C S I N E C I T Y r CHUTTERSHOF g| dé uitgaanskrant Premiere: Captain Corelli's mandolin Première: De Grot Vreemde Vreemdgangers in Krabbendijke De Suzen en de Guzen zoeken naar de pruik van de koning Dag van de ouderen in Vlisingen F I L M W E E K CAPTAIN CORELLI'S kNDOLIN DE GROT 00 AMERICAN PIE 2 THE FAST AND THE FURIOUS 0© MOULIN ROUGE SWORDFISH RATRACE NYNKE 0 BLOW 000© ANÉMAL ©0© PLANET OF THE APES 0© JURASSIC PARK III ©0© PIARL HARBOR 0© SHREK (Nederlands gesproken) KEIZER KUZCO SNEAK PREVIEW F I L M W E E K GIRLFIGHT BIN ICH SCHÖN? R0OD MALENA ABRE LOS OJOS j LE SECRET Sneak Preview: Verwacht Woensdag 26 september 2001 FAAM/VLISSINGER 15 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 23 september t/m woensdag 3 oktober Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur romantische film tijdens de Tweede Wereldoorlog met Nicolas Cage en Penélope Cruz Dagelijks 16.15 19.00 uur Fredja van Huêt als onervaren drugskoerier Zaterdag 24.00 uur komedie met Jason Biggs Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur een agent gaat undercover in een groep van straatracers om deze te ontmaskeren Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur musical drama met Ewan McGregor en Nicole Kidman Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur actiefilm met John Travolta en Hugh Jackman Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komische taferelen om de inhoud van een kluis Dagelijks 16.15 19.00 uur film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Zaterdag 24.00 uur waargebeurd levensverhaal van de legendarische Amerikaan George Jung Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 uur als er per ongeluk dierlijke organen in Marvin worden getransplanteerd wordt hij een superagent Dagelijks 21.45 uur astronaut wordt gevangen genomen wanneer hij neerstort op planeet waar apen heersen Dagelijks 16.15 uur derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.00 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.30 uur Vrijdag en zaterdag 22.00 uur mooi verhaal over stoere meid die vastbesloten is te willen leren boksen Donderdag 22.00 uur Moviezone Vrijdag 20.00 uur videofilm over en door Zeeuwse jongeren Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Woensdag 20.00 uur Malena wordt door alle mannen bewonderd, ook door de dertien jaar oude Renato Zondag 20.00 uur schitterende film van Aménabar Maandag en dinsdag 20.00 uur getrouwde vrouw ontmoet intrigerende man en krijgt steeds meer plezier in hun heimelijke ontmoetingen breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Penelope Cruz en Oscarwin naar Nicolas Cage spelen de hoofdrollen in dit grootse ver haal over de eeuwigdurende hoop op liefde en de aanhou dende gruwel van de oorlog. De idyllische schoonheid van het Griekse Cephallonia wordt ruw verstuurd door de invasie van Italiaanse soldaten. Tegen de achtergrond van de Itali aanse bezetting van Grieken land in de Tweede Wereldoor log ontstaat er een bitterzoete romance tussen de Italiaan Antonio Corelli en de Griekse doktersdochter Pelagia. Anto nio en Pelagia moeten kiezen tussen de verbondenheid met hun land en hun liefde voor elkaar. Een prachtig meesle pend en vaak aandoenlijk ver haal dat laat zien hoe oorlog mensen verandert en waar liefde uiteindelijk toe in staat is. Captain Corelli's mandolin was tevens de openingsfilm van het Film by the Sea Festi val 2001. Nicolas Cage en Penelope Cruz in Captain Corelli's mandolin. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. A.l, American Pie 2 en Blub, Ik Ben Een Vis. De Grot vertelt het verhaal van de 43-jarige geoloog Egon Wagter die op een parkeer plaats in een Aziatisch land aan iemand een koffer met verdovende middelen moet overhandigen. Het is deeerste keer dat hij zoiets doet en de zenuwen gieren hem dan ook door de keel. De persoon die de koffer komt ophalen blijkt een Canadese vrouw te zijn voor wie alles net zo nieuw en enerverend is. Hoewel het een korte ontmoeting is, is deze al lesbepalend. Fedja van Huêt speelt Egon Wagter een onervaren drugskoerier. Podium Reimers- waal start don derdag 4 oktober in de Meiboom te Krabbendijke het theaterseizoen met de try-out van het nieu we programma van Nilgün Yerli: 'Vreemde Vreemdgangers'. Nilgün Yerli, één van de meest opvallende en door het pu bliek en de pers geprezen ca baretiers van het afgelopen seizoen. Nilgün is een veelzij dig cabaretier en ook nog vas te columniste voor Het Parool, VPRO radio en het Utrechts Nieuwsblad. Begin dit jaar bracht ze haar tweede boek uit 'De Garnalenpelster', een au tobiografisch boek, waarin vooral de bijzondere band met haar moeder belicht wordt. 'Vreemde Vreemdgangers' is een programma waarbij Nilgün zich afvraagt wat nu echt vreemd is. Ze zal op haar verfrissende, unieke manier een aantal vragen behandelen en of ze tot antwoorden komt, is ook een vraag. Centraal staat de vraag: 'wat is eigenlijk vreemd?' Is 'Vreemde Vreemd gangers' een vreemde voor stelling? Ja en Nee. In ieder geval buitengewoon, hartver warmend, verfrissend en on gehoord. Of mag je dat niet zeggen? Vreemde vraag.... En ja wie bepaalt er eigenlijk wat vreemd is? Nilgün wordt even als bij haar eerste programma begeleid door Wim Veenhof aan de piano en de regie is weer in handen van Leonie Jansen. Kaarten kosten 22,50 gulden, met CJP/65+-pas 20 gulden en zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis in Kruinin- gen (publieksbalie Bachten Va- ete) en de VVV in Yerseke. Te lefonisch bestellen kan via de nummers 0113-551552 (Jac ques Boonman) en 0113- 395326 (bureau burgerzaken). Nilgün Yerli. foto: Noëlle van der Lende JÉ Na ruim een jaar keihard werken brengt kinderkoor de Suzen en de Guzen weer een mooi stuk muziek - theater op de planken. Voor het programma dat op 4 en 5 ok tober in de Vroone 1 te Kapelle te zien en te ho ren is, gaan ze terug in de tijd van de allereerste musicals, toen nog kinderoperette genoemd. De pruik van de koning?' is een kostelijk verhaal over een pruik, die gestolen wordt. Lijf wachten, ministers en zelfs een prins proberen de dief te ont maskeren om een goede beurt bij de koning te maken, maar ook om, een interessante belo ning in ontvangst te kunnen nemen. Een spannend avontuur, waar in rovers en natuurlijk twee ge liefden een hoofdrol spelen, dat niemand in de buurt van Kapel le mag missen! Een heerlijk uit je voor jong en oud, waarin oog en oor gestreeld worden door goede muziek, dans en prachtige kostuums en decors. De Suzen en de Guzen bestaat uit een groep Zeeuwse 'guus', gevormd rond het duo Suzan ne de Bruin en Suus Lichten- dahl, die (zelf dol op zingen en op kinderen) zes jaar geleden zijn begonnen aan dit kinder koor-avontuur in Kapelle. De kinderen, zo tussen 8 en 14 jaar, hebben al heel wat leuke en mooie liedjes leren zingen. Ook houden ze zich bezig met grotere, avondvullende pro ducties. Zo was daar in 1998 de musical ''n Fluitje van 'n cent' van A.M.G. Schmidt, die volle zalen trok. Rond de millenni umwisseling brachten ze de musical 'De Klokkenluider van Kapelle' op de planken; ook een groot succes. En met het liedjesprogramma 'Beesten bende' hebben zij al vele ma len zeer lovende kritiek gekre gen. 'De pruik van de koning: don derdag 4 en vrijdag 5 oktober in de Vroone Kapelle aan vang: 19.30 uur kaarten (in voorverkoop en op de be treffende avonden) verkrijg baar aan de zaal kinderen tot en met 12 jaar 5 gulden, vol wassenen 10 gulden. In het Arsenaaltheater in Vlis- singen wordt maandag 1 ok tober de Dag van de Ouderen gevierd. Het wordt een groot feest want naast de landelijke viering wordt er tevens stil gestaan hij het Jaar van de Vrijwilliger en het eerste lus trum van het Vlissingse Co mité Nationale dag van de Ouderen. Samen met de Vlissingse Sportraad geeft het loka?' co mité deze dag tevens het startsein voor de sportweek '50+ in beweging'. Een zeer gevarieerd programma dus, vol met activiteiten voor en door ouderen. Op het programma staat on der meer: muziek door Phil- harmonie 50 Plus uit Oost- Souburg o.l.v.de heer M. Kramer, eer) presentatie van de Nederlandse Hartstichting en een lezing met dia's over bewegen door Janine Heppe. Philharmonie 50 Plus maakt tijdens de Dag van de Oude ren haar debuut. Na enkele try-out concerten is dit de eerste presentatie aan het grote publiek. Het idee voor het orkest voor senioren ont stond tijdens de Dag van de Ouderen van vorig jaar. Bij zonder snel en effectief werd het idee uitgewerkt en sinds januari dit jaar wordt er we kelijks onder leiding van de heer M. Kramer gerepeteerd. Het orkest telt zo'n 25 en thousiaste leden, waaronder violisten, blazers een banjo speler en een slagwerker. Er is nog ruimte voor muzikale lieden die ouder zijn dan 50 jaar. Belangstellenden kun nen tijdens de woensdagmid dagen een kijkje nemen bij de repetities in De Blazer te Or it-Souburg. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. Eerste concert Koor Lichte Muziek A58 De tachtig zangers en zangeressen van het Zeeuws-Westbra bantse Koor Lichte Muziek A58 geven zaterdag 29 september hun eerste grote concert. Onder leiding van Rob van der Meule treden zij, vanaf 20 uur, op in de concert- en gehoorzaal te Mid delburg. In september 2000 presenteerde het koor zich voor de eerste ker aan het publiek bij de opening van het filmfestival Film By The Sea 2000. De naam van het koor is ontleend aan het feit dat de koorleden voor de wekelijkse repetitie over rijks weg A58 naar Rilland rijden. Aan het concert wordt ook mede werking verleend door het koor Pizzicanto uit Turnhout, dat al sinds 1993 bestaat. De toegangskaarten voor het concert zijn voor 22,50 gulden verkrijgbaar bij de kassa van de schouwburg in Middelburg. Gospelconcert in Middelburg Het Interkerkelijk Gospelkoor Glorify uit Middelburg en Gospel koor Together uit Dordrecht verzorgen zaterdag 29 september in Middelburg een eenmalig concert in Middelburg. Onder de noemer 'Let's Glorify Together zullen de koren een zeer geva rieerd programma laten horen. Glorify is opgericht in het voor jaar van 1993 en heeft zo'n 70 leden. Vorig jaar is onder hun le den een enquête gehouden. Uit deze enquête, genaamd Glorify op naar 2003, kwam onder andere het idee voor een kooruitwis seling. Volgend jaar gaat Glorify op bezoek bij het koor To gether in Dordrecht, opgericht in 1996. Tijdens deze eerste uit wisseling brengen de koren naast hun eigen gospels ook een aantal gezamenlijke nummers. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Ontmoetingskerk aan de Oosterschelde- straat 1 in Middelburg. De toegang is gratis en na afloop is er gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie. Jubileumconcert Jongerenkoor Matthanja Matthanja. foto: Peter Wildeman Het jongerenkoor Matthanja bestaat 5 jaar. Om dit te vieren en de prestaties van het koor vast te leggen werd er eerder al een speciale jubileum cd opgenomen. Aanstaande zaterdag laat het koor en orkest live horen wat het in huis heeft. Naast de koor zang is er ook een orkestsolo, samenzang en meditatie. Ds. J. Joppe uit Sirjansland zal deze avond leiden. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de Nieuwe Kerk van Mid delburg. Rock en toneel op een podium Wat hebben Don Juan en Rock'n Roll met elkaar te maken? Zo op het eerste gezicht niets, maar toneelgroep 'Als 'n Dijk' en de Zeeuwse rockband 'Grysl' slaan vrijdag 28 september om 20.30 uur een brug tussen deze twee ogenschijnlijke uitersten. Het blijspel 'De brieven van Don Juan' handelt over de wereldbe roemde vrouwenversierder die de gedachtengang van vele vrouwen beheerst. Grysl had een nummer in het repertoire waarin zich juist van alles afspeelt in een mannenhoofd, en het idee voor de dubbelvoorstelling was geboren. Een unieke sa mensmelting van toneel en muziek is het resultaat. Eveneens bijzonder is de locatie. Het optreden vindt namelijk plaats in de theaterzaal van Emergis aan de Oostmolenweg in Goes, die voor deze speciale voorstelling geheel belangenloos beschik baar is gesteld. Kaarten zijn te reserveren bij Henny Koster, tel. 0113-227280 of 06-22550172. Scheldegalm viert jubileum met Kapel Koninklijke Luchtmacht Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert bestaat dit jaar 115 jaar. Naar goed gebruik wordt er iedere 5 jaar stilgestaan bij de geschiedenis en de toekomst van de vereniging. Donderdag 27 september is de dag dat Scheldegalm het jubileum viert. De feestelijkheden worden geopend met een concert van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Hiervoor wordt uitgeweken naar de Reimerswaalhal in Kruiningen. In deze sporthal is ruim te voor maar liefst 800 bezoekers. Net als vijfjaar geleden staat ook deze avond weer bol van muziek, dans en een fantastische lichtshow. De zaal gaat om 19.30 uur open, het concert begint om 20 uur en duurt tot 22.30 uur. Kaarten kosten een tientje. Kinderboekenbal De kinderboekenweek 2001 heeft als thema Woensdagmiddag - lees over je hobby. Carry Slee opent de kinderboekenweek op dinsdag 2 oktober in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Speciaal voor deze feestelijke opening die om 17 uur van start gaat wordt er in het bibliotheekrestaurant een happy meal geserveerd. Daarna gaan alle kinderen in een fees telijke optcht naar de Drvkkery op de Markt voor het bal. Hier worden de leesgekke kinderen als echte VIP's ontvangen. Naast Carry Slee zijn ook schrijvers en illustratoren Wim Hofman, Jo hanna Kruit, Jan Kuipers, Robbert-Jan Swiers, Iris Compiet en Sahaira Martina op het bal aanwezig. Omroep Zeeland reporter Erik Holm gaat zoveel mogelijk kinderen en volwassenen inter viewen voor een live-uitzending. In het museumdrukkerijtje kunnen boekenleggers worden bedrukt. Toegangskaarten voor de opening en het bal kosten 5 gulden en zijn verkrijgbaar bij de Klantenservicebalie van de Bieb, of bij de Drvkkery, Biblio bus 't Vlot en Orisande en bibliotheek/boekhandel 't Spui in Vlissingen. Feeskleding hoort er natuurlijk bij! Martin Mans geeft orgelconcert in Oostkerk De Woerdense organist Martin Mans geeft zaterdag 29 septem ber een orgelconcert in de Middelburgse Oostkerk. Het pro gramma bestaat uit improvisaties op psalm 33:9 en 98 en op Jeruzalemliederen. Tweemaal speelt hij een verzoek uit het pu bliek. Concertbezoekers kunne daartoe voor aanvang van het concert een verzoek indienen. Daarnaast staan orgelwerken op het programma van onder andere Widor, Asma, Nevin, Zwart en Rheinberger. Het concert begint om 20 uur en de toegang bedraagt 12,50 gulden voor volwassenen en 5 gulden voor kin deren onder.'-'j twaalf jaar.

de Faam | 2001 | | pagina 15