Radio Ton krijgt nieuwe eigenaar Cool Cat volgt trends op de voet Een nieuwe Start in de Lange Noordstraat 1 >U z; ZE L IIP 0 s 1 Met afstand de beste in multifocaal. Woensdag 3 oktober 2001 FAAM/VLISSINGER 11 Radio Ton aan de Vlissingse Scheldestraat bestaat 15 jaar. En dat willen ze weten ook. Tot 15 oktober zijn er leuke acties, waarbij klanten een extra korting kunnen 'verdienen' tot 12%. Ander nieuws rond de radiozaak is dat eigenaren Ton en Riet Lisman de zaak eind van het jaar over zullen doen aan medewerkers Jack en Linda Florusse. Sprekend met de "oude" eige naar, krijg je niet de indruk te genover iemand te zitten die over enkele maanden zijn zaak zal overdragen. „Maar", zegt Ton, „je moet ook een keer kunnen stoppen en jongeren de kans geven." Om de over gang niet te groot te laten zijn is afgesproken, dat hij nog een aantal maanden op de achter grond aanwezig zal zijn in de zaak. Ton ziet dit als een soort 'afkickperiode'. Wat hij daarna gaat doen? „Van mijn vrijheid genieten", is het antwoord. Hij doet dit werk nu 32 jaar, want voordat hij zich als zelfstandig ondernemer vestigde was hij al 18 jaar bedrijfsleider bij 2 verschillende zaken in dezelfde branche. Lisman heeft heel veel nieuwe ontwikkelingen meegemaakt. Van de wasma chinecombinatie, met de was machine en de centrifuge, tot de huidige computergestuur de, zuinige wasautomaat. Van het eenvoudige zwart-wit tv- toestel tot de breedbeeldtelevi sie met afstandsbediening, om nog maar te zwijgen van de ontwikkelingen op het gebied van geluidsapparatuur. „Dat is ook het mooie van dit vak", zegt hij. „De ontwikkelingen gaan nog steeds door." Tijdens het gesprek neemt Ton de tele foon aan en krijgt een me vrouw aan de lijn die infor meert of hij nog 'langzaam- wassers' verkoopt. Maar die hebben ze niet meer, helaas. Ton vervolgt zijn verhaal: „Dat was misschien een oude klant, want klantenbinding is voor ons een belangrijk aandachts punt. En mond tot mondrecla- me. Daarom luisteren we heel goed en verlenen een goede service. Ik ben nog steeds blij, dat ik 15 jaar geleden de be slissing heb genomen om voor mezelf te beginnen. Daarbij moet ik nadrukkelijk zeggen, dat mijn vrouw. Riet, een heel belangrijke bijdrage heeft gele verd om de zaak tot een succes te maken. Zonder haar hulp had ik dit nooit voor elkaar ge kregen." Computerprogramma De verhuizing in 1991 naar de huidige winkel betekende een uitbreiding waardoor het per soneelsbestand, dat bestond uit het echtpaar zelf, twee mensen van de bezorgdienst en een technische man, ver sterkt moest worden. Zo kwam het, dat Jack Florusse, hun buurman en elektrotechnicus, in dienst trad. Dus de klanten kennen de nieuwe eigenaar al 10 jaar. Hij is vast van plan op dezelfde voet door te gaan. „De naam van de zaak blijft be staan, want die is bekend en klinkt vertrouwd bij de klanten. Linda, mijn vrouw, staat geluk kig ook achter me. Ze werkt al mee in de winkel en ze heeft gevoel voor zaken", zegt Jack. De zaak is aangesloten bij de EVM, een organisatie van 260 zelfstandige winkels op dit ge bied. „Daardoor kunnen we de concurrentiestrijd aan met grotere winkels", legt Jack uit. Hij demonstreert het compu tet echtpaar Lisman (links) stopt binnenkortLinda en Jack Florusse zullen de zaak voortzetten. foto: Jaap Wolterbeek tersysteem, dat door deze or ganisatie is ontwikkeld. Heel snel verschijnt één van de 35.000 artikelen uit het be stand op het beeldscherm. Zo kan de klant ook zijn keus ma ken. Binnenkort kan er via het systeem worden besteld en de volgende dag geleverd. De or ganisatie zorgt ook voor docu mentatie op het vakgebied. Jack spit bovendien alle vak bladen door. Want hij wil op de hoogte blijven. Tenslotte adviseert hij de lezers de ko mende weken de advertenties van Radio Ton goed in de ga ten te houden. De trendy kledingketen Cool Cat heeft met de overname van alle AMICIpanden meteen 116 vestigingen in Nederland. In Middelburg zat al een filiaal en onlangs heeft ook Vlissin- gen een eigen vestiging in de Walstraat gekre gen. Inderdaad, aan het Scheldeplein waar voorheen AMICI zat. Nadrukkelijk vermeldt Barbara van der Putten, filiaalmanager in Vlissingen, dat het alleen om de panden gaat. „Want de collectie is natuurlijk niet te vergelijken", zegt ze. „Cool Cat in Vlissingen is gebaseerd op drie formules: Cool Cat ju nior, met maten vanaf 110 tot en met 176 die daarna overlo pen in Cool Cat voor de jon gens en Cool Cat WonderWo- man voor de meiden. Vaste doelgroepen zijn er eigenlijk niet en toch weer wel. Bij de keuze van de muziek die in de zaak draait houden we reke ning met mensen tot begin dertig. Wie zich jong voelt kan overal kopen, maar we mik ken echt op jongeren. We heb ben een heel breed assorti ment dat bovendien heel be taalbaar is. Zeker als je rekent dat we alle trends volgen en dat dus in de winkel is terug te vinden. En niet voor niks is het motto van Cool Cat: Have Fun! Want daar draait het om bij onze zaak. Leuke kleren die aansluiten op de trend van dat moment en als dat betekent dat je bijna iedere week ande re dingen hebt hangen, so what! Zo snel leven jongeren en zo snel wisselen ze van kle ding. Met een aanbod van ac cessoires zoals riemen en sie raden zijn we dan gewoon compleet voor dat moment. Binnen die drie groepen is dan de collectie nog onderver deeld in party, dat is echt lek ker glim en glans en hot. Sport, wat je terugziet in de jasjes die er uit zien als wet- suits of motorjacks en casual, zeg maar de doordeweekse kleding." Randstad en Zeeland Het inkoopbureau van Cool Cat bepaalt voor een groot deel wat er aan de rekken hangt, maar verder is ieder fi liaal redelijk vrij in wat ze wil len én kwijt kunnen. Van der Putten, die jarenlang in Rotter dam alle ins en outs van het skatewereldje verkende, ziet dat niet als een echt groot •probleem. „Sommige trends worden in de randstad eerder opgepakt, dat is waar", erkent ze. „Maar aan de andere kant S S D 1 G T N A K 1 z U M R E K T S M R E 1 p 1 C C H K 1 N D E R A R T R T E C H N O L O O G E E P R E 1 O 0 L K A B A T B L G R K B H 0 M R T S U D 0 S 0 R N E A A B 0 D E J E E T O E 1 E N K L O A S G R C R L T W N D K G D O B E E R A 0 N L H E O 0 L A G L K L S E A R O L 0 M A A A C 1 R G L O U - A R S L K L A U W U E P N W A D S W A A R D H H R E D E R F R T N A T N U O' C C A R A T E F A A R G O T 0 F L Accountant Afslager Akkoord Aldoor Beenhouwer Bode Cipier Clown Duiker Fotograaf Geoloog Gids Handelaar Huisarts Jager Kinderarts Klauw Koster Lector Leraar Loods Looier Melkman Muzikant Ober Planter Ploegbaas Reder Stoker Tabak Technoloog Theoloog Tolk Waard Winket moet je daar ook weer niet te veel aandacht aan besteden. Kuitbroeken voor jongens wa ren het laatste jaar 'het item' in de randstad. Ik verwacht dat het hier iets langer duurt, maar komen doet het zeker. En vergis je niet, zó bijzonder is het leven in de buurt van de grote steden ook weer niet." Barbara kan het weten, want ze woonde eerder in Rotter dam en dan is het echt, zoals ze zelf zegt: Een kwestie van overleven. Mis ik niets? Blijf ik bij de tijd? En dan is het voortdurend op je tenen lo pen. Wat dat betreft is het hier net zo goed een uitdaging maar in een iets ander tempo en dat is wel zo prettig." Rest nog de vraag waar de Cool Cat vandaan komt, de kattenkop die zo prominent op de zeer gewilde tasjes voor komt. Dat blijkt uit het verle den te komen, toen één zaakje de naam Salty Dog voerde en een ander zaakje daarop voortborduurde met Cool Cat. Inmiddels hebben beide zaken een gevestigde naam opge bouwd maar het verhaal is te mooi om het niet te vertellen. Barbara van der Putten (rechts) samen met de medewerksters van Cool Cat Vlissingen. foto: Jaap Wolterbeek. Derde Zeeuwse Kwaliteitsdag Onder het thema 'Leren van elkaar' wordt dinsdag 6 november de derde Zeeuwse Kwaliteitsdag gehouden. In de Stadsschouw burg te Middelburg zullen deze dag lezingen, praktijkvoorbeelden en ontspanning elkaar afwisselen. Onder voorzitterschap van Ed win Rutten zullen directies en bedrijfsmanagers uit het Zeeuwse bedrijfsleven hier hun kennis delen verankeren in hun processen en systemen. De kwaliteitsdag duurt van 13.45 tot 18 uur. Meer informatie over deze dag is verkrijgbaar via tel. 0118-628141 Middelburgse in finale Specsavers' Look 2001 Uit bijna 400 kandidaten is Jolanda Verburg uit Middelburg ge kozen als finalist voor de 'Specsavers' Look of 2001' brillenver- kiezing. Maandag 15 oktober strijden 11 vrouwen en 2 mannen in het chique kasteel de Wittenburg te Wassenaar om de eerste twee plaatsen. De twee winnaars van die dag gaan door naar de internationale finale 6 december in Londen. Daar wordt dan de uiteindelijke 'Look of 2001"gekozen. Café Bommel ANWB Ledentip-restaurant De ANWB kent een speciale onderscheiding voor restaurants. Circa 300 bedrijven in Nederland krijgen dit jaar de titel ANWB Ledentip Restaurant. Bij deze restaurants kun je goed eten in een prima sfeer tegen een aantrekkelijke prijs. Ook café Bom mel aan de Middelburgse Vlasmarkt is onlangs benoemd tot ANWB Ledentip restaurant. De ANWB Ledentip restaurants richten zich niet alleen op gasten uit de regio, maar ook op toe risten die de streek bezoeken. ANWB-leden ontvangen na hun bezoek, op vertoon van hun lidmaatschapspas, een attentie. Versmarkt 't Westland ook in Vlissingen Na Middelburg is er nu ook in Vlissingen een Versmarkt 't West- land. Peter Smits opende onlangs zijn tweede zaak aan de Vlis singse Walstraat. In Dauwendaele heb ik een grote vaste klan tenkring", legt Smits uit. „En Vlissingen kende een dergelijke speciaalzaak niet meer. Ik richt me op de mensen uit de buurt, maar verwacht ook van het winkelend publiek een grote toe loop." Zelf zal Smits overigens vaker in de zaak in Middelburg dan in Vlissingen te vinden zijn. Bas Sengers zal in Vlissingen de scepter zwaaien. Evenals in Middelburg heeft de ook de Vlis singse vestiging een keur aan vers gesneden groenten, rauw- kostsalades en fruit. Speciaal bij de Vlissingse Versmarkt is vers geperst sinaasappelsap, verkrijgbaar in halve en hele liters. En, klaar terwijl u wacht. Dick Schinkel sponsort bedrijfstennisteam De spelers van links naar rechts: Mario de Regt, Stanley van de Wal, René Broerse, Henk Klaaijsen, Klaas van Belzen, Klaas van Belzen en Quinten de Vries. Ook deze winter houdt het racketcentrum in Vlissingen iedere zaterdag een bedrijfstenniscompetitie voor heren. Dick Schinkel assurantiën te Oost-Souburg gespecialiseerd in verzekeringen hypotheken en geldleningen, heeft zijn team van een nieuwe outfit voorzien. Het team speelt in de A-poule en is de competi tie goed begonnen met twee overwinningen. Fletcherhotel Zuiderduin klaar voor de toekomst Hotel Zuiderduin, aan de Bucksweg in Westkapelle, is in augus tus 1998 overgenomen door de Fletcher Hotel Group. Sindsdien is er met man en macht gewerkt aan het aanpassen aan de ei sen die de toekomst aan een hotel zal stellen. Deze aanpassin gen zijn nu voltooid. Door middel van een besloten feest op 5 oktober wordt de renovatie van het complex feestelijk gevierd. Uitzendbureau Start wil een eigen gezicht. Nog maar al te vaak worden ze geasso cieerd met het Arbeidsbureau. Daarom én om dat het Arbeidsbureau de ruimte nodig had zijn ze sinds vorige week verhuisd naar een pand aan de Lange Noordstraat 4. Ook werd er gere organiseerd zodat werkzoekenden nu nog effi ciënter geholpen kunnen worden. Het is er rustig die donderdag ochtend, Annemarie Bakker en Heidi van Hees, twee me dewerksters van Start, hebben wel even tijd voor een praatje. „September is altijd redelijk rustig, de drukte die de vraag naar seizoenswerkers met zich meebrengt is nu afgelopen. Maar binnenkort zal het weer drukker worden", vertelt An nemarie. Toch is het niet zo dat ze niets te doen hebben, integendeel er komt heel wat kijken bij het vak van interce dente. „Naast administratief werk, breng je ook een groot deel van de tijd door bij be drijven. Acquisitie is een belangrijk deel van het werk", vertelt Heidi. „En ook een leuk onder deel van het werk is te probe ren om iemand aan een baan te helpen die bij hem past", vult Annemarie aan. „Dat In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verborgen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplos sing van deze woordzoeker. Stuur uw oplossing vöör woensdag 10 oktober naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 17 oktober be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 19 september luidt:Hoofdagent De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. van Hercules uit Westkapelle. doen we door heel gericht vragen te stellen, zodat we een goed beeld krijgen van de wensen, maar ook de moge lijkheden van de klant." Het is de mix van dienstverlening en commercieel werken dat de beide dames zo aantrekt in het vak van intercedente. Volop mogelijkheden Start biedt werkzoekenden di verse mogelijkheden, zo kun je - wanneer je ervaring op wil doen bij verschillende bedrij ven - er voor kiezen om gede tacheerd te worden. Dit houdt in dat je in vaste dienst komt bij Start, voor bijvoorbeeld vijf jaar, je bent dan verzekerd van een vast inkomen. Voorwaar de is wel dat je een grote kans moet hebben om geplaatst te kunnen worden. Ook bestaat er bij Start de mogelijkheid om wanneer er een vacature aan vast zit een opleiding te volgen.Voor mensen die er een tijd uit zijn geweest is er Start Reïntegratie, waarbij de herintreder begeleid wordt met de terugkeer in het ar beidsproces. Ook voor de werkgevers zijn er aantrekke lijke mogelijkheden. Zo bege leidt Start door middel van jobcoaches mensen met een handicap. De jobcoach ver zorgt de werving van kandida ten, maakt een inschatting van de mogelijkheden en beper kingen van een kandidaat en hij adviseert tevens de werk gever. Zo speelt Start in op de diverse terreinen van de ar beidsmarkt, met evenzoveel oplossingen. Loontjens Biljarts op tv In het nieuwe televisiepro gramma 'Storing', dat iedere vrijdagavond rond 23.15 uur te zien is op Nederland 2, wor den bekende Nederlandse presentatoren in de gelegen heid gesteld hun mening over actuele zaken te geven. Het programma wordt gepresen teerd rondom een poolbiljart dat door de Middelburgse fir ma Loontjens Biljarts geleverd is. Het biljart benadrukt de ontspannen sfeer waarin de interviews zich afspelen. Loontjens Biljarts is de groot ste biljartleverancier en pro ducent van Nederland en wordt met enige regelmaat gevraagd voor het leveren van biljarts voor diverse televisie uitzendingen Door de uitge breide kennis en het grote as sortiment kan Loontjens Bil jarts naadloos op de diverse wensen van vele afnemers in spelen. (advertentie) Annemarie Bakker en Heidi van Hees van uitzendbureau Start op hun nieuwe werkplek. foto: Jaap Wolterbeek Multifocaal? Bij Het Huis heeft u de beste en de meeste keus. Zoals multifocale brillenglazen uit de Collectie van Het Huis, 450,- 204,20 per paar. Of kom eens kijken naar de nieuwste generatie multifocale brillenglazen van Rodenstock. Het Huis Hardy Zien mag gezien worden. opticiens VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 T

de Faam | 2001 | | pagina 11