nnimyl ihfOM0bMÉ« lknolI A GEMEENTE MIDDELBURG Claus en Kaan Architecten bouwt nieuw A-theater Ziektekostenverzekering voor de minima in Middelburg Burgerzaken woensdags langer open Discussie over waterplan MiddelburgPlaza, de plaza to be Uitkomen met inkomen Onderhoud Schroebrug Nieuwe regels aanschaffen paspoort Kanaalweg deels vernieuwd Bijzondere bijstand kosten voortgezet onderwijs Woensdag 26 september 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 39 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Vanaf I oktober worden de ope ningstijden van de afdeling Bur gerzaken op woensdag verruimd tot 15.00 uur. Openingstijden zijn dan: Maandag, dinsdag, vrijdag van 08.00 tot 13.00 uur. Woensdag van 08.00 tot 15.00 uur. Donderdag van 08.00 tot 13.00 uur en 18.00 tot 20.00 uur. Ook is hel klantenbegeleidingssys teem ingevoerd om u nog beter en sneller van dienst te zijn. Als u de af deling Burgerzaken bezoekt, meldt u zich eerst bij de receptie. Hoe werkt het? Voor u als klant heeft de invoering tot gevolg dal u zich eerst moet melden bij de receptie. De receptiemedewer ker informeert of u alles bij u heeft om het door u gewenste product te kopen. Bijvoorbeeld pasfoto's als u een paspoort wilt, 'of een identiteits bewijs als u een uittreksel uit het per soonsregister wilt. Als dal niet zo is, krijgt u dat direct te horen zodat u niet voor niets in de rij hoeft te gaan staan. Als u wel alles bij u heeft, krijgt u een bonnetje met een nummer erop. Dit nummer is afhankelijk van het product waarvoor u komt. Als u aan de beurt bent, verschijnt in de display uw nummer met vermelding van het balienummer waar u terecht kunt. De medewerker die u vervolgens gaat helpen, weet dan al waarvoor u komt. De medewerkers moeten nog wennen aan het nieuwe systeem, dat lijkt lo gisch. Ook voor hen betekent hel een nieuwe manier van werken. De ver wachting is toch dat het systeem al spoedig zijn vruchten zal afwerpen. Alles is erop gericht om-de dienstver lening te vei'beteren. Over de gewijzigde regels voor het kopen van een reisdocument is een folder beschikbaar. Die kunt u opha len bij de afdeling Burgerzaken of - er recht tegenover - bij Communica tie. Meer info vindt u ook op onze in ternetsite: www.middelburg.nl/digita- lelokelten/burgerzaken De gemeenten Middelburg en Vlis- singen nemen deel aan het pilot- project "stedelijke waterplannen" van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Doel is om een gezamenlijke visie op het waterbeheer in het stedelijke gebied te realiseren. Morgenmiddag vindt vanaf 13.00 uur een discussiemiddag 'stedelijk water plan Waterbreed' plaats in de Stads schouwburg te Middelburg. Aanwe zig zijn wethouders, het waterschap en andere belanghebbenden. Maar natuurlijk bent u van harte welkom als u ook wilt mee discusseren. Hebt u vragen over het waterbeheers- plan of over de discussiemiddag dan kunt u contact opnemen met de heer W. Reijnicrse, tel 675215. of de heer J.C.J. van Maldegem, tel 487457. Tafeltje Dekje luw "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 1 oktober tot en met zondag 7 oktober 2001 Maandag Stoofschotel van rundcrgoulash Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus met worteltjes en aardap pelen Woensdag Kippenborst in kerrie-roomsaus met vruchten Donderdag Witlofschotel met stukjes ham en aardappelpuree Vrijdag Visschotel "Neptunes" worst, bloemkool en aardappelen Zaterdag Nasi goreng met kipsateh Zondag Wal de pot schaft Architect Kaan(r) in gesprek met wethouder Visser van Cultuur (m) en Luitwieler van Financiën (I). Foto: F. Viergever Claus en Kaan Architecten uit Rotterdam is door een speciale commissie uitgekozen om het nieuw A- theater aan de Zuidsingel te bouwen. Binnenkort wordt een informatieavond gehouden voor omwo nenden en geïnteresseerden. De bouw van hel nieuwe A-theater schouwburg en de Stichting Cine- gaat uiteraard niet over een nacht ijs. Er wordt al jaren over gedebat teerd, maar pas de laatste maanden lijkt er schot in de zaak te zitten. De Zuidsingel is als geschikte loca tie aangewezen en de selectiecom missie, die op zoek ging naar een geschikte architect, is er uit wie het theater gaat bouwen. De commissie, bestaande uit omwonenden ("A tot Z"), de directeuren van de Stads- ma, betrokken ambtenaren en de projectmanager, kiest unaniem voor Claus en Kaan Architecten Eerst is het project Europees aanbe steed. Uit het grote aantal bureaus dat reageerde, werden er uileinde lijk zes uitgekozen. Bij hen is de se lectiecommissie op bezoek geweest. Ze hebben de visie-presentaties ge zien, maar ook theaters bezocht, die die architecten eerder hebben ont worpen. Zo zijn theaters in Brussel en Amsterdam bezocht. Na deze brede inventarisatie heeft de com missie nog twee weken de tijd ge nomen om tot een keuze te komen. Claus en Kaan Architecten geeft blijk van een zorgvuldige aanpak, vooral als het gaat om de benade ring van de omgeving en het om gaan met het programma van eisen. De visie van Claus en Kaan past uitstekend in de gegeven steden bouwkundige structuur, hun ideeën zijn sterk Iocatiegericht en de orga nisatie van het bureau is helder en flexibel. De selectiecommissie heeft positieve verwachtingen van de communicatie tussen de architect en de overige betrokken partijen. Rondkomen van een minimuminko men valt niet mee. Onverwachte kos ten zijn al helemaal niet welkom. Omdat de zorgverzekeraar lang niet alles vergoedt, sluiten veel mensen een aanvullende ziektekostenverzeke ring-af. De premie van de aanvullen de verzekering is afhankelijk van het gekozen verzekeringspakket. Ook de eigen bijdrage in de gemaakte kosten is afhankelijk van het gekozen pakket en de maandelijkse premie. Bijna al tijd blijkt dat de verzekering niet alles vergoedt en u toch voor extra kosten komt te staan. De AZG is er nu voor iedereen De Aanvullende Ziektekostenverze kering Gemeenten (AZG) is er nu voor iedereen. Uitkeringsgerechtig den van de gemeente Middelburg konden al gebruik maken van de AZG en nu kan iedereen met een laag inkomen in aanmerking komen voor de nieuwe aanvullende ziektekosten verzekering. Het soort inkomen maakt niets uit. Alleen studenten ko men niet in aanmerking voor de AZG. De AZG wordt aangeboden door CZ Zorgverzekeringen en de gemeente Middelburg levert ook een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een zeer uitgebreid aanvullend verze keringspakket aan le bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. In de brochure van CZ kunt u precies zien hoe uitgebreid het verzekerings pakket is! Waarom vindt de gemeente Middelburg dat u mee moet doen? Belangrijke voordelen van de AZG zijn dat u minder premie betaalt en toch voor meer vergoedingen via CZ Zorgverzekeringen in aanmerking komt. Voor plusverzekerden is er een uilzondering ten aanzien van de ver goeding voor de eerstelijns psycho loog of alternatieve geneeswijzen. U mag natuurlijk zelf bepalen of u voor de AZG kiest of niet. Daar bent u he lemaal vrij in. Aan de andere kant is het zo dat de gemeente Middelburg deze verzekering als minimaal nood zakelijk beschouwd. Om die reden is het niet vanzelfsprekend dal aan u bijzondere bijstand wordt verleend voor kosten die in de AZG zijn opge nomen terwijl u daar niet aan deel neemt. Slechts als u met goede rede nen kan aangeven dat de aangeboden ziektekostenverzekering voor u geen risico's afdekt, kan daar op individu ele basis van worden afgeweken. De hoogte van de premie De premie voor de AZG bedraagt 11,75 5,32) per volwassene per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gra tis meeverzekerd. Daarnaast moet ie dereen, net als nu, uiteraard de ver plichte nominale ziekenfondspremie van 24,75 11,23) per volwassene per maand blijven betalen. Wie komen in aanmerking voor de AZG? Om in aanmerking te komen voor de AZG moet u aan de volgende voor waarden voldoen: u woont in Middelburg. u bent 21 jaar of ouder. u bent al verzekerd bij CZ groep (zo niet, dan kunt u mogelijk per 1 januari aanstaande meedoen). uw netto (gezins)inkomen per maand (exclusief vakantietoeslag) bedraagt niet meer dan: -f 1.748,26 (€793,33) voor alleenstaanden tot 65 jaar -f 1.815,90(€824,02) voor alleenstaanden van 65 jaar en ou der -f 2.240,51 1.016,92) voor alleenstaande ouders tot 65 jaar -f 2.308,17 1.074,65) voor alleenstaande ouders van 65 jaar en ouder -f 2.461,28 1.116,88) voor gehuwden/samenwonenden tol 65 jaar -f 2.597,91 1.178.88) voor gehuwden/samenwonenden van 65 jaar en ouder -f 2.552,04(€ 1.158,07) voor gehuwden/samenwonenden waar bij 1 van de partners jonger is dan 65 jaar. Deze bedragen gelden per 1 juli 2001. Uw vermogen als alleenstaande is lager dan f 10.300,00 4.674) of als eenoudergezin/gezin lager dan f20.600,00 (€9.348). u betaalt uw maandelijkse premie voor de AZG en de verplichte no minale ziekenfondspremie door middel van automatische incasso en u bent bereid hiervoor een machti ging af te geven aan CZ Zorgverze keringen. Wanneer u een achterstand heeft in de premiebetaling bij CZ Zorgverze keringen van twee maanden of meer, kunt u alleen deelnemen in de AZG als u een uitkering heeft van de ge meente. Daaraan is dan de voorwaar de verbonden dat deze schuld wordt gesaneerd door de gemeente en de premies voortaan rechtstreeks vanuit uw uitkering aan CZ Zorgverzekerin gen worden betaald door de gemeen te. Wanneer eindigt de AZG? De AZG kan op verschillende manie ren worden stopgezet: 1als uw netto maandinkomen te hoog is geworden. Aan het einde van elk jaar wordt er aan de hand van uw inkomensgegevens door Sociale Zaken gecontroleerd of uw AZG het volgende jaar kan worden voortgezet of moet worden beëin digd. Bij beëindiging zal CZ Zorg verzekeringen u een aanvullende verzekering aanbieden zonder me dische keuring of wachttijd. Hierop is één uitzondering: de medische keuring geldt wel voor de aanvul lende verzekering tand+. 2. de AZG eindigt per direct als u geen inwoner meer bent van Mid delburg: 3. de AZG wordt beëindigd als u zelf uw deelname stopzet of als u niet langer verzekerd blijft voor het zie kenfonds bij CZ Zorgverzekerin gen. Hoe kunt u zich aanmelden voor de AZG? Bij dc afdeling Sociale Zaken liggen de aanmeldingsformulieren voor u klaar. U kunt het daar ophalen, maar als u belt met telefoonnummer 675668 kunt u ook een aanvraagfor mulier thuisgestuurd krijgen. Wanneer gaat de AZG in? Als u zich nu aanmeldt en u voldoet aan de voorwaarden, kan de AZG per 1 november 2001 ingaan. Heeft u vragen? Als u vragen heeft over het verzeke ringspakket, dan kunt u bellen met CZ Zorgverzekeringen, telefoon 0113 - 274555. Heeft u vragen over de aanvraagprocedure, neem dan contact op met de afdeling Sociale Zaken, te lefoon 675668. Noot: dit telefoon nummer kunt u alleen bellen voor de AZG, voor andere vragen moet u ge bruik maken van het gratis nummer 0800-0231865. MiddelburgPlaza is de naam van het Middelburgplein op de bedrijvencon- tactbeurs Contacta in Goes. Die beurs vindt plaats in de Zeelandhallen op 9, 10 en 11 oktober aanstaande. Middel burg heeft een warm ondernemerskli maat en dat zal zeker blijken op de levendige en bruisende Plaza. Onder het motto "Middelburg Plaza, de plaza to be" presenteren 25 onder nemers en de gemeente Middelburg zich gezamenlijk op een zeer eigen Middelburg^ de, pdaza. to he,/ wijze aan het publiek van de Contac ta. Het laatste nieuws en uitgebreide info over dc MiddelburgPlaza is te vinden op de internetsite www.middelburg.nl/plaza. Het Meldpunt Schuldhulpverlening en het Algemeen Maatschappelijk Werk starten in oktober weer een cursus Uitkomen met Inkomen. Deze cursus is be doeld voor mensen uit de gemeenten Middelburg en Veere die meer inzicht willen krijgen in hun financiën. Tijdens de cursus krijgt u tips en suggesties over het (anders) om gaan met geld. Aan de orde komen gemeentelijke voorzieningen, ver jaardagen, kinderen en geld, keuzes maken en dure en goedkope maan den. Deelnemers bepalen ook zelf voor een groot deel dc onderwerpen van de cursus. De cursus beslaat uit acht dagdelen op dinsdagmorgen van 8.45 lot 11.15 uur. De eerste bijeenkomst is gepland op 2 oktober en vindt plaats in het ge bouw van de Thuiszorg in de Brce- straat in Middelburg. De cursus is gratis te volgen en opgeven kan nog tot en met vrijdag 28 september, via telefoon 448 844. Nog tot en met dinsdagmorgen 2 ok tober aanstaande verricht de provin cie Zeeland onderhoudswerkzaamhe den aan de Schroebrug. Daarom zal deze brug in deze periode op werkda gen 's nachts van 20.00 tot 06.00 uur in beide richtingen worden afgesloten voor alle verkeer. Verkeer wordt deze week omgeleid via de Stationsbrug. De Schroebrug zal in verband met hel weekend vanaf vrijdagmorgen 28 september 06.00 uur tot en met maandag 1 oktober 20.00 uur niet worden afgesloten. Van 1-8 oktober uitgifte passen niet mogelijk Vanaf 1 oktober gelden er nieuwe regels voor de aanschaf van paspoorten en identiteitskaarten (reis documenten). Zo zal u voortaan een aantal dagen moeten wachten als u een nieuw reisdocument heeft aangevraagd. Bovendien gelden er andere re gels voor het bijschrijven van kinderen. Paspoorten en identiteitskaarten wor den om fraude te bestrijden vanaf 1 oktober op een centrale plaats in Ne derland van uw persoonlijke gege vensvoorzien. U krijgt uw nieuwe reisdocument daarom niet meteen na uw aanvraag. Na een aantal dagen Tcunt u het ophalen. Van 1 tol en met 8 oktober kan dc af deling Burgerzaken vanwege de om schakeling geen reisdocumenten uit geven. Als u in de eerste helft van ok tober naar het buitenland wilt en u heeft nog een nieuw reisdocument nodig, dan adviseren wij u dit voor vrijdag aanstaande (28 september) aan te vragen. Wat heeft u nodig? Een nieuw reisdocument moet u per soonlijk aanvragen. U moet daarvoor uw huidige reisdocument meenemen en één recente pasfoto van goede kwaliteit. Deze foto moet recht van voren zijn genomen, dus niet van opzij. Kinde ren tot 18 jaar die een paspoort willen aanvragen, hebben schriftelijk toe stemming nodig van beide ouders (of degene die gezag over het kind heeft). Hetzelfde geldt voor kinderen tot twaalf jaar die een identiteitskaart willen aanvragen. Kinderen bijschrijven Kinderen van elke leeftijd mogen een eigen paspoort hebben. Tot en met vijftien jaar kunt u ze als ouder ook laten bijschrijven in uw eigen pas poort. Om de identiteit van kinderen beter te kunnen controleren, dient u in het vervolg bij het aanvragen van een bijschrijving uw kind en een pas foto van het kind (recht van voren ge nomen) mee te nemen. Daarnaast blijft schriftelijke toestemming van de andere ouder (ook als uw kind al in uw huidige paspoort staat) en een legitimatiebewijs van de andere ouder gevraagd. Openingstijden De balie van de afdeling Burgerzaken aan de Stadhuisstraat 2 is iedere werkdag geopend van 8.00 uur tol 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tol 20.00 uur. Vanaf I okto ber worden de openingstijden op woensdag uitgebreid van 8.00 uur tot 15.00 uur. Meer info op www.paspoortinforma- tie.nl Het eerste nieuwe deel van de Ka naalweg is inmiddels opengesteld voor het verkeer. Op de foto: aan de linkerkant de nieuwe weg, in hel midden de rijbaan van het fietspad en aan de rechterkant het afgesloten ou de stuk van de Kanaalweg. Binnen kort wordt het oude deel opgebroken. Op die locatie worden later de par keergarage en het stadskantoor ge bouwd. Eind dit jaar zal dc hele Ka naalweg zijn vernieuwd. Foto: F. Viergever De gemeente Middelburg verstrekt f250,00 (€113,45) bijzondere bijstand per kind per jaar als bijdrage in de kosten van een opleiding in het voortgezet onder wijs. De mensen met een bijstandsuitkering zijn rechtstreeks aangeschreven. Maar, het kan natuur lijk ook zo zijn dat u geen uitkering krijgt, maar wel een inkomen heeft op bijstandsniveau. Ook dan kan u in aanmerking komen voor deze bijzondere bij stand. In dit artikel leest u wat de voorwaarden zijn en hoe u een aanvraag kunt indienen. Voor de bijdrage komen in aanmerking alleenstaande ouders met kinderen van 12 tot 18 jaar en gezinnen met kinderen van 12 tot 18 jaar, die rondkomen van een inkomen op bijstandsniveau. In sommige gevallen zijn er kinderen van 11 jaar die al voortgezet onderwijs volgen. Ook voor hen is de bijdrage van toepassing. Als u niet rechtstreeks bent aangeschreven en u denkt ook in aanmerking te ko men voor de bijdrage, dan kunt ook u het onderstaande aanvraagformulier ge bruiken. Bij de afdeling Communicatie (Stadhuisslraal 2) liggen ook aanvraag formulieren. Dit zijn de voorwaarden 1op 1 juli 2001 moet de alleenstaande ouder of het gezin tenminste 2 jaar een inkomen hebben gehad op bijstandsniveau. U kunt dit aantonen met: een loonstrook of uitkeringsspecificalie over de maanden juli 1999, juli 2000 en juli 2001; 2. het kind of de kinderen moctijn de middelbare school bezoeken (aan te to nen met een inschrijfbewijs voor het volgend schooljaar); Dit zijn de inkomensgrenzen (exclusief vakantietoeslag) per 1 juli 1999 1de alleenstaande ouder van 21 tot 65 jaar 2. dc alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder 3. gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar per 1 juli 2000 1de alleenstaande ouder van 21 tot 65 jaar 2. de alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder 3. gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar per 1 juli 2001 1dc alleenstaande ouder van 21 tol 65 jaar 2. de alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder 3. gehuwden/samenwonenden tol 65 jaar 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar Dit is de vermogensgrens Om in aanmerking le komen voor de bijdrage is er naast de inkomensgrens ook een vermogensgrens. Uw vermogen mag op dc peildatum 1 juli 2001 niet ho ger zijn dan f 20.600.00 9.348). f 1.838,73 (€834,38) f 1.890,07 (€857.68) f 2.018,44 (€915,93) f 2.099,90 952,89) f 1.897,00 (€860,82) f 1.945,43 (€882,80) f 2.081,88 (€944,72) f 2.165,79 (€982,79) f 2.036,83 924,27) f 2.206,46 1.001,25) f 2.237,54 1.015,35) f 2.361,74 1.071,71) AANVRAAGFORMULIER De ondergetekende: Adres:...2.. Postcode woonplaats: verzoekt in aanmerking te komen voor de bijdrage van f 250,00 113,45) ii de kosten van een opleiding in het voortgezet onderwijs voor: Naam kind Geboortedatum Mijn/onze situatie is: O alleenstaande ouder O gezin Plaats: Datum: Handtekening aanvrager. Handtekening partner. Bijgevoegd zijn bewijsstukken waaruit blijkt dal u minimaal twee jaar een in komen hebt op bijstandsniveau, een bewijsstuk van het inkomen per 1 juli 2001 (bijvoorbeeld uitkeringsspecificalie of salarisstrook). het inschrijfbewijs voor hel schooljaar 2001-2002 en een kopie van uw identiteitsbewijs. Tot slot heeft u een bewijsstuk ingeleverd waaruit blijkt dat uw vermogen lager is dan f20.600,00 (€9.348). Let op: voor gehuwden en samenwonenden geldt dat van beiden de bewijsstuk ken moeten worden ingeleverd. Dit aanvraagformulier kunt u opsturen naar de afdeling Sociale Zaken, t.a.v. de adm. ondersteuning Intake, Antwoordnummer 73, 4330 WB Mid delburg. U hoeft dan geen postzegel te plakken. U kunt het aanvraagfor mulier ook afgeven bij de afdeling Sociale Zaken. Simpelhuisstraat 1.

de Faam | 2001 | | pagina 3