Landschaps verordening ooftman Provincie Zeeland Jantje ^Beton Leren voor duurzaamheid De Vroedt Hooftman zal binnenkort zijn activiteiten beëindigen. Wij willen onze klanten en collega's hartelijk danken voor meer dan 35 jaar vertrouwen in onze zaak en daarom geven wij vanaf vandaag op de gehele collectie Plein 1940 Nr. 2 Middelburg 0118-612560 Officiële Mededelingen Algemeen Bestuur In beroep Wegwerkzaam heden Westdorpe Milieu Bemaling RWZI Walcheren Grondwatersanerings plan Kleverskerkse- weg 53/55 te Middel burg Samen sterk! Woensdag 24 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 43/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Tenminste houdbaar tot... In oktober 2000 hebben Provin ciale Staten de nota 'Op weg naar meer duurzame samenle ving' vastgesteld. Leren voor duurzaamheid, zoals de provincie dat noemt in haar nota, is niet gemakkelijk. Maar het moet. We moeten van elkaar leren om duur zaam te kunnen wonen, werken en recreëren. In nummer 18 van de milieureeks, Tenminste houd baar totstaat beschreven hoe de provincie dit wil bereiken. Duurzaam Sinds de Brundtland-commissie in 1987 het begrip duurzaam intro duceerde, leeft duurzaamheid zijn eigen leven. In het oorspronkelij ke rapport wordt het begrip zo omschreven: 'duurzame ontwikke ling is die ontwikkeling die voor ziet in de behoefte van de huidi ge generatie zonder daarmee voor toekomstige generaties de mogelijkheden om ook in hun be hoefte te voorzien in gevaar te brengen'. Veel mensen denken bij duurzaamheid alleen aan milieu maar het milieu is onmogelijk los te koppelen van welvaart, welzijn, economische groei en verbete ring van de leefomgeving. Verdelingsprobleem Duurzaamheid is ook een verde lingsprobleem, zowel tussen generaties als binnen generaties, tussen landen als binnen landen. Nederland heeft voor haar con sumptie en afval een oppervlakte zo groot als Frankrijk nodig. Door zuiniger met onze bronnen om te gaan, schoner te produceren en minder afval te produceren kun nen we een bijdrage leveren aan duurzame ontwikkeling. Een mens mag niet meer aan de aarde onttrekken dan hij weer kan produceren; dat is een uit gangspunt van een duurzame samenleving. Natuur- en Milieueducatie In de nota Natuur- en Milieu educatie (NME) zijn de uitgangs punten, de structuur en taken van de NME-organisaties beschreven. Deze nota vormt dan ook de basis van de nieuwe nota NME, 'Op weg naar een meer duurza me samenleving'. De provincie ondersteunt bedrijven, andere overheden, maatschappelijke organisaties en onderwijsinstellin gen in hun proces naar duur zaamheid. De provincie wil samenwerken met deze organisa ties. Er zouden netwerken moe ten komen binnen en tussen organisaties om elkaar te stimule ren en te leren in het proces naar een meer duurzame samenleving. Van elkaar leren is de kern van het proces naar duurzaamheid. De provincie gaat organisaties rechtstreeks ondersteunen om duurzaam handelen in hun beleid op te nemen en dit uit te dragen. Aandachtsgebieden De komende jaren wordt de na druk gelegd op vijf aandachtsge bieden. Een aandachtsgebied waar de provincie zich op gaat toeleggen is het intensief stimule ren van bedrijven, organisaties en onderwijsinstellingen om hun diensten en producten duurzaam te maken. Vaak denken bedrijven en organisaties dat dit extra geld kost, de provincie gaat er vanuit dat dit op de lange termijn juist geld oplevert. Om dit te bereiken zet de provincie voorbeeldprojec ten op en worden er voorlich- tings- en discussiebijeenkomsten georganiseerd waar bewoners en bedrijven met elkaar in contact komen. Subsidie Het rijk stelt de komende vier jaar ruim honderdduizend euro per jaar beschikbaar en in het kader van de nota NME21 is er nog eens 27.227 euro per jaar gereserveerd voor projecten die passen binnen 'Leren voor een duurzame samenleving'. Deze bedragen zijn extra bovenop de al bestaande subsidieregelingen. Bedrijven, gemeenten en water schappen zullen worden gestimu leerd geld beschikbaar te stellen voor duurzame projecten. Contactpersonen Om dit alles in goede banen te leiden heeft de provincie per doelgroep een contactpersoon aangesteld met wie men contact op kan nemen over 'Leren voor duurzaamheid'. Deze personen staan genoemd in het boekje 'Tenminste houdbaar tot nummer 18 van de milieureeks. Bestellen Het boekje 'Tenminste houdbaar totkan worden aangevraagd bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het provinciale beleid is gericht op het behoud en ontwikkeling van een karakteristiek Zeeuws landschapspatroon. Daarin is geen plaats voor allerhande reclame-uitingen. Reclameobjecten Borden, spandoeken en voertui gen met reclame zijn al enkele jaren niet meer te zien langs de rijksweg A58. Dat is de uitwer king van de Provinciale Milieu verordening Zeeland (PMV). In deze verordening zijn bepalingen opgenomen die allerlei vormen van reclame.-uitingen buiten de bebouwde kom tegengaan. Het plaatsen van borden en andere objecten past niet in de doelstel ling van het provinciale land- schapsbeleid. De borden doen afbreuk aan de landschappelijke kwaliteiten van de provincie Zee land. Omdat de PMV een aantal onvolkomenheden bevatte is de regeling aangepast. Naast de bestaande Provinciale Milieu verordening is de Landschaps verordening Zeeland 2001 vast gesteld. Deze is op 1 oktober in werking getreden. Buitengebied De nieuwe verordening is van toe passing op de gebieden buiten de bebouwde kom, met uitzonde ring van bedrijventerreinen. Bin nen de bebouwde kom kunnen gemeenten bepalingen hebben opgenomen in regelgeving over het plaatsen van borden en ande re objecten. Verboden Het uitgangspunt van de Land schapsverordening is dat elk bord, spandoek, elke afbeelding, aanduiding of vlag in principe een aantasting vormt van het land- schapsschoon. Voor al deze zaken geldt dus een algemeen verbod. Onder de bepalingen val len allerlei soorten borden, span doeken, schilderingen, construc ties ten behoeve van die borden zoals karretjes met of zonder wielen, zeppelins, luchtballonnen enzovoorts. Om niets uit te slui ten is de aanduiding 'overige objecten die kennelijk bedoeld zijn om reclame te maken' ook opgenomen. Tijdelijke borden Voor de bewegwijzering naar een evenement wordt een uitzonde ring gemaakt op het algehele ver bod. Ook het geleiden van bouw- verkeer naar bijvoorbeeld een in aanbouw zijnde woonwijk kan onder de uitzondering vallen. Zo lang de tijdelijke bewegwijzering geen reclame bevat, worden deze gelijk gesteld met bewegwij zering en kunnen uit het oogpunt van verkeersveiligheid wenselijk zijn. Of de borden noodzakelijk zijn bepaalt de plaatselijke weg- beheerder. Zodra het evenement of de bouwactiviteiten zijn afgelo pen moeten de borden binnen een week worden verwijderd. Agrarische producten Voor de verkoop van agrarische producten wordt een uitzondering gemaakt. Het plaatsen van maxi maal twee borden op of bij de locatie waar de verkoop plaats vindt, of op het bouwblok van het agrarisch bedrijf, is toegestaan. Onder de vrijstelling vallen niet de borden die geplaatst zijn in een bouwland en ook geen borden met algemene reclame voor een soort product zoals bijvoorbeeld fruit. Uitspraak Het feit dat bepaalde reclame- aanduidingen jarenlang op een bepaalde plaats hebben gestaan betekent niet dat er een verkre gen recht is ontstaan. Door eige naren van een reclamebord werd voor de Raad van State aange voerd dat het bord er al twintig jaar stond. Volgens de eigenaren was het recht om hiertegen op te treden vervallen. Die conclusie kon de Raad niet delen. De Raad van State was van mening dat het niet optreden tegen overtre dingen in het verleden geen recht geeft om het bord nu te laten staan. Milieureeks De Landschapsverordening Zee land 2001 is opgenomen in de milieureeks van de provincie. Naast de verordening wordt per artikel een toelichting gegeven over de strekking en werking ervan. De Landschapsverorde ning, nummer 19 van de Milieu- eeks, is verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 29 oktober is er een vergadering van de Commissie Algemeen Bestuur. Deze begint om 13.45 uur, is openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. De vergadering wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. De najaarsnota van Gedepu teerde Staten is het hoofdthe ma van deze vergadering. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. De agenda is ook te raadplegen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Woensdag 7 november 2001 is er een zitting van de Hoor- commissie bestemmings plannen. De zitting is open baar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Om 9.15 uur wordt het dooi de gemeente Noord-Beveland vastgestelde bestemmings plan 'Veerse Meer I, 2000' behandeld. Tegen het plan zijn bedenkingen ingediend door H.A. Roest, W.N. Polder man en N. Filius te Kortgene. De gemeente Noord-Beveland wordt uitgenodigd om te reageren op de ingediende bedenkingen en het advies van de Subcommissie voor de gemeentelijke plannen. Deze commissie heeft geadviseerd aan het bestemmingsplan (gedeeltelijk) goedkeuring te onthouden. Na het horen zullen Gedepu teerde Staten tot besluitvor ming overgaan. Als onderdeel van het de recon structie van het kruispunt N683 te Westdorpe, worden er van maandag 29 oktober, 7.00 uur tot en met vrijdagavond 2 november 2001 asfalterings- werkzaamheden uitgevoerd op de Oostpoortweg. Deze weg is gedurende de werkzaamheden afgesloten voor alle verkeer. Fietsers en voetgangers kunnen tijdens de werkzaamheden gebruik blijven maken van de brug tussen Sas van Gent en Westdorpe. Westdorpe blijft bereikbaar vanaf de Tractaatweg. De omleidingsroutes worden in deze week aangegeven via route borden. Afhankelijk van de weersomstan digheden kan de genoemde afsluitingsperiode met een paar dagen worden verlengd. 'MÊÊËMÊÊmi §§§i£? mühi mmssBBKBs Gedeputeerde Staten hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning GRONDWATERWET voor het onttrekken van grond water van Tauw bv te Deventer namens het Waterschap Zeeuw se Eilanden ten behoeve van de uitbreiding van de RWZI Walche ren te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter be-scherming van bij het grondwaterbeheer betrokken belangen. De ontwerp-beschikking ligt van 18 oktober tot 15 november 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg op werkdagen 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Een ieder kan tot 15 november 2001 schriftelijk bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisse len over de ontwerp-beschikking kan tot 8 november een telefoni sche afspraak maken (0118- 631168). Hierbij wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mon delinge bezwaren worden inge bracht. Alleen zij, die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont werp-beschikking en belangheb benden, die kunnen aantonen, dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen later be roep instellen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een grondwatersanerings plan ontvangen van C.Z.A.V. te Wemeldinge met betrekking tot bodemverontreiniging op de loca tie Kleverskerkseweg 53/55 te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 24 oktober tot en met 21 novem ber 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). WKÊHÊBBÊÊBUÊBÊÊÊUUBBSBUÊÊBÊM Help Jantje Beton projecten te realiseren die kinderen de kans geven zich op evenwichtige en speelse wijze te ontwikkelen. Postbus 85233, 3508 AE Utrecht. Tel. (030) 244 70 00 NATIONAAL JEUGD FONDS Word donateur: giro 1247 20% Korting v/ Borden over agrarische producten zijn onder voorwaarden toegestaan.

de Faam | 2001 | | pagina 7