GEMEENTE MIDDELBURG Voorlichting Brandveiligheid Horecagelegenheden Werkzaamheden Nieuw- en Sint Joosland Vergaderdata raadscommissies Herinrichting binnenstad Raar maar waar Avond nieuwe inwoners Middelburg- Plaza, de plaza to be Voorlichtingsavond baggeren Binnengracht Wijkopruimdag Dauwendaele Nieuwe regels aanschaffen paspoort Commissie bezwaar- en beroepschriften Woensdag 3 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 40 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Om de nieuwe inwoners van de gemeente Middel burg kennis te laten ma ken met de gemeentelijke organisatie, de toekomst plannen, gemeenteraad - en collegeleden, houdt de gemeente een "avond nieuwe inwoners". Op dinsdag 30 oktober is het weer zover. De uitnodi gingen gaan deze week de deur uit. Nadat het gemeentebestuur zich kort heeft voorgesteld, kunnen de aanwezigen een bezoek brengen aan de informatiemarkt. Daar vin den onder andere (videopresenta ties en demonstraties van de dien sten plaats. Ook is de brandweer, politie en het Zeeuws Archief aanwezig. Men kan ook deelnemen aan een rondleiding door het gotische gedeelte van het stadhuis. Gedurende de avond krij gen de nieuwe inwoners alle gelegen heid om vragen te stellen, zowel aan het gemeentebestuur als aan de me dewerkers van de gemeentelijke dien sten. De bijeenkomst vindt plaats op dinsdagavond 30 oktober en begint om 20.00 uur. De deuren van het Stadhuis (aan de marktzijde) zijn geopend vanaf 19.30 uur. MiddelburgPlaza is de naam van het Middelburgplein op de bedrijvencontactbeurs Contacta in Goes. Die beurs vindt plaats in de Zeelandhallen op 9, 10 en 11 oktober aanstaande. Middel burg heeft een warm onderne mersklimaat en dat zal zeker blijken op de levendige en brui sende Plaza. Onder het motto "MiddelburgPlaza, de plaza to be" presenteren 25 on dernemers en de gemeente Middel burg zich gezamenlijk op een zeer eigen wijze aan het publiek van de Contacta. Het laatste nieuws en uitgebreide info over de MiddelburgPlaza is te vinden op de internetsite www.mid- delburg.nl/plaza. De openingstijden van Contacta 2001 zijn: 9 oktober van 18.00 tot 22.00 uur 10 oktober van 14.00 tot 22.00 uur 11 oktober van 14.00 tot 22.00 uur Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 8 okto ber tot en met zondag 14 okto ber 2001 Maandag Varkenslapje, rode bietjes en aardappelen. Dinsdag Gebakken vleesballetjes in pittige saus, snijbonen, ge stampte aardappelen. Woensdag Hutspot met blokjes rund vlees. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree. Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let met aardappel-preischotel. Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas. Zondag Wat de pot schaft. Middelburg neemt brandveiligheid gebouwen serieus De brand in café 'Het Hemeltje' in Volendam staat bij iedereen nog vers in het geheugen. Ook in de Ge meente Middelburg heeft dit tot veel onrust bij zowel burgers als ondernemers geleid. Het gemeentebe stuur heeft er niet voor gekozen om halsoverkop al lerlei preventie ambtenaren op gebouwen in Middel burg af te sturen. Maar wat doet de gemeente dan wel? Gebouwen waarvoor het noodzake lijk is worden momenteel al be zocht door preventiemedewerkers van de Stadsgewestelijke Brand weer, terwijl ook in het verleden de nodige aandacht is besteed aan de brandveiligheid van gebouwen. De komende maanden zullen de pre ventie medewerkers van de brand weer bezig zijn met het controleren op brandveiligheid van horeca ge bouwen en bijeenkomstgebouwen in de Gemeente Middelburg. Inhaalslag Het gemeentebestuur heeft in de ge beurtenissen aanleiding gezien om door een inhaalslag het niveau 'van het toezicht op de brandveiligheid alsmede de handhaving te verho gen. Een inhaalslag houdt in dat de gemeente er werk van maakt dat al le gebouwen die daartoe verplicht zijn in het bezit komen van een ge bruiksvergunning of dat gebouwen met een verouderd exemplaar wor den voorzien van een nieuwe. Bij de controle op brandveiligheid, wat voorafgaat aan het verlenen van een gebruiksvergunning, is de afde ling Preventie, preparatie en pro-ac tie van de Stadsgewestelijke Brand weer betrokken. Verder zullen de controles op brandveiligheid fre quenter gaan plaatsvinden. Verschillende ondernemers in of ge bruikers van gebouwen dienen te beschikken over een gebruiksver gunning. Dat heeft onder meer te maken met het aantal bezoekers dat gelijktijdig in een gebouw aanwe zig is, het aantal mensen die er lo geren, of de mate waarin mensen minder zelfredzaam zijn. Voorbeel den hiervan zijn logiesgebouwen, horecapanden, maar ook bijvoor beeld kinderdagverblijven en ver zorgingstehuizen. De eisen die ge steld worden aan brandveiligheid hebben te maken met hel gebouw zelf, bijvoorbeeld hel aantal (nood)uitgangen en de aanwezig heid van blusmateriaal en met hel gebruik, zoals het maximaal aantal toe te laten personen in een gebouw. Informatiebijeenkomst horeca Tijdens een voorlichtingsbijeen komst op vrijdag 5 oktober a.s. worden de eigenaren en onderne mers geïnformeerd over de regelge ving ten aanzien van brandveilig heid, de eisen die de brandweer stelt en de wijze waarop men in het bezit kan komen van een gebruiks vergunning. De voorlichtingsbijeen komst wordt gehouden in cafe 't Schuttershof, Schuttershofstraat 1 en begint om 10 uur 30. De bijeen komst is bedoeld voor ondernemers en eigenaren van horecapanden en bijeenkomstgebouwen in de Ge meente Middelburg. De uitnodiging en het programma voor deze bijeen komst zijn verstuurd. Wanneer u tot de doelgroep voor deze voor lichtingsbijeenkomst behoort en toch geen uitnodiging heeft ontvan gen, gelieve dit bericht als zodanig te beschouwen, of neemt u contact op met een van onderstaande con tactpersonen. Procedure De komende maanden gaat de brandweer panden controleren op brandveiligheid. Naar aanleiding van deze controle ontvangen de ei genaar en de gebruiker van het pand een rapport. In dit rapport staan de resultaten van de controle vermeld met daarbij alle verbeterpunten. Wanneer deze adviezen zijn opge volgd kan de gebruiker een vergun ning aanvragen. Voor vragen naar aanleiding van dit artikel kunt contact opnemen met de heer R. Kwekkeboom, sectie Bouwen en Wonen (Gemeente Mid delburg), tel. 0118-675286, de heer P.M. Terlouw, afdeling concernbe leid (Gemeente Middelburg), tel. 0118-675435 of de heer J.J. Koppc- jan, afdeling PPP (Stadsgewestelij ke Brandweer), tel. 0118-421274 Via de website www.middelburg.nl en deze informatiepagina houden wij u op de ho.ogte van de verdere ontwikkelingen in het kader van de inhaalslag brandveiligheid. Op 8 en 9 oktober 2001 wordt de hoofdriolering aan de Molenweg te Nieuw- en Sint Joosland gereno veerd. In het huidige hoofdriool wordt een kunststof kous aangebracht. Bewoners van de Molenweg wordt verzocht op de data van het aan brengen van de kunststof kous zo weinig mogelijk gebruik te maken van huishoudelijke apparaten (on der andere douche, wasmachine) die afvalwater lozen op de riolering. Dit omdat gedurende de uithardings- periode (circa 24 uur) van de nieuw aangebrachte kunststof kous, de huis- afvoer niet kan lozen op de riolering. Nadat de buis is uitgehard worden de huisaansluitingen van binnenuit opengeboord. Het is mogelijk dat er tijdens de werkzaamheden een lijm- lucht vrijkomt. Deze lijmlucht ont staat door de kunststofverharder (styreen), nodig om de kunststof kous te laten uitharden. De lijm lucht is niet gevaarlijk voor de ge zondheid. Mocht het tijdens het aanbrengen van de kous veel rege nen, dan kan het noodzakelijk zijn regenwaterafvoeren van uw woning af te koppelen van het riool. Het af koppelen wordt door het aanne mingsbedrijf uitgevoerd en na de werkzaamheden weer gerepareerd. De heer C. Mouthaan houdt namens de gemeente toezicht op de werk zaamheden. Hij is bereikbaar onder telefoonnummer 01180 - 675 333. In oktober start het waterschap met het baggeren van de Middelburgse Binnengracht. Langs de Binnengracht bevonden zich vroeger pakhui zen, smederijen, een chocoladefabriek, leerlooierij, bierbrouwerij, slachthuis en overstorten en lozingspunten van het riool die waar schijnlijk de kwaliteit van het water en van de waterbodem hebben beïnvloed. Hierdoor is het nodig om de gracht te baggeren. Over de uitvoering van het werk en de eventuele overlast wordt eén voorlichtingsbijeenkomst gehouden op 9 oktober 2001. Deze bijeen komst vindt plaats om 19.30 uur in het stadhuis van de gemeente Mid delburg. Direct omwonenden worden persoonlijk uitgenodigd. Andere belang stellenden zijn ook van harte welkom. Als u wilt komen, wordt u vriendelijk verzocht even te bellen met Danielle Laing, tel. (0113)241368. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur. Wijkbeheer Middelburg Woensdag 10 oktober a.s. houdt Wijkbeheer van de gemeente Middel burg een Wijkopruimdag in Dauwendaele. Groenbeheer, stadsreini ging, woongoed, kinderen uit de wijk en de wijkonderhoudsploeg, bun delen hun krachten samen en ruimen de wijk eens een keer heel goed op. Dat het hierdoor opknapt mag duidelijk zijn. Zij kunnen het echter niet alleen. Daarom wordt bewoners gevraagd om mee te werken! Om de hele wijk in één keer aan te pakken is niet mogelijk, omdat dit gebied te groot is. Daarom wordt iedere keer een gedeelte van een wijk uitgekozen. De vergaderingen van de gemeenteraad van Middel burg worden voorafgegaan door vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bijstand. Normaalgesproken beginnen de vergaderingen om 19.30 uur en vinden ze plaats in de Raadzaal van het stadhuis. Deze vergaderingen zijn openbaar en kun nen door iedere geïnteresseerde vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. Bestuurlijke In Middelburg zijn vijf raadscom missies actief, namelijk: ABZ: Algemene en Zaken; WPOM: Welzijn, Personeel, Onder wijs en Milieu; CORT: Cultuur, Ouderenbeleid, Re creatie en Toerisme; ESI: Economische Zaken, Sociale Zaken en Infrastructuur; VRSF: Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening, Sport. Archief en Fi nanciën. De vergaderingen zijn gepland op de volgende dagen: Datum Raadsvergadering Commissie ABZ Commissie WPOM Commissie CORT Commissie ESI Commissie VRSF Portefeuille Bruinooge Van Dijk-Sturm Visser Luitwieler Bruinooge Secretaris Mw. Beije 0118-675434 Mw. de Nooijer 0118-675531' Mw. de Nooijer 0118-675531 Dhr. de Wolf 0118-675304 Mw. Vermast 0118-675289 22 okt. 09 okt. (16.00 uur) 10 okt. 11 okt. 08 okt. 16 okt. 05 nov. (begroting) 09 okt. (16.00 uur) 10 okt. 11 okt. 08 okt. 23 okt. 19 nov. 06 nov. 07 nov. 08 nov. 1 2 nov. 13 nov. 17 dec. 04 dec. 12 dec. 06 dec. 10 dec. 11 dcc. Spreekrecht Tijdens de vergaderingen van de raadscommissies kunt u gebruik maken van hel spreekrecht. In eer ste instantie krijgt iedereen tijdens commissievergaderingen de kans om zich maximaal 5 minuten lang uit te spreken over één van de agendapunten. Vervolgens krijgt men de gelegenheid om na de op merkingen van de commissieleden en de portefeuillehouder nogmaals te spreken gedurende maximaal 3 minuten. Het spreekrecht dient voor de vergadering te worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. Namen en telefoon nummers van desbetreffende secre tarisseri staan in bovenstaand over zicht'vermeld. Agenda De agenda's (en de bijbehorende stukken) van de raadscommissie vergaderingen kunt u inzien bij de afdeling Communicatie, vanaf twee dagen voorafgaand aan de vergade ring. De afdeling Communicatie is gevestigd in de Stadhuisstraat 2 en dagelijks geopend van 08.00 tot 16.00 uur. De opruimdag in Dauwendaele zal worden gehouden in de volgende straten: Meanderhof Tappershofstraat Wijdaustraat Hooge Meestraat Wijdaudwarsstraat Zwerfruststraat Wijdauplansoen Vluchtenburgstraat Rustenburgstraat Kruitmolenlaan 136 t/m 242 Rustenburgplansoen Bewoners ontvangen ongeveer een weck van te voren een bewoners- brief met een programma van de dag en de werkwijze van de wijko- pruimdagen. Op 10 oktober krijgt de omgeving bij Meanderhof dus extra aandacht van de gemeentelijke afdeling Stadsbeheer en Woongoed zal ook opknapwerkzaamheden in de wijk verrichten. In de middag komen kinderen uit de wijk het zwerfvuil in de omge ving van Meanderhof opruimen. De gemeente hoopt dat bewoners enthousiast raken door dit initia tief en zich opgeven als vrijwilli ger. Er is op zo'n dag echt van al les en nog wat te doen en iedereen is welkom. De wijkbemiddelaar Emily van Soolingen kan u hier over meer vertellen. Zij zit op het Wijkondersteuningspunt in het ontmoetingscentrum Dauwendae le, in de Vrijlandstraat, tel: 613950. Wit u meer weten over wijkbeer of over wijkopruimdagen neem dan contact op met Anja Jonkman van afdeling Wijkbeheer, telefoon: 675788. Hier kunt u zich ook opge ven als u zich wilt melden als vrij williger. Wie de afgelopen tijd heeft ge winkeld in het prachtige histori sche centrum van Middelburg heeft het vast gemerkt: op ver schillende plaatsen wordt hard gewerkt aan de herinrichting van het kernwinkelgebied. Begin november start de herinrich ting van het pleintje Lange Geerc. De Gcerepassagc ligt ongeveer een halve meter hoger dan de andere kant van het plein. Daarom wordt het plein bij wijze van spreken in tweeën gedeeld. Het hoge deel is dan het winkelgedeelte langs de Geere-passagc. Het lage de winkel straat Lange Geerc. Ongeveer in het midden komt een muur in de vorm van een halve maan, natuurlijk met trappetjes. Rondom het Geerc-plein zijn de stra ten al aangepakt. Dc foto geeft u een goed beeld van de nieuwe stijl waar in de binnenstad wordt omgetoverd. En verder Vooruitlopend op dc herinrichting van de Langevicle en omgeving worden daar eerst de kabels en lei dingen vernieuwd. Enkele straten zijn al gedaan, zoals de Langevicle. Tot ongeveer half november wordt gewerkt in De Krommeweele, Vlas- markt. Tympaanplcin, Helm, Lange Noordstraat deel Markt - Bachten Stecne. Om winkels en dergelijke goed bereikbaar te hou den, worden bruggetjes geplaatst. Zodra deze werkzaamheden zijn voltooid, zal de daadwerkelijke her inrichting van dc straten beginnen. Omwonenden zullen hierover nog worden geïnformeerd. Vast staat dat alle straten en pleinen worden heringericht met dezelfde nieuwe stenen en klinkers, licht masten, prullenbakken, bankjes en fictsbeugels. Voor eventuele vragen kunt u zich richten tot de heer Pekaar (tel. 0118-675210) of dc heer Baarcnds (tel. 0118-675212). Vanaf 1 oktober gelden nieuwe regels voor de aan schaf van paspoorten en identiteitskaarten (reisdocu menten). Zo zal u voortaan een aantal dagen moeten wachten als u een nieuw reisdocument heeft aange vraagd. Paspoorten en identiteitskaarten krijgt uw nieuwe reisdocument worden om fraude te bestrijden daarom niet meteen na uw aan- vanaf 1 oktober op een centrale vraag. Na een aantal dagen kunt u plaats in Nederland van uw per- het ophalen, soonlijke gegevens voorzien. U Van 1 tot en met 8 oktober kan de afdeling Burgerzaken vanwege de omschakeling geen reisdocumen ten uitgeven. De balie van de afdeling Burgerza ken aan de Stadhuisstraat 2 is iedere werkdag geopend van 8.00 uur tot 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Vanaf vandaag zijn de openingstijden op woensdag verruimd tot 15.00 uur. Meer info op www.paspoortinfor- matie.nl Voor veel Middelburgers is het een raar gezicht: het buitenbad van Zwembad Poelendaele is weg, ge sloopt. Waar tot en met deze zomer de baantjes werden getrokken is niet meer van het bad over dan een grote put. Ook het binnenbad zal nog voor het einde van het jaar zijn afgebroken. Op de locatie komt het nieuwe hoofdkantoor van Rijkswa terstaat Zeeland te staan. FotoF. Viergever De commissie, die het gemeentebestuur adviseert over bezwaarschriften, komt op vrijdag 5 oktober 2001 bijeen om belanghebbenden te horen. Behan deld worden (onder voorbehoud) de navolgende za ken: 12.30 uur: Bezwaarschrift van de Cliëntenraad Middelburg tegen het besluit van de gemeenteraad van 6 november 2000, waarbij een lagere subsidie voor 2001 werd toegekend dan was aangevraagd. 12.50 uur: Bezwaarschrift van de Regionaal Inspecteur Milieuhygiëne Zuid- West te Rijswijk tegen het niet posi tief beschikken (fictieve weigering) op een verzoek ex artikel 18.14, lid 1, Wet milieubeheer van 1 novem ber 2000 tot het treffen van be stuursrechtelijke maatregelen. 13.10 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 13 juni 2001, verzonden 19 juni 2001, kenmerk 2000/18514, waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van een bedrijfspand met een bovenwoning aan Noordstraat 25 te Arnemuiden. 13.30 uur: Bezwaarschrift van de bewoners van Branderijmolengang te Middel burg tegen het besluit van het colle ge van burgemeester en wethouders van Middelburg van 5 juli 2001,ver zonden 9 juli 2001, kenmerk 2000/87, waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van zes enzeventig woningen en apparte menten op hel perceel, plaatselijk bekend als Molenwater/Branderij- molengang. 13.50 uur: Bezwaarschriften tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 9 juli 2001. verzonden op 12 juli 2001, kenmerk 2001/7481, waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van een carpoort/berging op het perceel, plaatselijk bekend als Walcherseweg 237 te Middelburg. 14.10 uur: Bezwaarschrift tegen hel besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 5 juli 2001, verzonden op 10 juli 2001, kenmerk 2001/6088, waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van een woning op het perceel, plaatselijk bekend als Jacob Catsstraat 10 te Middel burg. 14.30 uur: Bezwaarschrift legen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 12 juni 2001. verzonden op 20 juni 2001, kenmerk 2001/4295. een ver gunning is verleend voor hel ver bouwen van dc woning en stal tot woning en praktijkhuis op het per ceel. plaatselijk bekend als Noord- weg 376 te Middelburg. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de waarnemend se cretaris van dc commissie, me vrouw mr. A.D. Haja (tel. 0118- 675421). Winkelgebied De Geere in nieuwe stijl Foto F. Viergever)

de Faam | 2001 | | pagina 3