SCHLECKER GEZOCHT: SUPPORTERS O Provincie Zeeland Strategische Visie M/V Regiovisie Officiële Mededelingen •êgf SCHLECKER HOMESHOPPING WWW.SCHLECKER.com Steun uw club en win prachtige prijzen! <c SUPPORTACTIE Een menswaardig bestaan en een betere toekomst voor iedereen WB) Woensdag 26 september 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 39/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Zorg voor ouderen De visie op de zorg voor ouderen wordt gepresenteerd in de vorm van een Regiovisie 2001 - 2004. De Regiovisie is tot stand geko men tijdens bijeenkomsten van de stuurgroep regiovisie zorg voor ouderen. In deze stuurgroep zitten vertegenwoordigers van verschillende betrokken partijen 'uit het veld'. De regiovisie vormt de basis van het regionaal ouderenbeleid op het gebied van de zorg, wonen en welzijn. Uitgangspunten Bij het opstellen van de Regio visie zijn een aantal uitgangspun ten gehanteerd: de oudere staat centraal; het aanbod dient dan ook afgestemd te worden op de vraag; het aanbod moet zoveel mogelijk in de eigen woon- en leefomgeving beschikbaar zijn, voldoende aanwezig en ook nog betaalbaar; de zorg en dienstver lening moeten doelmatig, van goede en professionele kwaliteit zijn. Wonen, welzijn, mobiliteit In de regiovisie wordt, hoewel de terreinen steeds meer in elkaar grijpen, vanuit de algemene visie op zorg een specifieke deelvisie voor de sectoren wonen, welzijn en mobiliteit geformuleerd. Alles dient erop gericht te zijn om ouderen zolang mogelijk in hun eigen leefomgeving te laten Uitvoeringsprogramma In het uitvoeringsprogramma wordt aangegeven welke partijen betrokken of verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van actiepun ten, welke oplossingsrichting wordt gekozen en wat het te verwachten resultaat is. Het uitvoeringsprogramma is geen dictaat. Wijzigingen in betrokken partijen, oplossingsrichtingen etc. kunnen in goed overleg worden doorgevoerd. Een aantal actie punten liggen op gemeentelijk terrein. Om te voorkomen dat ieder voor zich een oplossing probeert te bedenken voor knel Nieuws punten of specifieke situaties zijn aparte overlegvormen ingesteld, de subregionale overleggen. Informatie De Regiovisie 2001-2004 Zorg voor ouderen is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Vergadering commissie Algemeen Bestuur De statencommissie Algemeen Bestuur vergadert op maandag 1 oktober, aanvang 13.45 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. Op de agenda staan onder andere de stand van zaken herindeling Zeeuwsch-Vlaanderen, bestuurs- deelname in Stichting Tour Zee land 2004, aanpassing diverse verordeningen i.v.m. invoering euro, wijziging waterschapsregle menten/kiesreglement, 11e begrotingswijziging, voorberei- dingskosten tunnel Sluiskil, subsi die Omroep Zeeland, voorzienin gen duiksport, instellen Zeeuwse (grond)ruilbank, subsidie project 'Actie Zon in Zeeland' en ver keersmaatregelen raamplan Schouwen-West. Informatie De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De infor matie is ook te vinden op de web site van de provincie, www.zeeland.nl. Het concept van de Strategische Visie voor het toekomstige beleid van de provincie Zeeland is inmiddels gereed. Voordat Provinciale Staten het document gaan vaststellen - in de vergadering van 26 oktober a.s. - wordt een ieder in de gelegenheid gesteld van gedachten te wisselen over de visie. Vorig jaar zijn Provinciale Staten de discussie aangegaan met de bevolking over de toekomst van Zeeland. De thema's 'milieu en economie', 'stad en platteland', 'zoet en zout water', 'bestuur en organisatie' vormden de thema's voor een uitgebreide overleg ronde. Ongeveer zevenduizend Zeeuwen hebben meegedaan aan het Zeelanddebat. De meeste reacties kwamen binnen via de Zeelandwijzer en via mondelinge reacties op debatbijeenkomsten en gesprekken in de Zeelandtrai ler. Ook via Internet werd aan de hand van een wekelijks verande rende stelling volop gediscus sieerd. De ideeën en meningen van de bevolking hebben de leden van Provinciale Staten een goed beeld gegeven van het gedachtegoed van de Zeeuwse bevolking. Met dat gegeven in het achterhoofd is de Strate gische Visie opgesteld. Milieu en economie Een bescheiden groei van de be volking, economie en werkgele genheid wordt nagestreefd. Dat mag niet ten koste gaan van de (milieu)-kwaliteiten van de provin cie, hetgeen gevolgen heeft voor de diverse aspecten. Voor de landbouw, die geconfronteerd wordt met zware internationale concurrentie liggen de kansen vooral in specialisatie, vermeng ing met andere branches en uit breiding van het aantal gewas sen. Vooral voor de biologische landbouw worden goede moge lijkheden gezien. Specialisatie in de landbouw Stad en platteland De groei van de woningvoorraad wordt geconcentreerd in de ste den. De vitaliteit van de steden is van groot belang, ook voor de dorpen. In de Zeeuwse situatie is de oriëntatie van dorpen op de steden sterk aanwezig. De dor pen moeten hun functie blijven behouden en daarom mogen woningen gebouwd worden voor de natuurlijke aanwas, die passen bij het karakter van het dorp. Zoet en zout water Wateroverlast als gevolg van ver stedelijking, verstening, asfalte ring en aanvoer uit de grote rivie ren noopt tot maatregelen. Bij de inrichting van het landschap zal met deze factoren rekening moeten worden gehouden. Door rekening te houden met de grondwaterstand kunnen bestem mingen worden aangepast aan de situatie ter plekke. Bezinning op de gevolgen van dit uitgangs punt is zeker noodzakelijk in re latie tot woningbouw, bedrijven terreinen, landbouw en recreatie. Bestuur en organisatie De provincie ziet het als een taak de concurrentie tussen gemeen ten en regio's tegen te gaan. Een regisserende rol in de samenwer king met gemeenten en water schappen past bij het idee voor een verdere te ontwikkeling als coördinerende en sturende ge- biedsautoriteit. De dialoog met bedrijven, maatschappelijke orga nisatie en burgers is daarbij on misbaar. De rol van intermediair richting het rijk en de Europese Unie zal in de toekomst van steeds groter belang worden. Gedachtewisseling Door middel van inloopavonden en chat-sessies kan men van gedachten wisselen met de Statenleden over de Strategische Visie. Het bijzondere van deze opzet is dat men niet discus sieert met leden van het dagelijks bestuur of ambtenaren van de provincie, maar met de Staten leden zelf. De Strategische Visie is namelijk een stuk dat onder directe verantwoordelijkheid van Provinciale Staten is gemaakt. Inloopavonden Mondelinge reacties kan men kwijt op een aantal plaatsen: woensdag 26 september Goes, Hotel Terminus, Stationplein 1; dinsdag 2 oktober Middelburg, provinciehuis, Abdij 10; donderdag 4 oktober Tholen, Meulvliet, Zoekweg 8; maandag 8 oktober Zierikzee, Multifunctioneelcentrum, De Huibertstraat 35; woensdag 10 oktober Oostburg, De Hoekzak, Langestraat 1 Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Chatten Chatten kan men op de volgende data: donderdag 27 september met PvdA, CDA en Partij Weststrate; maandag 1 oktober met WD, D66 en GroenLinks; woensdag 3 oktober met SGP, CristenUnie en Partij voor Zeeland Mensen zonder internetaansluit ing kunnen op 27 september en 1 oktober gratis chatten in het Mul-tifunctioneel Centrum in Zierik-zee. Men hoeft geen 'inter- netdeskundige' te zijn: er is begeleiding aanwezig. Alle chat- sessies duren van 20.00 tot 22.00 uur. Men kan meedoen via www.zee- landdebat.nl Informatie De Strategische Visie is te bestel len bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Alle informatie is ook te vinden op www.zeelanddebat.nl Sportduikers De Oosterschelde staat bekend als een belangrijk sportduikersge- bied. In een brochure van de ANWB en het Breed Overleg Deltawateren BOD wordt inge gaan op de bijzondere natuur waarden van het gebied. Omdat de Oosterschelde een Nationaal Park is gelden er regels waar elke gebruiker/recreant zich aan moet houden. Naast deze regels zijn er afspraken gemaakt tussen duikers, beroepsvissers en andere 'Oosterscheldegebruikers' Informatie daarover is in het boekje opgenomen. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, de ANWB en het BOD. Begroting 2002 Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat de pro vinciale ontwerpbegroting 2002 ter vaststelling is voorgelegd aan de Provinciale Staten van Zee land. De vaststelling staat op de agenda van de Provinciale Staten voor 9 november 2001. Vooraf wordt de ontwerpbegroting be sproken in de Statencommissies. In de ontwerpbegroting zijn per onderwerp bedragen geraamd voor subsidieverlening. Deze bedragen zijn de subsidiepla fonds voor 2002 als bedoeld in de Algemene subsidieverordening Zeeland 1998. De ontwerpbegroting 2002, de meerjarenraming 2002-2006 en de begrotingsbrief 2002 liggen ter inzage bij het informatie centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400, geopend op werkdagen van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges 19,90) een exemplaar van de ontwerpbe groting 2002 krijgen. Milieu Landschaps- verordening Zeeland 2001 Provinciale staten hebben op 29 juni 2001 de Landschapsveror dening Zeeland 2001 vastge steld, alsmede de verordening tot intrekking/wijziging van een aantal artikelen van de Provin ciale milieuverordening Zeeland. Deze verordeningen treden in werking op 1 oktober 2001. Om juridisch technische redenen wordt de regeling uit de Provin ciale milieuverordening Zeeland met betrekking tot de borden ver vangen door een landschapsver ordening. Inhoudelijk treden er nauwelijks veranderingen op. De belangrijkste wijzigingen in de Landschapsverordening Zeeland 2001 ten opzichte van de Pro-vin- ciale milieuverordening Zeeland zijn: Naast borden, vlaggen en span doeken zijn nu overige objecten expliciet aan de verordening toegevoegd. de vrijstelling voor borden t.b.v. de verkoop van agrarische pro ducten is verruimd. Tot slot is de bevoegdheid die in de Provinciale milieuverorde ning Zeeland aan gedeputeerde staten was gegeven om de vrij stellingen uit te breiden geschrapt. Het Provinciaal Blad, waarbij de tekst van de Landschapsveror dening Zeeland 2001 is gepubli ceerd ligt tezamen met het Pro vinciaal Blad met het inwerking- tredingsbesluit en de verordening tot wijziging van de Provinciale milieuverordening Zeeland vanaf 1 oktober 2001 tot en met 1 november 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Groene Woud 1 te Middelburg. Op werkdagen van 08.00 uur tot 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren en het krijgen van monde linge toelichting kunt u zich wen den tot de heer P.Carol (tel: 0118-631101), mevrouw P. Rouwendal (tel: 0118-631726) of mevrouw E. Zonnevylle (tel: 0118-631171). De tekst van de Landschapsver ordening Zeeland 2001 is ook opgenomen in een brochure "Landschapsverordening Zeeland 2001", milieureeks nummer 18. Deze brochure is gratis te verkrij gen bij het informatiecentrum provincie Zeeland, tel: 0118- 631400. Voor kinderen met een handicap is vakantie heel ver weg T giro 552000 Maak het bereikbaar. Met mensen en middelen. Geef ze een vakantie om nooit te vergeten. Steun de zomerprojecten van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind. Dank u wel. 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 9-20i)1 t/m 9-10.2001 I zolang de voorraad strekt _gn)swi,zigingon voorbehouden I Alleen voor internet bi| SCHLECKER HOMESHOPPING www.SCHLECKER.com Elo Schitterende messenset in decoratief Mossenblok houten blok. Bestaat o.a. uit een vlees- 9-delig mes, broodmes en een multischaar. Doe mee met de Support Actie: van uw jaarlijkse donatie van 25 gulden gaat niet minder dan 20 gul den naar uw vereniging. Van het resterende bedrag organiseert de Support Actie twee maal per jaar een grote loterij. Daarmee maakt u kans op mooie prijzen zoals een auto, een exotische vakantie of een geldprijs van 1.000 gulden. www.supportactie.nl - tel. 013 - 455 28 25 Het UNESCO Centrum Nederland (UCN) vraagt financiële steun voor ontwikke lingsprojecten die een menswaardig bestaan nü en in de toekomst mogelijk maken. Het betreft projecten die door de bewoners van het betrokken gebied zijn opgezet en al hebben bewezen levensvatbaar te zijn. Het UCN geeft u gaarne inlichtingen. Helpt u (weer) mee? UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam e-mail: ucn@antenna.nl

de Faam | 2001 | | pagina 7