde Groenmarkt). Aansluitend volgt een wandeling over de Nieuwe Burg via de Markt naar hel Stadhuis 17.10 uur: aankomst bij het Stadhuis voor de slotontvangsl met genodigden 17.50 uur: vertrek van het prinselijk paar uil Middelburg 20.00 uur: einde van de festiviteiten op de Markt U kunt zich voorstellen dat het op 25 oktober in Middelburg ontzet tend druk wordt. Daarom zijn de volgende maatregelen genomen voor verkeer en parkeren: - vanaf 13.00. uur is het vrij parkeren in de binnenstad, met uitzondering van de parkeerkelders het parkeerterrein Konmar en andere door de Po litic of parkeerbeheer aangegeven delen; - het Zusterplein is de gehele dag afgesloten voor (gemotoriseerd) verkeer; - de doorgaande route naar (en van de) Vlasmarkt en de Pottenmarkt zijn de gehele middag afgesloten voor (gemotoriseerd) verkeer; - vanaf 14.30 uur is de taxistandplaats op de Markt ter hoogte van Apo theek Hummelen afgesloten; - ontheffingen voor gemotoriseerde toegang tot het kernwinkelgebied zijn op die dag niet van kracht; -' in de Bachtensteene is het op 25 oktober' niet toegestaan te parkeren; - parkeren op Damplein is i.v.m. de weekmarkt niet mogelijk. - parkeren op Plein 1940 is de gehele dag niet mogelijk. Wij vragen uw begrip voor mogelijke overlast met betrekking tot verkeer en parkeren. Bezoekers die met de auto komen, kunnen het beste parkeren aan de Breeweg (Voorborcli), in de Koepoortlaan, op de Loskade, in de Nadorst- weg en in de Nassaulaan/Sportlaan. Hei belooft een feestelijke en gezellige dag te worden. Prins Willcm-Alexandcr en Maxima willen kennis maken met Nederland en dus ook met de inwoners. Wij hopen dat zo veel mogelijk mensen daaraan willen bijdragen en naar de Nieuwe Burg en de Markt komen om het prinselijk paar welkom te heten! zanggroep Multiple Voice (Nieuwe Burg), slagwerkgroep Medicamento, de Big Band van de Zeeuwse muziekschool, de Zuid-Amerikaanse band Mo (bij de Drukkerij), The Saiamony sisters begeleid door de Calua Band, de Zeeuwse muzikanten van Arduin, looporkest Louisiana Rhythm Boys, demonstratie roofvogels, Feenbrothers Sister (voorhal Stadhuis). Halverwege de wandeling over de Markt, staat een licht- en geluidspcl op het programma. Naast deze muzikale optredens worden ook oranje ballonnen en Wilhemina Pepermunten uitgedeeld. Evenals oranje vlaggetjes, die deze dag natuurlijk niet mogen ontbreken! Nadat het prinselijk paar het Stadhuis heeft verlaten, volgt onder meer een optreden van popgroep Danny Vera en Delavegaz (voorheen bekend als Till Dawn). Het belooft een feestelijke en gezellige dag te worden. Prins Willem-Alexander en Maxima willen kennis ma ken met Nederland en dus ook met de inwoners. Wij hopen dat zo veel mogelijk mensen daaraan willen bij dragen en naar de Nieuwe Burg en de Markt komen om het prinselijk paar welkom te heten! Maar u kunt natuurlijk ook met de vlag - de nationale driekleur - laten zien dat u blij bent met het bezoek van het prinselijk paar. (alleen de vlag, zónder oranje wim pel!) Bij alle vlaggen geldt dat deze uiterlijk een kwar tier na zonsondergang binnengehaald moeten worden. Dit geldt niet wanneer zij verlicht zijn. De 'verlovingsvlag' met Maxima en Willem-Alexander is geen officiële vlag en wordt dan ook niet op openba re gebouw en gehesen of elders door de gemeente opge hangen. Aan burgers is het vrij om deze vlag wel te hij sen. Ook bij deze vlag hoort GEEN wimpel gehesen te worden. Het prinselijk paar arriveert aan de kop van de Nieuwe Burg, aan de kant van de Groenmarkt. Vandaar wandelt het gezelschap richting Stadhuis. In het midden van de Nieuwe Burg is een looppad vrijgemaakt voor Prins Willem-Alexander en Maxima. Het publiek kan uiteraard aan beide kanten van dit pad plaatsnemen. Vanuit de Nieuwe Burg loopt het prinselijk paar zigzaggend over de Markt naar het Stadhuis. Voor de middelste kiosk en tegenover de Huifkar staan podia voor de verschillende optredens. Op de Markt (tegenover de Xenos) (s een apart vak gemaakt voor mensen in een rolstoel. In de Lange Noord straat is aan één kant ruimte voor publiek. IJ doet er verstandig aan van te voren telefonisch aan te melden bij de heer Jansen telefoon 0118-675737. Gezien de recente gebeurtenissen in Amerika worden extra strenge veilig heidsmaatregelen genomen, waardoor de warenmarkt op donderdag 25 ok tober 2001 niet op de Markt plaatsvindt. De warenmarkt is in afgeslankte vorm te vinden op hel Damplein. I I Wilhelmus van Nassouwe ben ik, van Duitsen bloed, den vaderland getrouwe blijf ik tot in den dood. Een Prinse van Oranje ben ik, vrij onverveerd, den Koning van Hispanje heb ik altijd geëerd. Mijn schild ende betrouwen zijt Gij, o God mijn Heer, op U zo wil ik bouwen, Verlaat mij nimmermeer. Dat ik doch vroom mag blijven, uw dienaar t'aller stond, de tirannie verdrijven die mij mijn hart doorwondt. Hel fiets-voetpad wordt aan de westkant van het populicrcnbos aangelegd en krijgt een rechtstreek se aansluiting op het bestaande fietspad langs de Koudekerkseweg in de richting van het centrum. Hiervoor zal een deel van hel open baar groen worden gerooid. Hel pad kon niet eerder worden aangelegd, omdat eerst een deel van de oude gebouwen van Arduin ge sloopt moesten worden. Bovendien vinden de komende tijd nog meer bouwactiviteiten plaats op andere delen van het voormalige terrein van de stichting Arduin. Beslaande wegen worden daarom straks afge sloten en zijn dan niet meer te ge bruiken. Het nieuwe fiets-voetpad zorgt ervoor dal de bewoners van het AZC een goede verbinding hou den met de Koudekerkseweg. Het AZC heeft ter gelegenheid van de opening ook een speciale AZC- kranl uitgebracht. Die kunt u ook ophalen bij de afdeling Communi catie van de Gemeente, Stadhuis- straal 2. In de krant staal een platte grond van het AZC, interviews met bewoners, medewerkers, omwonen den, de wethouder en de politic. De vierde editie van Infokanaal ligt weer voor u klaar bij de afdeling Communicatie (Stadhuisslraat 2). Infokanaal verschijnt eens in hel kwartaal en bericht over hel interes sante project Stationsgebied. In hel herfstnummer interviews met onder andere de nieuwe projectlei der van Rijkswaterstaat Zeeland over de nieuwbouw aan de Poelen- daclckavel. Maar ook de stand van zaken, de duurzame nieuwbouw van hel waterschap, en liet onderzoek naar de langzaam verkeersbrug. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 29 okto ber tot en met zondag 4 no vember 2001 Maandag Stoofschotel van rundergou- lash. Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus met worteltjes, peterselie en aardappelen. Woensdag Kippenborst in kerrieroom- saus met vruchten en groente- rijst. Donderdag Witlofschotel met stukjes ham en aardappelpuree. Vrijdag Visschotel met broccoli, bloemkool, wortelen, aardap pelen. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pol schaft. Foto: Ruben O reel Dit is de winnende slagzin van de prijsvraag die de 25 deelnemers aan Middelburg Plaza' hielden tijdens de bedrijveneontactdagen op 9, 10 en 11 oktober jl. in de Zeelandhallen te Goes. De deskundige jury onder leiding van wethouder Luitwicler heeft me vrouw A.J. ten Cale van hel bedrijf Hebu Plus als winnaar uitgekozen. "De slagzin raakt de kern van waar hel bij Middelburg Plaza® en de Contacta allemaal om draait", aldus de wethouder economische zaken. Mevrouw Ten Cale was blij verrast. Het bedrijf Hcbu Plus neemt al ja ren deel aan de Contacta en er wa ren diverse collega's die eveneens de prijsvraag hadden ingevuld. Binnenkor zal de door Borstlap Reizen beschikbaar gestelde hoofd prijs, een reischcque ter waarde van 1.000,- worden uitgereikt. De deelnemers aan de Middelburg Pla za® hadden de tweede prijs, een reischcque ter waarde van 750.-, beschikbaar gesteld. Deze cheque is gewonnen door de heer P.C.J. dc Graafl' van Euro-Mit Staal b.v., die de slagzin "Middelburg Plaza®; voor dc betere Contacta" had ingediend. Dc derde prijs, een reischeque ter waarde van 500.-, werd beschik baar gesteld door de gemeente Mid delburg en ging naar Tatjana Mar tens van de gemeente Vlissingcn. Haar slagzin was "Middelburg Plaza®; ondernemend sterk". Zoals de prijswinnaars tevreden te rug kunnen kijken, kijkt ook de ge meente Middelburg terug op een geslaagde Contacta. Het warme on dernemersklimaat op de Middel burg Plaza® was een groot succes. Drie dagen lang was dit tropisch ei land DE plaza to be. De Middel burg Plaza® werd gevormd door 23 bedrijven, de Middelburgs Bedrij ven Club en de gemeente Middel burg. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men. kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameler van maxi maal 25 cm (gemeten op 1,30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Vier coniferen en vier grove den nen aan de Fr. Duwaerstraat Een wilg aan het Kuipers Riet bergkwartier Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbehccr, 0118- 675312 In verband met dc herstructurering van hel Stationsgebied Middelburg wordt momenteel volop gewerkt aan de fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor en de Kanaalweg. Omdat sommige spoorwerkzaam- heden treinverkeer onmogelijk ma ken, kunnen deze alleen 's nachts plaatsvinden. Zo ook dc werkzaam heden van a.s. zaterdag, waarvoor de aannemer een stopmachine ge bruikt. Daarmee schudt zij het spoorgrind onder hel spoor om en stopt deze stevig terug, zodat een stabiele en stevige ondergrond van het spoor ontstaat waar treinen vei lig overheen kunnen rijden. Voor meer informatie over de spoorwerk- zaamheden rondom de fiets- en voetgangerstunnel kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met Marian van Alphen van Railinfrabe- heer, tel. (040) 232 96 88. De Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen/Middelburg bestaat uit 35 beroeps- en 115 vrijwillige brandweermedewerkers. Die zijn onderver deeld over diverse bureaus en posten. De brandweerposten in Middel burg-Zuid (aan de Overloper) en Arnemuiden (aan de Arnestraat) zijn nog op zoek naar vrijwilligers. Iets voor u? De brandweer is een technische hulpverleningsorganisatie, die bran den blust, hulp biedt aan mens en dier in nood en optreedt bij onge vallen en rampen. De beroeps- brandweerlieden vormen de harde kern van dc brandweer. Maar de ve ie vrijwilligers kan de brandweer absoluut niet missen. Om een idee te geven: dc brandweerposten be staan ieder uil 19 vrijwilligers in de leeftijd van 20 tot 55 jaar, naast de beroepsbrandweer. Nu dan zijn de brandweerposten Arnemuiden en Middelburg-Zuid op zoek naar vrij willigers. Vrouwen wordt uitdruk kelijk gevraagd mee te solliciteren! Vrijwilligerswerk bij de brandweer biedt een interessante vrijetijdsbe steding, maar het is niet vrijblij vend. Eerst zijn er een aantal voor waarden waar vrijwilligers aan moeten voldoen, bijvoorbeeld: Goede lichamelijke en geestelijke conditie; Gevoel voor techniek; Leeftijd tussen de 18 en 35 jaar Woonachtig en zo mogelijk werk zaam in dc nabijheid van de brandweerposten. (Een sporttest en een medische keu ring maken deel uil van de selectie procedure.) Om geïnteresseerden alvast een idee te geven: vrijwillige brand weerlieden volgen de eerste twee jaren cén avond per weck de basis cursussen brandwacht en brand wacht le klas. Na deze opleidingen kunnen andere brandweercursussen worden gevolgd. Dc brandweer oe fent één avond per weck. Dc vrij williger ontvangt een jaarvergoe ding, een vergoeding tijdens brand weeractiviteiten en is verzekerd te gen ongevallen. Alarmering van dc vrijwilliger vindt in principe buiten normale werktijd plaats. Belangstelling? Voor meer informatie over vrijwilli gers bij de brandweer kunt u con tact opnemen met: Joost Joosse, ploegchef Arnemui den. telefoon 0118-603740 (na 18.00 uur); Frans Stoffels, ploegchef Middel burg-Zuid, telefoon 0118-636894 (na 18.00 uur) of met Dolph te Paske, lel. 0118- 421291. Schrijf uw sollicitatiebrief vóór 15 november 2001 aan de Comman dant van dc Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen/Middelburg, Postbus 5130, 4380 KC Vlissingen De brandweerploeg Arnemuiden (foto: Kees Marijs)

de Faam | 2001 | | pagina 8