SCHLECKER BETON HOUT SCHUTTINGEN Provincie Zeeland Ruimte, Milieu, Water en Natuur in 2002 www.kapitaalvisie.nl Commissies Provinciale Staten Duizenden katten wachten op Duurzaam ondernemen Strategische visie Wegwerkzaamheden Kapelle KIES NU VOOR ZEKERHEID! Laagste Hypotheekrente SJR. VAST! 4,8KSwi 0800-1966 LET OP:Tijdelijke actie Visie sinds 1966... SCHLECKER HOMESHOPPING WWW.SCHLECKER.com Woensdag 3 oktober 2001 FAAM/VL1SSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse commissies onder andere de door Gedepu teerde Staten(GS) ingediende voorstellen. De commissiever gaderingen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Welzijn Maandag 8 oktober, aanvang 09.00 uur, vergadert de com missie Welzijn. Na de opening en het spreekrecht komt de provin ciale begroting 2002.aan de orde. Op financieel gebied staan nog enkele punten op de agenda, de meerjarenraming 2002-2004, de twaalfde wijziging van de provinciale begroting voor 2001 en de tweede bestuursrapporta- ge 2001. Hierna zal gedeputeer de De Kok mededelingen doen over de stand van zaken bij het Zeeuws Museum. Verkeer en Vervoer De commissie Verkeer en Ver voer vergadert ook op 8 oktober. Deze vergadering begint om 13.30 uur. Op de agenda staan PSD-zaken, de voortgang Wester- scheldetunnel, de financiële za ken, het halteplan provincie Zee land en het Meerjarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2002 - 2006. Onderdeel van het agenda punt PSD-zaken is de wijziging van de tarieven voor 2002. Gedeputeerde Staten stellen voor de tarieven met gemiddeld zes procent te verhogen. Het tarief voor personenvervoer wordt een euro per enkele reis. De meer dan gemiddelde verhoging is voornamelijk het gevolg van ge stegen exploitatiekosten van de personenkaartverkoop. De prijs van een abonnement personen vervoer van 1 mei tot en met 30 september blijft ongewijzigd, zeven euro. De overtocht van een personenauto komt in de periode van 1 oktober tot en met 30 april op 6,60 euro Van 1 mei tot en met 30 september wordt de prijs 9,10 euro. Als de commissie en Provinciale Staten instemmen met het voorstel gaan de nieuwe tarieven vanaf 1 januari 2002 gelden. Een overzicht van alle tarieven is tegen die tijd weer verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie. Economie Woensdag 10 oktober is er een vergadering van de commissie Economie. Deze begint om 15.30 uur. Op de agenda van deze commissie staan net als in alle andere commissies de twaalfde wijziging van de begro ting, de tweede bestuursrappor- tage 2001, de begroting en be- grotingsbrief 2002 en de Meer jarenraming 2002 - 2006. Ruimte, Milieu en Water De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 12 oktober, aanvang 09.00 uur. De Officiële Mededelingen Milieu Saneringsplan Suzanna Polderweg te Arnemuiden Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Suzanna Polderweg te Arnemuiden ernstig is en hebben met het saneringsplan van de Dienst Landelijk Gebied te Goes ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 4 oktober tot en met 15 november 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Gedeputeerde Staten hebben besloten geen toepassing te ge ven aan een openbare voorberei dingsprocedure. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 november 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 16 oktober 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). een nieuw baasje. Nieuws agenda vermeld onder andere begroting 2002, bestuursrap- portage en meerjarenraming, het Jaarprogramma Ruimte, Milieu, Water en Natuur 2002, het Ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 2002 tot en met 2004, de subsidiëring van natuuront wikkelingsprojecten 2001 uit de Reserve Natuur en Milieu en de subsidieverordening riolering kwetsbaar gebied. Informatie De volledige agenda's en bijbe horende stukken liggen ter inza ge bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Zeeland op weg naar duurzaam ondernemen. Dat is de titel van een brochure die wordt uitge bracht door de provincie Zee land. Milieugedeputeerde mr. drs. A.J.G. Poppelaars zal bij de ope ning van de Contacta te Goes op 9 oktober het eerste exemplaar hiervan overhandigen aan de voorzitter van het Midden- en Klein Bedrijf (MKB) Zeeland, de heer P. Feijtel.ln de brochure staan in de vorm van interviews voorbeelden van geslaagd duur zaam ondernemen in de provin cie. Duurzaam ondernemen is een van de speerpunten van het milieubeleid van de provincie. Met duurzaam ondernemen wordt be doeld het milieubeleid integreren in de bedrijfsstrategie, zodat milieu-overwegingen altijd worden meegenomen in beslissingen over productenbeleid, marketing, onderzoek en ontwikkeling. Op die manier kan een bedrijf wer ken aan verbeteringen die ten goede komen aan het milieu. De brochure is verkrijgbaar bij de stand van de Provincie Zeeland op de Contacta te Goes welke op 9, 10 en 11 oktober wordt ge houden. Het is de tijd van het jaar bij de provincie om diverse jaarprogramma's uit te brengen. Het jongste jaarprogramma geeft inzicht in activiteiten die de provincie in 2002 oppakt op het terrein van ruimte, milieu, water en natuur. Enkele hoofdlijnen Het jaarprogramma heeft als doel een economisch en ecologisch gezonde Delta te ontwikkelen met goed functionerende steden, vitaal platteland en gezonde deltawateren. De Zeeuwse ste den zijn van groot belang voor de provincie. De samenwerking tus sen de vier grote steden Vlissin- gen, Middelburg, Goes en Ter- neuzen zal in 2002 verder vorm krijgen. Een belangrijk thema voor de provincie is de sanering van gasfabriekterreinen; in 2002 zullen enkele grotere terreinen worden gesaneerd. Het project Vitaal Platteland wordt voortge zet. Ook voor verdere platte landsontwikkeling is het belang rijk dat er wordt samengewerkt met diverse partijen 'in het veld' en met de andere overheden. De koers wordt in 2002 verder uit gezet. Samen met de gemeenten en de waterschappen zet de provincie zich in voor een duurzaam onder nemende landbouw. Projecten op het gebied van landbouw en milieu en de integratie van groen en milieu worden toegejuicht. Verder is het belangrijk dat ruim te, rust en het eigen karakter van het landschap worden gerespec teerd. Gebieden De provincie kent een gebieden- beleid. Het is een middel bij uit stek om in samenwerking met andere partijen te werken aan versterking van de kwaliteit van een regio. In het landelijk gebied van Zeeland vinden flinke veran deringen plaats. Het gebied ron dom het Veerse Meer bijvoor beeld. Met diverse partijen op het gebied van landbouw, recreatie, natuur en infrastructuur is men bezig het gebied zodanig in te richten, dat het prachtige gebied er voor de komende decennia weer prima bijligt. Het project West Zeeuwsch-Vlaanderen vraagt aandacht voor optimaal waterbeheer, natuurontwikkeling en verbetering van de recreatie mogelijkheden. Vanaf 2002 wordt aan de slag gegaan met de uit voering van het project. Milieu De gescheiden inzameling van huishoudelijk afval blijft achter bij de taakstellingen. Samen met de gemeenten wordt nagegaan hoe verbeteringen kunnen worden aangebracht. Er wordt verwacht dat in 2002 het landelijk afvalbe- heersplan wordt vastgesteld. Ook wordt dan de gewijzigde Wet Milieubeheer, voor wat betreft de structuur beheer afvalstoffen, van kracht. Hierdoor gaat een aantal van de bevoegdheden van de provincie over naar het rijk. Vergunningverlening en handha ving blijven provinciale taken. Beleidsplannen De in het jaarplan genoemde acti viteiten komen voort uit de be leidsplannen Streekplan Zeeland, het milieubeleidsplan "Groen Licht" 2001-2006, het waterhuis houdingsplan "Samen slim met water" 2001-2006, de Zeeuwse uitwerking van het natuurbeleids plan en het Zeeuwse beleidsplan voor de Kust en de Wester- schelde-oevers. Aanvragen Het jaarprogramma Ruimte, Milieu, Water en Natuur 2002 is gratis verkrijgbaar bij het Infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het concept van de Strategische Visie voor het toekomstige beleid van de provincie Zeeland is inmiddels gereed. Voordat Provinciale Staten het document gaan vaststellen - in de vergadering van 26 oktober a.s. - wordt een ieder in de gelegenheid gesteld van gedachten te wisselen over de visie. Gedachtewisseling Door middel van inloopavonden en chat-sessies kan men van gedach ten wisselen met de Statenleden over de Strategische Visie. Het bijzon dere van deze opzet is dat men met discussieert met leden van het dagelijks bestuur of ambtenaren van de provincie, maar met de Staten leden zelf. De Strategische Visie is namelijk een stuk dat onder directe verantwoordelijkheid van Provinciale Staten is gemaakt. Inloopavonden In Axel, Goes en Middelburg zijn de inloopavonden al gehouden. Wie verhinderd was heeft nog de gelegenheid om naar een van de andere locaties te komen om zijn of haar mening over de Strategische Visie te geven. Vertegenwoordigers van vrijwel alle fracties zijn daar aanwezig. De inloopavonden worden gehouden op: donderdag 4 oktober in Tholen, sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet, Zoekweg 8; maandag 8 oktober in Zierikzee, Multifunctioneel Centrum, De Huibertstraat 35; woensdag 10 oktober in Oostburg, Den Hoekzak, Langestraat 1 Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Chatten Chatten kan men nog op woensdag 3 oktober met SGP, CristenUnie en Partij voor Zeeland. De laatste chat-sessie is ook van 20.00 tot 22.00 uur. Men kan meedoen via www.zeelanddebat.nl Informatie De Strategische Visie is te bestellen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118 - 631400, e-mail infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -12,30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Alle informatie is ook te vinden op www.zeelanddebat.nl. Begin deze week zijn de werkzaamheden begonnen voor de aanleg van de rotonde op het kruispunt Noordweg (N670) - Goessestraatweg in Kapelle. Tijdens de werkzaamheden zal worden geprobeerd het doorgaande verkeer over de N670 zoveel mogelijk doorgang te verlenen. Hiervoor zal een tijdelijke hulpweg worden aangelegd en wordt het verkeer geleid door middel van een verkeersregelinstallatie. Afslaande (brom-) fietsers worden tijdelijk door middel van borden over de afslag Cox- straat via de Hillewerfweg geleid. De afslag Goessestraatweg wordt voor het (brom-) fietsverkeer tijdelijk afgesloten. Voor de uitvoering van de werkzaamheden is twee maan den gepland. Als het weer mee zit is de klus dus rond 1 december 2001 geklaard. Bodemverontreiniging Oudestraat 26 te Veere Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port ontvangen van de gemeente Veere met betrekking tot bodem verontreiniging op de locatie Oudestraat 26 te Veere. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen (artikel 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 4 oktober tot en met 1 november 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op wërkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). 6 oktober open asieldag www.dierenbescherming.nl GARAGES I TUINSCHUREN Ook voor zelfbouw, Tevens sleenmotief (grijs, rood,of geel). Belonplolen in houlmolief (rabatdelen). •NIEUW! Nu ook betonplaten in vlechlmolief. Vlotte levering door geheel Nederland. Bel 040-2261605 E-mail: aenb@iae.nl voor folder Div. modellen te bezichtigen Tilllll.lW.llMlttl.MilMll.iWI Kantoor: Postbus 9544 (Fax 040-22638051. 5602 LM EINDHOVEN Website: o-en-b.nl Inclusief hypotheekzekerheidsplan. Kapitaalvisie B.V. en Dutchlife N.V introduceren de Bel gratis en vrijblijvend Omzetten bestaande hypotheek/hypotheken, inlos sen dure leningen en GELD IN HANDEN mogelijk Toetsing en registratie B.K.R.Tiel. ♦Rente v.a. 4.8%. Effectieve rente 5,0%. Vraag naar de voorwaarden van deze actie. Onder voorbe-S houd van acceptatie. Rente acceptatie- en andere wijzigingen voorbehouden. Individueel maatwerk. 2 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 I «v„e 2?"t,egeïdï^ana^^H zo^, Vm 910-2001 Prif.. -? de voorraa<l strekt. ^r^jswgztgmgon voorbehouden. H Spectaculaire Prijsverlaging De prijzen van onze Classic Fotolijn zijn spectaculair verlaagd! Foto's van kleinbeeld kleurennegatief. Alleen voor internet bu SCHLECKER HOMESHOPPING www.SCHLECKER.com Braun 2035 Electrisch Scheerapparaat om ons .Voor op het electriciteitsnet met het Braun precisie scheersysteem. Prima kwaliteit zoals het platinum veredeld scheerblad.

de Faam | 2001 | | pagina 7